Jaka jest zielona linia w Arkuszach Google?

Jeśli używasz Arkuszy Google do przeglądania arkuszy roboczych stworzonych przez inne osoby, istnieje ryzyko, że na arkuszu pojawi się zielona linia. Jeśli zastanawiasz się, co to za linia i dlaczego nie możesz jej usunąć bez względu na to, co robisz, nie martw się.

Jaka jest zielona linia w Arkuszach Google?

W tym artykule wyjaśnimy, czym jest zielona linia w Arkuszach Google i co można z tym zrobić.

Jaka jest zielona linia?

Zasadniczo, jeśli widzisz zieloną linię w swoich arkuszach, oznacza to, że osiągnąłeś koniec zakresu filtra. Gdy ktoś utworzy filtr i wybierze określony zakres zamiast całego arkusza roboczego, zaznaczy ten zakres zielonymi liniami. Wszelkie zastosowane filtry będą miały wpływ na wszystkie dane w wierszach. Ci na zewnątrz nie będą.

arkusz

Jak mogę to usunąć?

Jeśli chcesz usunąć zieloną linię, wystarczy usunąć filtr. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Wybierz zakres, do którego stosowany jest filtr. Możesz kliknąć i przeciągnąć, aby wybrać zakres, lub zaznaczyć cały arkusz. Aby zaznaczyć cały arkusz, kliknij puste miejsce nad wierszem 1 i na lewo od kolumny A.
 2. Kliknij Dane, a następnie wybierz Wyłącz filtr. To spowoduje usunięcie filtra i wszystkich zielonych linii.

co to jest zielona linia w arkuszach google

Co zrobić, jeśli chcę filtrować elementy poza linią?

Aby to zrobić, musisz najpierw usunąć filtr, a następnie ponownie zastosować go do całego arkusza roboczego. Nie możesz utworzyć więcej niż jednego filtra na arkusz. Jeśli chcesz filtrować dwa zestawy danych, będziesz musiał skopiować drugi zestaw danych do innego arkusza i zastosować tam osobny filtr.

Aby zastosować filtr do całego arkusza, skorzystaj z powyższych instrukcji, aby najpierw usunąć filtr, a następnie zaznaczyć cały arkusz. Następnie kliknij Dane, a następnie kliknij Utwórz filtr.

Czy mogę usunąć zieloną linię bez zdejmowania filtrów?

Filtry można stosować nawet bez zielonych linii, używając tak zwanego fragmentatora. To nowa opcja w Arkuszach Google, która umożliwia wybieranie poszczególnych kolumn, do których mają być stosowane filtry. Ponieważ zakres filtrów fragmentatora obejmuje tylko tę kolumnę, arkusz nie jest oznaczony zieloną linią.

Zaletą fragmentatora jest to, że możesz wybrać, które kolumny będą miały filtrowanie. Puste kolumny nie będą miały normalnej strzałki filtrowania, chyba że chcesz.

Aby zastosować fragmentator do kolumny, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij Dane, a następnie wybierz i kliknij Slicer.
 2. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie zakresu danych. Arkusze Google zwykle wykrywają wszelkie istniejące zakresy, których możesz użyć. Jeśli nie znajdziesz tego, czego chcesz użyć, możesz wprowadzić to ręcznie.

  wybierz zakres danych

 3. Po ustawieniu zakresu danych możesz wybrać, która kolumna w zestawie danych ma być filtrowana. Jeśli chcesz użyć więcej niż jednego fragmentatora, kliknij ponownie Dane i fragmentator.

  zielona linia w arkuszach google

 4. Możesz edytować dowolne istniejące fragmentatory, klikając ten, który chcesz edytować, a następnie klikając trzy kropki, które pojawią się po prawej stronie fragmentatora. Spowoduje to wyświetlenie menu, które umożliwi edycję, kopiowanie lub usuwanie fragmentatora.
 5. Usunięcie istniejącego fragmentatora można wykonać za pomocą menu jak powyżej lub po prostu klikając go i korzystając z klawisza Backspace.

Jak widać, do arkusza zostały zastosowane filtry bez konieczności stosowania zielonego zakresu linii.

Służyć użytecznemu celowi

Zielona linia, jeśli jest myląca dla osób, które jej nie znają, przydaje się w Arkuszach Google. Wiedza o tym, co robi i jak możesz go usunąć lub dostosować, to przydatna informacja.

Czy kiedykolwiek spotkałeś się lub zastanawiałeś się, co oznacza zielona linia w Arkuszach Google? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.