Jak dostosować czułość myszy w systemie Windows 10

Nie da się korzystać z komputera bez kilku dodatkowych komponentów dołączonych do komputera. Monitor jest koniecznością, ponieważ nie możesz kontrolować niczego na swoim komputerze bez przeglądania menu i programów. Głośniki też są ważne, zwłaszcza jeśli planujesz oglądać Netflix na nowym komputerze. I nie możemy zapomnieć o myszy i klawiaturze, ponieważ bez nich w ogóle nie będziesz mógł korzystać z komputera. Chociaż laptopy mogą mieć te komponenty wbudowane w obudowę, jeśli używasz komputera stacjonarnego, są to absolutne potrzeby, zanim będziesz mógł rozpocząć korzystanie z urządzenia.

Jak dostosować czułość myszy w systemie Windows 10

Nawet jeśli używasz laptopa, zewnętrzna mysz nie jest zła, jeśli masz ją pod ręką. W przeciwieństwie do touchpada mysz jest znacznie dokładniejsza, co pozwala wykonywać zadania, do których nie chcesz używać touchpada. Od gier po pracę w Photoshopie, mysz jest bardzo ważnym narzędziem dla każdego, kto chce poprawić swoje wrażenia z komputera.

Oczywiście samo kupienie myszy nie wystarczy. Myszy to delikatne narzędzia i musisz dostosować ustawienia na swoim komputerze, aby działały prawidłowo. Jeśli Twój komputer działa wolno ze względu na czułość myszy, dostosowanie ustawień myszy to świetny sposób, aby system Windows 10 był szybszy i szybszy niż wcześniej. Zobaczmy, jak dostosować czułość myszy w systemie Windows 10.

Metoda 1 – Korzystanie z Panelu sterowania

Większość funkcji, z których możesz korzystać, znajduje się w Panelu sterowania, podobnie jak ustawienia myszy. Możesz użyć natywnej funkcji systemu Windows, aby ustawić szybkość wskaźnika, szybkość dwukrotnego kliknięcia, a nawet zmienić podstawowe przyciski myszy. Oto, co musisz zrobić:

 1. wciśnij Wygraj + R klawisze razem, aby otworzyć okno Uruchom. Rodzaj "Kontrola” i naciśnij Wchodzić po wyświetleniu wyskakującego Panelu sterowania. Dostęp do panelu sterowania można również uzyskać z menu Start.

  Kontrola

 2. Po otwarciu Panelu sterowania wybierz Sprzęt i dźwięk. Następnie wybierz Mysz pod Urządzenia i drukarki.

  Mysz

 3. ten Właściwości myszy otworzy się okno. ten guziki Zakładka umożliwia przełączanie głównych przycisków myszy i ustawianie szybkości dwukrotnego kliknięcia.

  Okno Właściwości myszy

 4. Kliknij na Opcje wskaźnika aby uzyskać dostęp do ustawień czułości myszy. ten Ruch suwak pozwala dowolnie zmieniać prędkość wskaźnika. Przesuń suwak w lewo lub w prawo, aż uzyskasz pożądaną czułość. Możesz także zaznaczyć pole, które mówi Zwiększyć precyzję wskaźnika aby poprawić dokładność twojego wskaźnika.

  Zwiększyć precyzję wskaźnika

 5. Możesz także dostosować kółko myszy, zwiększając lub zmniejszając liczbę wierszy pomijanych podczas przewijania. Otworzyć Koło sekcji i wprowadź ile linii chcesz jednocześnie pominąć w Przewijanie pionowe skrzynka.

  Przewijanie pionowe

Jeśli nadal nie jesteś zadowolony z wynikającego z tego wzrostu czułości myszy, możesz spróbować użyć następującej metody.

Metoda 2 – Korzystanie z Edytora rejestru

Edytor rejestru może również pomóc w zwiększeniu czułości myszy, ale jest nieco bardziej techniczny i skomplikowany. Musisz także być bardzo ostrożny podczas wprowadzania zmian, ponieważ możesz uszkodzić pliki systemowe, jeśli zmienisz niewłaściwe pliki rejestru.

Musisz znaleźć plik, który obsługuje ustawienia prędkości myszy i maksymalnie zwiększyć czułość. Jeśli podniesiesz wartość powyżej zalecanego poziomu, Twoja mysz może faktycznie stać się wolniejsza niż wcześniej.

Oto, co musisz zrobić:

 1. wciśnij Wygraj + R klawisze razem, aby uzyskać dostęp do pola Uruchom. Rodzaj "regedit” i naciśnij Wchodzić. Gdy pojawi się monit Kontrola konta użytkownika, kliknij taki otworzy się Edytor rejestru.

 2. Wybierać Plik w lewym górnym rogu okna i wybierz Eksport zrobić kopię zapasową rejestru, jeśli coś się pomiesza. W ten sposób zawsze możesz przywrócić rejestr do tego punktu i cofnąć wszelkie potencjalne błędy, które możesz popełnić.

 3. W lewym oknie Edytora rejestru znajdź ten wiersz: Komputer > HKEY_CURRENT_USER > Panel sterowania > Mysz.

 4. Po dotarciu do pliku rejestru przesuń kursor na prawą stronę i wybierz Szybkość myszy. Gdy okno się otworzy, wpisz numer 2 gdzie jest napisane Dane wartości i kliknij ok aby zapisać zmiany.

 5. Następnie znajdź i wybierz Próg myszy1, zmienić Dane wartości do 0i kliknij ok.

 6. Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać Próg myszy2, ponownie ustaw Dane wartości do 0, a następnie kliknij ok.

 7. Jeśli wykonałeś każdy krok, czułość myszy powinna być ustawiona na maksymalną wartość. Zamknij Edytor rejestru i uruchom ponownie komputer, aby zmiany zaczęły obowiązywać.

Metoda 3 – Korzystanie z przycisku DPI myszy

Technicznie rzecz biorąc, ta metoda jest najłatwiejsza ze wszystkich, ale nie jest możliwa, jeśli nie masz przycisku DPI na myszy. Ta funkcja jest dostępna w myszach do gier, ale większość myszy biurowych nie jest wyposażona w przycisk DPI.

Korzystanie z przycisku DPI myszy

W zależności od myszy przycisk DPI ma od 3 do 7 różnych trybów. Czułość myszy zależy od tego, ile punktów na cal (DPI) tworzy laser myszy. Myszy do gier zaczynają się od 700-800 DPI i mogą mieć do 3000-4500 DPI. Naciśnij przycisk DPI podczas przesuwania wskaźnika, aż osiągniesz żądaną prędkość.

Często Zadawane Pytania

Jak zmienić rozmiar wskaźnika myszy?

Istnieje kilka sposobów zmiany rozmiaru wskaźnika myszy na komputerze, zacznijmy.

1. Otwórz menu Start i kliknij Ustawienia aby otworzyć menu. Menu Start systemu Windows

2. Następnie kliknij Łatwość dostępu.

Menu ustawień systemu Windows

3. Teraz w menu po lewej stronie kliknij Wskaźnik myszy.

Łatwość dostępu Menu

4. W tym miejscu dostosuj wskaźnik myszy do żądanego rozmiaru, używając Zmień rozmiar wskaźnika suwak.

Suwak Zmień rozmiar wskaźnika

Gotowy do startu start!

Teraz, gdy znasz trzy różne sposoby zmiany czułości myszy w systemie Windows 10, możesz pokazać swoje umiejętności nawigacji i celowania. Korzystając z drugiej metody, upewnij się, że utworzyłeś punkt przywracania rejestru komputera na wypadek przypadkowego pomieszania plików rejestru.

Jakiej metody używasz do zmiany czułości myszy? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.