Jak kupić akcje z RobinHood

To, co zaczęło się jako projekt dla zwierząt dwóch absolwentów Stanford, szybko przekształciło się w jedną z najbardziej destrukcyjnych platform handlowych do tej pory. Robinhood miał na celu zrewolucjonizowanie handlu poprzez usunięcie prowizji za transakcje na platformie.

Jak kupić akcje z RobinHood

W związku z tym platforma przyciągnęła ogromną liczbę fanów, szczególnie wśród milenialsów. Poniższe sekcje zawierają informacje o tym, jak handlować na platformie. Ponadto artykuł omawia niektóre z pytań, które możesz mieć.

Jak kupować akcje w Robinhood?

Kupowanie akcji w Robinhood jest bardzo proste w aplikacji mobilnej i za pośrednictwem internetowego pulpitu nawigacyjnego. Poniższe sekcje zawierają krótki przewodnik po obu metodach i zakładają, że już utworzyłeś i zalogowałeś się na swoje konto.

Internetowy pulpit nawigacyjny

 1. Przejdź do strony szczegółów. Tutaj możesz śledzić zarobki, wyniki akcji i oceny analityków. Stuknij ikonę lupy i wyszukaj akcje, które chcesz kupić.

 2. Kliknij akcje, które chcesz kupić.

 3. Wpisz kwotę, którą chcesz wydać, a następnie kliknij „Sprawdź zamówienie”.

 4. Postępuj zgodnie z pozostałymi monitami, aby kupić akcje.

Mobilna aplikacja

 1. Otwórz aplikację Robinhood na telefonie i dotknij lupy na dole ekranu. Tutaj możesz wyszukiwać według kategorii lub wyszukiwać w określonej firmie akcje do zakupu.

 2. Po zlokalizowaniu firmy lub kategorii dotknij akcji, którą chcesz kupić. Następnie dotknij opcji „Kup” u dołu strony.

 3. Wpisz kwotę (w dolarach). Jeśli chcesz złożyć zamówienie, dotknij „Dolary” w prawym górnym rogu, a następnie wprowadź swój numer PIN i dotknij „Przejrzyj”.

 4. Sprawdź swoje zamówienie przed ostatecznym potwierdzeniem i dotknij „Edytuj”, aby wprowadzić zmiany. Przesuń w górę, aby sfinalizować zamówienie.

Jak zasilić swoje konto Robinhood?

Robinhood sprawia, że ​​wpłacanie pieniędzy jest łatwe i możesz to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej i pulpitu nawigacyjnego. Oto kroki dla każdej metody.

Internetowy pulpit nawigacyjny

 1. W prawej górnej części pulpitu wybierz „Konto”, a następnie „Bankowość”.
 2. Po prawej stronie dashboardu kliknij panel „Przelewy” i wybierz rachunek, z którego chcesz przelać środki. Następnie wpisz kwotę.
 3. Wybierz „Sprawdź”, aby sprawdzić kwotę, a następnie sfinalizuj działanie, klikając „Prześlij”.

Mobilna aplikacja

 1. Wybierz swoje „Konto”. W systemie iOS jest to ikona osoby w prawym dolnym rogu ekranu. Dla użytkowników Androida jest to ikona Menu w prawym górnym rogu ekranu.
 2. Wybierz „Przelewy”, a następnie „Przelewy do Robinhood” i wybierz swoje konto.
 3. Wpisz kwotę wpłaty, przejrzyj ją i prześlij, aby sfinalizować działanie.

Ważne notatki: W dni robocze można wpłacić do 50 000 $. Robinhood nie przyjmuje czeków, ale ci, którzy mają konto Cash Management, mogą włączyć bezpośrednie wpłaty.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy mogę kupić akcje Robinhood?

W chwili pisania tego tekstu nie można kupić akcji Robinhood, ponieważ firma nie została jeszcze notowana. Firma nie ujawniła daty IPO, ale może się to niedługo stać.

W pierwszym kwartale 2021 r. Robinhood znalazł się w obliczu bitwy pomiędzy inwestorami detalicznymi instytucjonalnymi i internetowymi, którzy szukali AMC Entertainment i GameStop. Wielu inwestorów kupiło akcje tych spółek za pośrednictwem Robinhood.

To obiecujący znak, ale nadal będziesz musiał poczekać, aż firma znajdzie się na liście.

Czy Robinhood jest bezpieczny dla inwestorów?

Tak, Robinhood jest bezpieczny. Firma podlega przepisom SEC (Securities and Exchange Commission). Są również członkiem FINRA (Urząd Regulacji Branży Finansowej).

Co więcej, Twoje konto jest chronione poza standardowym zasięgiem SIPC (Securities Investor Protection Corporation). Dokładniej, po wyczerpaniu standardowego SPIC występuje „nadmiar SIPC” i obejmuje on:

• 10 milionów dolarów w papierach wartościowych dla każdego klienta

• 1,5 mln USD (wpłaty gotówkowe)

Kiedy mogę kupić akcje w Robinhood?

Zasadniczo rynki są otwarte dla handlu między 21:30-16:00 czasu EST w dni robocze. Jednak Robinhood oferuje handel w wydłużonych godzinach, więc możesz handlować przed i po rynku. Godziny są następujące:

• Przed targiem – 30 minut przed rynkiem (9:00)

• Po godzinach – 2 godziny po zamknięciu rynku (18:00)

Podczas handlu w wydłużonych godzinach notowana cena akcji jest ceną w czasie rzeczywistym. Zlecenia, które składasz w tych godzinach, są realizowane na rynku otwartym lub na początku godzin rozszerzonych.

Ważne notatki: Transakcje można wykonywać na dwie minuty przed rozpoczęciem wydłużonych godzin (8:58). Istnieją rynki, które obsługują wydłużone godziny pracy szersze niż te, z których korzysta Robinhood.

Czy Robinhood jest dobrym brokerem do wykorzystania w handlu dziennym?

Tak, Robinhood jest dobrym brokerem do handlu dziennego, ale są pewne rzeczy, o których powinieneś wiedzieć.

Po pierwsze, wiele osób kocha Robinhood, ponieważ dzięki nim handel dzienny był dostępny dla wszystkich za pośrednictwem ich aplikacji. Całe doświadczenie zostało zgrywalizowane, więc jest szczególnie atrakcyjne dla milenialsów. Potrzebujesz jednak dość dużego konta, aby osiągnąć znaczące zyski.

Przeciętne konto Robinhood wynosi od 1000 do 5000 USD, co może nie wystarczyć, aby zobaczyć oczekiwane zwroty. Należy również zwrócić uwagę na zasady PDT (Pattern Day Trader) i typy zleceń.

Czy możesz sprzedawać krótko na Robinhood?

Obecnie nie możesz oficjalnie sprzedawać w Robinhood. Aplikacja oferuje możliwość zakupu opcji sprzedaży, co można uznać za wielowymiarową strategię do krótkich akcji. Tak długo, jak znasz zmienne, które wpływają na cenę, opcje sprzedaży mogą być tak opłacalne, jak zwarcie.

Możesz także otworzyć Robinhood Gold, który jest kontem depozytowym. Następnie znajdź akcje do krótkiej sprzedaży i opracuj strategię wyjścia. Ale bądź ostrożny; jest to bardzo ryzykowna strategia, a straty są odliczane od wartości konta, a nie tylko pożyczonych środków. Jest więc szansa, że ​​depozyt zabezpieczający zwiększy Twoje straty.

Czy kupowanie akcji w Robinhood jest bezpłatne?

Tak, kupowanie akcji, handel nimi i wymiana funduszy na Robinhood jest darmowe. To samo dotyczy handlu i kupowania kryptowalut za pomocą aplikacji. Firma twierdzi, że usługa będzie na zawsze bez prowizji.

Ale SRO (organizacje samoregulacyjne), takie jak FINRA, pobierają opłatę za sprzedaż. Opłata jest niewielka i dotyczy całej sprzedaży bez względu na pośrednictwo. Aplikacja przekaże Ci opłaty, a następnie przekaże środki odpowiedniemu SRO.

Są jeszcze dwie opłaty FINRA, o których powinieneś wiedzieć.

1. Regulacyjna opłata za transakcję — jest to opłata, którą FINRA płaci SEC, a Robinhood może ją na ciebie przekazać, jeśli teoretyczna wartość sprzedaży przekroczy 500 USD.

2. Opłata za działalność handlową – FINRA pobiera tę opłatę od firm brokerskich, a Robinhood przekaże ją na Ciebie, jeśli Twoja sprzedaż przekroczy 50 akcji. Ale sama opłata jest bardzo niewielka.

Poza tym może być konieczne opłacenie ADR (amerykańskich kwitów depozytowych). Są to zagraniczne akcje, którymi można handlować na giełdach amerykańskich. Zazwyczaj opłata za akcję wynosi od 0,01 do 0,03 USD.

Czy kupowanie akcji w Robinhood jest legalne?

Tak, kupowanie akcji w Robinhood jest legalne. Ale w świetle niedawnego pozwu przeciwko firmie możesz sądzić inaczej.

Grupa użytkowników pozwała platformę, ponieważ zablokowała handel niektórymi akcjami, aby zapanować nad ich zmiennością. Może się to wydawać nieuczciwym posunięciem, ale platforma ma do tego prawo. Posunięcie to miało na celu uniemożliwienie niezależnym traderom podbijania cen, które mogłyby zakłócić rynek.

Czy kupowanie akcji w Robinhood jest bezpieczne?

Tak, kupowanie akcji w Robinhood jest całkowicie bezpieczne. Jak wspomniano wcześniej, SEC reguluje giełdę i jest członkiem FINRA. Ponadto otrzymujesz dodatkową warstwę bezpieczeństwa zwaną „nadmiarem SPIC”. Nie ma więc powodu, aby martwić się o swoje pieniądze, o ile dokonujesz rozsądnych transakcji.

Dlaczego oferujecie udziały ułamkowe?

Robinhood chce zdemokratyzować handel i finanse, a udziały ułamkowe umożliwiają każdemu udział w akcji. W przeciwnym razie ludzie mogą nie mieć wystarczających środków na rozpoczęcie handlu.

Aby wyjaśnić, akcje ułamkowe pozwalają zainwestować dolara, na przykład w akcje, które mogą kosztować setki dolarów. Masz więc elastyczność, aby kupić tylko ułamek akcji i zmniejszyć ryzyko, ponieważ nie wiążesz wszystkich swoich pieniędzy z całym udziałem.

Ponadto akcje ułamkowe pozwalają na budowanie zdywersyfikowanego portfela bez wydawania dużych pieniędzy.

Jak handlować akcjami ułamkowymi?

Platforma umożliwia handel dolarami lub akcjami. Oto jak to zrobić.

Handel akcjami

1. W aplikacji wybierz „Sprzedaj w akcjach” lub „Kup w akcjach”, a następnie wpisz żądaną kwotę – minimalna wartość to 0.000001 akcji.

2. Przejdź do strony akcji, wybierz „Handel” i wybierz opcję „Sprzedaj” lub „Kup”.

3. Kliknij lub dotknij zielonego słowa w prawym górnym rogu ekranu. Mógłbym powiedzieć „dolary”. Następnie wybierz „Kup w akcjach”.

Handluj w dolarach

1. Złóż zlecenie „Sprzedaj w dolarach” lub „Kup w dolarach”. Wpisz żądaną kwotę, a Robinhood zamieni ją na akcje.

2. Przejdź do strony akcji, wybierz Handel, a następnie kliknij „Sprzedaj” lub „Kup”.

3. Wybierz zielone słowo, które może oznaczać „Akcje”. Ponownie znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Następnie zakończ czynność, dotykając „Kup w dolarach”.

Wesołego handlu

Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, handel z Robinhood jest bezpieczny, łatwy i elastyczny. To wspaniale, że aplikacja pozwala na udziały ułamkowe, dając każdemu możliwość poznania rynku akcji.

Nie ma więc powodu, aby wahać się, czy inwestować pieniądze w swoją ulubioną firmę.

Jakie jest Twoje doświadczenie z aplikacją? Czy uważasz, że Robinhood jest łatwy w użyciu? Powiedz nam więcej w sekcji komentarzy poniżej.