Jak zmienić numer telefonu w Signal?

Od czasu rejestracji w Signal wysyłasz wiadomości z jednego numeru telefonu. Ale co, jeśli kupiłeś nowy telefon i chciałbyś zmienić swój numer w aplikacji? Jeśli próbowałeś to zrobić, będziesz wiedział, że to nawet nie wchodzi w grę.

Jak zmienić numer telefonu w Signal?

Ale nie martw się – jest prosty sposób na obejście tego.

W tym artykule przedstawimy szczegółowe kroki, jak zmienić swój numer telefonu w Signal na wszystkich urządzeniach. Dowiesz się również, jak skonfigurować i połączyć Signal Desktop z telefonem i wiele więcej.

Jak zmienić numer telefonu w aplikacji Signal na Androida?

Ze względów bezpieczeństwa Signal nie pozwala po prostu zmienić numeru telefonu. Twój numer jest niezbędnym narzędziem identyfikacji aplikacji. Zmiana go będzie wymagać wyrejestrowania starego numeru i dodania nowego.

Zmiana numeru telefonu będzie wymagać różnych kroków w zależności od tego, czy masz nowy telefon, nowy numer, czy oba te elementy. Wszystkie kroki są dość proste do wykonania i nie powinny zająć Ci więcej niż kilka minut.

Nowy telefon i nowy numer

 1. Zostaw wszystkie grupy na swoim starym telefonie
  • Aby to zrobić, otwórz czat grupowy i kliknij nazwę grupy u góry ekranu. Przewiń w dół i dotknij „Opuść grupę”.

  • Możesz powiadomić innych członków grupy o opuszczeniu grupy.
  • Opuszczenie grup uniemożliwi innym wysyłanie Ci wiadomości na numer telefonu, którego już nie używasz.
 2. Wyłącz wiadomości i połączenia Signal na starym telefonie
  • Przejdź do swojego awatara profilu u góry ekranu i przewiń w dół do „Zaawansowane”. Przejdź do „Usuń konto” i wprowadź swój numer Signal. Dotknij „Usuń konto” i potwierdź.

 3. Pobierz i zainstaluj aplikację Signal na swoim nowym telefonie. Po prostu przejdź do Google Play i wyszukaj „Sygnał”.

 4. Załóż nowe konto z nowym numerem.

 5. Poinformuj swoje kontakty, że wróciłeś z nowym numerem, aby mogli dodać Cię do grup, w których byłeś wcześniej.
 6. Jeśli korzystałeś z Signal Desktop, ponownie połącz go teraz z nowym numerem. Jeśli nie wiesz, jak połączyć swój pulpit Signal, możesz znaleźć szczegółowe kroki pod koniec tego artykułu.

Nowy telefon, ten sam numer

 1. Pobierz i zainstaluj Signal ze sklepu z aplikacjami. Możesz to zrobić, przechodząc do Google Play i wpisując „Sygnał” w polu wyszukiwania.

 2. Jeśli wcześniej korzystałeś z iPhone'a, pomiń krok 3.
 3. Signal poprosi Cię o potwierdzenie wykonania kopii zapasowej na starym telefonie. Potwierdź i wprowadź swoje 30-cyfrowe hasło.
 4. Dokończ rejestrację, podając swój numer telefonu.

 5. Poproś każdą osobę z grupy, w której byłeś wcześniej, o wysłanie wiadomości, aby pojawiła się ona w Twoim czacie.
 6. Jeśli używasz Signal na swoim komputerze, pamiętaj, aby ponownie je połączyć. Jeśli nie wiesz, jak połączyć swój pulpit Signal, możesz znaleźć szczegółowe kroki pod koniec tego artykułu.

Nowy numer, ten sam telefon

 1. Opuść wszystkie grupy i usuń swoje konto Signal
  • Możesz opuścić grupę, klikając jej nazwę u góry ekranu i przewijając w dół. Zobaczysz przycisk „Opuść grupę”. W razie potrzeby dotknij i potwierdź.

  • Usuń swoje konto, przechodząc do swojego profilu. Przejdź do „Zaawansowane”, a następnie „Usuń konto”. Dotknij "Kontynuuj".

 2. Poproś członka grupy, do którego należałeś wcześniej, aby dodał Cię ponownie z nowym numerem.
 3. Będziesz musiał ponownie połączyć Signal na pulpicie, jeśli go użyjesz. Jeśli nie wiesz, jak połączyć swój pulpit Signal, możesz znaleźć szczegółowe kroki pod koniec tego artykułu.

Jak zmienić numer telefonu w aplikacji Signal na iPhonie?

Zmiana numeru telefonu będzie wymagać różnych kroków w zależności od tego, czy masz nowy telefon, nowy numer, czy oba te elementy.

Nowy telefon, nowy numer

 1. Opuść wszystkie grupy i usuń swoje konto Signal. Zapobiegnie to pominięciu wiadomości wysłanych na Twój stary numer.
  • Możesz opuścić grupę, otwierając jej ustawienia czatu i przewijając w dół. Zobaczysz przycisk „Opuść grupę”. W razie potrzeby dotknij i potwierdź.

  • Usuń swoje konto, przechodząc do swojego profilu. Przejdź do „Zaawansowane” → „Usuń konto”. Dotknij "Kontynuuj".

 2. Poproś kontakt z grupy, w której byłeś wcześniej, aby wysłał wiadomość do grupy, aby pojawiła się ona w twoim oknie czatu.
 3. Jeśli korzystałeś z Signala na komputerze, musisz go ponownie połączyć. Jeśli nie wiesz, jak połączyć swój pulpit Signal, możesz znaleźć szczegółowe kroki pod koniec tego artykułu.

Nowy telefon, ten sam numer

Będziesz musiał przenieść swoje konto i wiadomości na nowy telefon za pomocą starego telefonu.

 1. Zainstaluj Signal na swoim nowym telefonie.

 2. Dotknij "Przenieś z urządzenia iOS". Powinieneś teraz otrzymać kod QR.

 3. Wybierz „Dalej” na starym iPhonie i zeskanuj kod QR z nowego telefonu.

 4. Po wykonaniu przelewu wyślij wiadomość z nowego telefonu.

Nowy numer, ten sam telefon

 1. Opuść wszystkie grupy i usuń swoje konto Signal

  – Możesz opuścić grupę, klikając jej nazwę u góry ekranu i przewijając w dół. Zobaczysz przycisk „Opuść grupę”. W razie potrzeby dotknij i potwierdź.

  – Usuń swoje konto, przechodząc do swojego profilu. Przejdź do „Zaawansowane” i „Usuń konto”. Dotknij "Kontynuuj".

 2. Poproś członka grupy, do którego należałeś wcześniej, aby dodał Cię ponownie z nowym numerem.
 3. Będziesz musiał ponownie połączyć Signal na komputerze na wypadek, gdybyś z niego korzystał. Jeśli nie wiesz, jak połączyć swój pulpit Signal, możesz znaleźć szczegółowe kroki pod koniec tego artykułu.

Jak zmienić numer telefonu w aplikacji Signal na Windows i Mac?

Zmiana numeru telefonu będzie wymagać różnych kroków w zależności od tego, czy masz nowy telefon, czy nowy numer.

Nowy numer lub nowy telefon i numer

 1. Usuń swoje konto Signal. Możesz to zrobić tylko z telefonu. Jeśli masz nowy telefon, usuń konto ze starego telefonu.
 2. Przejdź do swojego awatara profilu u góry ekranu i przewiń w dół do „Zaawansowane”. Przejdź do „Usuń konto” i wprowadź swój numer Signal. Dotknij „Usuń konto” i potwierdź.

 3. Usuń wszystkie dane z pulpitu.
 4. Wybierz „Plik” > „Preferencje” > „Wyczyść dane” > „Usuń wszystkie dane”.

 5. Połącz ponownie pulpit Signal. Jeśli nie wiesz, jak połączyć swój pulpit Signal, możesz znaleźć szczegółowe kroki pod koniec tego artykułu.

Nowy telefon

Aby zmienić swój numer telefonu w wersji komputerowej Signal po zakupie nowego telefonu, musisz najpierw zarejestrować Signal na swoim telefonie. Po wykonaniu tej czynności uruchom ponownie Signal na pulpicie i ponownie połącz go z nowym telefonem. Spójrz poniżej, aby dowiedzieć się, jak połączyć Signal Desktop z telefonem.

Cała historia Twoich wiadomości w Signal Desktop pozostanie, chyba że masz nowy numer telefonu.

Jak uzyskać drugi numer telefonu dla sygnału?

Niestety używanie dwóch numerów telefonów w ramach jednego konta Signal nie jest obsługiwane. Nawet jeśli masz telefon z dwiema kartami SIM, poprosi Cię o wybranie numeru telefonu, który chcesz połączyć z kontem Signal.

Jak skonfigurować Signal na komputerze?

Korzystanie z Signala na komputerze może być bardzo pomocne, gdy wykonujesz wiele zadań jednocześnie. Nie musisz już przełączać się na telefon, aby wysyłać wiadomości.

Zanim zainstalujesz Signal na swoim pulpicie, oto kilka rzeczy, które powinieneś teraz:

 1. Signal Desktop jest dostępny tylko w 64-bitowym systemie Windows. Możesz zainstalować Signal Desktop na Windows 7, 8, 8.1 i 10. W przypadku macOS jest to 10.10 i nowsze.
 2. Musisz najpierw zainstalować i zarejestrować Signal na swoim telefonie. Dzieje się tak, ponieważ musisz połączyć Signal Desktop ze swoim urządzeniem mobilnym, aby wysyłać wiadomości z komputera.

Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego Signal na swoim komputerze, wykonaj następujące kroki:

 1. Pobierz Signal dla Windows lub iOS z oficjalnej strony Signal.

 2. W systemie Windows po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami z łącza instalacyjnego. W przypadku iOS musisz najpierw przenieść Signal do folderu „Aplikacje”.
 3. Połącz Signal Desktop ze swoim telefonem.

Jak połączyć pulpit Signal z moim telefonem?

 1. Otwórz Pulpit Signal.

 2. Przejdź do „Ustawienia sygnału” w telefonie. Poszukaj „Połączonych urządzeń”.

 3. Naciśnij niebieskie kółko z białym krzyżykiem w środku, aby dodać nowe urządzenie dla Androida. W systemie iOS dotknij "Połącz nowe urządzenie".

 4. Zeskanuj kod QR telefonem.

 5. Nazwij połączone urządzenie.
 6. Kliknij „Zakończ”.

 7. Przejdź do Signal Desktop i wyślij wiadomość.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jaki jest najlepszy sposób na powiadomienie o zmianie numeru telefonu?

Jeśli masz nowy numer, po prostu wykonaj kroki z tego artykułu, jak zmienić swój numer telefonu w Signal. Będziesz musiał usunąć swoje konto i ponownie zarejestrować się z nowym numerem. Niestety, ze względów bezpieczeństwa nie możesz po prostu dodać nowego numeru do istniejącego konta Signal.

Co się stanie, jeśli ktoś zarejestruje się na Signal z moim starym numerem?

W takim przypadku zobaczą pustą historię wiadomości. Jeśli Twoi znajomi napiszą do Ciebie na Twój stary numer, będą świadomi zmiany numeru bezpieczeństwa.

Czy Signal przypisuje Ci nowy numer?

Nie, Signal nie przypisuje Ci nowego numeru. Możesz zarejestrować się w Signal tylko przy użyciu istniejącego numeru telefonu.

Czy Signal wysyła mój numer telefonu do moich kontaktów?

Nie, Signal nie wysyła Twojego numeru telefonu do Twoich kontaktów. Jedynym sposobem, aby kontakt mógł zobaczyć Twój numer telefonu, jest wysłanie do niego SMS-a lub zadzwonienie przez Signal.

Gdy otworzysz Signal, zobaczysz listę osób z listy kontaktów Twojego telefonu, które korzystają z aplikacji. Te dane pochodzą z telefonu, a nie z Signala.

Dlaczego moje kontakty widzą, że dołączyłem do Signal?

Twoje kontakty będą mogły zobaczyć, że dołączyłeś do Signal tylko wtedy, gdy mają Twój numer na liście kontaktów swojego telefonu. Te dane są właśnie przesyłane z ich telefonu. Jeśli ktoś może wysłać Ci zwykłego SMS-a, Signal chce, aby wiedział, że zamiast tego może skontaktować się z Tobą za pośrednictwem Signal.

Skąd mam wiedzieć, czy kontakt używa Signala?

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, zobaczysz niebieską literę w zewnętrznej kolumnie, gdy spojrzysz na swoją listę kontaktów Signal. Oznacza to, że Twój kontakt jest w Signal. Jeśli używasz Signal jako domyślnej aplikacji do SMS-ów lub MMS-ów, na swojej liście kontaktów zobaczysz również użytkowników innych niż Signal.

W przypadku systemu iOS i komputera stacjonarnego, po otwarciu Signala, będziesz mógł rozpocząć rozmowę tylko ze swoimi kontaktami, które są w Signal. Jeśli nie widzisz kontaktu z listy kontaktów telefonu na liście kontaktów Signal, oznacza to, że nie korzystają z aplikacji.

Zmiana numeru na Signal

Signal wykonuje naprawdę dobrą robotę, jeśli chodzi o zabezpieczenie Twoich danych. Dzięki kompleksowemu systemowi szyfrowania nigdy nie będziesz musiał się martwić, że ktoś zajrzy do Twoich prywatnych rozmów.

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, Signal wymaga, abyś używał tylko jednego numeru telefonu na swoim koncie. Dlatego zmiana numeru wymaga nieco więcej wysiłku. Jednak po przeczytaniu tego artykułu powinieneś być w stanie łatwo zmienić swój numer telefonu na różnych urządzeniach.

Kiedy ostatnio zmieniłeś swój numer telefonu w Signal? Czy miałeś później problemy z ponownym połączeniem swojego Signal Desktop? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.