Jak włączyć tryb ciemny dla Roblox

Chociaż Roblox to bardzo popularna platforma do gier i system tworzenia, z którego korzystają miliony, projekt strony głównej pozostawia wiele do życzenia. Podjęto wiele prób ulepszenia motywów strony Roblox, a tryb ciemny jest kolejnym z tych ulepszeń.

Jak włączyć tryb ciemny dla Roblox

Jak włączyć tryb ciemny dla Roblox na komputerze?

Włączenie motywu Dark Mode na PC to bardzo prosty proces. Dopóki masz już konto Roblox, możesz to zrobić za pomocą kilku kliknięć. Instrukcje, jak to zrobić, znajdują się poniżej:

 1. Otwórz swoje konto Roblox.

 2. Otwórz stronę ustawień. Jest to ikona koła zębatego w prawej górnej części strony.

 3. Przewiń w dół, aż zobaczysz Motyw. Znajduje się tuż nad menu sieci społecznościowych.

 4. Kliknij strzałkę w dół i wybierz Ciemny.

 5. Kliknij Zapisz.

 6. Twoja strona Roblox powinna teraz wyświetlać ciemny motyw. Aby wrócić do Światła, powtórz instrukcje, ale zamiast tego wybierz Światło.

Jak włączyć tryb ciemny dla Roblox na iPhonie?

Włączenie Dark Theme dla wersji Roblox na iOS jest dość podobne do wersji na PC, ponieważ tak naprawdę wpływa tylko na przeglądarkę, a nie na grę. Instrukcje są następujące:

 1. Otwórz aplikację Roblox.

 2. Stuknij ikonę trzech kropek w prawym dolnym rogu ekranu.

 3. Przewiń w dół i znajdź Ustawienia. Stuknij w to.

 4. Kliknij Informacje o koncie.

 5. Przewiń w dół, aż znajdziesz Motyw. Stuknij w pole tekstowe pod nim. W wyskakującym okienku dotknij Ciemny.

 6. Stuknij w Zapisz, aby zachować zmiany.

 7. Twoja aplikacja Roblox powinna być teraz w trybie ciemnym.

Jak włączyć tryb ciemny dla Roblox na urządzeniu z Androidem?

Proces włączania trybu ciemnego w systemie Android jest podobny do tego w systemie iOS. Tak naprawdę zmienia tylko przeglądarkę, a nie samą aplikację, więc platforma mobilna nie ma znaczenia. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w powyższej wersji iPhone'a.

Zmiana motywów Roblox za pomocą Stylish

Stylish to zmieniarka motywów przeglądarki, która pozwala użytkownikom modyfikować wygląd odwiedzanych stron internetowych, w tym witryny Roblox. Dostępne zarówno dla przeglądarki Chrome, jak i Firefox, teraz każdy może dostosować wygląd swojego profilu do swojej osobowości. Aby zmienić motywy za pomocą Stylu, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Zainstaluj stylową wtyczkę.

W Chrome

 1. Wejdź na stronę Stylowego sklepu Chrome.
 2. Kliknij dodaj do Chrome.
 3. W wyskakującym okienku kliknij Dodaj rozszerzenie.
 4. Zobaczysz stylową stronę docelową. Istnieje możliwość poinformowania firmy Stylish o odwiedzanych adresach URL w celu sugerowania motywów dla często odwiedzanych witryn. Jest to domyślnie zaznaczone. Jeśli nie chcesz podawać tych informacji, wyłącz pole wyboru, a następnie kliknij Dalej.
 5. Możesz teraz zamknąć okno lub wybrać motyw dla Chrome. Instalowanie motywów Roblox zostanie szczegółowo opisane poniżej.

W Firefoksie

 1. Otwórz stronę Stylowe dodatki do przeglądarki Firefox.
 2. Kliknij przycisk +Dodaj do Firefoksa.
 3. W wyskakującym okienku kliknij Dodaj.
 4. Wyskakujące okienko pokaże, że Styl został dodany do rozszerzeń. Możesz pozwolić Stylowi na uruchamianie w prywatnym systemie Windows, przełączyć pole wyboru, jeśli się zgadzasz, lub po prostu kliknąć OK, rozumiem.
 5. Zostanie wyświetlona strona, na której możesz zezwolić Stylowi na dostęp do adresów URL odwiedzanych witryn, aby mógł sugerować style dla tych stron. Są one domyślnie wyłączone. Jeśli chcesz je włączyć, kliknij przełącznik obok każdej opcji. Możesz także kliknąć przycisk Włącz wszystko na dole. Gdy skończysz, kliknij Dalej.
 6. Możesz teraz zamknąć okno lub przeglądać dostępne style.

Wybór motywów

 1. Otwórz przeglądarkę Chrome lub Firefox.
 2. Przejdź do Stylowego
 3. W polu wyszukiwania u góry strony upewnij się, że kategoria jest ustawiona na Witryna, a następnie wpisz Roblox.
 4. Naciśnij Enter lub kliknij ikonę lupy.
 5. Po krótkim oczekiwaniu zobaczysz wybór dostępnych stylów. Przewiń w dół, aby zobaczyć motywy na stronie, i użyj przycisków w lewo i w prawo, aby przejść do tyłu lub do przodu na stronie. Możesz też kliknąć numer, aby przejść do tej strony albumu.
 6. Gdy znajdziesz motyw, który Ci się podoba, kliknij jego zdjęcie.
 7. Zostaniesz przekierowany na stronę zawierającą szczegóły motywu. Przeczytaj je, jeśli chcesz. Jeśli skończysz, kliknij Zainstaluj styl.
 8. Chociaż po kliknięciu przycisk natychmiast zmieni się na Zainstalowany styl, wprowadzenie zmian zajmie trochę czasu. Przed wyjściem z tej strony poczekaj, aż kursor zatrzyma animację wczytywania.
 9. Jeśli chcesz, możesz zainstalować wiele stylów, ale tylko jeden może być włączony na raz. Aby zmienić aktywny styl, kliknij ikonę rozszerzenia lub dodatku w przeglądarce. Jeśli nie widzisz ikony, możesz ją znaleźć w menu ustawień. Oni są:

  W Chrome

  2. Najedź kursorem na Więcej narzędzi w menu.

  3. Kliknij Rozszerzenia.

  4. Przewiń i znajdź Stylowy, a następnie kliknij Szczegóły.

  5. Przewiń w dół i kliknij Opcje rozszerzenia.

  W Firefoksie

  2. Kliknij Dodatki.

  3. W menu po lewej stronie kliknij Rozszerzenia.

  4. Znajdź Stylowy, a następnie kliknij ikonę trzech kropek.

  5. Wybierz i kliknij Opcje.

 10. Na stronie Stylowe opcje zobaczysz wszystkie aktualnie zainstalowane motywy. Jeśli wszystkie są aktywne, motyw na górze będzie miał priorytet. Jeśli chcesz wybrać inny motyw, kliknij przycisk Aktywny na wszystkich innych motywach, aby je dezaktywować.
 11. Aby usunąć motyw, kliknij Usuń.

Inne ustawienia profilu

Motywy nie są jedyną rzeczą w Twoim profilu, którą możesz zmienić na stronie Roblox, istnieje wiele innych szczegółów, które możesz edytować według własnego uznania. Poniżej znajdują się niektóre z tych ustawień, które możesz zmodyfikować, aby upewnić się, że Twój profil Roblox jest w pełni dostosowany do Twoich upodobań.

Podstawowe okno informacyjne

Kliknięcie ikony swojego awatara na stronie głównej otworzy stronę z podstawowymi informacjami. W zakładce Kreacje zobaczysz wszystkie gry, które stworzyłeś, a na karcie Informacje zobaczysz swojego pełnego awatara wraz ze wszystkimi przedmiotami, które obecnie noszą. Aby zmienić wygląd swojego awatara, możesz otworzyć Edytor awatara. Aby to zrobić:

 1. Kliknij dowolny element ekwipunku na karcie Informacje.
 2. Kliknij przycisk Edytor awatarów. To jest ikona osoby po prawej stronie panelu ekwipunku przedmiotów.
 3. Tutaj zobaczysz wszystkie style, które są dla Ciebie dostępne. Wiele z nich jest darmowych, choć niektóre kosztują Robuxa. Robux to waluta w aplikacji dla Roblox.
 4. Wybierz styl, który Ci się podoba i kliknij go, aby natychmiast zastosować zmiany. Zmiany są zapisywane automatycznie, a po wyjściu z tej strony awatar powinien automatycznie odzwierciedlać wszelkie wprowadzone dostosowania.

Zmiana swojego statusu i osobistej plamy

Możesz zostawiać wiadomości w swoim profilu, niezależnie od tego, czy jest to twój aktualny status, czy krótki opis osobisty, aby każdy, kto odwiedza twoją stronę osobistą, wiedział trochę informacji o tobie. Aby je edytować:

Zmień osobisty opis

 1. Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu strony.
 2. Wybierz Ustawienia.
 3. W obszarze Osobiste wpisz swój krótki opis w polu tekstowym. Dobrą praktyką przeglądania sieci jest nieujawnianie informacji, które mogą pozwolić ludziom na osobistą identyfikację użytkownika. Uważaj na to, jakie dane zdecydujesz się udostępnić.
 4. Po zakończeniu przewiń w dół i kliknij Zapisz.

Zmień obecny stan

 1. Kliknij ikonę swojego awatara.
 2. Kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu banera swojego awatara.
 3. Wybierz Aktualizuj status.
 4. Wpisz swój aktualny status w polu tekstowym.
 5. Kliknij Zapisz.
 6. Twój status powinien być teraz wyświetlany tuż pod twoją nazwą użytkownika.

Dodawanie sieci społecznościowych

Roblox ma również opcję połączenia z kilkoma kontami mediów społecznościowych, które możesz mieć. Jeśli masz stronę na Facebooku, Twitterze, YouTube lub Twitchu, możesz skonfigurować je tak, aby każdy, kto odwiedza Twój profil, mógł je zobaczyć. Aby to zrobić:

 1. Otwórz menu Ustawienia, klikając ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu.
 2. Kliknij Ustawienia.
 3. Na karcie Informacje o kontach przewiń w dół, aż znajdziesz część Sieci społecznościowe.
 4. Wpisz adres każdej ze swoich stron sieci społecznościowych. Możesz je otworzyć na osobnej karcie, a następnie skopiować i wkleić pasek adresu, jeśli chcesz.
 5. Wybierz, czy chcesz, aby te linki były widoczne dla wszystkich, znajomych, obserwujących lub nikogo.
 6. Kliknij Zapisz, gdy skończysz.

Niezliczone motywy

Roblox nie tylko pozwala tworzyć światy, w których możesz puścić wodze fantazji, ale także daje możliwość spersonalizowania swojego profilu według własnego uznania. Tryb ciemny to mały krok do zmiany nudnego domyślnego motywu profilu. Z biegiem czasu dostępne opcje bez wątpienia zapewnią kreatywnemu użytkownikowi niezliczoną liczbę motywów do wyboru.

Czy miałeś jakieś doświadczenia dotyczące włączania trybu ciemnego w Robloxie? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.