Jak dołączyć do Google Meet przez telefon

Jeśli pracujesz w domu lub wybierasz się w podróż służbową, prawdopodobnie najchętniej wybierasz Google Meet. Niezależnie od wersji G Suite używanej w Twojej organizacji, Google Meet świetnie sprawdza się, zapewniając superwydajne i zorganizowane spotkania służbowe.

Do spotkania możesz dołączyć na kilka różnych sposobów. Na przykład, jeśli masz problemy z Internetem, możesz dołączyć przez telefon, korzystając z funkcji wdzwaniania. Z tego artykułu dowiesz się, jak to działa, a także o innych sposobach dołączenia do Google Meet.

Funkcja połączenia telefonicznego

Zanim przejdziesz do szczegółów dotyczących dołączania do Google Meet przez telefon, koniecznie zwróć uwagę na kilka rzeczy. Administrator G Suite jest jedyną osobą, która może włączyć funkcję telefonowania. Jeśli zauważysz, że brakuje tej opcji dołączenia, powiadom administratora. Następnie będą musieli przejść do Konsoli administracyjnej i zmienić ustawienia.

Po włączeniu funkcji telefonowania do spotkań wideo w Google Meet zostanie przypisany numer telefonu. Funkcja połączenia telefonicznego umożliwia dostęp z samym dźwiękiem na krótko przed rozpoczęciem sesji, aż do zakończenia spotkania.

Uczestnicy z różnych organizacji lub różnych kont G Suite mogą też dołączyć do spotkania przez telefon. Ale inni nie będą mogli zobaczyć swoich nazwisk na konferencji. Tylko częściowe numery telefonów. Gdy zechcesz dołączyć do rozmowy w Google Meet przy użyciu telefonu, możesz to zrobić na dwa sposoby:

 1. Skopiuj numer z zaproszenia Kalendarza i wprowadź go w telefonie. Teraz wpisz otrzymany kod PIN i naciśnij #.
 2. Jeśli korzystasz z aplikacji Meet lub Kalendarz, możesz wybrać podany numer, a kod PIN zostanie wprowadzony automatycznie.

To takie proste. Kolejną rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, jest to, że każda wersja G Suite zawiera amerykańskie numery telefonów w pakiecie. Ale mają też obszerną listę numerów międzynarodowych. Lista jest tutaj, ale pamiętaj, że mogą obowiązywać opłaty za połączenia.

Jak dołączyć do Google Meet przez telefon

Funkcja wyciszania i wyłączania wyciszenia

Gdy dołączysz do Google Meet przez telefon, ktoś może Cię wyciszyć. Każdy może wyciszyć uczestnika rozmów w Google Meet. Możesz też być wyciszony, jeśli poziom głośności telefonu jest bardzo niski.

A jeśli dołączysz do spotkania po piątym uczestniku. Możesz jednak wyłączyć wyciszenie tylko dla siebie. Jest to kwestia ochrony prywatności, na którą Google zwraca uwagę. Aby to zrobić, naciśnij *6.

Dołączanie przez telefon w celu uzyskania dźwięku podczas spotkania wideo

Jeśli udostępniasz film w Google Meet, ale nadal chcesz mieć możliwość mówienia i słuchania, istnieje rozwiązanie tej zagadki. Google Meet może zadzwonić na Twój telefon lub przez telefon z innego urządzenia.

Możesz być na swoim komputerze i trwać spotkanie. Lub w przypadku, gdy nie uczestniczysz jeszcze w spotkaniu, komputer dołączy po podłączeniu telefonu.

Ta funkcja jest przydatna, gdy masz problemy z mikrofonem lub głośnikiem na komputerze. Lub jeśli twoje połączenie internetowe jest niestabilne. Oto jak Google Meet może zadzwonić na Twój telefon:

 1. Jeśli jesteś już na spotkaniu, kliknij „Więcej” (trzy kropki w pionie).
 2. Następnie kliknij „Użyj telefonu do dźwięku”.
 3. Wybierz „Zadzwoń do mnie”.
 4. Wpisz swój numer telefonu.
 5. Możesz także zapisać numer na wszystkie przyszłe spotkania. Wybierz „Zapamiętaj numer telefonu na tym urządzeniu”.
 6. Gdy zostaniesz o to poproszony, wybierz „1” w telefonie.

Ważna uwaga: ta funkcja jest obecnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Innym sposobem połączenia się przez telefon z innym urządzeniem audio jest samodzielna rozmowa telefoniczna. Możesz wykonać powyższe kroki 1-3, a następnie kontynuować:

 1. Wybierz numer telefonu kraju, z którego dzwonisz.
 2. Wprowadź numer w telefonie i wybierz.
 3. Gdy zostaniesz o to poproszony, wpisz PIN i naciśnij #.
Dołącz do Google Meet przez telefon

Odkładanie telefonu

W rozmowie w Google Meet możesz wybrać „Połączono telefon > Rozłączono”, jeśli chcesz zakończyć połączenie. Funkcja audio będzie kontynuowana na komputerze, ale będziesz wyciszony.

Możesz kliknąć „Zakończ połączenie”, jeśli chcesz całkowicie opuścić spotkanie. Jeśli jednak zamierzasz ponownie dołączyć do spotkania przez telefon, po prostu kliknij "Połącz ponownie". Warto o tym pamiętać na wypadek przypadkowego rozłączenia.

Dołącz do Google Meet przez telefon

Dołącz do spotkania tak, jak najbardziej Ci odpowiada

Jeśli masz spotkanie w Google Meet, możesz wybrać sposób dołączenia. Możesz przejść bezpośrednio z wydarzenia w Kalendarzu lub z portalu internetowego. Możesz również kliknąć link, który otrzymałeś w swojej skrzynce odbiorczej lub korzystając z systemu innej firmy.

Nawet osoby bez konta Google mogą dołączyć. Ale jednym z najbardziej praktycznych i wygodnych sposobów dołączenia jest telefon. Co więcej, możesz z niego korzystać, gdy prowadzisz rozmowę wideo ze swoim zespołem w tym samym czasie.

Jaki jest preferowany sposób dołączania do rozmowy w Google Meet? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.