Jak dołączyć do kanału w Discord

Kanały Discord sprawiają, że aplikacja Discord jest naprawdę zabawna i rozrywkowa, dodając koleżeństwa do twojego życia. Czy to kanał tekstowy pełen memów i emotikonów, czy kanał głosowy ze wszystkimi wewnętrznymi żartami i gadaniem. Jeśli nie jesteś na kanale, tak naprawdę nie jesteś na Discordzie.

„Więc jak mogę dołączyć do imprezy?”

Jeśli jesteś nowy w Discord, ten artykuł nauczy Cię, jak dołączyć do kanału. Komunikacja z innymi, wzbogacająca Twoje wrażenia, jest wspaniałym dodatkiem do zabawy w granie. To także świetny sposób na komunikowanie się z innymi osobami niebędącymi graczami.

Dołączanie do kanału Discord

Istnieją dwa scenariusze, w których znajdziesz się, gdy chcesz dołączyć do kanału Discord. Albo jesteś już członkiem serwera, na którym został znaleziony, albo nie. Jestem tu, by zająć się obiema kwestiami.

Jeśli jesteś obecnie członkiem serwera Discord, który obsługuje kanał:

 1. Uruchom aplikację Discord. Możesz otworzyć aplikację komputerową (jeśli została pobrana i zainstalowana) znajdująca się w menu Windows (PC) lub menu Aplikacje (Mac). Jeśli jesteś podobny do mnie, skrót prawdopodobnie znajduje się na pasku zadań lub na pulpicie. Jeśli jednak nie pobrałeś aplikacji na komputer, możesz uzyskać dostęp do Discord bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, przechodząc do //www.discordapp.com i logując się.
 2. Wybierz żądany serwer z listy po lewej stronie ekranu. Będzie znajdować się po lewej stronie panelu głównego. Kliknij jedną z ikon, aby wejść na serwer i wyświetlić listę kanałów.
 3. Kliknij kanał, do którego chcesz dołączyć. Może być konieczne dwukrotne kliknięcie. Możesz wybrać kanał czatu tekstowego, w którym Twoje słowa są widoczne, a nie słyszane, lub kanał czatu głosowego. Kanały tekstowe można łatwo rozpoznać po symbolu # znajdującym się po lewej stronie nazwy kanału. Podczas łączenia się z kanałem głosowym jakość odbieranego połączenia będzie całkowicie zależeć od Twojego dostawcy usług internetowych i odległości między Tobą a lokalizacją serwera Discord. Jeśli dołączysz do kanału czatu głosowego, możesz zostać poproszony o zezwolenie Discordowi na dostęp do mikrofonu. Nie potrzebujesz mikrofonu, aby wziąć udział, ale nie bądź tym przerażającym facetem, który czai się na kanale, słuchając, jak wszyscy mówią. Dołączenie do kanału oznacza, że ​​w pewnym momencie będziesz musiał się odezwać.

Jeśli nie jesteś obecnym członkiem serwera Discord, który obsługuje kanał, istnieją dwa podstawowe sposoby dołączenia. Otrzymujesz link z zaproszeniem od znajomego lub szukasz go w sieci. Impreza na Discordzie bez przyjaciół całkowicie niweczy cel.

Otrzymywanie natychmiastowego zaproszenia od znajomego:

 1. To zaproszenie prawdopodobnie nadejdzie w formie powiadomienia e-mail lub bezpośredniej wiadomości na Discordzie, Twitterze lub w dowolnym innym miejscu, w którym dozwolone jest czatowanie. Będziesz musiał skopiować podany Ci link, ponieważ jest to Twój złoty bilet do wielkich czasów. Albo wiesz, po prostu kanał Discord. Aby skopiować link, zaznacz go i naciśnij CTRL+C (PC) lub CMD+C (Prochowiec).
 2. Następnie uruchom aplikację Discord (jeśli ją masz) lub zaloguj się za pomocą przeglądarki i strony internetowej Discord.
 3. Po dotarciu do strony głównej Discord sprawdź skrajny lewy panel boczny. Zobaczysz kropkowane kółko ze znakiem + w środku. Jeśli nigdy wcześniej nie dołączałeś do serwera, będzie to jedyna opcja wymieniona poza logo Discord. Kliknij tę ikonę, a pojawi się wyskakujące okienko.
 4. Masz dwie możliwości: Utwórz serwer (co nie po to tu jesteśmy) lub Dołącz do serwera. Śmiało i kliknij zielony Dołącz do serwera w prawym dolnym rogu.

 5. Teraz wpatrujesz się w nowe okno z prośbą o wejście do Natychmiastowe zaproszenie, podając jednocześnie przykład tego, jak może wyglądać. Jeśli otrzymałeś zaproszenie, o którym wspomnieliśmy wcześniej, tutaj wkleisz adres URL. Wklej skopiowany link do podanego pola tekstowego albo za pomocą CTRL+V (PC) lub CMD+V (Mac), a następnie kliknij Dołączyć przycisk. Jeśli możesz, możesz również kliknąć prawym przyciskiem myszy obszar tekstowy i wybrać Pasta z podanego menu, jeśli jest to dla ciebie łatwiejsze.

 6. Po dołączeniu zostaniesz poproszony o utworzenie nazwy użytkownika. Nie musi to być to samo co DiscordTag, ale najlepiej zrobić z niego coś znajomego i łatwo rozpoznawalnego przez twoje pąki. Niezastosowanie się do tego może skutkować przypadkowym wyrzuceniem, zanim jeszcze zaczniesz.

Dołączanie do serwera Discord na urządzeniu mobilnym

Dołączenie do serwera lub kanału Discord na urządzeniu mobilnym jest tak samo proste, jak przy użyciu aplikacji komputerowej przeglądarki internetowej. Interfejs tych dwóch jest stosunkowo podobny, więc wykonanie tych samych kroków, jak wymienione powyżej, pomoże Ci rozpocząć komunikację w ramach określonego kanału lub serwera.

Stuknij w Serwer lub symbol +, aby dodać serwer (znajdujący się po lewej stronie aplikacji.

Stuknij w dostępne kanały i dołącz do rozmów, jeśli jesteś już na serwerze

lub

Wklej adres URL serwera, naciskając długo w sekcji wejściowej ekranu. Powinna pojawić się opcja wklejania; dotknij go. Kliknij, aby kontynuować i kontynuować proces konfiguracji jak zwykle.

Wyszukiwanie strony internetowej z listą serwerów Discord:

Po prostu otwórz przeglądarkę i skorzystaj z jednego z tych linków: //www.discordservers.com/ lub //discord.me/. znalazłem to DiscordServers.com nie otwiera się dobrze w przeglądarce Mozilla Firefox. Jednak Google Chrome i Safari wydają się działać dobrze.

Dla //www.discordservers.com/:

 1. Na stronie głównej kliknij Przeglądaj przejrzeć asortyment różnych serwerów. Możesz go znaleźć po prawej stronie paska wyszukiwania. Możesz również użyć paska wyszukiwania, jeśli masz na myśli konkretny filtr serwera lub wybrać jeden z bardziej popularnych filtrów dostępnych na stronie.
 2. Możesz przewijać długą listę dostępnych serwerów Discord. Kliknięcie na serwer, który Cię interesuje, przeniesie Cię na stronę informacyjną tego serwera. Tutaj zobaczysz liczbę członków i trochę kontekstu na temat tego, o co chodzi w serwerze. Jeśli podoba Ci się to, co widzisz, kliknij Dołącz do serwera przycisk po prawej stronie.
 3. Po kliknięciu zostaniesz przekierowany na stronę przeglądarki Discord, na której musisz się zalogować, aby zostać przyjętym na serwer.
 4. Zostaniesz przekierowany na kanał, do którego został dołączony link.

Dla //discord.me/:

 1. Natychmiast zobaczysz serwery do wyboru bezpośrednio na stronie głównej. Możesz przewijać od góry do dołu, a jeśli żaden nie Ci się podoba, po prostu kliknij przycisk strzałki, aby przejść do innej strony z większą liczbą serwerów.
 2. Istnieje funkcja wyszukiwania, w której możesz wprowadzić słowa kluczowe i filtry lub, jeśli je znasz, nazwę serwera Discord. Możesz nawet kliknąć przycisk Ostatnio zderzone serwery, aby uzyskać listę serwerów, które niedawno znalazły się w centrum uwagi.
 3. Możesz zauważyć, że każdy z serwerów ma przypisaną rangę (albo Gospodarz, Platyna, lub Diament). Oznacza to, że serwery te były skłonne zapłacić za kilka przywilejów premium, aby zobaczyć swój serwer na „przodzie linii”, że tak powiem. Wszystko po to, aby zwiększyć widoczność, ale jeśli serwer jest gotów zapłacić z własnej kieszeni, są szanse, że jest bardzo aktywny i przyjazny dla nowszych członków.
 4. Po znalezieniu serwera wystarczy kliknąć Dołącz do serwera na ich banerze, a w przeglądarce otworzy się nowa karta. Strona została przekierowana na stronę Discord, gdzie można wpisać nazwę użytkownika serwera i zalogować się.
 5. Zostaniesz przekierowany na kanał, do którego został dołączony link.

Istnieje kilka innych witryn obsługujących serwery Discord, takich jak //discordservers.me/ i //disboard.org/servers, jeśli chcesz je sprawdzić. Niezależnie od tego, teraz oficjalnie wiesz, jak dołączyć do kanału Discord.

Co jeśli nie mogę dołączyć do kanału?

Istnieje kilka powodów, dla których możesz mieć trudności z dołączeniem do kanału:

Link z zaproszeniem wygasł — skontaktuj się z administratorami serwera i poproś o nowy.

Twój kod jest nieprawidłowy — sprawdź, czy skopiowałeś poprawny kod zaproszenia, w których rozróżniana jest wielkość liter.

Zostałeś zbanowany – nawet jeśli utworzyłeś nowe konto Discord, kanał może wyświetlać Twój adres IP jako jeden z listy banów.

Osiągnięto limit serwerów – Discord umożliwia dostęp do 100 serwerów, jeśli przekroczysz ten limit, nie będziesz mógł dołączyć bez usunięcia innego serwera.

Jeśli powyższe wyjaśnienia nie odnoszą się do Twojej sytuacji, zawsze możesz skontaktować się ze Wsparciem Discord.