Jak się dowiedzieć, czy ktoś przeczytał wiadomość w WhatsApp?

Wysłanie SMS-a i brak odpowiedzi od razu, a nawet za godzinę, może być denerwujące. Jeśli kiedykolwiek tego doświadczyłeś, wiesz, że nie jest to przyjemne uczucie, gdy ktoś potrzebuje godzin, a nawet dni, aby do ciebie wrócić. Ale skąd wiesz, czy w ogóle przeczytali Twoją wiadomość?

Jak się dowiedzieć, czy ktoś przeczytał wiadomość w WhatsApp?

Na szczęście WhatsApp to jedna z tych aplikacji ze świetnym systemem, który ułatwia sprawdzenie, czy ktoś otrzymał i przeczytał Twoje wiadomości. W tym artykule przedstawimy Ci szczegółowy przewodnik, jak sprawdzić, czy ktoś przeczytał Twoje wiadomości na WhatsApp, więc czytaj dalej.

Istnieje wiele sposobów na ustalenie, czy ktoś czytał Twoje wiadomości w WhatsApp. Możesz spojrzeć na znaczniki wyboru lub informacje o wiadomości. Co więcej, możesz nawet sprawdzić, czy ktoś odsłuchał wiadomość głosową, którą mu wysłałeś.

Przejrzyj znaczniki wyboru wiadomości

Jedną z niesamowitych funkcji WhatsApp jest system znaczników wyboru. Po każdej wysłanej wiadomości zobaczysz znaczniki wyboru, które mają różne znaczenie.

Jeśli obok wiadomości widzisz jeden szary znacznik wyboru, oznacza to, że wiadomość została wysłana, ale nie została dostarczona. Może się to zdarzyć, jeśli Internet odbiorcy jest wyłączony lub nie ma sygnału.

Jeśli obok wiadomości widzisz dwa szare znaczniki wyboru, oznacza to, że wiadomość została pomyślnie dostarczona do adresata.

Jeśli obok wiadomości zobaczysz dwa niebieskie znaczniki wyboru, oznacza to, że odbiorca ją przeczytał.

Jeśli jesteś na czacie grupowym, zobaczysz dwa niebieskie znaczniki wyboru tylko wtedy, gdy wszyscy członkowie przeczytają wiadomość. Do tego czasu pozostaną w kolorze szarym.

Informacje o wiadomości

Innym sposobem sprawdzenia, czy ktoś przeczytał Twoją wiadomość, jest sprawdzenie informacji o wiadomości. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Wybierz wiadomość.

 2. Stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.

 3. Dotknij „Informacje”. Tam zobaczysz, czy i kiedy wiadomość została dostarczona i przeczytana.

Wysyłanie osoby, notatki głosowej

Jedną z opcji dostępnych w WhatsApp jest wysyłanie wiadomości głosowej. Istnieją dwa sposoby sprawdzenia, czy odbiorca odtworzył Twoją wiadomość.

Sprawdź znaczniki wyboru i ikonę mikrofonu

Podobnie jak w przypadku wiadomości tekstowych, spójrz na znaczniki wyboru, aby ustalić, czy dana osoba przeczytała Twoją wiadomość. Jednak to, że ktoś to przeczytał, nie oznacza, że ​​go posłuchał. Dlatego po lewej stronie wiadomości głosowej znajduje się ikona mikrofonu.

Jeśli dwa znaczniki wyboru są niebieskie, a ikona mikrofonu szara, oznacza to, że odbiorca zobaczył, że wysłałeś wiadomość głosową, ale jeszcze jej nie odtworzył.

Jeśli dwa znaczniki wyboru i ikona mikrofonu są niebieskie, oznacza to, że odbiorca zobaczył i odtworzył Twoją wiadomość.

Istnieje jednak sztuczka, której można użyć do odtwarzania wiadomości głosowych bez pokazywania niebieskiej ikony mikrofonu. Oto jak:

 1. Po otrzymaniu wiadomości głosowej nie odtwarzaj jej.

 2. Wybierz wiadomość i dotknij ikony strzałki w prawo w prawym górnym rogu.

 3. Wybierz kontakt i przekaż mu wiadomość.

 4. Otwórz wiadomość głosową z tego czatu.

Przesyłając wiadomość głosową do kogoś innego, pierwszy odbiorca może ją odtworzyć bez pokazywania nadawcy niebieskiej ikony mikrofonu. Pamiętaj jednak, że nadawca nadal widzi, że jego wiadomość została dostarczona.

Informacje o wiadomości

Przeglądanie informacji o wiadomości to kolejny sposób ustalenia, czy dana osoba odebrała, przeczytała i odtworzyła Twoją wiadomość:

 1. Wybierz wiadomość głosową.

 2. Stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.

 3. Dotknij „Informacje”.

 4. Zobaczysz, czy i kiedy Twoja wiadomość została dostarczona, widziana i odtwarzana. Jeśli nie został jeszcze odtworzony, zobaczysz, kiedy został przeczytany.

Rozwiązywanie problemów z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości

Jeśli nie możesz wysyłać i/lub odbierać wiadomości w WhatsApp, najbardziej prawdopodobną przyczyną tego problemu jest złe połączenie internetowe. Istnieje jednak kilka innych możliwych powodów, które możesz zbadać, jeśli masz pewność, że masz dobre połączenie:

 • Musisz ponownie uruchomić lub ponownie uruchomić telefon.
 • Numer, na który próbowałeś wysłać wiadomość, zablokował Cię.
 • Nie zapisałeś poprawnie kontaktu. Sprawdź numer telefonu kontaktu.
 • Nie ukończyłeś poprawnie procesu weryfikacji.

Zakończenie procesu weryfikacji

Jeśli chcesz korzystać z WhatsApp, zainstalowanie go na telefonie nie wystarczy. Aby móc wysyłać i odbierać wiadomości, musisz zweryfikować swój numer telefonu. Udostępniliśmy przewodnik krok po kroku, jak zakończyć ten proces.

 1. Otwórz WhatsApp.

 2. Zapoznaj się z Polityką prywatności i Warunkami korzystania z usługi i dotknij „Zgadzam się i kontynuuj”.

 3. Wprowadź kod kraju i numer telefonu, a następnie dotknij „Dalej”.

 4. Pojawi się komunikat z prośbą o sprawdzenie numeru telefonu. Jeśli popełniłeś błąd, dotknij "Edytuj", aby poprawić numer. Jeśli wpisałeś właściwy numer, dotknij "OK".

 5. Otrzymasz SMS z sześciocyfrowym kodem, który musisz wprowadzić. Jeśli nie chcesz tego robić, możesz wybrać opcję „Zadzwoń do mnie”, aby otrzymać automatyczne połączenie telefoniczne z kodem. Jeśli spróbujesz odgadnąć kod, możesz zostać tymczasowo zablokowany przed prośbą o nowy.

 6. Jeśli chcesz przywrócić wcześniejszą kopię zapasową, dotknij "Kontynuuj". Jeśli nie, dotknij "Nie teraz".

Jeśli nie otrzymałeś kodu, możesz spróbować sprawdzić połączenie internetowe, ponownie uruchomić telefon lub ponownie zainstalować aplikację.

Problemy z połączeniem

Jeśli nie możesz wysyłać lub odbierać wiadomości w WhatsApp, możesz mieć problemy z połączeniem. Jest kilka rzeczy, które możesz sprawdzić, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie po Twojej stronie:

 • Uruchom ponownie telefon.
 • Zaktualizuj WhatsApp.
 • Upewnij się, że tryb samolotowy jest wyłączony.
 • Upewnij się, że Wi-Fi/dane są włączone.
 • Spróbuj połączyć się z hotspotem Wi-Fi.
 • Uruchom ponownie router Wi-Fi.
 • Zaktualizuj swój system.
 • Wyłącz usługę VPN, jeśli ją masz.
 • Jeśli żadne z powyższych nie działa, skontaktuj się z operatorem komórkowym i sprawdź, czy ustawienia APN są poprawnie skonfigurowane.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak wyłączyć potwierdzenia odczytu?

WhatsApp oferuje opcję wyłączenia potwierdzeń odczytu:

1. Otwórz WhatsApp.

2. Stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.

3. Wybierz „Ustawienia”.

4. Wybierz „Konto”.

5. Wybierz „Prywatność”.

6. Wyłącz przełącznik obok „Przeczytaj potwierdzenia”.

Teraz, gdy ktoś wyśle ​​Ci wiadomość, będzie mógł tylko zobaczyć, że wiadomość została odebrana. Należy jednak pamiętać, że działa to w obie strony. Kiedy wyślesz wiadomość, a odbiorca ją przeczyta, nie będziesz wiedział. Obok wiadomości pojawią się dwa szare znaczniki wyboru, które jedynie wskazują, że wiadomość została dostarczona, mimo że mogła również zostać przeczytana.

Ponadto warto wspomnieć, że potwierdzenia przeczytania wiadomości grupowych i głosowych nie mogą być wyłączone.

Jak mogę ukryć swój status online?

Jeśli nie chcesz, aby niektóre osoby wiedziały, kiedy jesteś online, ale unikasz odpowiadania na wiadomość lub nie chcesz, aby Ci przeszkadzano, możesz ukryć swój status. W ten sposób nikt nie będzie wiedział, kiedy byłeś aktywny.

1. Otwórz WhatsApp.

2. Stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.

3. Wybierz „Ustawienia”.

4. Wybierz „Konto”.

5. Wybierz „Prywatność”.

6. Dotknij „Ostatnio widziane”. Tutaj możesz wybrać, kto może zobaczyć Twój status online: wszyscy, Twoje kontakty lub nikt. Jeśli chcesz całkowicie przejść do trybu incognito na WhatsApp, kliknij „Nikt”.

Ważną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że gdy wyłączysz swój status online, nie będziesz mógł zobaczyć nikogo innego.

Dodatkowe ustawienia prywatności pozwalają ustawić stopień ekspozycji, z którym czujesz się komfortowo. Na przykład możesz wybrać, kto może zobaczyć Twoje zdjęcie profilowe, status, informacje lub dodać Cię do czatów grupowych.

Jak korzystać z lokalizacji WhatsApp Live?

WhatsApp umożliwia udostępnianie swojej lokalizacji w czasie rzeczywistym kontaktom. Jeśli spotykasz się ze znajomym lub członkiem rodziny albo wracasz wieczorem do domu, możesz użyć tej funkcji, aby na bieżąco informować osobę lub grupę. Oto jak to włączyć:

1. Otwórz czat, w którym chcesz udostępnić swoją lokalizację.

2. Stuknij ikonę spinacza.

3. Wybierz „Lokalizacja”.

4. Zezwól WhatsApp na dostęp do Twojej lokalizacji.

5. Wybierz „Udostępnij lokalizację na żywo”. Możesz wybrać, jak długo chcesz udostępniać lokalizację: 15 minut, 1 godzina lub 8 godzin.

6. Stuknij strzałkę w prawym dolnym rogu, aby go wysłać.

7. Jeśli chcesz przestać udostępniać swoją lokalizację, dotknij „Zatrzymaj udostępnianie” i „Zatrzymaj”.

Ponieważ WhatsApp korzysta z szyfrowania typu end-to-end, możesz być pewien, że nikt nie może zobaczyć Twojej lokalizacji poza osobami, którym zdecydujesz się ją udostępnić.

Czy mogę zobaczyć, kiedy dokładnie moja wiadomość została przeczytana?

Możesz zobaczyć dokładną godzinę przeczytania wiadomości, sprawdzając informacje o wiadomości.

1. Wybierz wiadomość.

2. Stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu.

3. Dotknij „Informacje”.

4. Zobaczysz dokładną godzinę, o której ktoś przeczytał Twoją wiadomość. Jeśli nie została jeszcze przeczytana, ale została dostarczona, zobaczysz czas dostawy i wiersz pod „Przeczytaj”. Gdy odbiorca otworzy wiadomość, zmieni się dokładna godzina jej otwarcia.

I to jest okład na WhatsApp

Teraz nauczyłeś się wiedzieć, czy ktoś przeczytał Twoje wiadomości w WhatsApp, a także dowiedziałeś się więcej o rozwiązywaniu problemów i różnych opcjach prywatności. Jeśli chcesz sprawdzić, czy ktoś widział Twoją wiadomość, możesz to zrobić na różne sposoby, dzięki systemowi znaczników WhatsApp i informacjom o wiadomościach.

Czy często sprawdzasz status swoich wiadomości w WhatsApp? Powiedz nam więcej w sekcji komentarzy poniżej.