Recenzja Dell Inspiron 9300

1226 £ Cena podczas recenzji

W zeszłym miesiącu widzieliśmy, że jeśli chcesz naprawdę najlepszego komputera, musisz wydać ponad 1500 GBP. Kto by pomyślał, że laptopy z najwyższej półki będą dostępne za jeszcze mniej? To najnowsze wcielenie 17-calowego szerokoekranowego notebooka Inspiron 9000 może nie być tak obfitujące w funkcje, jak niektórzy inni konkurenci w tym miesiącu, ale sprawdza się tam, gdzie jest to potrzebne.

Recenzja Dell Inspiron 9300

Jeszcze zanim go włączysz, uderzyła Cię wspaniała ergonomia. Jakość wykonania jest znakomita, a metaliczna stylistyka Arctic Silver z białym wykończeniem sprawia, że ​​jest to naprawdę przyciągający wzrok. Pokrywa zapewnia przyzwoitą ochronę ekranu, który ugina się tylko trochę, nawet przy silnym skręceniu. Nie jest nawet tak ciężki; przy 3,6 kg jest o ponad 2 kg lżejszy niż inne maszyny o podobnej mocy w tym miesiącu. Nawet zasilacz jest odświeżająco mały, dzięki czemu łatwiej się schować podczas użytkowania i łatwiej zmieścić w torbie, gdy jesteś w ruchu.

Dell Media Experience oferuje opcję natychmiastowego włączenia, która umożliwia wyświetlanie zdjęć i filmów lub płyt DVD bez oglądania pulpitu Windows — wszystko w interfejsie podobnym do Media Center 2005. Przyciski na panelu przednim umożliwiają również odtwarzanie muzyki bez otwierania 9300 , a głośniki też są fantastyczne. Chociaż głośniki wysokotonowe i „subwoofer” nie są tak wyraźne i wyraźne, jak produkty firmy Harman Kardon w maszynach HP i Toshiba, są głośne, oferują szeroki zakres częstotliwości i nie zniekształcają. Brakuje tylko pilota zdalnego sterowania, który oferują zarówno Toshiba, jak i Watford. Jest to jednak niewielki problem.

Kiedy w końcu zabraliśmy się do uruchamiania systemu Windows, byliśmy mile zaskoczeni brakiem hałasu. Podczas gdy niektóre laptopy z tego miesiąca brzmią jak odkurzacze, nawet gdy procesor Della jest obciążony, Inspiron jest cichy jak szept. Kiedy wentylator się uruchomił, osiągał średnio tylko 31,9 dBA – jeden z najcichszych w teście.

Nawet ekran pulpitu Windows wyglądał imponująco. Tylko Sony VAIO może dorównać 17-calowemu wyświetlaczowi Della 1920 x 1200. Kąty widzenia są doskonałe, a poziom detali wysublimowany. W rzeczywistości trudno byłoby znaleźć porównywalny samodzielny monitor za mniej niż 1000 GBP. Błyszcząca powłoka sprawia, że ​​kolory folii i grafik wydają się zauważalnie żywsze. Oczywiście minusem jest to, że ciemne obszary na ekranie są bardziej odblaskowe – tak jak w przypadku wszystkich innych testowanych błyszczących ekranów – ale większość zespołu Labs wolała błyszczące przykłady do zastosowań rozrywkowych. W przypadku ogólnej pracy biurowej w programie Word lub Excel odbicia mogą powodować zmęczenie oczu po dłuższym czasie, jeśli nie można ustawić ekranu z dala od jasnych źródeł światła.

Dopełnieniem ergonomii są klawiatura i mysz. Gładzik jest tak dobry, jak każdy inny i byliśmy szczęśliwi, że przyciski mają wrażenie jakości. Klawiatura jest przyzwoita, jeśli nie świetna. Nie ma zbyt dużego skoku klawiszy, przez co są nieco sztywne, ale nie tak bardzo, jak męczą palce. Pełen zestaw klawiszy jest oferowany w rozsądnym układzie, chociaż nie ma oddzielnej klawiatury numerycznej, jak widać gdzie indziej.

9300 nie ma tak dużo łączności, jak inne notebooki, ale nadal oferuje świetną ofertę. Jest sześć portów USB 2 – o dwa więcej niż jakakolwiek inna maszyna. Dostępny jest również port mini-FireWire oraz interfejsy VGA i DVI, które są przydatne, jeśli chcesz rozszerzyć swój pulpit na płaski panel cyfrowy lub projektor. Przydatne wyjście S-Video umożliwia oglądanie zdjęć lub filmów na telewizorze.

Zastrzeżone złącze jest przeznaczone dla opcjonalnego kabla wyjściowego S/PDIF. Poza tym jest jedno gniazdo kart PC typu II, czytnik kart SD/MMC, gniazda słuchawkowe i głośnikowe. Naszą jedyną prawdziwą krytyką jest napęd optyczny: chociaż świetnie jest mieć nagrywarkę DVD, ograniczenia prędkości jednowarstwowej i 4-krotnej wydają się nieco stare w porównaniu z szybszymi napędami dwuwarstwowymi widzianymi gdzie indziej.