Jak zdobyć RP w League of Legends

League of Legends wykorzystuje dwie główne waluty, niebieską esencję (BE) i RP (punkty zamieszek). Podczas gdy gracze gromadzą BE z biegiem czasu dzięki regularnej rozgrywce i misjom kończącym, RP jest znacznie bardziej nieuchwytna. Jedynym sposobem na zdobycie RP jest kupowanie ich bezpośrednio za waluty fiducjarne.

Jak zdobyć RP w League of Legends

League of Legends i Teamfight Tactics na PC wykorzystują system RP do odblokowywania zawartości kosmetycznej i zapewniają graczom możliwość bezpośredniego wsparcia twórców gry. System zdobywania RP jest stosunkowo prosty.

Czym są Riot Points (RP)?

Wcześniej znane jako Riot Points, RP to jedyna waluta premium w grze. Ich nazwa pochodzi od dewelopera, ale link został porzucony, gdy Riot Games ogłosiło tytuły poza League of Legends. RP nie można zdobyć, grając w tę grę. Można je kupić tylko bezpośrednio w sklepie z grami w kliencie PC.

Twoje aktualne saldo RP można znaleźć w prawym górnym rogu ekranu, obok salda BE.

Jak szybko zdobywać punkty Riot

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jednym z najlepszych i najszybszych sposobów na zdobycie dużej ilości RP jest zakup ich w sklepie z grami. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz klienta League of Legends.

 2. Przejdź do menu „Sklep” w prawym górnym rogu. Ikona wygląda jak trzy stosy monet.
 3. Kliknij „Kup RP”.

 4. Wybierz preferowaną metodę transakcji z menu po lewej stronie.

 5. Wybierz ilość RP, którą chcesz kupić z menu po prawej stronie.

 6. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć transakcję i natychmiast otrzymać żądaną kwotę RP zdeponowaną na swoim koncie.

Oto ceny RP, jeśli używasz PayPal lub karty kredytowej, aby je kupić:

 • 650RP: 5 USD (USA)
 • 1380RP: 10 USD
 • 2800RP: 20 USD
 • 5000RP: 35 USD
 • 7200RP: 50$
 • 15000RP: 100 USD

Stopniowo większe zakupy dadzą więcej RP niż kilka mniejszych. Jeśli chcesz kupić znaczną ilość RP za jednym razem, skorzystaj z najwyższego dostępnego planu zakupu, który pokryje to, aby uzyskać jak największą wartość za swoje pieniądze.

Możesz także wykorzystać kartę podarunkową, aby zdobyć RP. Karty podarunkowe można kupić w niektórych sieciach handlowych, takich jak 7-Eleven, Walmart, Target, Gamestop i innych. Karty te są zazwyczaj dostępne w nominałach 10 USD (US), 25 USD (3500 RP), 50 USD i 100 USD, w zależności od sklepu. Możesz kupić kartę podarunkową za gotówkę, co zasadniczo pozwala na zakup RP, nawet jeśli nie masz konta PayPal ani konta bankowego.

Jeśli kupiłeś kartę podarunkową lub otrzymałeś ją w prezencie, możesz ją zrealizować w następujący sposób:

 1. Otwórz sklep z grą za pomocą ikony monety w prawym górnym rogu ekranu klienta.
 2. Kliknij „Kup RP”.
 3. Wybierz „Karty przedpłacone i kody”.
 4. Wprowadź unikalny kod znaleziony na karcie podarunkowej (zwykle należy go zdrapać).
 5. Naciśnij „Prześlij”.
 6. Natychmiast otrzymasz kwotę RP odpowiadającą wartości karty.

Niektóre strony internetowe promują również promocje RP, grając w grę lub biorąc udział w różnych loteriach i prezentach. Warto zauważyć, że niektóre strony internetowe tworzą również niestandardowe turnieje, w których gracze mogą wziąć udział i zdobyć różne nagrody, w tym RP, jeśli wygrają.

Pamiętaj, że większości stron internetowych, które promują zdobywanie RP za darmo, zazwyczaj nie można ufać. Jeśli nie musisz poświęcać dużo czasu, aby zdobyć znikomą ilość RP lub wypełniać niekończące się ankiety, najprawdopodobniej jest to oszustwo. Witryny, które obiecują lub promują darmowe generatory RP, nie działają, a te, które z jakiegoś powodu potrzebują danych uwierzytelniających konto, szukają go z nikczemnych powodów.

Co można kupić za pomocą Riot Points?

Za RP możesz kupować bohaterów, różne przedmioty kosmetyczne i korzyści poza grą. Ponieważ RP można wykorzystać tylko do zwiększenia dostępnego składu bohaterów, a istnieją inne sposoby ich zdobywania, RP nie zapewniają przewagi w rozgrywce. W praktyce wydawanie pieniędzy w sklepie z grą nie daje większej szansy na wygranie gry.

Oto lista przedmiotów, które można kupić za RP:

 • Pakiety bohaterów

 • Mistrzowie

 • Dodatkowe strony na runy

 • Skórki i Barwy

 • Materiał rzemieślniczy (skrzynie i klucze)

 • Emotki

 • Jajka Małych Legend (używane w Taktykach Potyczek Drużynowych)

 • Skórki areny (dla Teamfight Tactics)

 • Skórki totemów

 • Ikony przywoływacza

 • Wiecznościowcy

 • Przepustki na wydarzenie
 • Przedmioty związane z wydarzeniem
 • Bilety na starcia premium
 • Zwiększenie doświadczenia
 • Zmiany imienia przywoływacza

 • Przelewy konta do innego regionu

Jedynym możliwym sposobem zdobycia przewagi nad przeciwnikami jest kupowanie bohaterów. Po odblokowaniu dodatkowych bohaterów masz więcej opcji i możesz przeciwdziałać wyborom przeciwników lub planować wymianę z innymi graczami w swojej kolejce. Należy jednak zauważyć, że powinieneś mieć szansę na zdobycie wszystkich bohaterów po prostu grając w grę, wypełniając misje, korzystając z systemu walutowego BE oraz wytwarzając przedmioty.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy strony internetowe oferują darmowe oszustwa RP?

Istnieją niezliczone zasoby online, które obiecują darmowe RP użytkownikom, którzy zrobią coś banalnego, na przykład założenie konta lub po prostu wysłanie swoich adresów e-mail. Jednak te strony internetowe rzadko są godne zaufania. Chociaż w Internecie jest kilka legalnych ofert opartych na turniejach lub loteriach, są one bardzo nieliczne i nie zawsze dają dużo RP.

Zasadniczo, jeśli strona internetowa prosi o dane uwierzytelniające League of Legends lub inną platformę (mianowicie hasło), omijaj tę stronę. Nawet pracownicy Riot nie będą prosić o tego rodzaju informacje podczas oficjalnego postępowania. Dbanie o bezpieczeństwo konta nie jest obowiązkiem nikogo, ale Twoją własną.

Czy Riot rozdaje darmowe RP?

Riot Games zaoferowało darmowe RP podczas znacznych przestojów serwerów, które dotknęły jednocześnie wielu użytkowników. Jednak tego rodzaju prezent nie miał miejsca od kilku lat. Dzięki znacznie ulepszonym możliwościom serwera i zmniejszeniu ryzyka poważnych awarii, nie licz na przerwę na serwerze, aby otrzymać darmowe RP.

Wiadomo, że pracownicy Riot rozdają mniejszą ilość RP (zwykle 10-20), jeśli wyślesz im oryginalne grafiki. Praktyka ta stała się teraz tradycją, a Riot prowadzi galerię, która umożliwia nowe wpisy na możliwe nagrody RP. Sprawdź to, a jeśli brakuje ci kilku RP do posiadania tej niesamowitej nowej skórki, narysuj coś i opublikuj w mediach społecznościowych.

RP nie równa się LP

Kupowanie RP daje więcej kosmetycznych modyfikacji, które mogą poprawić ogólną przyjemność z gry, ale nie zapewnia przewagi konkurencyjnej nad przeciwnikami. Jeśli nadal nie możesz się doczekać zdobycia RP do wydania na skórki lub Barwy LoL-a, uważaj na oferty, które wyglądają zbyt pięknie, aby były prawdziwe.

Co zrobisz ze swoją RP? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.