Dlaczego moje zamówienie na Grubhuba zostało anulowane?

W ciągu ostatnich kilku lat Grubhub stał się molochem kulinarnego świata na wynos. Jest to usługa, która sprawiła, że ​​telefony z dostawą jedzenia stały się zupełnie niepotrzebne. Za pośrednictwem witryny na komputery stacjonarnej lub dedykowanej aplikacji mobilnej możesz teraz dostarczać jedzenie bezpośrednio do domu.

Dlaczego moje zamówienie na Grubhuba zostało anulowane?

Jednak od czasu do czasu pojawiają się problemy. Zamówienia są anulowane przez Grubhub, a Ty zostajesz z pustymi rękami. Oczywiście w pełni zwrócą ci pieniądze. Ale warto wiedzieć trochę więcej o procesie anulowania zamówienia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć.

Dlaczego Twoje zamówienie zostało anulowane

Istnieje wiele powodów, dla których Twoje zamówienie mogło zostać anulowane. Najprawdopodobniej sprowadza się to do faktycznego kupca. Widzisz, Grubhub to usługa, która dostarcza ci jedzenie od kupca. Przyjmuje Twoje zamówienie, filtruje je, wysyła do restauracji, przetwarza, odbiera i dostarcza do Ciebie.

Grubhub nie wytwarza jedzenia, a jedyną interakcją, jaką ma z personelem restauracji, jest kierowca dostawy, który sam odbiera zamówienie. Za każdym razem, gdy składasz zamówienie przez Grubhub, istnieje okres potwierdzenia, który może potrwać nawet kilka minut. Po tym procesie zamówienie jest potwierdzane lub odrzucane. Jeśli to pierwsze, zobaczysz przybliżony czas dostawy i otrzymasz paragon.

Jednak w niektórych przypadkach przyjęte zamówienie może zostać anulowane. Co gorsza, może się to zdarzyć po godzinie lub więcej, kiedy cały czas cierpliwie czekasz na swoje zamówienie.

Ponownie, istnieje wiele przyczyn tego.

grubhub, dlaczego zamówienie zostało anulowane

Kupiec Zamknięty sklep

Sprawy się mylą i wykonywane są błędne obliczenia. Pracownicy restauracji, w której zamówiłeś, mogli pomyśleć, że będą w stanie złożyć zamówienie i wysłać je, ale nie zrobili tego. W takim przypadku skontaktują się z Grubhubem i poproszą o powiadomienie o anulowaniu zamówienia. Oczywiście otrzymasz zwrot pieniędzy.

Kupiec jest zbyt zajęty

Zdarza się. Restauracje są przytłoczone. Planują Twoje zamówienie, ale okazuje się, że mogło to być dla nich zbyt duży kęs do przeżuwania. Zwykle po prostu odmawiają zamówienia, ale od czasu do czasu mogą dokonywać błędnych obliczeń i będą zmuszeni do anulowania.

Awaria sprzętu

Wszystkie operacje płatnicze wykonywane na Grubhub są dokonywane za pomocą karty (z wyjątkiem wskazówek dla kierowcy dostawy, które nie są obowiązkowe). Oznacza to, że istnieją procedury, które mają działać. Jedna awaria sprzętu (która może się różnić od problemów z routerem po znacznie bardziej skomplikowane sprawy), a restauracja może nie być w stanie zaakceptować płatności. Jest to często powód anulowania zamówień.

Zwroty

Jeśli jesteś klientem, możesz spać spokojnie, ponieważ nie zostaniesz oszukany z pieniędzy. Zasadniczo, jeśli poprosisz o zwrot pieniędzy, otrzymasz go.

Oczywiście jest to ogromny minus dla restauracji. Czemu? Ponieważ wszystkie zwroty obciążają restaurację. Oznacza to, że klient może złożyć skargę na brakujący produkt (bez faktycznego braku) i prawdopodobnie otrzyma zwrot pieniędzy. Innymi słowy, klienci mogą próbować oszukać restaurację, składając fałszywe oświadczenia dotyczące ich zamówienia. A Grubhub zdecydował, że nie rozpatrzy tak drobnych reklamacji klientów.

Zamówienie grubhub anulowane

Oczywiście restauracja może walczyć za pośrednictwem oficjalnych, legalnych kanałów, ale prawdopodobnie w tych okolicznościach zrezygnuje z prowadzenia sprawy.

Jako klient od Ciebie zależy, czy spróbujesz skorzystać z restauracji. Pamiętaj, że zagrożone są ich ciężko zarobione pieniądze. Aha, a jeśli „oszukasz” restaurację w ten sposób, prawdopodobnie już nigdy nie dostarczą na Twój adres.

Anulowanie i zwrot pieniędzy

Przypadki anulowania zamówienia na Grubhub są bardzo rzadkie, zwłaszcza że to restauracja musiałaby zwrócić pełny zwrot pieniędzy, a nie Grubhub. Zgłaszając reklamację warto jednak pomyśleć o restauracjach – jeśli jest drobna, dostaniesz zwrot pieniędzy – ale czy naprawdę warto?

Czy restauracja kiedykolwiek anulowała Twoje zamówienie na Grubhub? Czy kiedykolwiek prosiłeś o zwrot pieniędzy? Co sądzisz o polityce zwrotów Grubhuba? Zapraszam do sekcji komentarzy, aby dać nam znać.