Jak ukryć wiadomości na Facebooku [wrzesień 2020]

Istnieje kilka powodów, dla których ktoś może chcieć ukryć swoje wiadomości na Facebooku przed ciekawskimi oczami. Podstawowy problem może dotyczyć obaw o prywatność. To, co mówi się między tobą a znajomym z Facebooka, to twoja sprawa i tylko twoja. Niezwykle ważne jest, aby zachować prywatność wiadomości na czacie, szczególnie podczas omawiania czegoś poufnego.

Facebook umożliwia ukrywanie dowolnych wiadomości czatu dotyczących wybranych przez Ciebie znajomych. Jest to dość prosty proces i możesz je równie łatwo odkryć później, jeśli chcesz. Jeśli jednak zbytnio martwisz się ukrywaniem swoich wiadomości, ponieważ to, co jest omawiane, jest zbyt prywatne, aby się z nich wydostać, najlepszym sposobem jest ich całkowite usunięcie. Nawet jeśli obecnie nie stanowi to ryzyka, najlepiej raz na jakiś czas całkowicie wyczyścić wiadomości.

To samo można również powiedzieć o aplikacji Facebook Messenger na urządzeniu mobilnym. Są nie mniej prywatne niż te na rzeczywistej platformie Facebooka, ponieważ są to te same wiadomości. Ale jeśli masz dostęp do Messengera tylko z urządzenia mobilnego, chciałbym również omówić, jak je tam ukryć.

Prywatyzacja wiadomości na czacie na Facebooku

Aby ukryć wiadomości na czacie na Facebooku, musisz wykonać kilka różnych procedur. Zajmę się tym, jak je ukryć w przeglądarce w wersji Facebooka, aplikacji Facebook Messenger, a nawet jak skutecznie je usunąć.

Zacznijmy od Facebooka na pulpicie.

Ukryj, odkryj i usuń swoje wiadomości z czatu na Facebooku ze strony

Dla tych z Was, którzy wolą odwiedzać rzeczywistą stronę Facebooka, aby ukryć swoje wiadomości:

Otwórz Facebook Messengera

Wejdź na facebook.com/messages i zaloguj się za pomocą swoich danych uwierzytelniających. Alternatywnie możesz po prostu zalogować się jak zwykle i z listy po lewej stronie kliknąć Wiadomości (lub Posłaniec jeśli masz to skonfigurowane).

Możesz także kliknąć na Wiadomości w prawym górnym rogu ekranu, aby otworzyć menu. Na samym dole zobaczysz Widzieć wszystko . Kliknij Widzieć wszystko. Jeśli Messenger został skonfigurowany, zamiast tego będzie wyświetlany jako Zobacz wszystko w Messengerze .

Najedź kursorem i dotknij trzech poziomych kropek

Wybierz rozmowę z listy po lewej stronie ekranu. Spowoduje to otwarcie pełnej historii czatu, którą możesz wyświetlić.

Kliknij „Ukryj”

Z listy kliknij Ukrywać . Spowoduje to przeniesienie wszystkich wiadomości znajdujących się obecnie w historii czatów do ukrytego folderu, do którego tylko Ty masz dostęp.

Jednak gdy ta osoba ponownie skontaktuje się z Tobą, zarchiwizowane wiadomości pojawią się w Twojej skrzynce odbiorczej i będziesz musiał powtórzyć wszystkie powyższe kroki.

Aby ponownie uzyskać dostęp do ukrytych wiadomości, kliknij Koło zębate ikonę nad kontaktami po lewej stronie. Kliknij Ukryte czaty tutaj pojawią się wszystkie zarchiwizowane rozmowy.

Jedynym sposobem, aby ponownie pojawiły się one w normalnej skrzynce odbiorczej, jest otrzymanie nowej wiadomości od kontaktu.

Usuwanie wiadomości lub całych wątków można wykonać bezpośrednio ze strony głównej. Zrozum, że usunięcie wiadomości lub rozmowy z Twojego końca nie zrobi tego samego dla odbiorcy. Aby trwale usunąć wiadomość lub rozmowę po Twojej stronie:

 1. Kliknij Wiadomości w prawym górnym rogu ekranu i wybierz rozmowę.
  • Spowoduje to otwarcie rozmowy na dole ekranu.
 2. Aby usunąć wiadomość, najedź kursorem na wiadomość, którą chcesz usunąć i kliknij otworzyć menu.
 3. Z opcji wybierz Usunąć .
 4. Aby usunąć całą rozmowę, kliknij Koło zębate w prawym górnym rogu okna wiadomości.
 5. Z tego menu wybierz Usunąć konwersację .

Ukrywanie wiadomości czatu na Facebooku na telefonie komórkowym

Są całkiem spore szanse, że po skonfigurowaniu Messengera na urządzeniu mobilnym, ustawisz go tak, aby nie wymagał hasła do logowania. Jest to dość standardowa taryfa dla większości ludzi. Mam na myśli, że zawsze masz przy sobie telefon, prawda?

Android i iPhone'y można łatwo zgubić, zgubić lub ukraść. Jeśli tak się stanie, to prawdopodobnie cała Twoja osobista sprawa znajdzie się teraz w rękach nieznajomego. Opłaca się zaplanować z wyprzedzeniem na wypadek takiej katastrofy. Tak więc, oprócz sprytniejszego obchodzenia się z telefonem, możesz także mądrzej ukrywać swoje wiadomości.

Możesz zacząć chronić swoją prywatność Facebook Messenger, upewniając się, że Twoja aplikacja Facebook i/lub Facebook Messenger jest zawsze zaktualizowana do najnowszej wersji. Pomaga to nieco lepiej chronić Twoją prywatność przed hakerami, ponieważ zawiera najnowsze protokoły i poprawki bezpieczeństwa.

Aby ukryć wiadomości Facebook Messenger dla użytkowników Androida:

Otwórz aplikację Messenger i długo naciśnij czat, który chcesz ukryć

Przytrzymaj palec na górze rozmowy, aby wyświetlić kilka opcji.

Dotknij Aarchiwum możliwość przeniesienia niezabezpieczonego czatu do ukrytego folderu w archiwum Facebooka.

Aby ukryć wiadomości Facebook Messenger dla użytkowników iPhone'a lub iPada:

Uruchom aplikację Facebook Messenger. Możesz także dotknąć Błyskawica ikonę z Facebooka, aby wyświetlić swoje wiadomości. Znajdź rozmowę, którą trzeba ukryć.

Przesuń w lewo, aby wyświetlić listę opcji rozmowy.

Stuknij w Jeszcze z dostępnych opcji.

W wyświetlonym menu dotknij 'Ukrywać' aby wysłać wiadomości czatu do ukrytego folderu.

Archiwizując wiadomości, nie będziesz już mieć do nich dostępu za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Musisz przejść do swojego konta, korzystając z opcji przeglądarki na komputerze PC lub Mac. Może się to wydawać trochę irytujące, ale pomyśl o tym jako o dodatkowej warstwie bezpieczeństwa. Nikt inny, kto ma dostęp do Twojego telefonu, nie będzie teraz mógł wyświetlić ukrytej rozmowy.

Możesz także przejść przez przeglądarkę na swoim urządzeniu mobilnym, aby uzyskać bezpośredni dostęp do Facebooka. Jeśli wolisz nie korzystać z Facebook Messenger, otwórz przeglądarkę na swoim urządzeniu mobilnym:

 1. Wejdź na Facebook.com i zaloguj się za pomocą swoich danych uwierzytelniających.
 2. Stuknij w Wiadomości ikona, która pojawia się jako dwa dymki.
 3. Znajdź rozmowę, którą chcesz ukryć, i przesuń w niej palcem w lewo. Zapewni to kilka opcji wyboru.
 4. Stuknij w Archiwum, aby ukryć wiadomości.
  • Może być również konieczne dotknięcie Zastosować jeśli zostaniesz o to poproszony.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zabezpieczyć swoje wiadomości w przypadku, gdy chcesz zachować prywatność komunikacji. Pamiętaj, że nawet jeśli usuniesz wiadomość lub rozmowę na swoim końcu, druga osoba nadal ją ma. Jeśli jest to dla Ciebie tak ważne, najlepszym sposobem na pozbycie się go jest skontaktowanie się z nim i poproszenie o jego usunięcie. Pamiętaj również, że wszystkie rozmowy są zapisywane przez sam Facebook i możesz poprosić o dostęp do folderu ze wszystkim, co kiedykolwiek zrobiłeś na platformie mediów społecznościowych.

Twoja prywatność jest w dużej mierze w twoich rękach i korzystając z niektórych wskazówek zawartych w tym artykule, możesz podjąć kroki, aby zapobiec wyciekowi informacji, które chcesz ukryć.