Jak kupić książkę na Audible

Zwijanie się w łóżku z dobrą książką to odwieczna rozrywka komfortu i przyjemności. Żyjemy jednak w świecie wielozadaniowości, terminów i dni wypełnionych zadaniami. Tu właśnie pojawiają się audiobooki; ułatwiając słuchanie ulubionych książek.

Jak kupić książkę na Audible

Chociaż w dzisiejszych czasach można dostać audiobooki wszędzie, Audible jest jednym z bardziej popularnych wyborów. Jest to usługa oparta na Amazon, która sprawia, że ​​przeglądanie i kupowanie tego typu treści jest tak proste, jak składanie zamówień na Amazon.

W tym wpisie dowiesz się, jak kupować książki na Audible, a także ogólnie o usłudze.

Jak kupić książkę od Audible

Audible to usługa audiobooków oparta na subskrypcji. Oznacza to, że opłata jest naliczana miesięcznie lub rocznie, w zależności od Twojego wyboru.

Plany Audible Plus i Audible Premium Plus oferują 30-dniowy okres próbny, który umożliwia korzystanie z usługi przez 30 dni za darmo. W ramach tej wersji próbnej otrzymujesz jeden bezpłatny audiobook na początek. Od tego momentu Audible będzie pobierać opłaty za subskrypcje co miesiąc. Co miesiąc otrzymujesz również kredyty, które możesz wykorzystać na zakup książek za darmo.

Możesz kupić książkę za pomocą Audible za pośrednictwem swojej strony internetowej lub przeglądarki mobilnej. Pamiętaj, że chociaż aplikacja Audible jest dostępna na urządzenia z Androidem, iOS i Kindle, nie możesz kupować za pośrednictwem samej aplikacji (więcej na ten temat w sekcji FAQ poniżej).

Aplikacja Audible na iOS/Android/Kindle jest używana jako swego rodzaju biblioteka, z której można uzyskać dostęp do wszystkich treści audiobooków.

Mimo to zakupy w Audible można dokonywać za pośrednictwem strony mobilnej.

Jak kupić książkę Audible na Macu, Windowsie lub Chromebooku?

Niezależnie od tego, czy korzystasz z systemu opartego na macOS, komputera z systemem Windows czy Chromebooka, będziesz kupować treści od Audible za pośrednictwem przeglądarek. Po uzyskaniu dostępu do preferowanej przeglądarki wszystko działa tak samo.

 1. Otwórz preferowaną przeglądarkę.
 2. Przejdź do wybranej witryny Audible.

 3. Zaloguj się przy użyciu danych logowania do konta Amazon.

 4. Wyszukaj książkę Audible, którą chcesz kupić.

 5. Wybierz tytuł.

 6. Skonfiguruj swoje konto (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).
 7. Dodaj informacje o płatności.

 8. Wybierz metodę płatności (waluta lub kredyty Audible).

 9. Potwierdź zakup.

Jak kupić książkę dźwiękową na iOS/Android?

Niezależnie od tego, czy korzystasz z iPhone'a, iPada czy urządzenia z Androidem, zasada kupowania książki od Audible pozostaje taka sama, biorąc pod uwagę, jak i tak będziesz korzystać z przeglądarki mobilnej.

 1. Otwórz preferowaną przeglądarkę mobilną.

 2. Wybierz tytuł, który chcesz kupić.

 3. Wprowadź informacje o płatności.

 4. Potwierdź zakup.

Jak kupować książki dźwiękowe dla kogoś innego?

Każdą książkę w Audible można podarować innej osobie, podobnie jak ją kupić. Tak, oznacza to, że możesz kupić komuś książkę za pieniądze lub kredyty Audible. Pamiętaj, że ta osoba nie musi być członkiem Audible. Oto jak kupić książkę Audible dla kogoś innego:

 1. Przejdź do witryny Audible za pomocą komputera.
 2. Wyszukaj książkę, którą chcesz podarować i przejdź do jej strony.

 3. W prawej części strony, pod opcjami zakupu i listy życzeń, kliknij Daj w prezencie.

 4. Możesz wybrać, czy chcesz wysłać książkę do kogoś e-mailem, czy wydrukować kod i dostarczyć prezent osobiście.

 5. Wypełnij wymagane pola.

 6. Wybierz datę wysłania prezentu.
 7. Zostaniesz poproszony o dodanie notatki (jeśli chcesz).

 8. Potwierdź zakup i wybierz Kup za [kwota].

 9. Sprawdź w swojej skrzynce odbiorczej wiadomość e-mail z potwierdzeniem.

Możesz także podarować książkę audio za pośrednictwem Audible, korzystając z urządzenia mobilnego/tabletu. Tutaj wszystko działa prawie tak samo, szczególnie jeśli korzystasz z wersji komputerowej witryny Audible.

Jak kupić pojedynczą książkę dźwiękową?

Niestety nie istnieje opcja zakupu audiobooka w Audible bez zakładania konta i wyboru subskrypcji. Aby jednak uniknąć miesięcznych kosztów subskrypcji, możesz zrezygnować i włączyć subskrypcje Audible zgodnie ze swoimi preferencjami. Jeśli Twoim celem jest zakup jednej książki i nigdy więcej nie będziesz korzystać z tej usługi, możesz zalogować się do Audible, wprowadzić informacje o płatności, kupić preferowaną książkę (przy użyciu początkowego kredytu) i anulować subskrypcję Audible. To całkowicie darmowa opcja.

Jeśli Twoja subskrypcja nie była aktywna przez określony czas, możesz ją ponownie aktywować na jeden miesiąc, dokonać pojedynczego zakupu audiobooka i zrezygnować z usługi. Pamiętaj, że otrzymujesz miesięczne kredyty Audible, które możesz wykorzystać na zakupy.

Tak więc, skutecznie, ty Móc kup jeden audiobook na Audible, jeśli nie masz nic przeciwko aktywacji/anulowaniu subskrypcji za każdym razem.

Jak kupić książkę dźwiękową na Amazon?

Audible to zastrzeżona usługa Amazon. Oznacza to, że kupując od Audible, faktycznie kupujesz od Amazon. Nie możesz jednak kupić treści Audible, ponieważ zamawiasz inny typowy przedmiot z Amazon.

Dźwiękowy z kraju do kraju

Zauważysz, że istnieje kilka witryn obsługiwanych przez Audible. Każda z tych witryn koncentruje się na innej grupie ludności, w oparciu o preferencje geograficzne i językowe. Różne witryny Audible specyficzne dla regionu oferują wybrane przez Audible tytuły, różne opcje walutowe, różne narzędzia obsługi klienta oraz różne wyprzedaże i promocje.

Audible.com to nadrzędna witryna Audible. Koncentruje się na Stanach Zjednoczonych i wszystkich innych krajach, które nie mają dedykowanych opcji regionalnych.

Oto lista wszystkich dostępnych witryn Audible specyficznych dla regionu:

 1. Audible.pl – Kanada
 2. Audible.com.au – Australia i Nowa Zelandia
 3. Audible.co.uk – Wielka Brytania i Irlandia
 4. Audible.de – Niemcy, Szwajcaria i Austria
 5. Audible.fr – Francja, Szwajcaria i Belgia
 6. Audible.pl – Indie
 7. Audible.co.jp – Japonia
 8. Audible.es – Hiszpania
 9. Audible.it – Włochy

W przypadku krajów nie wymienionych na stronie Audible.com.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy muszę odtworzyć próbkę, aby kupić książkę?

Nie, nie masz. Jeśli korzystasz z wyżej wymienionych metod zakupu książki, nie musisz zawracać sobie głowy próbkami. Jednak z Alexą jest inaczej. Aby uzyskać opcję zakupu książki, musisz poprosić Alexę o przeczytanie próbki książki, zanim będziesz mieć możliwość zakupu audiobooka.

Pamiętaj, że nie możesz używać żadnej waluty do kupowania treści Audible za pomocą Alexy. Tutaj musisz polegać na swoim dostępnym koncie Audible.

Czy muszę wysłuchać całej próbki, aby kupić książkę?

Zakup audiobooka za pomocą Alexy może wymagać odtworzenia próbki, ale nie musisz słuchać całej rzeczy – przerwij próbkę i powiedz „Alexa, kup tę książkę”.

Gdzie mogę kupić audiobooki?

Audible to nie tylko doskonale opłacalna opcja zakupu audiobooków, ale jest to prawdopodobnie najpopularniejsza, wygodna i niedroga metoda na rynku. Istnieje jednak wiele innych miejsc, w których można znaleźć audiobooki. Na przykład iTunes i Apple Music oferują audiobooki, podobnie jak Spotify. Audible ma jednak najobszerniejszą bibliotekę audiobooków.

Dlaczego nie mogę kupować książek Audible na iPhonie?

Ponieważ Apple pobiera wysokie opłaty transakcyjne, dlatego Amazon unikał korzystania z tej funkcji. Mówiąc dokładniej, Apple pobiera 30% zysku ze sprzedaży za każdy element treści kupiony za pomocą aplikacji na iOS. Nie tylko szkodzi to zyskom Amazona, ale także zwiększy ogólne ceny audiobooków na platformie. Korzystanie z przeglądarki mobilnej do kupowania treści Audible to całkowicie realna opcja.

Ile kosztuje uzyskanie książki na Audible?

To zależy od każdego audiobooka. Chociaż nowe, popularne wydania są zazwyczaj drogie, dostępne są również bezpłatne opcje audiobooków. Co miesiąc otrzymujesz kredyt Audible, którego możesz używać do robienia bezpłatnych zakupów. Oczywiście nie jest to w rzeczywistości „bezpłatne”, biorąc pod uwagę sposób, w jaki płacisz miesięczną subskrypcję, aby co miesiąc otrzymywać kredyty Audible.

Ile kosztuje przekształcenie książki w audiobooka?

ACX jest prawdopodobnie najpopularniejszą i najlepszą usługą tworzenia audiobooków na rynku. Jeśli masz książkę napisaną, możesz samodzielnie ją opowiedzieć. Możesz też zatrudnić kogoś, kto zrobi to za Ciebie. Następnie jest produkcja, publikowanie, agenci i różne inne czynniki, które składają się na tworzenie audiobooka. Istnieje bezpłatna opcja projektu Royalty Share, ale dzięki tej opcji ryzykujesz jakość. Odpowiadając na pytanie, koszt wykonania audiobooka zależy od wielu czynników.

Czy można kupować książki w Audible bez członkostwa?

Nie. Aby kupować lub podarować audiobooki w tej usłudze, musisz być subskrybentem Audible.

Czy potrzebuję kredytów, aby dokonać zakupu?

Chociaż używanie kredytów do kupowania książek jest najtańszą opcją w Audible, możesz również użyć wybranej waluty, chyba że używasz Alexy.

Dokonywanie słyszalnych zakupów

Jako jedna z najbardziej przystępnych cenowo opcji audiobooków na rynku, oferująca doskonały zakres treści, Audible zapewniło sobie miejsce na samym szczycie listy dostawców audiobooków. Zastrzeżona usługa Amazon jest jednak oparta na subskrypcji, więc nie będziesz w stanie dokonywać jednorazowych zakupów audiobooków w ten sposób.

Czy udało Ci się zdobyć treści Audible, których szukałeś? Czy zakup/podarunek przebiegł sprawnie? Daj nam znać o swoim doświadczeniu Audible w komentarzach poniżej i nie powstrzymuj się od zadawania pytań – nasza społeczność z przyjemnością pomoże.