Jak zdobyć opalizujące odłamki w Dead by Daylight?

Jeśli chcesz załadować się do uczenia się profitów przed następną sesją Dead by Daylight, będziesz potrzebować odłamków. Zdobycie opalizujących odłamków to jeden z głównych sposobów na wypoziomowanie swojej postaci.

Jak zdobyć opalizujące odłamki w Dead by Daylight?

Jeśli jesteś nowy w tej walucie w grze lub po prostu masz pytania dotyczące opalizujących odłamków, jesteś we właściwym miejscu.

Dowiedz się, dlaczego gracze DBD wyszukują te odłamki od góry do dołu i odkryj kilka strategii, aby je trochę szybciej uzyskać.

Jak zdobyć opalizujące odłamki w Dead by Daylight?

Wraz z integracją łatki 2.0.0 w 2016 roku gracze Dead by Daylight otrzymali również nowy sposób na postęp w grze: Poziom gracza.

Ta funkcja jest reprezentacją Twojego ogólnego postępu na koncie, w tym każdej postaci, której używasz do gry podczas sesji. Awansowanie na poziom gracza zależy od PD lub punktów doświadczenia z prób lub „rytuałów”, które są oferowane codziennie i co tydzień.

Za każdym razem, gdy ukończysz wersję próbną, gra oblicza XP na podstawie różnych czynników, takich jak:

1. Jakość emblematów

Jak być może już wiesz, podczas gry możesz zdobywać emblematy za różne zadania. Te emblematy zastępują poprzedni system Bloodpoints, kiedy gra została po raz pierwszy uruchomiona. Możesz zdobywać różne emblematy w zależności od tego, czy grasz jako ocalały, czy zabójca, a odpowiadają one bezpośrednio łącznej liczbie PD zdobytych podczas sesji.

Krótko mówiąc, im więcej zdobędziesz emblematów i im wyższa jakość, tym więcej zdobędziesz opalizujących odłamków. Rzeczywista liczba odłamków, które możesz zgromadzić na podstawie punktów emblematów, jest jednak stosunkowo niewielka, więc nie licz na to jako główny czynnik podczas rozgrywania meczów.

To bardzo złożony system punktowy, ale jeśli chcesz uzyskać pełny podział punktów na emblemat, strona internetowa DBD Gamepedia jest świetnym źródłem.

2. Całkowity czas gry

Oprócz emblematów, gra bierze również pod uwagę łączny czas przetrwania w próbie, aby zliczyć ostateczny wynik, a tym samym wypłatę opalizującego odłamka. Otrzymujesz około jednego odłamka na sekundę podczas grania.

Maksymalna ilość PD na 10-minutową rozgrywkę to 600 PD. Jeśli przekroczysz ten 10-minutowy znak, nie będziesz już zdobywać PD na czas.

Dlaczego XP jest ważny przy zdobywaniu odłamków?

Zdobywanie opalizujących odłamków jest bezpośrednio powiązane z twoim poziomem. Za każdym razem, gdy awansujesz, otrzymujesz określoną liczbę odłamków na PD. Oczekuje się, że zdobędziesz średnio 0,072 odłamków za PD, z wyłączeniem premii, takich jak 300 PD, które otrzymujesz za „Pierwszą grę dnia”.

Na przykład możesz zacząć zdobywać odłamki na poziomie 2. Jeśli chcesz zdobyć 50 odłamków, musisz zdobyć 720 PD w wersji próbnej. Na poziomie 3 zwiększa się o 900 PD za 65 odłamków.

Ważne jest, aby pamiętać, że odłamki nie są ograniczone i nadal zdobywasz około 0,072 odłamków za PD, dopóki nie osiągniesz poziomu 99.

Gdy przejdziesz poziom 99, otrzymasz poziom Oddania, a Twój Poziom Gracza zresetuje się ponownie do Poziomu 1.

Jak szybko uzyskać opalizujące odłamki w Dead by Daylight?

Tradycyjnym sposobem na zdobycie opalizujących odłamków w DBD jest szlifowanie, ale niecierpliwi gracze mogą być w stanie farmić opalizujące odłamki, aby uzyskać je trochę szybciej.

Techniki rolnicze są zazwyczaj niemile widziane przez społeczność graczy, ponieważ niektórzy gracze uważają to za oszustwo. Jeśli jednak naprawdę chcesz zdobyć odłamki bez wkładania (dużo) pracy, oto kilka sposobów, aby to zrobić:

Metoda 1 - Graj jako zabójca i idź AFK (z dala od klawiatury)

Ta metoda jest dokładnie taka, jak brzmi. Rozpocznij mecz z tobą jako zabójcą, znajdź ukryty kącik i odsuń się na chwilę od klawiatury. Może się to wydawać trochę nieetyczne, ale pamiętaj, że gra przede wszystkim nagradza czas spędzony w grze, a niekoniecznie za to, co robisz lub poziom umiejętności podczas gry.

To jeden z najłatwiejszych sposobów na zdobycie XP dla opalizujących odłamków:

 1. Znajdź mecz z tobą jako zabójcą za pomocą przycisku „Wyszukaj dopasowanie”.
 2. Zminimalizuj grę na ekranie.
 3. Idź zrobić coś innego w prawdziwym życiu przez około 10 minut.
 4. Wróć do gry, aby zebrać swoje „ciężko zarobione” PD.

Metoda 2 – Ulepsz swoją strategię gry

Możesz także zagrać w tę grę i ominąć całą zagadkę AFK, aktualizując swoją strategię podczas gry. Pamiętaj o tych rzeczach, aby zmaksymalizować swoje potencjalne punkty:

 1. Utrzymuj mecze poniżej 10 minut. Wszystko po tym jest stratą czasu pod względem XP, ponieważ nic nie zarabiasz za czas gry.
 2. Skoncentruj się na zdobywaniu emblematów w bezpieczniejszych kategoriach, takich jak oczyszczanie totemów, leczenie członków drużyny i naprawa generatorów, aby zwiększyć swoje szanse na przetrwanie pełnych 10 minut. Pamiętaj, to nie jest „tchórzliwe”, to mądre wykorzystanie twojego czasu.

Jak zdobyć więcej opalizujących odłamków w Dead by Daylight?

Gra nagradza czas spędzony na grze, więc wszelkie działania, które przedłużą rozgrywkę do 10 minut, pomagają uzyskać więcej odłamków na koniec meczu. Obejmuje to takie rzeczy jak:

 1. Pozostanie przy życiu przez pełne 10 minut i upewnienie się, że umrzesz lub zakończysz grę w tym momencie.
 2. Angażuj się tylko w akcje niskiego ryzyka, które dają punkty, takie jak czyszczenie „Hex Totem” za 50 punktów lub 20 punktów za odczepienie ocalałego.
 3. Skoncentruj się na zdobyciu opalizujących emblematów dla Światłonoścy, Życzliwego i Niezłomnego. Unikaj prób osiągnięcia najwyższej rangi dla emblematu Unikający, ponieważ pościgi poważnie ograniczają twoje szanse na dotarcie do 10 minut.

Jak wydawać opalizujące odłamki w Dead by Daylight

Opalizujących odłamków można używać na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest wymiana ich na Przyswajalne Umiejętności w Sanktuarium Tajemnic. Perki kosztują około 2000 odłamków, przy czym te powiązane z konkretnymi DLC kosztują 2700 odłamków.

Ogólnie rzecz biorąc, podczas każdej wizyty są cztery losowe korzyści, które są odświeżane co tydzień w środy o godzinie 00:00 UTC/GMT.

Możesz także użyć odłamków do kupowania postaci i skórek dla posiadanych postaci w sklepie DBD.

Jak zdobyć opalizujące emblematy w Dead by Daylight?

Opalizujące emblematy to nagromadzenie różnych działań podczas meczu. Zarówno ocalały, jak i zabójca mają własny zestaw możliwych do osiągnięcia emblematów.

Na przykład, jako Bohater, który przetrwał, masz dostęp do czterech oddzielnych kategorii emblematów:

 1. Lightbringer – działania takie jak naprawa generatora i oczyszczanie totemów
 2. Unbroken – czas przeżycia w meczu
 3. Dobroczynny – uzdrowienie lub odczepienie innych ocalałych
 4. Evader – prowadzenie Zabójcy w pościgu bez odnoszenia obrażeń

Każda ranga emblematu, z wyjątkiem Niezłomnego, zależy od tego, czy w meczu zdobędziesz jak najwięcej punktów. W tym przypadku poziom godła Niezłomny poprzez zdobycie najmniej liczba punktów za akcję w kategorii.

Jeśli grasz jako Zabójca, możesz również zdobywać emblematy w różnych kategoriach, w zależności od twoich działań. Emblematy zabójcy obejmują:

 1. Gatekeeper – czas, jaki upłynął do spowolnienia postępu naprawy generatora
 2. Pobożny – składanie w ofierze i zabijanie ocalałych
 3. Malicious – przerywanie leczenia, uniemożliwianie innym graczom pomagania sobie nawzajem, zaczepianie ocalałych
 4. Chaser – odnajdywanie i ściganie ocalałych

W przeciwieństwie do emblematów ocalałych, celem każdego emblematu zabójcy jest zdobycie jak największej liczby punktów w każdej kategorii emblematów.

Możesz osiągnąć różne rangi lub poziomy każdego emblematu zarówno dla ocalałych, jak i zabójców. Progi punktowe i procentowe różnią się, ale możliwe emblematy, które możesz zdobyć w meczu to: Brązowy, Srebrny, Złoty i Opalizujący. Jeśli szukasz więcej odłamków, opalizujący emblemat to ten, który chcesz znaleźć w jak największej liczbie kategorii.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jaki jest najlepszy sposób na zdobycie opalizujących odłamków w Dead by Daylight?

Najlepszym sposobem na zdobycie opalizujących odłamków w Dead by Daylight jest gra. Gra nagradza graczy, niekoniecznie według umiejętności, ale przez to, kto poświęca na to czas. Tak więc im więcej czasu spędzisz na grze, tym większe prawdopodobieństwo, że zdobędziesz PD, które mogą trafić w opalizujące odłamki.

Czy można kupić opalizujące odłamki w Dead by Daylight?

Nie, nie możesz kupić opalizujących odłamków. Ta forma waluty jest sposobem na nagradzanie graczy za czas spędzony na grindowaniu w grze. Odłamki są zatem zależne od PD, które zdobywasz na mecz.

Ile opalizujących odłamków na poziom zdobywasz w Dead by Daylight?

Pełny podział odłamków na przyrost poziomu można znaleźć na stronie Gamepedia. Zasadniczo zarabiasz średnio 0,072 odłamków na PD w grze. Jeśli masz 1200 PD, aby przeskoczyć z poziomu 4 na poziom 5, możesz spodziewać się około 85 odłamków za wyrównanie konta.

Czy istnieje hack na opalizujące odłamki w Dead by Daylight?

Najnowsze hacki dostępne online zostały poprawione wraz z aktualizacją 2.0.0, a gracze nie rozmawiają już o nowych hackach online. Aby znaleźć coś nowego, musiałbyś szukać dość głęboko w Internecie, ponieważ hakerzy nie chcą, aby programiści się o tym przekonali.

Należy również pamiętać, że hakowanie gry nie tylko jest mile widziane przez innych graczy w społeczności, ale jest również nielegalne i może skutkować trwałym zablokowaniem. Jeśli zdecydujesz się spróbować włamania, nie rób tego na koncie, na którym Ci zależy.

Ile czasu zajmuje zdobycie 9000 opalizujących odłamków?

Według strony DBD Gamepedia, musiałbyś rozegrać około 140 gier po 10 minut na mecz. W sumie to blisko 23 godziny rozgrywki, w zależności od tego, ile PD otrzymasz za mecz.

Czym jest Blask Sekretów Dead by Daylight?

Sanktuarium Tajemnic to miejsce, w którym możesz wyposażyć odblokowane postacie w umiejętności uczenia się. Możesz kupić Uczące się Perki za 2000 opalizujących odłamków. Miej oko na cotygodniowe aktualizacje.

Jak zdobyć PD w Dead by Daylight?

Najwięcej XP zdobywasz grając w grę. Utrzymuj mecze na 10 minut lub mniej i staraj się przetrwać (lub kontynuuj grę, jeśli jesteś zabójcą) przez całe 10 minut. Zdobycie opalizujących emblematów poziomu może pomóc, ale nie daje tak dużo PD, jak ten magiczny 10-minutowy znak.

Przyzwyczaj się do szlifowania

Jeśli chcesz, aby więcej opalizujących odłamków kupiło umiejętne umiejętności lub odblokowało postacie, jedynym pewnym sposobem na to jest gra. Hacki są łatane niemal natychmiast po ich upublicznieniu i tak naprawdę nie można uprawiać gry tego typu.

Pamiętaj tylko, aby grać mądrze podczas grindowania. Skoncentruj się na strategii, która zapewnia maksymalne PD i staraj się pozostać w grze przez pełne 10 minut (nie więcej i nie mniej), aby wycisnąć każdy ostatni punkt z każdego meczu.

Która metoda, według Ciebie, przyniosła najwięcej XP i opalizujących odłamków? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.