Recenzja Huawei P9 Lite: blisko budżetu

Recenzja Huawei P9 Lite: blisko budżetu

Obraz 1 z 10

huawei_p9_lite_review_main_alt_2

huawei_p9_lite_review_front_camera
huawei_p9_lite_review_main_alt_3
huawei_p9_lite_review_main_alt
huawei_p9_lite_review_main
huawei_p9_lite_review_port_alt
huawei_p9_lite_review_port
huawei_p9_lite_review_rear_camera
huawei_p9_lite_review_right_side
huawei_p9_lite_review_top
190 £ Cena w recenzji

Huawei P9 Lite pozostaje solidną ofertą budżetową, chociaż chiński producent od tego czasu podąża za swoją serią P9 z Huawei P10. Jeśli chcesz pobrać Huawei P9 Lite bez karty SIM, obecnie patrzysz na cenę 232 GBP na Amazon, w porównaniu do 339 GBP za P10. Jakie masz inne opcje? Cóż, możesz wypróbować doskonały Honor 7X pod względem rozmiaru.

Huawei drażnił się również ze swoim nadchodzącym Huawei P20 do ujawnienia pod koniec marca. Ten telefon ma być bardziej premium na rynku, więc spodziewaj się wyższej ceny. Jest też Huawei P45, który nie istnieje, chyba że zostaniesz zwolniony z pracy w Huawei.

Oryginalna recenzja Huawei P9 Lite Alana Martina jest kontynuowana poniżej.

„Poczekaj chwilę”, być może myślisz. „Czy Huawei P9 Lite nie był od wieków?” Nie, myślisz o Huawei P9, a może o P9 Plus. Te telefony pojawiły się po raz pierwszy w kwietniu 2016 r., więc może to powinien być Huawei P9 LATE, prawda?

Kalambury, które sprawiają, że chcesz się samookaleczyć, konwencja nazewnictwa jest nieco myląca, ponieważ podczas gdy istniejący asortyment P9 kosztuje od 449 GBP do 549 GBP, P9 Lite jest dostępny w przyjaznej dla portfela 229 GBP za pośrednictwem Amazon UK (lub 218 USD na Amazon US) to – mniej niż połowa ceny P9 i na pierwszy rzut oka wygląda równie stylowo.

To, co masz tutaj, to telefon, który powinien przyprawić króla budżetu, Moto G4, na prawdziwy strach. I tak jest, ale kilka frustrujących błędów sprawia, że ​​brakuje mu wielkości budżetu, którą trzeba kupić. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co jest nie tak, a co jest jak najbardziej w porządku.

Huawei P9 Lite: projekt

Kiedy powiedziałem, że trudno odróżnić P9 Lite od P9, nie żartowałem. Oba mają ekrany o przekątnej 5,2 cala i na pierwszy rzut oka wyglądają niezwykle podobnie. Istnieje kilka charakterystycznych prezentów, jeśli zdarzy ci się mieć oba w dłoni w tym samym czasie, z których głównym jest to, że P9 Lite unika aluminiowego tyłu swojego droższego rodzeństwa, aby uzyskać gładkie plastikowe wykończenie. Oczywiste jest, że oszczędza to kilka funtów, ale nie pogarsza tego obiektywnie. P9 Lite nie tylko nie zachęca do robienia najgorszych kluczy do domu, ale gładki plastik bardzo dobrze leży w dłoni. Przypomina mi to uspokajające wrażenie telefonów Nokia Lumia, tylko bez jasnych kolorów podstawowych.[galeria:1]

Zobacz pokrewną recenzję Motorola Moto G4: Lepszy zakup niż Moto G5, ale czy powinieneś poczekać na G6? Recenzja Huawei P9 i P9 Plus: Kiedyś świetna, ale w 2018 roku możesz zrobić lepszą recenzję Samsung Galaxy J5: Świetny budżetowy telefon w swoim czasie, ale trzymaj się odświeżenia 2017

Gdzie indziej zmiany są bardziej subtelne. Oba mają takie same ścięte krawędzie i czyste linie, a oba są smukłe i eleganckie. Logo Huawei jest odważniejsze na tym telefonie, a marka Leica została zrzucona z aparatu, ponieważ nie są już odpowiedzialni za obowiązki związane z fotografią. Znajdziesz też port ładowania micro-USB zamiast USB typu C, ale dla mnie to dobra rzecz, ponieważ ktoś, kto nie chce zrezygnować z dziesiątek staroświeckich kabli ładujących, które zaśmiecają moje biurko.

W przeciwnym razie wszystko działa jak zwykle, aż do kwadratowego czytnika linii papilarnych z tyłu słuchawki. Ludzie będą dyskutować o najlepszej pozycji do tego, od przycisku Home do przycisku zasilania, ale ten działa wystarczająco dobrze dla mnie.

Huawei P9 Lite: ekran

Dobry początek, ale z ekranem wszystko się poprawia. Nie byłoby dla mnie zaskoczeniem, gdyby Huawei P9 Lite używał tych samych paneli, co w P9, ponieważ ekran 1920 x 1080 (424 piksele na cal) jest doskonały.[galeria:2]

Po pierwsze, kontrast jest imponujący i wynosi 1,532:1, co pozwala uzyskać ostre obrazy z dużą siłą uderzenia. Jasność jest również dobra, przy 482 cd/m2, a pod względem zasięgu sRGB jest na równi z dużo droższymi telefonami: pokrywa 98% przestrzeni kolorów.

Ciąg dalszy na stronie 2