Jak rozpoznać piosenkę z filmu na YouTube

Wielu pyta: „Jaka jest nazwa tej piosenki?” Pytanie istnieje od początku muzyki. Słyszysz coś, co lubisz, a przede wszystkim chcesz wiedzieć, jak tego ponownie słuchać.

Jeśli oglądasz strumień muzyczny lub film z muzyką w tle na YouTube i masz szczęście, przesyłający mógł dodać tracklistę ze znacznikiem czasu. Jeśli nie, jak rozpoznać piosenkę z filmu na YouTube?

Zidentyfikuj piosenkę z filmu na YouTube

Nie jest łatwo zidentyfikować piosenkę z filmu na YouTube, ale możesz wypróbować różne metody. Wszystkie wymagają pewnych umiejętności detektywistycznych, więc odkurz szkło powiększające i zabierz się do pracy!

1. Sprawdź opis wideo

Najbardziej doświadczeni twórcy treści dodadzą do opisu filmu listę utworów lub muzykę. Jeśli masz szczęście i oglądasz odpowiedni film, możesz również znaleźć znacznik czasu z hiperłączem, dzięki czemu możesz przeskoczyć bezpośrednio po filmie, aby znaleźć właściwy tag. Będziesz mieć również znacznik czasu z hiperłączem, dzięki czemu możesz przejść do utworu i sprawdzić, czy jest właściwy.

2. Sprawdź komentarze

Jeśli w opisie nie ma listy utworów ani żadnych informacji o piosence, sprawdź komentarze. Prawdopodobnie nie jesteś jedyną osobą, która chce wiedzieć, jaka jest konkretna piosenka w filmie na YouTube. Przeczytaj komentarze i zobacz, czy inne osoby pytały o konkretną muzykę. Nawet jeśli przesyłający nie odpowiada, czasami pomocni fani udzielają odpowiedzi.

3. Wyszukaj słowa

Jeśli pamiętasz niektóre teksty (jeśli są), umieść je w wyszukiwarce, aby zobaczyć, co się pojawi. Istnieją określone witryny internetowe, które oferują listy utworów, w tym Lyrics.com, Lyricsworld.com lub Find Music By Lyrics. Google jest trochę mieszane, jeśli chodzi o wyniki tekstów. Czasami trafia na miejsce odpowiedzi, a innym razem przynosi pozornie przypadkowe wyniki. W takim przypadku konieczne jest kilka wyszukiwań.

4. Użyj aplikacji, aby zidentyfikować piosenkę z YouTube

Jeśli żadna z łatwych opcji nie działa, możesz użyć aplikacji innej firmy, która pomoże Ci zidentyfikować utwór. Jeśli korzystasz z telefonu komórkowego, Shazam to aplikacja do identyfikowania muzyki, którą słyszysz.

Jak znaleźć teksty za pomocą Shazam

  1. Zainstaluj Shazam, jeśli jeszcze go nie masz.

  2. Odtwórz piosenkę w tle, słuchając Shazama, a powinien być w stanie ją zidentyfikować.

Jeśli jesteś użytkownikiem Chrome, dodatek o nazwie „AHA Music – Music Identifier” jest bardzo dobry w wykonywaniu podobnej pracy do Shazam, ale robi to z Twojej przeglądarki. Istnieją inne aplikacje dostępne w innych przeglądarkach lub jako usługi online.

5. Użyj Audiotag.info i bezpośredniego linku do YouTube

Inną opcją aplikacji internetowej jest usługa o nazwie Audiotag.info. Ta strona internetowa jest bezpłatną usługą, która istnieje od prawie dekady.

Aby skorzystać z Audiotag.info, wykonaj następujące kroki:

  1. Skopiuj adres URL filmu z YouTube, a następnie wklej go do „Pole adresu URL”. Skopiuj znacznik czasu, w którym znajduje się dźwięk, i wklej go do małego „pudełko czasu” w prawo.

  2. Wybierać „Analizuj adres URL” i pozwól Audiotagowi przejść przez ten proces.

  3. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, otrzymasz poprawnie zidentyfikowaną piosenkę. Istnieją inne strony internetowe tego typu, więc jeśli nie podoba ci się ten, wypróbuj inny.

6. Zapytaj przypadkowych ludzi

Jeśli wszystko inne zawiedzie, strony takie jak „Wat Zat Song?” to przydatne miejsca, które warto odwiedzić, jeśli chcesz zidentyfikować piosenkę z filmu na YouTube. To witryna wyselekcjonowana przez ludzi, na której przesyłasz klip z utworem, a inne osoby próbują go rozpoznać. Warto spróbować, jeśli nic innego nie działa!

Podsumowując, zidentyfikowanie utworu używanego w YouTube może być trudne, ale istnieje wiele sposobów i opcji, aby to zrobić. W niektórych przypadkach możesz nie otrzymać odpowiedzi od razu, ale najprawdopodobniej ją otrzymasz. Powyższe opcje to kilka dobrych sposobów na zidentyfikowanie piosenki z filmu na YouTube, aby pomóc Ci rozpocząć liryczną przygodę!