IDM jest uszkodzony – jak naprawić

IDM lub Internet Download Manager to oprogramowanie, które integruje się z Chrome, Firefox i innymi przeglądarkami internetowymi. To przydatne narzędzie może wielokrotnie zwiększyć prędkość pobierania, ale umożliwia także planowanie pobierania oraz wstrzymywanie i wznawianie ich. Po zintegrowaniu go z ulubioną przeglądarką internetową nie będziesz mógł wrócić do domyślnego menedżera pobierania.

IDM jest uszkodzony — jak to naprawić

Chociaż obsługuje serwery proxy, zapory, przekierowania, pliki cookie i wiele innych procesów i narzędzi online, IDM ma powtarzający się problem z komunikatem o błędzie, który brzmi „To rozszerzenie mogło być uszkodzone”. Oczywiście zawsze możesz spróbować zainstalować narzędzie w innej przeglądarce internetowej, ale czasami nie wchodzi to w rachubę. Oto kilka pomysłów dotyczących tego, co mogło pójść nie tak i co możesz zrobić.

Wskazówka dotycząca pomocy technicznej

Pierwszą linią obrony w sytuacjach, gdy dodatki i rozszerzenia przeglądarki przestają działać, jest usunięcie ich z przeglądarki i ponowne zainstalowanie. Jeśli ponowna instalacja nie pomoże, spróbuj ponownie zainstalować przeglądarkę. Zainstaluj IDM ponownie po ponownej instalacji przeglądarki. Wykonaj następujące kroki.

 1. Odinstaluj przeglądarkę internetową z komputera.
 2. Usuń folder instalacyjny.
 3. Zainstaluj narzędzie takie jak CCleaner i wykonaj obie czynności: Czyszczenie niestandardowe i Rejestr Podczas korzystania z CCleaner ważne jest, aby znaleźć i usunąć wszystkie pliki związane z przeglądarką internetową lub rozszerzeniem IDM.
 4. Zrestartuj swój komputer.
 5. Zainstaluj ponownie swoją ulubioną przeglądarkę internetową i rozszerzenie IDM.

  idm

Nie martw się o dane przeglądarki. Dopóki masz u nich konto, większość przeglądarek umożliwia dostęp do dokładnej konfiguracji, w tym zakładek i historii, z dowolnego komputera.

Zmień domyślne maksymalne połączenie

Ta prosta poprawka może pomóc w rozwiązaniu problemów z korupcją. Pamiętaj jednak, że ustawienia, które tutaj zmienisz, mogą w pewnym momencie zostać przywrócone. Jeśli w pewnym momencie ponownie zobaczysz ten sam błąd (czy to przy następnym uruchomieniu, czy za kilka miesięcy), zastosuj to rozwiązanie.

 1. Otwórz swój IDM.
 2. Przejdź do opcji.
 3. W menu opcji kliknij Połączenie
 4. Pod Max. w sekcji numeru połączenia ustaw Domyślny max. kon. numer na „1”.
 5. Kliknij OK, aby zapisać ustawienia.

Skopiuj to rozwiązanie do dokumentu na pulpicie, na wypadek, gdyby problem pojawił się ponownie.

Napraw rozszerzenia

Jeśli używasz przeglądarki Google Chrome, wykonaj następujące czynności. Są proste i szczegółowe. Każdy typ chrome://rozszerzenia/ URL w pasku adresu lub:

 1. Otwórz Google Chrome.
 2. Kliknij menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu przeglądarki.
 3. W rozwijanym menu kliknij Więcej narzędzi ->
 4. Znajdź rozszerzenie IDM Integration Module (to, które wyświetla komunikat o błędzie). Kliknij "Naprawa" (znajduje się pod nazwą rozszerzenia).

Sprawdź, czy IDM działa teraz. Jeśli nie, przejdź do następnego kroku.

Włącz IDM

Jeśli rozszerzenie nadal wyświetla ten sam komunikat o błędzie, może to oznaczać, że IDM został wyłączony w Twojej przeglądarce. Te rzeczy mogą się zdarzyć automatycznie lub przez przypadek użytkownika. Tak czy inaczej, oto jak to rozwiązać.

 1. Iść do ten link w Google Chrome.
 2. U góry strony, tuż pod paskiem zakładek, zobaczysz następujący komunikat: „Ten element został wyłączony w Chrome. Włącz ten element”.
 3. Kliknij łącze „Włącz ten element”.
 4. Teraz uruchom ponownie Chrome.

Jeśli problemy z IDM nadal występują, przejdź do następnej metody.

Wyłącz program antywirusowy/zaporę sieciową

Chociaż mówi się, że IDM doskonale współpracuje z twoim programem antywirusowym, Windows Defender lub zapora mogą nadal zakłócać działanie rozszerzenia. Po pierwsze, zdecydowana większość programów antywirusowych oferuje opcję wykluczenia określonego pliku/folderu ze zwykłych skanowań. Google „jak utworzyć wyjątek w [wprowadź nazwę antywirusa]”.

Oczywiście dotyczy to również programu Windows Defender. Jednak w Windows Defender są one nazywane „wykluczeniami”, więc oto jak to zrobić.

Zapora jest prawdopodobnie nieco bardziej irytująca, więc powinieneś zacząć od całkowitego jej wyłączenia. Po wyłączeniu sprawdź, czy IDM zaczął działać prawidłowo. Jeśli tak, włącz ponownie zaporę i skontaktuj się z pomocą techniczną IDM. Gdy zostaniesz o to poproszony, powiedz, że przyczyną problemu jest zapora.

Ciesz się IDM lub skontaktuj się z obsługą

Jeśli twój IDM działa teraz poprawnie, wszystko gotowe, ale możesz dodać tę stronę do zakładek, na wypadek, gdyby błąd korupcji ponownie odwrócił swoją brzydką głowę. Jeśli błąd IDM nadal się pojawia, skontaktuj się z pomocą techniczną i jasno wyjaśnij swoją sytuację i podaj jak najwięcej szczegółów.

Czy naprawiłeś swój IDM? Czy znasz inny sposób rozwiązania tego błędu? Pomóż społeczności, opowiadając swoją historię. Jeśli masz własne rozwiązanie, opublikuj samouczek w sekcji komentarzy poniżej.