Jak zaimportować plik PDF do programu InDesign

Mimo że Adobe wynalazł format PDF w latach dziewięćdziesiątych, do niedawna nie uwzględniały one możliwości natywnej pracy z nimi w niektórych swoich głównych programach. Projektanci grafiki dobrze znają InDesign i będą używać sztuczek lub wtyczek, aby program działał z InDesign. Niedawna aktualizacja najwyraźniej dodała możliwość lepszej pracy z plikami PDF w programie InDesign.

Jak zaimportować plik PDF do programu InDesign

Nie jestem grafikiem, ale znam kogoś, kto nim jest. Oparłem się na jej wiedzy, aby pomóc mi w tym samouczku. Więc chociaż słowa są moje, cała wiedza należy do niej.

Co to jest plik PDF?

PDF, Portable Document Format, został wymyślony przez firmę Adobe w 1991 roku i jest formatem, który zawiera wszystkie dane niezbędne do prawidłowego sformatowania dokumentu. Pomysł polegał na tym, aby umieścić wszystko w uniwersalnym formacie, więc bez względu na to, jakiej aplikacji używasz do otwierania pliku PDF, będzie on wyświetlany dokładnie w ten sam sposób. Umożliwia projektantom graficznym stworzenie dokumentu, doskonale wiedząc, jak będzie wyglądał na dowolnym komputerze lub aplikacji, z której zostanie on otwarty.

InDesign to aplikacja do publikowania na komputerze firmy Adobe, która stanowi część większego pakietu Adobe Creative Suite, który obejmuje programy Photoshop, Dreamweaver, Illustrator i inne. Jest niezwykle potężny i jest używany przez wielu czołowych wydawców i projektantów.

Importuj plik PDF do programu InDesign

Jak wspomniano, w starszych wersjach programu InDesign trzeba było użyć wtyczki, aby móc pracować z plikami PDF. Teraz możesz je zaimportować i użyć funkcji Place, aby dodać je do projektu. Możesz umieścić cały plik PDF w pliku InDesign lub określić określone strony. Nie jest to do końca intuicyjne, ale jest możliwe.

Importowanie pliku PDF do programu InDesign usunie łącza, audio, wideo lub inne typy multimediów, które mogłeś osadzić w pliku PDF. W przeciwnym razie proces działa dobrze. Jeśli Twój plik PDF jest chroniony hasłem lub w jakikolwiek sposób zabezpieczony, musisz usunąć to zabezpieczenie, aby proces działał poprawnie.

 1. Otwórz swój projekt w programie InDesign.
 2. Wybierz Plik i Umieść.
 3. Zaznacz pole Pokaż podgląd.
 4. Wybierz opcję Pokaż opcje importu i wybierz plik PDF.
 5. Wybierz stronę, strony lub cały dokument do umieszczenia w programie InDesign.
 6. Wybierz opcję Otwórz, aby otworzyć plik PDF w programie InDesign.

Powinieneś zobaczyć podgląd w oknie Opcje importu, pokazujący, jak będzie wyglądał plik PDF w projekcie. Możesz wprowadzić poprawki później, jeśli zajdzie taka potrzeba, ponieważ program InDesign domyślnie zaimportuje z najlepszą możliwą rozdzielczością.

W opcjach importu masz możliwość wybrania pojedynczej strony, zakresu stron lub całego dokumentu. Możesz także przycinać, wybierać poszczególne warstwy, ustawiać jako grafikę do umieszczania, przycinać, spad do drukowania i dodawać ograniczenia mediów, aby zachować oryginalny rozmiar i format pliku PDF.

Program InDesign jest przeznaczony głównie do obrazów i publikowania na komputerze i chociaż będzie działał z większymi plikami PDF, nie jest z nimi świetny. Lepiej jest podzielić duży plik PDF z dużą ilością obrazów na pojedyncze strony w programie Acrobat, a następnie dodać je pojedynczo do programu InDesign. Zajmuje to trochę czasu, ale na dłuższą metę znacznie ułatwia pracę z projektem.

Eksportuj plik PDF z programu InDesign

Program InDesign CC 2018 umożliwił eksportowanie z programu InDesign do formatu PDF bez konieczności używania programu Acrobat do prawidłowego sformatowania. To najwyraźniej oszczędność czasu i coś, co powinno było się wydarzyć lata temu. Jeśli chcesz wyeksportować projekt z programu InDesign do pliku PDF, jest to teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek.

 1. Wybierz Plik i Eksportuj w swoim projekcie.
 2. Jako format wybierz Adobe PDF (drukowanie) lub Adobe PDF (interaktywny).
 3. Wybierz Zapisz.
 4. Wybierz Eksportuj i zapisz jako PDF.

Użyj Adobe PDF (Drukuj), jeśli Twój PDF nie zawiera łączy, audio, wideo ani niczego interaktywnego. Użyj Adobe PDF (interaktywny), jeśli dokument zawiera łącza lub inne elementy multimedialne.

Możesz także wyeksportować plik PDF z programu InDesign jako osobne strony. Może to być przydatne, jeśli chcesz ich użyć w innej aplikacji lub uważasz, że może wymagać dalszej edycji lub modyfikacji.

 1. Wybierz Plik i Eksportuj w programie InDesign.
 2. W polu opcji wybierz opcję Utwórz oddzielne pliki PDF.
 3. Wybierz, co zostanie dodane do nazwy pliku.
 4. Wybierz Zapisz.

Jako przyrostek pliku można wybrać kolejne numery, numer strony i rozmiar strony. Po prostu wybierz najbardziej odpowiedni dla swoich potrzeb.

Oto jak importować i eksportować plik PDF do programu InDesign. Czy znasz inne sposoby na zrobienie tego? Udostępnij je poniżej, jeśli tak!