Co oznacza zielona kropka na Instagramie?

Miliony użytkowników Instagrama udostępniają zdjęcia, przemyślenia i filmy za pośrednictwem Instagrama. Przeszedł wiele zmian od czasu wprowadzenia go w 2010 roku. Direct Messaging to jedno ze znaczących ulepszeń, które umożliwiły bezpośredni kontakt z innym użytkownikiem.

Co oznacza zielona kropka na Instagramie?

System bezpośredniego przesyłania wiadomości na Instagramie odnotował wiele ulepszeń na przestrzeni lat, a jego najnowszą funkcją jest mała zielona kropka, która pojawia się obok niektórych użytkowników. Podobne funkcje do tego są już standardem na Facebooku, który jest właścicielem Instagrama, a teraz jest również częścią Instagrama.

Wiedz, kiedy Twoi znajomi korzystają z Instagrama

Mała zielona kropka na Instagramie pojawiła się w ramach aktualizacji statusu aktywności. Został zaprojektowany, aby pomóc użytkownikom łączyć się ze znajomymi, informując ich, że ktoś jest online. Kropka jest widoczna na liście znajomych oraz w skrzynce odbiorczej wiadomości bezpośrednich.

Jednak w przeciwieństwie do Facebooka zielona kropka na Instagramie działa nieco inaczej, co powoduje spore zamieszanie wśród użytkowników tej sieci społecznościowej.

Na przykład niektórzy użytkownicy mają cały czas zieloną kropkę, podczas gdy inni nigdy nie wydają się być online. Dzieje się tak, ponieważ potrzeba trochę więcej niż tylko obserwatorów, aby wiedzieć, kiedy ktoś jest aktywny.

Zielone kropki na Instagramie

Jak sprawić, by zielona kropka działała?

Nawet jeśli obserwujesz kogoś na Instagramie, nie zobaczysz małej zielonej kropki, która informuje, kiedy dana osoba jest online. To dlatego, że obie strony muszą podążać za sobą, aby to zadziałało.

Ale czekaj, to nie wszystko, ponieważ musisz również wymienić kilka wiadomości z kimś, aby móc zobaczyć jego status online. Ta funkcja została wprowadzona w połowie lipca 2018 r., a użytkownicy zostali podzieleni na to, czy jest bardziej myląca niż użyteczna.

Dobry

Może się wydawać, że ten sposób łączenia nie ma większego sensu, ale w rzeczywistości ma. Instagram to platforma używana przez wszystkich, w tym celebrytów. Wyobraź sobie ból głowy, jaki doznaliby, gdyby wszyscy wiedzieli, kiedy korzystają z aplikacji.

Kropka aktywuje się tylko wtedy, gdy platforma rozpozna, że ​​obie strony się znają, co jest przydatne zwłaszcza, jeśli jesteś celebrytą lub właścicielem firmy. Jest to sposób na nadanie priorytetu swoim znajomym, pozostawiając innych, mniej ważnych obserwatorów na dole listy znajomych.

Źli

Dzięki tej nowej funkcji aktywności Ty i wszyscy Twoi znajomi będziecie mogli śledzić, czy ktoś jest online. Niekoniecznie jest to zła rzecz, ale może się zdarzyć, jeśli niektórzy z twoich znajomych nadużyją go, by cię prześladować.

Inną potencjalnie złą stroną zielonej kropki jest fakt, że nie będziesz w stanie opóźnić odpowiedzi, ponieważ druga strona wie, że jesteś aktywny. Wydostanie się z tego będzie wymagało trochę więcej wysiłku niż powiedzenie, że telefon ładował się w tym czasie.

Pomysł za małą zieloną kropką

Jeśli chodzi o tę funkcję, widzieliśmy ją wcześniej na innych platformach społecznościowych, więc nie jest tak rewolucyjna. Różni się jednak tym, jak to działa. Instagram dużo myślał o tym, jak zachęcić użytkowników do spędzania większej ilości czasu w aplikacji, a funkcja zielonej kropki pomogła.

Użytkownicy Instagrama mogą się teraz logować i przełączać między konwersacjami, znajdując znajomych, którzy są online i są dostępni do czatowania. Po dodaniu systemu priorytetów do miksu spędzanie większej ilości czasu w tej sieci społecznościowej jest prawie gwarantowane. Więc co się stanie, jeśli chcesz pozostać w ukryciu przed wszystkimi wścibskimi oczami? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, Instagram umożliwił całkowite wyłączenie statusu aktywności.

Pozostanie niewidzialnym to również opcja

Spojrzmy prawdzie w oczy. Niektórzy z nas używają Instagrama do oglądania zdjęć lub produktów, zamiast do czatowania ze znajomymi. Oczywiście Instagram przeszedł długą drogę od swojego skromnego początku. Ma wszystkie najlepsze funkcje znalezione w innych sieciach społecznościowych, takie jak bezpośrednie wiadomości, transmisje na żywo i historie, ale co, jeśli niektórzy ludzie lubią to tak, jak było przed wszystkimi aktualizacjami?

Cóż, jeśli nie lubisz przeszkadzać na czacie, możesz wyłączyć funkcję zielonej kropki, przechodząc do ustawień i ręcznie wyłączając stan aktywności. W ten sposób nie pojawisz się online, nawet jeśli tak, więc możesz całkowicie ominąć tę funkcję.

Aby wyłączyć tę funkcję, otwórz Instagram i dotknij swojego zdjęcia profilowego w prawym dolnym rogu. Następnie kliknij menu z trzema liniami w prawym górnym rogu.

Następnie dotknij „Ustawienia”, a następnie „Prywatność”.

Zielona kropka na Instagramie

Tutaj znajdziesz opcję Status aktywności. Dotknij go i wyłącz przełącznik.

Co oznacza zielona kropka na Instagramie?

Dolna linia

Ogólnie rzecz biorąc, stan aktywności to świetna funkcja, która ułatwia rozpoczęcie rozmowy z osobą, o której wiesz, że jest w danym momencie online. Natychmiast otrzymasz odpowiedź i łatwiej będziesz śledzić wszystkie ważne rozmowy.

Jeśli masz zwyczaj ignorowania wiadomości lub odpowiadania na nie później, być może będziesz musiał wymyślić kilka kreatywnych wymówek. Jeśli więc nie masz ochoty na pogawędkę, może najlepiej będzie wyłączyć zieloną kropkę. Będziesz mógł korzystać z Instagrama bez bycia widocznym.