Jak zainstalować rozszerzenia Chrome na Androida

Czy możesz zainstalować rozszerzenia Chrome na Androida? To pytanie pojawia się cały czas. Biorąc pod uwagę, że zarówno Google Chrome, jak i Android zostały stworzone przez Google, można by pomyśleć, że możesz w pełni wykorzystać Chrome. Niestety, Rozszerzenia Chrome nie są kompatybilne z przeglądarką Chrome w Androidzie.

Jak zainstalować rozszerzenia Chrome na Androida

Jasne, Chrome na Androida ma opcję „Pulpit”, ale zmienia ona tylko przeglądaną witrynę i nie działa jak zwykła przeglądarka Chrome na komputery, która jest pełna dodatków i funkcji.

Pomijając te informacje, jak możesz korzystać z ulubionych rozszerzeń na telefonie komórkowym? Prostą odpowiedzią jest użycie innej przeglądarki, a są ich dziesiątki, które działają z Androidem.

Jak korzystać z rozszerzeń Chrome na Androidzie

Chrome korzysta z platformy Chromium o otwartym kodzie źródłowym dla swoich przeglądarek, podobnie jak duża konkurencja. Najprostszym sposobem na pokonanie ograniczeń przeglądarki Chrome, ale przy zachowaniu normalnej funkcjonalności, jest: używaj przeglądarki Android opartej na Chromium, która obsługuje rozszerzenia.

Jedną z bardziej popularnych opcji jest Yandex. Ta przeglądarka jest dostępna w sklepie Google Play, więc nie ma potrzeby pobierania żadnych plików. Yandex oferuje również pełną obsługę Chrome Web Store. Jeśli chcesz używać rozszerzeń Chrome na swoim urządzeniu z Androidem, jest to doskonałe miejsce do rozpoczęcia.

Aby uzyskać dostęp do Chrome Web Store w Yandex, wykonaj następujące czynności:

  1. Udaj się do sklepu Google Play i pobierz Yandex.

  2. Po zainstalowaniu dotknij paska adresu u góry. Wpisz "chrome.google.com/webstore” bez cudzysłowów. Oczywiście możesz również dotknąć tego linku.

  3. Po otwarciu sklepu internetowego stuknij przycisk „pasek wyszukiwania” i wpisz rozszerzenie, które chcesz dodać. Notatka: Użyj dwóch palców, aby pomniejszyć, ponieważ prawdopodobnie zobaczysz wersję na komputer.

  4. Uzyskiwać "Zainstalować" w prawym górnym rogu.

Twoje rozszerzenie pojawia się teraz w przeglądarce internetowej, z którego możesz korzystać w dowolnym momencie. Niektórzy użytkownicy skarżyli się na Yandex, ponieważ wiele treści jest w języku rosyjskim. Jeśli więc nie jest to przeglądarka, którą lubisz, w następnej sekcji wymieniliśmy inne, które możesz wypróbować.

Inne rozszerzenia dla Chrome w Androidzie

Istnieje kilka przeglądarek na Androida, które współpracują z dodatkami/rozszerzeniami, więc oto kilka z nich, które warto wypróbować.

Odważna przeglądarka Android

Przeglądarka Brave jest popularna wśród użytkowników komputerów stacjonarnych i Androida. Po pierwsze, ta przeglądarka nie obsługuje rozszerzeń, ale niekoniecznie ich potrzebuje. Ma wbudowaną kontrolę prywatności i bardzo skuteczne blokowanie reklam. Ta przeglądarka domyślnie blokuje reklamy i kontroluje prywatność.

Brave prawdopodobnie nie jest przeglądarką, której szukasz, jeśli korzystasz z innych rozszerzeń, ale należy ją wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o prywatność.

Przeglądarka Kiwi na Androida

Przeglądarka Kiwi to kolejna przeglądarka oparta na Chromium, która obsługuje rozszerzenia. Kiwi ma również wbudowane blokowanie reklam i działa bardzo szybko. Jest to lekkie pobieranie, szybko się instaluje i szybko się uruchamia. To dobra przeglądarka do ogólnego użytku i domyślnie blokuje większość reklam.

Po załadowaniu wybierz ikonę menu z trzema kropkami, wybierz Rozszerzenia, a zobaczysz link do sklepu internetowego Kiwi, który w rzeczywistości jest sklepem Google Play. Wybierz swoje rozszerzenie stamtąd i gotowe.

Bromite Przeglądarka Android

Bromite Browser to projekt GitHub z wbudowanym blokowaniem reklam. Opiera się na Chromium, ale został zredukowany do absolutnego minimum, aby przyspieszyć przeglądanie i zminimalizować zbieranie danych. Ponieważ wiele rozszerzeń, których używamy, służy do blokowania reklam i uniemożliwiania Google gromadzenia naszych danych, jest to również przeglądarka, którą warto sprawdzić.

Bromite nie do końca spełnia wymagania dotyczące pracy z rozszerzeniami, ale podobnie jak Brave, podstawowa oferta obejmuje większość rozszerzeń, z których i tak korzystamy na co dzień.

Przeglądarka Firefox na Androida

Firefox jest dobrze znany i nie bez powodu. Zawsze był bliskim konkurentem Chrome, ponieważ jest równie szybki, bezpieczniejszy i bardziej zainteresowany Twoją prywatnością. Nie ma wsparcia giganta internetowego, ale to nie powstrzymało go od wyjątkowo dobrego działania.

Firefox dla Androida obsługuje niestandardowe dodatki Mozilli, więc na Androidzie oferuje bardzo podobne wrażenia jak na komputerach stacjonarnych. Większość rozszerzeń Chrome będzie miała odpowiednik dla Firefoksa, więc jeśli masz ulubioną konfigurację na laptopie lub komputerze stacjonarnym, możesz ją niemal dokładnie naśladować na telefonie komórkowym.

Przeglądarka Dolphin na Androida

Dolphin Browser to kolejny topowy produkt dla Androida, który obsługuje dodatki. Chociaż ostatnie aktualizacje nie przesunęły go tak daleko, jak powinno być, nadal jest to solidna przeglądarka na Androida, która obsługuje te pożądane rozszerzenia. Dolphin Browser ma również blokadę reklam i działa również z Flashem, przynajmniej na razie, odkąd Flash jest martwy, a HTML5 przejął kontrolę. Niezależnie od tego, jeśli grasz w starsze gry, które używają Flasha, Dolphin będzie w nie grać.

Dolphin działa szybko i domyślnie blokuje większość reklam, a tylko kilka się przez nie prześlizguje, i działa zgodnie z oczekiwaniami. Warto sprawdzić przeglądarkę Dolphin.

Szkoda, że ​​Chrome nie działa z dodatkami w Androidzie. Na szczęście masz kilka dobrych opcji dla alternatywnych przeglądarek, które albo współpracują z rozszerzeniami, albo zapewniają podstawowe usługi bez ich potrzeby.

Często Zadawane Pytania

Skąd mogę pobrać rozszerzenia Chrome?

Zazwyczaj rozszerzenia do Chrome można pobrać z Chrome Web Store. Jednak mobilna wersja przeglądarki Chrome nie ma żadnych. Opcja wyszukiwania nie jest nawet dostępna, aby wyszukać ulubione rozszerzenia. W tym scenariuszu musisz używać alternatywnych przeglądarek. Niektóre z wymienionych powyżej przeglądarek nie oferują rozszerzeń jako takich, ale oferują wiele funkcji, których możesz szukać w rozszerzeniu.

Co robią rozszerzenia Chrome?

Rozszerzenia Chrome są podobne do aplikacji w telefonie. Jest prawie jeden na wszystko. Dostępnych jest wiele opcji, od oszczędzania pieniędzy dzięki rozszerzeniu Honey po doskonalenie gramatyki za pomocą Grammarly. Strona główna Chrome Web Store zawiera niektóre z bardziej popularnych opcji, więc jeśli nie masz pewności, czego szukasz, zacznij tam.

Czy masz sugestię dotyczącą alternatywy dla Chrome na Androida? Opowiedz nam o tym poniżej, jeśli tak!