Jak korzystać z aplikacji Kik na komputerze Mac

Nadal nie ma oficjalnej aplikacji Kik na Maca, ale jest też na iOS. To prawda, że ​​nie jest oceniany bardzo wysoko, ale przynajmniej taki ma. Windows ma aplikację Kik, podobnie jak Android, ale Mac jeszcze nie poczuł miłości do Kik. Nie wszystko jest jednak stracone, ponieważ nadal możesz korzystać z aplikacji Kik na komputerze Mac, jeśli jesteś zdeterminowany. Potrzebujesz tylko emulatora.

Jak korzystać z aplikacji Kik na komputerze Mac

Jak na ironię, mimo że istnieje aplikacja Kik na iOS, najlepszym sposobem na uzyskanie jej na komputerze Mac jest użycie emulatora Androida działającego w systemie Mac OS. Działa trochę wolno, ponieważ nie jest to aplikacja natywna, ale działa. Jeśli wszyscy twoi kumple są na Kik, jest to jedyna realna opcja w tej chwili, chyba że chcesz być przyklejony do iPhone'a lub iPada przez cały dzień i noc, aby pozostać w kontakcie.

Bluestacks dla komputerów Mac

Chociaż istnieje wiele z nich, emulatorem, którego zwykle używam, jest Bluestacks. Jest to program komercyjny, który ma wersje zarówno dla systemu Windows, jak i Mac. Jest to bardzo skuteczny emulator Androida, który umożliwia granie w gry mobilne i korzystanie z aplikacji na komputerze w taki sam sposób, w jaki używasz ich na urządzeniu mobilnym. Kontynuacja korzystania z bezpłatnego okresu próbnego kosztuje 2 USD miesięcznie, ale jest bardzo dobra w tym, co robi. To prawda, że ​​sam Kik jest darmowy, ale Bluestacks nie jest dokładnie drogi, a kiedy już go masz, możesz go używać znacznie więcej niż tylko Kik. Jeśli musisz użyć Kik na komputerze Mac, jest to sposób na zrobienie tego.

 1. Pobierz i zainstaluj Bluestacks na Maca. Przycisk pobierania automatycznie wykrywa system operacyjny i pobiera najbardziej odpowiednią wersję.
 2. Otwórz aplikację i zarejestruj ją.
 3. Kliknij dwukrotnie Sklep Google Play na ekranie głównym.
 4. Wyszukaj aplikację Kik i zainstaluj ją.

Pulpit Bluestacks wygląda i działa podobnie do telefonu z Androidem i działa w bardzo podobny sposób. Ponieważ jest to legalna aplikacja, możesz korzystać ze sklepu Google Play tak, jakbyś używał smartfona z Androidem. Możesz zainstalować dowolną aplikację ze sklepu i powinna działać na Bluestacks. Niektóre nowsze gry mogą mieć problemy ze zgodnością, ale są one zwykle wymieniane na stronie Bluestacks, a w przypadku popularnych aplikacji problemy te są dość szybko rozwiązywane. Na potrzeby instalacji Kik wszystko powinno działać poprawnie.

Używanie Kik na Macu

Po zainstalowaniu Kik otwierasz go i używasz jak każdej innej aplikacji.

 1. Kliknij dwukrotnie ikonę aplikacji Kik.
 2. Wybierz Zarejestruj, jeśli jesteś nowym użytkownikiem, lub Zaloguj się, jeśli masz już konto.
 3. Podaj swój prawdziwy numer komórki (bez niego Kik nie będzie działać).
 4. Znajdź znajomych lub dołącz do publicznego czatu lub grupy.

Używam Bluestacks i Kik i oba działają dobrze. Bluestacks może się czasami opóźniać, ale poza tym jest bardzo wiarygodnym emulatorem. Ponieważ jest to produkt komercyjny, jest stale rozwijany i często ulepszany. Jak wspomniano wcześniej, nie jest darmowy, ale jego uruchomienie nie kosztuje dużo.

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, będziesz musiał podać swoje imię i nazwisko, utworzyć nazwę użytkownika, nazwę wyświetlaną, podać poprawny adres e-mail w celu potwierdzenia i utworzyć dobre hasło. Następnie możesz wpisać swoją datę urodzenia, numer telefonu i nacisnąć Zarejestruj się. Możesz, ale nie musisz, wypełnić Captcha.

Nawiązywanie przyjaźni na Kik

Jeśli masz już znajomych, którzy używają Kik, jesteś złoty. Jeśli nie, czas je znaleźć. Jeśli używałeś swojego telefonu dla Kik, możesz zezwolić na dopasowanie książki adresowej, która przeszukuje twoje kontakty w poszukiwaniu innych użytkowników Kik i łączy się z nimi. Ponieważ używasz emulatora, nie będziesz mieć żadnych kontaktów, więc ta opcja nie działa. Zamiast tego musimy wyjść i ich znaleźć.

Najpierw musimy uzupełnić swój profil Kik, dodając obraz. Przejdź do Ustawień w Kik i wybierz Ustaw zdjęcie u góry. Dodaj dowolne zdjęcie, ale spraw, aby było dobre. Wtedy jesteśmy gotowi, aby iść i znaleźć przyjaciół. Najpierw poinformujmy ludzi, że jesteś teraz użytkownikiem Kik.

 1. Przejdź do Ustawień w Kik i wybierz Udostępnij swój profil.
 2. Wybierz sieci społecznościowe, których jesteś członkiem i udostępnij swój profil.

Udostępnij swój profil pozwala wypuścić go na wolność i pozwala innym użytkownikom Kik zobaczyć Twój profil. Udostępnianie swojego profilu w sieciach społecznościowych, wysyłanie wiadomości do kontaktów w tych innych sieciach, informowanie ich o Twojej nowej nazwie Kik.

Aby znaleźć nowych przyjaciół lub osoby o wspólnych zainteresowaniach, możesz dołączyć do grupy publicznej. Są one zazwyczaj gromadzone według zainteresowań lub lokalizacji.

 1. Wybierz przycisk „+” w oknie czatu Kik.
 2. Wybierz Grupy publiczne z wyskakującego okienka na dole.
 3. Dodaj hashtag, a następnie słowo kluczowe dla grupy, do której chcesz dołączyć.

Na przykład możesz wypróbować #soccer, #GoT, #Denver, #Metal, #DallasCowboys lub cokolwiek Cię interesuje. Po prostu eksperymentuj, aż znajdziesz aktywną grupę, która odpowiada Twoim celom. Możesz również wykonać ten sam proces, aby założyć własną grupę publiczną lub znaleźć osoby za pomocą funkcji wyszukiwania.

Szukając osób, możesz wyszukiwać według nazwy użytkownika, kontaktów telefonicznych lub kodu Kik. Kiedy korzystasz z emulatora, nie będziesz mieć kontaktów telefonicznych, więc wyszukiwanie według nazwy użytkownika jest zwykle najskuteczniejsze.

Istnieje również wiele stron internetowych, które mogą pomóc w znalezieniu osób do czatowania. Oczywiście niektóre są lepsze od innych, a niektóre są po prostu kiepską wymówką dla stron z podłączeniem. Niektóre z lepszych to:

 • Kontakty Kik
 • Wyszukiwarka przyjaciół Kik
 • Przyjaciele Kik
 • KUserfinder .Name

Omówię więcej o tym, jak znaleźć przyjaciół Kik w „Jak znaleźć przyjaciół na Kik i jaka jest najlepsza wyszukiwarka przyjaciół Kik?”

Jeśli uważasz, że Kik nie jest dla ciebie, omawiam również inne aplikacje do czatu, które mogą być bardziej odpowiednie w „Zmęczony Kik? Oto 7 alternatyw, które możesz wypróbować”. Niektóre z nich mają aplikacje dla komputerów Mac, podczas gdy inne będą działać w Bluestacks.

Mam związek miłości/nienawiści z Kikiem. Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co wiąże się z internetem i wieloma ludźmi w jednej cyfrowej przestrzeni, czasami jest to w porządku. Czasami możesz znaleźć dobrą mieszankę ludzi, którzy rozmawiają o różnych interesujących rzeczach i naprawdę możesz się z nimi zaangażować. A czasami wydaje się, że cała platforma została przejęta przez nastolatków zachowujących się głupio lub próbujących się połączyć. To prawda, że ​​baza użytkowników Kik ma tendencję do nastolatków, więc miej to na uwadze, jeśli zdecydujesz się to wypróbować. Mam nadzieję, że masz z nim więcej dobrych dni niż złych.

Czy używasz innego sposobu korzystania z aplikacji Kik na komputerze Mac? Opowiedz nam o tym poniżej, jeśli tak!