Jak naprawić nieobsługiwany format pliku w Kinemaster

KineMaster to doskonałe narzędzie do edycji wideo na smartfony. Dzięki tej aplikacji możesz sprawić, że Twoje filmy będą wyglądały prawie tak dobrze, jak gdyby były edytowane przez profesjonalistę. Oferuje wiele funkcji, od nakładek po przejścia, a wszystkie są dostępne w Twoim telefonie.

Jak naprawić nieobsługiwany format pliku w Kinemaster

Nie musisz już sięgać do komputera, aby tworzyć fantastyczne filmy. KineMaster robi magię z różnymi formatami wideo. Aby dowiedzieć się, które z nich i jak radzić sobie z nieobsługiwanymi formatami, czytaj dalej ten artykuł.

Jakie są obsługiwane formaty plików?

Kinemaster jest dostępny zarówno w App Store, jak i Google Play Store. Obsługuje różne formaty wideo, audio i obrazu.

Obsługiwane formaty wideo to MP4, 3GP i MOV. Możesz importować następujące formaty audio: WAV, MP3, M4A i AAC.

Formaty obrazów, z którymi możesz pracować, to między innymi JPEG, BMP, PNG i WebP. Dostępny jest również format GIF, ale tylko jako obraz. Po zapisaniu wideo aplikacja eksportuje je w formacie MP4.

Co się stanie, jeśli telefon informuje, że format pliku, którego próbujesz użyć, nie jest obsługiwany? Oto jak rozwiązać ten problem.

Ściągnij

Naprawianie problemu z nieobsługiwanym formatem plików

Ten problem może wystąpić podczas próby przesłania filmu do aplikacji. Jeśli jest w złym formacie, nie zostanie przesłany i nie będziesz mógł nad nim pracować. Zanim jednak spróbujesz rozwiązać problem z formatem, sprawdź, czy wideo ma odpowiednie proporcje. Jeśli wybrałeś na przykład 16:9, upewnij się, że film, który próbujesz przesłać, jest w tym samym formacie.

Jeśli chcesz dodać wideo w złym formacie, użyj aplikacji innej firmy, aby przekonwertować wideo na obsługiwany format pliku, aby można było przesłać je do KineMaster. Jeśli jesteś użytkownikiem iOS, zalecamy aplikację iConv. Jeśli masz Androida, wypróbuj Video Converter & Compressor.

Nieobsługiwany plik Kinemaster

Jakie są inne typowe problemy w KineMaster?

Istnieje kilka innych problemów, na które możesz natknąć się podczas korzystania z KineMaster. Oto jak je naprawić.

1. Błąd inicjacji kodeka

Ten błąd jest również związany z nieobsługiwanym formatem. Aplikacja może nieprawidłowo wykryć rozdzielczość telefonu i może nie być zgodna z edytowanym filmem. Wykonaj poniższe czynności, aby rozwiązać problem.

 1. Uruchom ponownie telefon.
 2. Uruchom aplikację KineMaster i otwórz Ustawienia.
 3. Wybierz Informacje o możliwościach urządzenia.
 4. Stuknij Więcej (ikona z trzema kropkami) w prawym górnym rogu.
 5. Stuknij w Analiza wydajności sprzętu i uruchom ją.
 6. Poczekaj, aż to się skończy i ponownie uruchom telefon.

2. Błąd podczas eksportowania na Androida

Przede wszystkim, jeśli otrzymujesz tę wiadomość, upewnij się, że w pamięci telefonu jest wystarczająco dużo miejsca.

Odwiedź Sklep Google Play, aby sprawdzić dostępne aktualizacje KineMaster, ponieważ nieaktualna wersja aplikacji może powodować problem.

Upewnij się, że nie używasz rejestratorów ekranu, gdy aplikacja eksportuje wideo. Rejestratory ekranu mogą przerwać proces i uniemożliwić galerię telefonu odbieranie wideo.

Staraj się nie używać żadnych aplikacji wideo, dopóki film nie zostanie zapisany w telefonie, aby zapobiec przerwaniu przez nie procesu eksportowania.

3. Nie wykrywanie mediów

Kilka rzeczy może spowodować, że KineMaster nie rozpozna multimediów z telefonu. Może właśnie go zainstalowałeś, więc nie zindeksował jeszcze wszystkiego.

Jeśli po ponownym uruchomieniu telefonu aplikacja nadal nie wykrywa multimediów w pamięci, być może nie przyznałeś niezbędnych uprawnień, aby działała poprawnie. Oto jak to sprawdzić.

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Przewiń, aby znaleźć Aplikacje lub Menedżer aplikacji.
 3. Wybierz Wszystkie aplikacje.
 4. Znajdź KineMaster i dotknij, aby otworzyć.
 5. Wybierz Uprawnienia i zezwól aplikacji na dostęp do plików multimedialnych.

Jeśli aplikacja w ogóle nie działa, usunięcie i ponowne zainstalowanie jej może zadziałać. Pomocne może być również wyczyszczenie pamięci podręcznej, danych aplikacji i plików cookie. Na oficjalnej stronie KineMaster można wypełnić formularz i poprosić o pomoc, jeśli nie możesz rozwiązać problemu.

Zostań profesjonalistą z KineMaster

KineMaster to doskonała aplikacja, która sprawi, że będziesz wyglądać jak profesjonalista. Jednak nie jest idealny. Możesz napotkać kilka błędów tu i tam, ale te poprawki powinny pomóc Ci rozwiązać problem JAK NAJSZYBCIEJ i kontynuować pracę nad projektem.

Czy wypróbowałeś jedną z tych poprawek na swoim telefonie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.