Jak ustawić Google jako domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge?

Kiedy system Windows 10 został wypuszczony w 2015 roku, wprowadził Microsoft Edge, zręczną przeglądarkę internetową, którą Microsoft pozycjonował jako zabójcę Chrome. Cóż, wszyscy wiemy, jak to się skończyło; Edge wzbił się do niesamowitego 5% udziału w rynku, zanim zepsuł się i stał się znany jako „przeglądarka, której używasz do pobierania Chrome”. Pomimo niepowodzenia na rynku, Edge jest całkiem przyzwoitą przeglądarką, a 5% ponuro wisi na niej, dużo dobrego korzysta z przeglądarki. Jedną z „funkcji” Edge jest to, że używa własnej wyszukiwarki Microsoft, Bing, jako początkowej domyślnej podczas wyszukiwania w pasku adresu przeglądarki.

Jak ustawić Google jako domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge?

Bing nie jest w żaden sposób złą wyszukiwarką i często jest dobrym zabezpieczeniem, gdy zapytanie Google przyniesie nietypowe lub ograniczone wyniki – czasami Bing będzie miał coś nowego do dodania. To powiedziawszy, nie jest to najpopularniejsza wyszukiwarka na rynku, która ma 2,63% udziału w rynku w sierpniu 2019 r. Większość użytkowników – nawet miłośników Edge – wolałaby, aby Google był domyślnym. Jednak jeśli otworzysz ustawienia w Edge i spróbujesz zmienić domyślną wyszukiwarkę, wyświetli się tylko Bing – spisek milczenia ze strony Microsoftu! Właściwie nie.

Bing wykorzystuje technologię wyszukiwania o nazwie OpenSearch, która pozwala użytkownikom bezpośrednio przeszukiwać różnych nietradycyjnych dostawców, takich jak Twitter, Wikipedia, a nawet opcje specyficzne dla witryny, takie jak Intel. Korzystanie z OpenSearch jest proste. W tym artykule pokażę, jak używać OpenSearch, aby ustawić Google jako domyślną wyszukiwarkę w Bing. (Jeśli wolisz, możesz po prostu uruchomić Edge'a bezpośrednio na stronie głównej Google).

Podstawy: dodawanie nowego dostawcy wyszukiwania w Edge

Możesz dodać do swojej wyszukiwarki wiele różnych witryn za pomocą Bing, ale dzisiaj skupimy się tylko na Google. Najpierw użyj Edge, aby przejść do www.google.com. Jest to ważne, ponieważ OpenSearch musi odwiedzić stronę internetową, aby zrozumieć jej przydatność do wyszukiwania. Następnie kliknij przycisk "Więcej akcji" (reprezentowany jako trzy kropki w linii poziomej) w prawym górnym rogu okna Edge. W menu Więcej czynności znajdź i kliknij "Ustawienia".

Następnie przewiń na dół menu Ustawienia i kliknij "Wyświetl ustawienia zaawansowane". Przewiń w dół i pod „Wyszukiwanie w pasku adresu” kliknij „Zmień wyszukiwarkę”. Pojawi się lista wszystkich wyszukiwarek obsługiwanych przez Bing.

Wybierz wyszukiwarkę Google z listy i kliknij „Ustaw jako domyślną” i gotowe – teraz zmieniłeś domyślną wyszukiwarkę na Google.

Jak ustawić Google jako moją domyślną wyszukiwarkę w systemie Windows 10?

Windows 10 nie ma domyślnej wyszukiwarki; silnik jest zależny od Twojej przeglądarki. Możesz zainstalować dowolną liczbę różnych przeglądarek i ustawić dla każdej z nich inną domyślną wyszukiwarkę. Po prostu staraj się je prostować, aby nie uruchamiać zapytań przeciwko Google, które zamierzałeś uruchomić przeciwko Bing. (Czy zastanawiasz się, która wyszukiwarka naprawdę jest najlepsza? Sprawdź naszą bezpośrednią recenzję trzech największych wyszukiwarek).

Jeśli jesteś fanem Edge'a, dlaczego nie rzucić okiem na rodzinę komputerów, dla której został zaprojektowany? Microsoft Surface Go to urocze małe urządzenie i dość przystępne cenowo.