Jak pisać piosenki w Sims 4

Możliwości Sims 4 znacznie wykraczają poza modyfikowanie wyglądu twojej postaci – możesz także decydować o jej osobowości, hobby i karierze. Być może jedną z najbardziej rozrywkowych umiejętności jest pisanie piosenek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak nauczyć Simów tworzyć muzykę.

Jak pisać piosenki w Sims 4

W tym poradniku wyjaśnimy, jak pisać piosenki w Sims 4 na PC i konsolach przy użyciu różnych instrumentów. Jeśli chcesz nie tylko tworzyć muzykę, ale także zarabiać na niej na życie, znajdziesz instrukcje, jak to zrobić. Dodatkowo odpowiemy na niektóre z najczęstszych pytań związanych z pisaniem piosenek w Sims 4.

Jak pisać piosenki w Sims 4?

Najpierw przyjrzyjmy się podstawowym wymaganiom tworzenia muzyki w grze Sims 4. Oto, co musisz zrobić, aby zacząć pisać piosenki w grze:

 1. Przejdź do katalogu i kup dowolny instrument muzyczny.

 2. Osiągnij ósmy poziom umiejętności gry na instrumencie, grając na nim, aby odblokować opcję pisania piosenek.

 3. Wejdź w interakcję z instrumentem i wybierz „Napisz utwór”.

Wskazówka: w grze podstawowej dostępne są tylko gitara, skrzypce i pianino. Aby śpiewać, potrzebujesz dodatku City Living. Aby odblokować miksowanie DJ, potrzebujesz rozszerzenia Get Together. Do produkcji mediów wymagane jest rozszerzenie Get Famous.

Jak pisać piosenki w grze podstawowej Sims 4?

Niezależnie od urządzenia, na którym grasz w Sims 4, poniżej znajdziesz szczegółowe instrukcje, jak napisać piosenkę:

 1. Przejdź do swojego instrumentu muzycznego i kliknij go.

 2. Wybierz „Napisz utwór” spośród sugerowanych opcji.

 3. Wybierz piosenkę spośród sugerowanych. Im wyższy jest twój poziom umiejętności, tym więcej opcji jest dostępnych.

 4. Po zakończeniu utworu wpisz nazwę utworu i naciśnij „Ok”.

 5. Utwór możesz odtworzyć w dowolnym momencie, klikając instrument i wybierając opcję „Odtwórz”.

 6. Aby uzyskać licencję na swoją piosenkę, osiągnij dziewiąty poziom umiejętności gry na instrumencie.

Wskazówka: upewnij się, że wszystkie potrzeby Twojego Sima są spełnione, zanim zaczniesz, ponieważ pisanie piosenki to długi proces.

Wskazówka: jeśli zatrzymasz się podczas pisania utworu, wersja robocza utworu zostanie zapisana. Aby wznowić, przejdź do ekwipunku i kliknij ikonę arkusza piosenki. Możesz mieć kilka wersji roboczych na raz – w tym przypadku wybierz piosenkę, którą chcesz kontynuować.

Jak pisać licencjonowane piosenki w Sims 4?

Jeśli chcesz zarabiać na tworzeniu muzyki w Sims 4, musisz licencjonować swoje utwory. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Napisz piosenkę i upewnij się, że osiągnąłeś dziewiąty poziom umiejętności gry na instrumencie muzycznym.

 2. Przejdź do skrzynki pocztowej swojego Sima i kliknij na nią.

 3. Wybierz Utwór licencyjny, a następnie wybierz instrument i utwór spośród sugerowanych.

 4. Płatności tantiem zaczniesz otrzymywać następnego dnia rano.
 5. Płatności trwają tydzień. W tym okresie nie będziesz mógł pisać piosenek na tym samym instrumencie.

Jak pisać piosenki i zdobywać sławę w Sims 4?

Jeśli płatności tantiem nie wystarczą do spełnienia twoich ambicji, możesz spróbować stać się sławny w grze Sims 4. Aby to zrobić, musisz kupić dodatek Zostań sławny. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby zwiększyć swoje szanse na zostanie popularnym muzykiem:

 1. Opanuj swoje umiejętności w zakresie produkcji multimediów, produkując i remiksując utwory muzyczne.
 2. Gdy osiągniesz piąty poziom umiejętności produkcji mediów i masz skończoną piosenkę, możesz wydać ją w stacjach radiowych. Przejdź do ekwipunku i wybierz opcję „Zwolnij ścieżkę”.
 3. Z każdym wydanym utworem zdobędziesz sławę.
 4. Opcjonalnie wyślij swoje piosenki do wytwórni płytowej, aby zyskać jeszcze większą sławę. Aby podpisać kontrakt z wytwórnią, musisz codziennie produkować nowe piosenki.

Jak śpiewać w Sims 4?

Aby śpiewać w Sims 4, musisz kupić dodatek Miejskie życie. Wykonaj poniższe czynności, aby napisać teksty piosenek w grze:

 1. Zacznij ćwiczyć śpiewanie w karaoke lub pod prysznicem.
 2. Gdy osiągniesz drugi poziom umiejętności śpiewania, będziesz mógł ćwiczyć z mikrofonem lub po prostu klikając na swojego Sima.
 3. Gdy osiągniesz ósmy poziom umiejętności śpiewania, będziesz mógł wybrać opcję „Napisz tekst”, aby nagrać partię wokalną do piosenki.

Wskazówka: jeśli chcesz jednocześnie śpiewać i grać na instrumencie, musisz osiągnąć co najmniej trzeci poziom umiejętności gry na instrumencie i drugi poziom umiejętności śpiewania.

Jak pisać piosenki szybciej w Sims 4?

Podnoszenie swoich umiejętności muzycznych w grze Sims 4 to czasochłonny proces. Możesz to przyspieszyć za pomocą cheatów. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. W grze wywołaj pole wprowadzania kodów. Na komputerze użyj „Ctrl + Shift + C”. Na konsolach naciśnij jednocześnie wszystkie spusty na kontrolerze.
 2. Wpisz „testingcheats true”, a następnie naciśnij „Enter”.

 3. Wyświetl ponownie pole wprowadzania kodów i wpisz „stats.set_skill_level Major_(skill) (pożądany poziom umiejętności)”. Tak więc, aby osiągnąć 10 poziom umiejętności gry na gitarze, będziesz musiał wpisać „stats.set_skill_level Major_Guitar 10”.

 4. Aby przyspieszyć sam proces pisania piosenek, będziesz musiał użyć modów. Zainstaluj jeden z modów do szybszego pisania piosenek dostępnych online (na przykład ten) i uruchom grę za jego pomocą.

Jak umieścić własną muzykę w Sims 4?

Każda gra jest lepsza z muzyką, która pasuje do Twoich preferencji. Aby dodać niestandardową muzykę do Sims 4 na PC, wykonaj poniższe czynności:

 1. Upewnij się, że plik, który chcesz dodać do gry, jest w formacie .mp3 i nie przekracza 320kbit/s.

 2. Przejdź do swoich dokumentów, następnie do folderu Sims 4 i otwórz folder Własna muzyka.

 3. W folderze Custom Music wybierz podfolder stacji radiowej, w której chcesz odtwarzać utwór.

 4. Przenieś plik .mp3 do podfolderu stacji radiowej.

 5. Otwórz grę i włącz wybraną stację radiową, aby znaleźć własną muzykę.

Wskazówka: możesz usunąć istniejące utwory ze stacji radiowych w menu Ustawienia gry.

Często Zadawane Pytania

Jak Simowie tworzą muzykę w Sims 4?

Pisanie piosenek w Sims 4 jest łatwe – nie potrzebujesz do tego prawdziwego talentu muzycznego. Simowie samodzielnie odtwarzają utwory, które wybierzesz z wstępnie przesłanych opcji. Proces trwa 12 godzin w grze, więc warto najpierw zadbać o potrzeby swojego Sima.

Możesz jednak wstrzymać proces i wznowić go ze swojego ekwipunku. Jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, wystarczy kliknąć na instrumencie i wybrać „Napisz utwór”, rozpoczniesz nagrywanie od początku.

Jak zdobyć niestandardową muzykę w Sims 4?

Mimo że nie możesz pisać własnej muzyki w Sims 4, możesz przesłać ją ze swojego urządzenia. Aby to zrobić, upewnij się, że plik, który chcesz dodać do gry, jest w formacie .mp3 i nie przekracza 320kbit/s. Następnie przejdź do swoich dokumentów, a następnie do folderu Sims 4 i otwórz folder Custom Music.

W folderze Custom Music wybierz podfolder stacji radiowej, w której chcesz odtwarzać utwór. Przenieś plik .mp3 do podfolderu stacji radiowej. Otwórz grę, a następnie włącz wybraną stację radiową, aby znaleźć własną muzykę.

Jak stworzyć własną piosenkę w Sims 4?

Niestety tworzenie własnej, niestandardowej piosenki w Sims 4 nie jest możliwe. Możesz wybierać tylko utwory dostępne w grze.

Jak licencjonować piosenkę w Sims 4?

Jeśli chcesz zarabiać na pisaniu piosenek w grze Sims 4, możesz licencjonować swoje utwory. Aby to zrobić, napisz piosenkę i upewnij się, że osiągnąłeś dziewiąty poziom umiejętności gry na instrumencie muzycznym.

Przejdź do skrzynki pocztowej swojego Sima i kliknij na nią. Wybierz „Utwór licencyjny”, a następnie wybierz instrument i utwór spośród sugerowanych. Płatności tantiem zaczniesz otrzymywać następnego dnia rano. Płatności trwają tydzień. W tym okresie nie będziesz mógł pisać piosenek na tym samym instrumencie.

Jaki jest najlepszy nastrój do pisania piosenki?

Twoje punkty umiejętności będą rosły szybciej, jeśli będziesz ćwiczyć w odpowiednim nastroju. W idealnym przypadku Twój Sim musi się zainspirować, zanim zacznie grać na instrumencie muzycznym. Aby się zainspirować, weź przemyślany prysznic, podziwiaj sztukę lub wybierz cechę Kreatywność, aby znaleźć przypadkową inspirację.

Jakie są najlepsze cechy Sima-muzyka?

Jeśli chcesz odnieść sukces w muzyce, wybierz odpowiednie cechy dla swojego Sima. Cecha Kreatywna wpływa na to, jak często twoja postać jest inspirowana. Jeśli Sim jest zainspirowany podczas gry na instrumencie muzycznym, szybciej zdobędzie punkty umiejętności.

Przydatna jest też cecha Miłośnik Muzyki – Twój Sim poprawi nastrój za każdym razem, gdy będzie słuchał lub odtwarzał muzykę. Aby zdobyć jeszcze więcej punktów umiejętności za ćwiczenie, wybierz aspirację Muzyczny geniusz spośród dodatkowych cech.

Jak mogę zarabiać na pisaniu piosenek w Sims 4?

Istnieje kilka sposobów zarabiania pieniędzy na pisaniu piosenek w grze Sims 4. Pierwszą opcją jest uzyskanie licencji na piosenkę i otrzymanie tantiem. Jednak tantiemy otrzymujesz tylko za tydzień i tylko za jedną piosenkę na instrument w tym czasie. Aby zarobić więcej, możesz opanować grę na kilku instrumentach jednocześnie.

Drugim sposobem na zarabianie pieniędzy na pisaniu piosenek jest otrzymywanie wskazówek dotyczących grania w miejscach publicznych. Wreszcie, dzięki rozszerzeniu Get Famous, możesz podpisać kontrakt z wytwórnią płytową.

Jak różnią się poziomy umiejętności na instrumencie muzycznym?

Na pierwszym poziomie Twój Sim dopiero zaczyna ćwiczyć na wybranym instrumencie. Na poziomie drugim Sim może zbadać instrument i docenić odtwarzaną na nim muzykę podczas słuchania zestawu stereo. Na poziomach od trzeciego do siódmego Twój Sim uczy się grać na instrumencie w większej liczbie gatunków muzycznych.

Na ósmym poziomie odblokowujesz opcję pisania piosenek i możesz odtwarzać klasyczne utwory. Na poziomie dziewiątym możesz licencjonować swoje utwory i otrzymywać tantiemy. Kiedy osiągniesz maksymalny poziom umiejętności, możesz zostać mentorem.

Czy mogę napisać własną piosenkę w Sims 4?

Niestety nie ma takiej opcji – piosenkę można wybrać tylko spośród wstępnie wgranych. Możesz jednak dodać własną muzykę do jednej ze stacji radiowych The Sims i słuchać jej w dowolnym momencie ze stereo. Pamiętaj, że nie możesz utworzyć nowej stacji.

Zostań wielkim muzykiem

Kariera muzyczna nie jest najłatwiejszą ścieżką w Sims 4 – jest czasochłonna i nie opłaca się tak dużo, jak większość innych umiejętności. Jednak trudności nigdy nie zatrzymały prawdziwie twórczych osobowości. Mamy nadzieję, że z pomocą naszego przewodnika proces pisania piosenek w grze stał się dla Ciebie jasny. Jeśli jesteś zdeterminowany, aby zostać muzykiem w Sims 4, opanuj kilka instrumentów muzycznych naraz, a odniesiesz sukces.

Wypróbowałeś już dodatki Zostań gwiazdą i Spotkajmy się? Czy chciałbyś, aby proces pisania piosenek w Sims 4 był szybszy? Podziel się swoimi opiniami w sekcji komentarzy poniżej.