Recenzja HP ​​ProLiant DL360p Gen8

Recenzja HP ​​ProLiant DL360p Gen8

Obraz 1 z 2

HP ProLiant DL360p Gen8

HP ProLiant DL360p Gen8
7196 £ Cena w recenzji

Część projektu HP Project Voyager, ProLiant DL360p Gen8, obsługuje najnowsze procesory Intel E5-2600 Xeon i jest przeznaczona dla firm poszukujących obudowy do montażu w szafie serwerowej, która poradzi sobie z dużymi obciążeniami. Ma również na celu przeniesienie samowystarczalności na wyższy poziom poprzez automatyczne zarządzanie całym cyklem życia.

Sercem tego podejścia jest nowy wbudowany kontroler HP iLO4, który zapewnia wiele nowych funkcji zarządzania. W naszej ekskluzywnej recenzji serwera DL380p Gen8 2U do montażu w szafie, przyjrzeliśmy się bliżej iLO4 i byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyliśmy. System łączy w sobie funkcje zarządzania bez agentów HP, Active Health System (AHS) i wbudowanej pomocy zdalnej. Monitorowanie serwera jest tutaj jeszcze bardziej wyrafinowane niż w modelu DL380p, ponieważ HP dodaje 28 czujników termicznych w całym serwerze. Pozwalają one iLO4 na dokładniejsze kontrolowanie temperatur w całym systemie.

Pojemność pamięci masowej została zwiększona w stosunku do modelu siódmej generacji, z czterema opcjami wnęk napędowych LFF, ośmioma SFF lub dziesięcioma SFF. Nośniki dysków pokazują funkcję HP SmartDrive i są wyposażone w diody LED stanu, dzięki czemu możesz sprawdzić, co robią.

HP ProLiant DL360p Gen8

AHS monitoruje napędy i jeśli wykryje problem, organizuje zamówienie na wymianę. W rzeczywistości niewiele może wyjść poza AHS, ponieważ monitoruje ponad 1600 parametrów systemowych i lokalnie przechowuje do 1 GB danych diagnostycznych.

Tymczasem wbudowany w system kontroler RAID Smart Array P420i łączy się bezpośrednio z portami SAS 2 płyty głównej i zapewnia wiele opcji RAID i pamięci podręcznej. Nasz system był wyposażony w pełny moduł 2 GB FBWC (pamięć podręczna zapisu oparta na pamięci flash), który eliminuje potrzebę korzystania z akumulatora. Wykorzystuje mały kondensator i może się w pełni naładować w około pięć minut, zapewniając do 1 minuty 20 sekund zasilania – co jest wystarczającym czasem na zapisanie zawartości pamięci podręcznej DDR w pamięci flash w przypadku awarii zasilania.

HP poprawiło konstrukcję termiczną, a w Gen8 zlikwidowało dużą osłonę powietrzną, która utrudniała dostęp w poprzedniku. Działa to dobrze: nawet przy zainstalowanych ośmiu wentylatorach serwer jest wyjątkowo cichy.

Gwarancja

Gwarancja 3 lata na miejscu

Oceny

Fizyczny

Format serwera Stojak
Konfiguracja serwera 1U

Edytor

Rodzina procesorów Intel Xeon
Częstotliwość nominalna procesora 2,00 GHz
Dostarczone procesory 2
Liczba gniazd procesora 2

Pamięć

Pojemność pamięci RAM 256 GB
Typ pamięci DDR3

Przechowywanie

Konfiguracja dysku twardego 2 dyski typu hot-swap HP 10k SAS o pojemności 600 GB
Całkowita pojemność dysku twardego 1200 GB
Obsługiwane poziomy RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60

Sieć

Porty Gigabit LAN 4
MOP? tak

Płyta główna

Łącznie gniazda PCI-E x16 2

Zasilacz

Moc zasilania 460W

Hałas i moc

Pobór mocy w stanie bezczynności 92W
Szczytowe zużycie energii 220W