Tryb ciemny YouTube: jak aktywować nowy ciemny motyw YouTube na swoim iPhonie?

W zeszłym roku YouTube dodał do swojej witryny tak zwany tryb ciemny, zwany Dark Theme – pomagający użytkownikom ograniczyć ilość białego/niebieskiego światła, które pada w ich oczy podczas przeglądania filmów późno w nocy – a teraz jest dostępny również w aplikacji mobilnej .

Tryb ciemny YouTube: jak aktywować nowy ciemny motyw YouTube na swoim iPhonie?

Google najpierw dodał Dark Theme do wersji aplikacji na iOS, a jedynie obiecał, że pojawi się „wkrótce” w wersji na Androida. Nie jest to niespotykane – pomimo posiadania Androida, Google często najpierw testuje nowe aplikacje na iOS, tak jak w przypadku Gboard.

Tryb ciemny YouTube: jak włączyć tryb ciemny w YouTube (i wyłączyć go później)

Aby włączyć Ciemny motyw w systemie iOS, wystarczy, że zainstalowałeś najnowszą wersję aplikacji, a na ekranie głównym zobaczysz skrót do jej włączenia.

  1. Włącz i wyłącz, dotykając miniatury konta w prawym górnym rogu, a następnie otwierając menu Ustawienia.

  2. W obszarze Ustawienia, przełączając odpowiednio przełącznik Ciemny motyw.

Kiedy wyjdziesz z menu Ustawienia, od razu zauważysz, że białe tło zostało zastąpione czarnym, który jest znacznie łatwiejszy dla twoich oczu. Niestety, nie ma opcji zautomatyzowania trybu o zachodzie słońca, jak w aplikacji Twitter, więc musisz ręcznie włączyć go i za każdym razem, gdy chcesz go przyciemnić lub rozjaśnić.

ciemny-motyw-youtube

Jeśli znalazłeś tę stronę, ponieważ chcesz włączyć ciemny motyw w internetowej wersji YouTube, dobrą wiadomością jest to, że jest to równie prosta poprawka. Na dowolnej stronie po prostu kliknij miniaturę swojego konta w prawym górnym rogu, a następnie kliknij Ciemny motyw i przełącz go na Włączone. To ustawienie jest specyficzne dla używanej przeglądarki, więc jeśli chcesz z niego korzystać przez cały czas, musisz je zmienić w każdej używanej przeglądarce.

Gdy tylko Dark Theme zostanie dodany do aplikacji YouTube na Androida, zaktualizujemy tę stronę odpowiednimi instrukcjami, aby go włączyć, ale prawdopodobnie będzie to obejmować te same czynności, które opisano powyżej dla aplikacji na iOS.

Przy odrobinie szczęścia wersja na Androida może również zawierać opcję automatyzacji ciemnego motywu o wschodzie i zachodzie słońca.