Jak zmienić Mapy Google z chodzenia na jazdę [i odwrotnie]

Kiedy planujesz podróż lub po prostu nie masz pewności, jak dotrzeć do określonej lokalizacji, Mapy Google to jedna z najbardziej niezawodnych aplikacji nawigacyjnych, z których możesz korzystać. Mapy Google nie tylko pokazują najszybszą trasę do celu, ale także pozwalają wybrać środek transportu. Oprócz chodzenia możesz wybrać tryb jazdy samochodem, tranzytem, ​​usługami jazdy, jazdą na rowerze i samolotem.

Jak zmienić Mapy Google z chodzenia na jazdę [i odwrotnie]

W tym przewodniku pokażemy, jak przejść z chodzenia na jazdę samochodem w Mapach Google na różnych urządzeniach.

Jak przejść z chodzenia na jazdę w Mapach Google na iPhonie

Mimo że Mapy Apple są wstępnie zainstalowane na Twoim iPhonie, możesz również pobrać Mapy Google na swoje urządzenie. Aby zmienić tryb z pieszego na samochodowy w Mapach Google na iPhonie, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Mapy Google na swoim iPhonie.
 2. Stuknij w pole „Wyszukaj tutaj” u góry ekranu.

 3. Wpisz miejsce docelowe i naciśnij przycisk „Szukaj” w prawym dolnym rogu ekranu.

 4. Przejdź do opcji „Wskazówki” pod mapą.

 5. Wybierz swoją lokalizację początkową. Jeśli to Twoja aktualna lokalizacja, dotknij opcji „Twoja lokalizacja”. Jeśli planujesz rozpocząć jazdę z innej lokalizacji, wpisz ją w polu powyżej.

 6. Zezwól Mapom Google na dostęp do Twojej bieżącej lokalizacji i głośników.
 7. Stuknij ikonę samochodu u góry ekranu.

Tuż obok ikony samochodu zobaczysz dokładny czas potrzebny na dotarcie na miejsce. Mapy Google domyślnie pokażą najszybszą trasę do miejsca docelowego. Oprócz głównej trasy, która będzie niebieska, otrzymasz również trasy alternatywne podświetlone na szaro.

Kiedy będziesz gotowy do rozpoczęcia podróży, dotknij przycisku „Rozpocznij” u dołu ekranu. Jeśli nie planujesz od razu rozpocząć jazdy, ale chcesz zapisać trasę, możesz ją przypiąć. Aby to zrobić, po prostu dotknij przycisku „Przypnij” w prawym dolnym rogu ekranu.

Aby Twoja podróż była jeszcze bardziej przystępna, Mapy Google oferują funkcję wskazówek głosowych. Ta funkcja może zostać wyciszona, jeśli nie chcesz jej używać. Jednak włączenie tej funkcji jest dobrym pomysłem, jeśli musisz skupić się na jeździe.

Możesz także ustawić go w trybie „Tylko alerty”. Aby to zrobić, dotknij ikony słuchawek po prawej stronie ekranu i wybierz jeden z trzech trybów.

Jeśli wolisz funkcję wskazówek głosowych w innym języku, możesz to również zmienić.

Jeśli chcesz wyjść z trybu wskazówek w Mapach Google, dotknij przycisku „Wyjdź” w prawym dolnym rogu ekranu.

Jak przejść z chodzenia na jazdę w Mapach Google na urządzeniu z Androidem?

Jeśli chcesz używać urządzenia z Androidem do zmiany trybu pieszego na samochodowy w Mapach Google, spróbuj wykonać następujące czynności:

 1. Użyj swojego urządzenia z Androidem, aby otworzyć aplikację.
 2. Przejdź do pola „Wyszukaj tutaj” u góry aplikacji.

 3. Wybierz miejsce docelowe. Jeśli wcześniej wyszukiwałeś tę lokalizację w Mapach Google, byłaby już ona na karcie „Ostatnie”.

 4. Zezwól Mapom Google na dostęp do Twojej bieżącej lokalizacji i głośników.
 5. Stuknij w przycisk „Wskazówki” pod nazwą lokalizacji.

 6. Wybierz swoją początkową lokalizację. Jeśli to Twoja aktualna lokalizacja, dotknij "Wybierz lokalizację". Inny sposób na wybranie miejsca docelowego z zalecanych lokalizacji lub wpisanie go w polu wyszukiwania powyżej.

 7. Wybierz ikonę samochodu u góry ekranu.

Jeśli masz zamiar rozpocząć podróż od razu, dotknij przycisku „Rozpocznij” u dołu ekranu. Mapy Google natychmiast wyświetlą Twoją aktualną lokalizację i możesz rozpocząć podróż.

Zmiana trasy dojazdu to również prosty proces. Wystarczy dotknąć i przytrzymać lokalizację na trasie i przeciągnąć ją w inne miejsce. Pamiętaj jednak, że Mapy Google wymagają, aby GPS w Twoim telefonie działał poprawnie.

Jak przejść z chodzenia na jazdę w Mapach Google na komputerze stacjonarnym?

Jeśli chcesz wyraźniej widzieć wskazówki, możesz skorzystać z Map Google na swoim komputerze. Aby zmienić tryb z pieszego na samochodowy w Mapach Google na komputerze stacjonarnym, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz przeglądarkę i przejdź do strony Mapy Google.
 2. Wpisz miejsce docelowe w polu „Szukaj w Mapach Google” w lewym górnym rogu.

 3. Kliknij przycisk „Wskazówki” na lewym pasku bocznym.

 4. Wybierz swoją początkową lokalizację. Mapy Google pokażą najszybszą trasę do miejsca docelowego.

 5. Znajdź ikonę samochodu w lewym górnym rogu ekranu i kliknij ją.

Możesz wysłać te wskazówki na swój telefon, aby móc je śledzić podczas jazdy. Aby to zrobić, kliknij opcję „Wyślij wskazówki dojazdu do telefonu” po lewej stronie ekranu. Możesz również wysłać wskazówki dojazdu na swój telefon e-mailem lub numerem telefonu albo wydrukować wskazówki.

Kiedy przygotowujesz się do odjazdu, otwórz wskazówki w telefonie, dotknij przycisku „Start” i rozpocznij jazdę.

Poniżej tej sekcji możesz zobaczyć wszystkie zalecane trasy do miejsca docelowego. Najlepsza i najszybsza trasa jest oznaczona kolorem niebieskim, a trasy alternatywne będą szare. Dokładny czas i odległość do celu są wyświetlane dla każdej trasy. Jeśli zdecydujesz się wybrać inną trasę, Mapy Google automatycznie dostosują Twoją lokalizację i zmienią kierunki do miejsca docelowego.

Jedź bezpiecznie z Mapami Google

Mapy Google mogą być doskonałym narzędziem nawigacyjnym przed podróżą iw jej trakcie. Aby jazda była jeszcze bezpieczniejsza, aktywuj tryb jazdy Asystenta Google w ustawieniach aplikacji. Gdy już to opanujesz, możesz zaplanować podróż w najdrobniejszych szczegółach.

Czy próbowałeś zmienić środek transportu z pieszego na samochodowy w Mapach Google? Czy wypróbowałeś tę samą metodę, którą przeszliśmy w tym artykule? Opowiedz nam o tym w komentarzach poniżej.