Recenzja HP ​​ProLiant DL380 G6

Recenzja HP ​​ProLiant DL380 G6

Obraz 1 z 3

it_photo_32366

it_photo_32363
it_photo_32360
3583 £ Cena podczas przeglądu

HP twierdzi, że jego ProLiant DL380 jest najlepiej sprzedającym się serwerem na świecie, więc nowa, szósta generacja systemu stelaża 2U ma godną pozazdroszczenia tradycję, aby sprostać. Oczywiście DL380 G6 obsługuje nowe procesory Intel Xeon z serii 5500, dzięki czemu otrzymujesz mnóstwo nowych funkcji, takich jak QPI, Hyper-Threading, Turbo Boost i obsługa pamięci DDR3. Zobacz nasz ekskluzywny szczegółowy opis dla informacje na temat tych technologii.

Jeśli chodzi o pojemność pamięci, wnęka hot-swap obsługuje do ośmiu dysków twardych SFF SAS i SATA. RAID widzi kilka dużych ulepszeń, z nowym wbudowanym kontrolerem P410i oferującym parę portów SAS na płycie głównej. Nasza jednostka testowa zawierała moduł pamięci podręcznej 256 MB, który mieści się w dedykowanym gnieździe i dodaje obsługę RAID5. Wybierz opcjonalny klucz programowy, aby dodać do tego solidny, dwudyskowy RAID6.

Z przodu można dodać drugą wnękę na osiem napędów i masz dwie możliwości jej podłączenia. Karta ekspandera SAS jest podłączana do wbudowanych portów i zwiększa obsługę do 24 dysków. Posiada również dodatkowy port mini-SAS 4x, umożliwiający podłączenie napędu taśmowego SAS. Alternatywnie można zainstalować dodatkową kartę kontrolera RAID P410 do obsługi drugiej wnęki.

Firma HP była zajęta przeprojektowaniem wnętrza serwera, a płyta główna jest teraz pokryta masywną metalową płytą. Służy do mocowania kart typu riser, aby zapewnić wybór gniazd rozszerzeń. Zaczynasz od jednej karty nośnej oferującej trzy gniazda PCI Express i możesz dodać drugi, aby zwiększyć liczbę gniazd do sześciu. Liczba portów sieciowych również rośnie, ponieważ płyta główna zawiera parę wbudowanych dwuportowych adapterów Gigabit.

Każdemu z gniazd procesora towarzyszy bank dziewięciu dedykowanych gniazd DIMM. Cena obejmuje pojedynczy moduł E5530 2,4 GHz, a cały zespół procesora jest pokryty dużym mechanizmem zaciskowym, który mocno trzyma radiatory na miejscu.

W przypadku wirtualizacji HP stosuje podobne podejście do Della, ponieważ DL380 ma wbudowane gniazdo kart pamięci SD na płycie głównej, które można wykorzystać do uruchamiania wbudowanych hiperwizorów.

Dostępna jest odporność na awarie zasilania, ponieważ DL380 obsługuje dwa zasilacze typu hot-plug, a HP z dumą twierdzi, że DL360 i DL380 G6 są jedynymi serwerami objętymi obecnie programem Energy Star. Thermal Logic firmy HP wykorzystuje do 32 czujników do monitorowania i raportowania zużycia energii, a materiały eksploatacyjne mają wspólny typ gniazda, dzięki czemu można wybierać spośród trzech różnych modeli wyjściowych.

Firma HP wykonała dobrą robotę, zmniejszając zapotrzebowanie na energię, ponieważ nasz wbudowany miernik mocy rejestruje pobór mocy wynoszący zaledwie 8 W w trybie gotowości i 97 W w systemie Windows Server 2003 R2 w stanie bezczynności. Dzięki SiSoft Sandra, który maksymalnie wykorzystuje wszystkie osiem rdzeni logicznych, jego maksymalna moc to zaledwie 154 W.

W systemach jednoprocesorowych chłodzenie jest obsługiwane przez cztery wentylatory typu hot-swap, które w przypadku procesorów dwuprocesorowych można rozbudować do sześciu. Czujniki dokładnie kontrolują prędkość wentylatorów i byliśmy pod wrażeniem niskiego poziomu hałasu, ponieważ system recenzji był prawie bezgłośny podczas testów.

Jeśli chodzi o zarządzanie serwerami lokalnymi i zdalnymi, firma HP nie wprowadziła znaczących zmian, jakie zaobserwowaliśmy w przypadku nowych serwerów firmy Dell. Płyta główna jest wyposażona w niezawodny układ HP iLO2, który oferuje dedykowany port Fast Ethernet z tyłu oraz bezpieczny interfejs sieciowy, który zapewnia dobre możliwości monitorowania i dużą zdalną kontrolę nad serwerem.

it_photo_32360Oprogramowanie HP Insight Control Suite (ICS) zapewnia doskonałe zdalne monitorowanie serwerów oparte na przeglądarce. Do każdego serwera HP z agentem Insight można uzyskać zdalny dostęp i udostępnia on szczegółowe raporty dotyczące operacji systemowych, zarządzania zasobami, opcji zdalnej aktualizacji oprogramowania układowego oraz możliwości ustawiania progów alertów dla składników.

Gwarancja

Gwarancja 3 lata na miejscu w następnym dniu roboczym

Oceny

Fizyczny

Format serwera Stojak
Konfiguracja serwera 2U

Edytor

Rodzina procesorów Intel Xeon
Częstotliwość nominalna procesora 2,40 GHz
Dostarczone procesory 1
Liczba gniazd procesora 2

Pamięć

Typ pamięci DDR3

Przechowywanie

Konfiguracja dysku twardego 3 dyski twarde HP SASS SFF 15k o pojemności 72 GB w nośnikach typu hot-swap
Całkowita pojemność dysku twardego 216
Moduł RAID Wbudowana macierz HP Smart Array P410i
Obsługiwane poziomy RAID 0, 1, 10, 5

Sieć

Porty Gigabit LAN 4
MOP? tak

Płyta główna

Łącznie konwencjonalne gniazda PCI 0
Łącznie gniazda PCI-E x16 0
Łącznie gniazda PCI-E x8 0
Łącznie gniazda PCI-E x4 3
Łącznie gniazda PCI-E x1 0

Zasilacz

Moc zasilania 460W

Hałas i moc

Pobór mocy w stanie bezczynności 97W
Szczytowe zużycie energii 154W

Oprogramowanie

Rodzina systemów operacyjnych Nic