Recenzja urządzenia wielofunkcyjnego HP Color LaserJet Pro M177fw

Recenzja urządzenia wielofunkcyjnego HP Color LaserJet Pro M177fw

Obraz 1 z 4

Urządzenie wielofunkcyjne HP Color LaserJet Pro M177fw

Urządzenie wielofunkcyjne HP Color LaserJet Pro M177fw
Urządzenie wielofunkcyjne HP Color LaserJet Pro M177fw
Urządzenie wielofunkcyjne HP Color LaserJet Pro M177fw
262 £ Cena w recenzji

HP Color LaserJet Pro M177fw spodoba się małym i średnim firmom poszukującym taniego kolorowego laserowego urządzenia wielofunkcyjnego.

M177fw zachowuje podstawowe cechy starszego modelu M175nw (z dodatkowymi funkcjami faksu), a prędkość druku monochromatycznego i kolorowego pozostaje odpowiednio na poziomie 17 i 4 stron na minutę. Koszty drukowania nie uległy poprawie: strona mono kosztuje ponad 3 pensy, a kolor prawie 14 pensów – drogie nawet jak na budżetowe standardy MFP.

HP częściowo odkupuje się gdzie indziej. Inteligentna instalacja HP ​​umożliwia szybkie rozpoczęcie pracy, a do wszystkich kluczowych funkcji można uzyskać dostęp z kolorowego ekranu dotykowego. Zapewnia to również dostęp do sklepu z aplikacjami HP do drukowania, w którym można przeglądać wstępnie zdefiniowane przykładowe formularze i drukować dokumenty z szablonami.

Urządzenie wielofunkcyjne HP Color LaserJet Pro M177fw

Aby drukować w chmurze, musisz zarejestrować się w usłudze HP Connected za pomocą wydrukowanego kodu zgłoszenia. To przypisuje adres e-mail do drukarki, dzięki czemu zadania drukowania mogą być wysyłane zdalnie. Możesz zdecydować, czy wydruki kolorowe czy monochromatyczne są dozwolone dla użytkowników zdalnych, a także kto może wysyłać wiadomości e-mail do drukarki. Google Cloud Print też działał dobrze.

Możesz skanować do wiadomości e-mail, pliku lub aplikacji, ale tylko za pomocą lokalnie zainstalowanego narzędzia HP Software; nie ma portu USB do skanowania do lub z. Obsługiwane jest drukowanie dwustronne, ale strony należy przewracać ręcznie. Z naszego iPada mogliśmy drukować dokumenty bezpośrednio za pomocą Wi-Fi Direct lub AirPrint.

Szybkość drukowania jest dokładnie taka, jak deklarowana. Pojawienie się pierwszej strony zajmuje do 20 sekund, a jakość wyjściowa jest dobra, z tekstem ostrym jak brzytwa i szczegółowymi, żywymi, kolorowymi zdjęciami. Jakość nie jest na wysokim poziomie w przypadku naszego urządzenia wielofunkcyjnego HP LaserJet Pro 200 Color M276n z listy A, ale dorównuje jego stabilnemu partnerowi pod względem jakości skanowania. Szybkość kopiowania w kolorze przy użyciu podajnika ADF porusza się powoli z prędkością 3 str./min.

Ostatecznie M177fw nie może konkurować z bezprzewodowym M276n HP, który jest szybszy, ma dwukrotnie większą pamięć i jest tańszy w obsłudze.

Podstawowe specyfikacje

Kolor? tak
Rozdzielczość drukarki ostateczna 600x600dpi
Oceniona/podana prędkość drukowania 17 str./min
Maksymalny rozmiar papieru A4

Materiały eksploatacyjne

Miesięczny cykl pracy 20 000 stron

Moc i hałas

Wymiary 423x425x335mm (WDH)

Obsługa mediów

Pojemność podajnika 150 arkuszy

Łączność

Połączenie USB? tak
Połączenie Ethernet? tak

Obsługa systemu operacyjnego

Obsługiwany system operacyjny Windows 7? tak
Obsługiwany system operacyjny Windows Vista? tak
Obsługiwany system operacyjny Windows XP? tak