Kindle Fire Keeps zamrażanie – co robić

Nic tak nie psuje dnia jak zamrożona tabletka, zwłaszcza gdy próbujesz zrobić coś ważnego. Tablety Amazon's Fire są ogólnie dość niezawodne, ale nie są odporne na dziwne awarie, zawieszanie się i błędy. Jeśli doświadczasz powolnego czasu reakcji lub wręcz zawieszasz się, nie jesteś sam.

Kindle Fire ciągle się zawiesza — co robić

Istnieje wiele powodów, dla których tablet Fire może się zawieszać, ale w większości sprowadzają się one do problemu z oprogramowaniem lub kompatybilnością. Tutaj znajdziesz rozwiązania typowych problemów, które napotyka tablet Fire, oraz sposoby ich wdrożenia.

Dlaczego mój Kindle zamarza?

Jak wspomniano powyżej, przyczyny mogą być wielorakie i może wystąpić efekt złożony, gdy kilka problemów występuje jednocześnie. Najprawdopodobniej ma to jednak związek z obciążeniem procesora.

Jeśli zapotrzebowanie na przetwarzanie nałożone na urządzenie jest większe niż to, do obsługi którego zostało zaprojektowane, powoduje to problemy. Jeśli procesor ma problemy z analizowaniem żądań z różnych źródeł, problem jest jeszcze gorszy.

Nie oznacza to, że jest to jedyna możliwość, ale jest to powszechny problem. Aby temu zapobiec, postaraj się być mierzony tym, jak używasz swojego Ognia. Nie otwieraj zbyt wielu aplikacji jednocześnie ani nie korzystaj z kilku witryn jednocześnie, jeśli możesz w tym pomóc.

Należy również unikać używania urządzenia w ekstremalnych warunkach temperaturowych. Bardzo gorące lub zimne środowiska mają negatywny wpływ na procesor.

W niektórych rzadkich przypadkach przypadki lub rękawy miały wpływ na działanie tabletek Fire. Jeśli masz powtarzający się problem z zawieszaniem się tabletu, spróbuj używać go przez jakiś czas bez etui, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

Rozwiązanie nr 1 – Uruchom ponownie

Powinno to być twoim celem w przypadku większości urządzeń elektronicznych, jeśli przestają odpowiadać. I jeśli nie ryzykujesz utraty danych, nad którymi pracujesz, ogólnie jest to bezpieczna rzecz.

kroki

Jeśli ekran zupełnie nie reaguje, zacznij od naciśnięcia i przytrzymania przycisku zasilania na tablecie przez pełne 40 sekund. Po kilku sekundach ekran zgaśnie, ale przytrzymaj przycisk przez pełne 40 sekund. Pomocne jest użycie do tego timera, aby upewnić się, że trzymasz go wystarczająco długo.

Po upływie 40 sekund zwolnij przycisk. Twój tablet może sam uruchomić kopię zapasową. Jeśli tak się nie stanie, włącz go w normalny sposób i poczekaj na ekran startowy. Teraz powinno być możliwe korzystanie z urządzenia bez dalszych regulacji.

Jeśli to nie zadziała, a ekran nadal nie odpowiada, podłącz urządzenie do ładowania za pomocą oryginalnego zasilacza dołączonego do niego. Ładuj przez 30 minut, a następnie spróbuj ponownie wykonać procedurę.

Jeśli ekran nie reaguje całkowicie, zobaczysz komunikat „Czy chcesz wyłączyć swój Kindle?” po przytrzymaniu przycisku zasilania przez kilka sekund. W takim przypadku wybierz opcje "Zamknij" lub "Wyłącz" i po prostu uruchom go po wyłączeniu.

Aktualizacje oprogramowania

Inną częstą przyczyną wielu problemów są starsze wersje oprogramowania na tablecie. Na szczęście łatwo jest sprawdzić, czy masz najnowszą wersję tego oprogramowania i w razie potrzeby pobrać nowszą.

aktualizacje ogniowe

Możesz przejść do strony aktualizacji oprogramowania Amazon dla tabletów Kindles i Fire. Możesz tam skorzystać z różnych linków, aby dowiedzieć się, jaki masz model Fire, jakiego oprogramowania potrzebujesz oraz jak je pobrać i zainstalować.

Jeśli po zaktualizowaniu oprogramowania nadal występują problemy, nie masz całkowicie możliwości. Jednak stają się nieco bardziej ekstremalne.

Opcja nuklearna

Spróbuj tego tylko wtedy, gdy wszystko inne zawiedzie, ponieważ spowoduje to usunięcie wszystkich danych z tabletu, przywracając go do stanu z pierwszego dnia, w którym go używałeś. Utracisz swoje aplikacje, zdjęcia, filmy i wszystko inne w pamięci. Jeśli kupiłeś aplikacje, one również zostaną utracone, więc powinieneś zapytać programistów o zasady odzyskiwania utraconych w ten sposób aplikacji.

Na większości tabletów możesz zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych, przesuwając palcem w dół od góry ekranu i otwierając „Ustawienia”. W ustawieniach znajdź „Opcje urządzenia” iw tym menu stuknij „Przywróć ustawienia fabryczne”. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć resetowanie.

Ponownie, to powinna być twoja ostatnia linia obrony. Przed przywróceniem ustawień fabrycznych rozważ skontaktowanie się z obsługą urządzeń Amazon tutaj. Być może doświadczasz czegoś, czego nie omówiono w tym artykule.

Kiedy twój ogień jest zamrożony

Niereagujące urządzenie może być prawdziwym kamykiem w bucie. Nie daj się jednak zwieść, prawdopodobnie nie jest to stały problem. Zapoznaj się z rozwiązaniami opisanymi w tym artykule, a jeśli Cię zawiodą, przywrócenie ustawień fabrycznych prawie zawsze pomoże przywrócić Twój tablet.

Aby zapobiec zawieszaniu się i opóźnieniom w przyszłości, spróbuj wdrożyć wymienione tutaj środki ostrożności. Miejmy nadzieję, że możesz przynajmniej ograniczyć przypadki zamarzania.

Czy jesteś nowicjuszem w tabletach Amazon's Fire, czy posiadałeś poprzednie modele? Czy miałeś problemy z innymi tabletami? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.