Jak usunąć konto Yahoo

Usunięcie konta e-mail Yahoo jest płynne i łatwe, z wyjątkiem tego, że może wymagać trochę ostrożności. Priorytetem jest upewnienie się, że Twoje dane zostaną usunięte na zawsze, aby Yahoo lub ktokolwiek inny nie mógł ich niewłaściwie wykorzystać.

Jak usunąć konto Yahoo

W tym przewodniku wyjaśnimy, jak trwale usunąć konto i jak usunąć pocztę Yahoo z iPhone'ów i urządzeń z systemem Android.

Jak trwale usunąć konto Yahoo?

Przygotowania

Anuluj swoją subskrypcję

Zanim zdecydujesz się usunąć swoje konto Yahoo, anuluj wszystkie usługi subskrypcji Yahoo. Jeśli usuniesz tylko konto, opłata nadal zostanie naliczona. Należy również pamiętać, że są z nim połączone inne usługi, takie jak Yahoo Messenger, My Yahoo i Flickr. Po trwałym usunięciu konta Yahoo nie będziesz już mógł z nich korzystać.

Zmień opcje odzyskiwania

Jeśli używasz poczty e-mail Yahoo do resetowania haseł do innych kont, przed usunięciem konta Yahoo należy zmienić adres pomocniczy.

Eksportuj swoje e-maile

Jeśli masz dużo ważnych danych w swojej poczcie Yahoo, będziesz chciał wykonać kopię zapasową swoich e-maili. Najlepszym sposobem na to jest przesłanie treści na inne konto e-mail. Jeśli jest zbyt dużo poczty do ręcznego przeniesienia, możesz użyć aplikacji innych firm, aby pobrać wszystkie e-maile.

Oto jak zaimportować pocztę e-mail z Yahoo do programu Outlook, Thunderbird, Mac Mail lub Windows Live Mail.

Serwer poczty przychodzącej (IMAP)

Serwer – export.imap.mail.yahoo.com

Port – 993

Wymaga SSL – Tak

Serwer poczty wychodzącej (SMTP)

Serwer – smtp.mail.yahoo.com

Port – 465 lub 587

Wymaga SSL – Tak

Wymaga uwierzytelnienia – Tak

Twoje dane logowania

Jeśli używasz klucza konta Yahoo, wygeneruj hasło do aplikacji i użyj go jako hasła do konta.

Adres e-mail – Twój pełny adres e-mail ([email chroniony])

Hasło – hasło do Twojego konta

Wymaga uwierzytelnienia – Tak

W przypadku Gmaila kroki są inne:

 1. Kliknij ikonę koła zębatego na swoim koncie Gmail (prawy górny róg) i wybierz ustawienia.

 2. Przejdź do zakładki „Konta i import” i kliknij „Importuj pocztę i kontakty”.

 3. Wpisz swój adres e-mail Yahoo.

Zwróć uwagę, że niektóre aplikacje domyślnie pobierają podglądy wiadomości e-mail. Pamiętaj, aby skonfigurować je, aby pobrać pełną zawartość ze skrzynki odbiorczej Yahoo. Jeśli masz dużo e-maili na swoim koncie Yahoo, może minąć kilka dni lub dłużej, zanim wszystkie zostaną przekazane.

Kopia zapasowa kontaktów

Gmail automatycznie zaimportuje Twoje kontakty z Yahoo, ale w przypadku innych aplikacji musisz postępować zgodnie z tym przewodnikiem.

 1. Otwórz Yahoo Mail i kliknij ikonę Kontakty.

 2. Wybierz Akcje i kliknij Eksportuj.

 3. Teraz wybierz format pliku, w którym chcesz zapisać dane. Obsługiwane opcje to Thunderbird, Yahoo CSV, Microsoft Outlook i vCard.
 4. Wybierz Eksportuj teraz.

Eksportuj obrazy Flick

Usunięcie konta Yahoo spowoduje również usunięcie wszystkich zdjęć z Flickr. Aby zapisać je do przeglądania w trybie offline, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do widoku Rolka z aparatu.
 2. Wybierz grupy zdjęć, które chcesz pobrać.
 3. Naciśnij przycisk Pobierz na dole strony.
 4. Pojawi się wyskakujące okienko z Download.zip do pobrania zdjęć.

Kroki, aby usunąć konto Yahoo

Teraz, gdy wyeksportowałeś swoje wiadomości e-mail z poczty Yahoo i powiązałeś swoje konta z innymi adresami e-mail, możesz w końcu usunąć swoje konto Yahoo.

Krok 1

Odwiedź stronę zamykania konta e-mail Yahoo. Zaloguj się na swoje konto Yahoo.

Krok 2

Przewiń w dół strony i kliknij „Usuń moje konto”

Krok 3

Pojawi się ekran warunków, a po jego przeczytaniu kliknij „Kontynuuj, aby usunąć moje konto. “

Krok 4

Yahoo da ci kolejną szansę na zmianę zdania. Jeśli chcesz kontynuować, wpisz swój adres e-mail i naciśnij „Tak, zamknij to konto”.

Krok 5

Na następnym ekranie Yahoo poinformuje Cię, że Twoje konto jest dezaktywowane i zaplanowane do usunięcia. Kliknij „Got it”, aby zakończyć proces.

Jak usunąć pocztę Yahoo z aplikacji pocztowej urządzenia z Androidem?

Ponieważ urządzenia z systemem Android nie mają jednolitego interfejsu, kroki potrzebne do usunięcia konta e-mail Yahoo z aplikacji poczty na Androida mogą się różnić. Pamiętaj też, że usunięcie wiadomości e-mail Yahoo z telefonu nie spowoduje usunięcia konta Yahoo. Nadal możesz uzyskać do niego dostęp, logując się do poczty internetowej.

Aby usunąć pocztę Yahoo w systemie Android:

 1. Przejdź do menu.
 2. Wejdź w Ustawienia.

 3. Wybierz Konta i Synchronizuj.

 4. Teraz dotknij swojego konta Yahoo.

 5. Wybierz, aby go usunąć.

 6. Potwierdź, ponownie stukając Usuń konto.

Jak usunąć pocztę Yahoo z aplikacji pocztowej na iPhone'a?

Aby tymczasowo usunąć pocztę Yahoo z telefonu iPhone, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do ustawienia w swoich kontach pocztowych.

 2. Wybierz swoje konto Yahoo, a następnie wybierz opcję wyłączenia poczty.

Robiąc to, tymczasowo usunąłeś swoje konto Yahoo z poczty e-mail iPhone'a. Chociaż e-maile Yahoo nadal będą na Twoim telefonie, nie zobaczysz powiadomień.

Aby trwale usunąć pocztę Yahoo z telefonu iPhone, wykonaj następujące czynności:

 1. Wejdź do menu ustawień na swoim koncie Mail.

 2. Wybierz swoje konto Yahoo.

 3. Przewiń w dół ekranu i wybierz „Usuń konto”.

Zauważ, że usunięcie konta Yahoo spowoduje usunięcie kontaktów i przypomnień zaimportowanych do Twojego iPhone'a z Yahoo. Podobnie jak w przypadku Androida, nawet po usunięciu wiadomości e-mail Yahoo z iPhone'a konto nie zostanie usunięte. Nadal możesz uzyskać do niego dostęp za pomocą przeglądarki internetowej.

Jak usunąć wiadomość e-mail Yahoo z konta Gmail

Jeśli chcesz oddzielić e-maile z Gmaila i Yahoo, musisz wprowadzić zmiany w ustawieniach Gmaila.

Wykonaj następujące czynności:

 1. Wpisz swoje konto Google i wybierz ikonę koła zębatego.
 2. Kliknij „Zobacz wszystkie ustawienia”.

 3. Kliknij „Konta i importuj”.

 4. Przewiń w dół, aż dojdziesz do „Sprawdź pocztę na innych kontach:”

 5. Teraz zobaczysz swój e-mail Yahoo. Usuń go, klikając opcję „usuń”.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co się stanie, gdy usuniesz konto?

Po potwierdzeniu usunięcia konta Yahoo zostaniesz powiadomiony, że jest dezaktywowane. Nie oznacza to jednak, że zostanie natychmiast usunięty, ponieważ stanie się to dopiero za 40-90 dni lub nawet dłużej. To daje więcej czasu na zmianę zdania. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zapobiec usunięciu konta Yahoo, to zalogować się za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła. Jeśli tego nie zrobisz, Twoja nazwa użytkownika i adres e-mail staną się dostępne dla innych użytkowników. Może to spowodować, że będą otrzymywać e-maile przeznaczone dla Ciebie.

Czy mogę kiedykolwiek odzyskać?

Odzyskanie konta Yahoo jest możliwe przez co najmniej 40 dni po zaplanowaniu jego usunięcia. Może to nastąpić wcześniej, ale może minąć trzy miesiące lub dłużej, zanim zniknie na zawsze. Aby je odzyskać, nie musisz robić nic poza zalogowaniem się. Gdy to zrobisz, konto zostanie usunięte z harmonogramu usuwania.

Jeśli okres oczekiwania na usunięcie minął, a Twoje konto zostanie usunięte, nie będzie można go odzyskać. Pamiętaj, że Yahoo nadal będzie przechowywać niektóre Twoje informacje, takie jak wyszukiwania użytkowników, przez okres do 18 miesięcy, zanim zostaną trwale usunięte.

Czy mogę tymczasowo zamknąć konto?

Yahoo obecnie nie obsługuje tej opcji. Jeśli nie zalogujesz się na swoje konto przez 12 miesięcy, zostanie ono automatycznie zaplanowane do usunięcia. Potem masz co najmniej 40 dni na zalogowanie się i zapisanie konta.

Dlaczego Yahoo usuwa moje wiadomości e-mail?

Jeśli nie możesz znaleźć wiadomości e-mail na swoim koncie Yahoo Mail, wykonaj następujące czynności:

 1. Zlokalizuj e-maile za pomocą podstawowych lub zaawansowanych metod wyszukiwania.

 2. Sprawdź foldery Kosz i Spam, ponieważ są one wykluczone z wyników wyszukiwania. Musisz zajrzeć do nich ręcznie.

 3. Sprawdź swoje filtry, ponieważ mogą wysyłać e-maile do innego folderu.

Yahoo nigdy nie usunie Twoich wiadomości e-mail, chyba że znajdują się one w folderach Spam i Kosz. Jeśli nadal nie możesz znaleźć swojego adresu e-mail, ktoś mógł uzyskać dostęp do Twojego konta bez Twojej zgody. W takim przypadku musisz zmienić swoje hasło. Niestety, jeśli usuniętej wiadomości e-mail nie ma w folderach Spam lub Kosz, nie możesz jej odzyskać.

Czy poczta Yahoo jest lepsza niż Gmail?

Yahoo Mail ma kilka zalet, ponieważ wszyscy użytkownicy otrzymują 1 TB miejsca na skrzynkę pocztową, w porównaniu do 15 GB dla Gmaila. Yahoo pozwoli Ci również tworzyć tymczasowe adresy e-mail i dostosowywać foldery. Wreszcie możesz zrezygnować z otrzymywania biuletynów bez opuszczania platformy.

To, co czyni Gmaila lepszym, to integracja z innymi komponentami ekosystemu Google, takimi jak Dysk Google i aplikacje biznesowe. Posiada intuicyjny interfejs, dzięki któremu możesz zarządzać innymi kontami e-mail.

Dlaczego nie mogę zalogować się do poczty e-mail Yahoo?

Może się tak zdarzyć z kilku powodów:

Zapomniałeś hasła. Użyj narzędzia Yahoo Sign-In Helper i wprowadź alternatywny adres e-mail lub pomocniczy numer telefonu komórkowego.

Twoje hasło już nie działa. Sprawdź, czy klawisze Caps Lock i Num Lock są włączone. Wyłącz je i spróbuj ponownie. Jeśli to nie zadziała, spróbuj z inną przeglądarką. Jeśli nadal masz problem, ktoś mógł włamać się na Twoje konto. Użyj Pomocnika logowania i użyj go do zmiany hasła.

Konto jest zablokowane. Yahoo może automatycznie zablokować Twoje konto na 12 godzin. Dzieje się tak, gdy ktoś zbyt wiele razy bezskutecznie próbował się zalogować. Aby natychmiast odblokować konto, ponownie użyj Pomocnika logowania.

Yahoo oferuje bezpłatną usługę Klucza Konta, która umożliwia logowanie się bez wprowadzania haseł. Po włączeniu Yahoo wyśle ​​powiadomienie na Twoje urządzenie mobilne. Teraz wystarczy tylko zatwierdzić dostęp jednym dotknięciem.

Jak długo Yahoo przechowuje usunięte wiadomości e-mail?

Po usunięciu wiadomości e-mail w Yahoo Mail nie zniknie ona na zawsze. Zamiast tego, podobnie jak w Gmailu, zostanie przeniesiony do Kosza i pozostanie tam przez siedem dni. Jeśli go nie odzyskasz, zostanie on automatycznie usunięty. Ponieważ filtry w Yahoo nie są doskonałe, mogą wysyłać prawidłowe wiadomości e-mail do folderu Spam. Powinieneś to sprawdzać od czasu do czasu, ponieważ wiadomości w folderze spamu są również automatycznie usuwane, ale po 30 dniach.

Pożegnaj się z Yahoo

Miejmy nadzieję, że wiesz, że usunięcie konta Yahoo jest intuicyjne, a gdy to zrobisz, nadal masz ponad miesiąc na jego odzyskanie, zanim zniknie na stałe. Jeśli jednak masz dużo wrażliwych danych, poświęć trochę czasu na wykonanie kopii zapasowej e-maili i kontaktów, zanim to zrobisz. W ten sposób możesz pożegnać się z Yahoo i zachować wszystkie swoje najlepsze wspomnienia.

Jak często korzystasz z konta Yahoo? Jakie są Twoim zdaniem zalety w porównaniu z Gmailem?