Jak dołączyć do misji Railjacka w Warframe?

Aktualizacja 29.10 dla Warframe wprowadziła ulepszenia i zmiany do Railjacka. Misje, same Railjacki i inne aspekty są teraz znacznie bardziej zgodne z resztą Warframe. Niektóre zmiany, które pomagają zrównoważyć tę funkcję, obejmują typy obrażeń, zmuszanie Railjacków do używania modów i nie tylko.

Jak dołączyć do misji Railjacka w Warframe?

Jeśli nie masz pewności, jak dołączyć do misji Railjacka, jesteś we właściwym miejscu. Zapoznaj się z naszymi przewodnikami, aby to zrobić. Odpowiemy również na kilka pytań związanych z Railjackiem.

Jak dołączyć do misji Railjacka w Warframe?

Aby uzyskać dostęp do misji Railjacka, najpierw musisz wykonać zadanie Wzbierający Przypływ i mieć w pełni sprawnego Railjacka. Dla samego Railjacka potrzebujesz Suchego Doku w swoim Klanowym Dojo, więc będziesz musiał zająć się grindowaniem zasobów.

Kiedy ukończysz Wzbierający Przypływ i będziesz mieć w pełni sprawnego Railjacka, będziesz mógł grać w te misje, kiedy tylko zechcesz.

Aby rozpocząć, zapoznaj się z poniższymi krokami:

 1. Otwórz Mapę Gwiezdną.

 2. W prawym górnym rogu wybierz opcję „Railjack”.

 3. Zobaczysz nową mapę gwiezdną, wypełnioną różnymi obszarami i misjami.

 4. Wybierz dowolną dostępną misję.

 5. Poczekaj, aż gra się załaduje i zabierz się do pilotażu!

Jest też inny sposób na dostanie się do swojego Railjacka z Orbitera. Ten wymaga ukończenia zadania Archwing.

 1. Podejdź do tyłu swojego Orbitera lub wybierz „Abordaż Railjacka” po naciśnięciu Esc.

 2. Znajdziesz się w swoim Railjacku.
 3. Podejdź do przodu do kokpitu.

 4. Naciśnij przycisk „Akcja”, gdy zbliżasz się do stołu kontrolnego misji.
 5. Wybierz dowolną misję z Mapy Gwiezdnej.

 6. Zabierz się do gry!

Wejście do swojego Railjacka z Suchego Doku może również rozpocząć sesje.

 1. Będąc w Suchym Doku, podejdź do jednego z dwóch teleportów w pobliżu Railjacka.

 2. Wejdź do Railjacka.
 3. Podejdź do przodu Railjacka.

 4. Naciśnij przycisk „Akcja”, gdy zbliżasz się do stołu kontrolnego misji.
 5. Wybierz dowolną misję z Mapy Gwiezdnej.

 6. Początek misji!

Wybierz najdogodniejszą dla siebie metodę. Trzecia metoda jest wygodna, gdy właśnie skończyłeś ulepszać swojego Railjacka. W przeciwnym razie, pierwsza metoda jest najczęściej używana przez Tenno.

Misje Railjacka mogą być początkowo niedostępne, ale w końcu okaże się, że warto je odblokować. Istnieje kilka zasobów, broni i przedmiotów, które można zdobyć tylko w misjach Railjacka. Zdobycie broni specyficznej dla misji Railjacka może również pomóc, jeśli chcesz zdobyć trochę punktów mistrzostwa, aby awansować.

Niektóre zasoby, które możesz uzyskać grając w te misje, mogą sprawić, że niektóre ulepszenia Warframe będą znacznie bardziej przystępne w utrzymaniu. To kolejna zachęta do wypróbowania misji Railjacka tak szybko, jak to możliwe.

Jak zacząć w Warframe Empireum?

Kiedy Tenno po raz pierwszy otrzymuje swojego Railjacka, przychodzi tylko z podstawowym wyposażeniem. Suchy dok zawiera lepsze wyposażenie, ale nie będziesz miał wystarczającej ilości zasobów Empireum, aby je zbudować. Jeśli chcesz ulepszyć swój ekwipunek, zajmij się zdobywaniem jak największej liczby zasobów, uzbrojenia, komponentów i umiejętności.

Zacznij od najłatwiejszej możliwej misji Empireum, zwanej Sover Strait. Twój Railjack może z łatwością przetrwać wrogów na poziomie 20, a ty możesz zdobyć przydatne przedmioty, które pomogą ulepszyć zdolności bojowe twojego Railjacka. Na przykład, niektórzy wrogowie upuszczą Uzbrojenie, które możesz przywrócić i ostatecznie zainstalować na twoim Railjacku.

Nawet jeśli nie uda ci się zdobyć uzbrojenia i komponentów, nie rozpaczaj. Zawsze możesz użyć tych w Suchym Doku jako odskoczni do lepszego sprzętu. Niestety, nie będziesz w stanie wymienić żadnego z nich na czacie handlowym.

Jeśli nie masz pewności, że grasz sam Railjackiem, możesz wybrać „Dołącz do dowolnej załogi”, aby natychmiast dołączyć do sesji. Nie musisz również posiadać Railjacka, aby dołączyć do tych sesji. To świetny sposób na zmoczenie stóp i lepsze przygotowanie się do misji Empireum, jeśli chcesz mieć trochę przewagi.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest swobodny lot. Inni Tenno mogą dołączyć do twojej sesji i stamtąd rozpocząć misje. W przeciwnym razie będziesz latał w kosmosie i wyczuwał sterowanie swoim Railjackiem.

Im więcej grasz w Empirejskie misje, tym bardziej jesteś w stanie ulepszyć swojego Railjacka. Kiedy będziesz gotowy, możesz nawet zacząć grać solo.

Dodatkowe często zadawane pytania

Teraz, gdy omówiliśmy już niektóre podstawy misji Railjacka, odpowiemy na kilka typowych pytań.

Co to jest zadanie Railjacka?

Misja Railjacka obejmuje tryb gry Railjack i statek kosmiczny. Obecnie jedynym dostępnym zadaniem Railjacka jest Wzbierający Przypływ. To zadanie jest podstawową metodą zdobycia Railjacka.

Zanim jednak będziesz mógł zagrać w Wzbierający Przypływ, powinieneś ukończyć zadanie Drugi Sen i zbudować Suchy Dok w swoim Klanowym Dojo. Gdy spełnisz oba wymagania, możesz wybrać Wzbierający Przypływ z menu zadań.

Alternatywnie możesz po prostu kupić Railjacka na Rynku za 400 Platyn. Spowoduje to oznaczenie Wzbierającego Przypływu jako ukończonego, ale nadal możesz „odtworzyć” zadanie, jeśli chcesz.

Jak uruchomić mojego Railjacka?

Możesz wystrzelić swojego Railjacka z Orbitera. Przejdź do Mapy Gwiezdnej znajdującej się w kokpicie Orbitera, aby uzyskać dostęp do Railjacka. Alternatywnie, możesz wystrzelić swojego Railjacka przez Suchy Dok w swoim Dojo.

Czym jest misja w Warframe?

Misja w Warframe to sesja gry, w której otrzymujesz cel do wykonania. Po ukończeniu misji musisz przeprowadzić ekstrakcję, aby otrzymać nagrody. Wyjątkiem są niekończące się misje, w których możesz spełnić minimalne wymagania i wypakować w dowolnym momencie.

Misje są najważniejszym sposobem na postępy Tenno w grze. Nie tylko zdobywają wyposażenie, zasoby, mody i nie tylko, ale także zdobywają punkty mistrzostwa. Prawie wszystkie Misje Węzły przyznają Punkty Mistrzostwa Tenno po ukończeniu ich po raz pierwszy.

Jak dołączyć do klanu w Warframe?

W każdej chwili możesz znaleźć klany rekrutujące członków. Mogą to zrobić tylko w zakładce Rekrutacja na czacie, więc spójrz tam. W tej sekcji znajdziesz również listę wymagań dotyczących dołączania do konkretnych klanów. Aby poszukać nowego klanu, wykonaj następujące kroki:

1. Otwórz czat.

2. Wybierz zakładkę „Rekrutacja”.

3. Szukaj rekrutacji Tenno do swoich klanów.

4. Jeśli znajdziesz taki, który Cię interesuje, wybierz tag gracza Tenno.

5. Wybierz „Szept”, aby rozpocząć prywatną rozmowę.

6. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, otrzymasz zaproszenie do klanu.

7. Zaakceptuj zaproszenie.

Posiadanie Dojo Klanu otwiera wiele możliwości dla wszystkich Tenno. Z broni, Warframe i nie tylko, nie będziesz w stanie wspiąć się na wysokie stopnie bez Dojo – a to oznacza bycie częścią klanu.

Dobrze zorganizowane klany często mają ukończone wszystkie te bronie i projekty badawcze. Oczekuje się, że będziesz często grać z członkami klanu, a niektórzy wymagają dołączenia do ich serwerów Discord. Jest to jednak tylko ogólny widok klanów.

Inne klany są bardzo wyluzowane, mają więcej grup przyjaciół niż rzeczywiste klany, takie jak te wymienione powyżej. Możesz zostać lub odejść, jeśli chcesz. Z drugiej strony, klany takie jak ten często nie mają ukończonych wszystkich badań.

Jeśli inne zobowiązania klanowe nie są dla ciebie, zawsze możesz je założyć samemu. To bardzo proste i możesz być jedynym członkiem swojego klanu, jeśli chcesz być samotnym wilkiem. Podobnie jak te wyluzowane klany, będziesz musiał sam zdobyć wszystkie zasoby badawcze.

Założenie własnego klanu to wspaniałe doświadczenie, ale jeśli chcesz zachować prostotę, nie rozwijaj swojego klanu i staraj się trzymać limitu pięciu członków przed rozszerzeniem. Dzięki temu koszty zasobów są niskie.

Jak korzystać z Railjacka?

W misjach Empireum Railjack jest głównym środkiem transportu. Tenno może również wylądować z Railjacka za pomocą swoich Archwingów. Oprócz wypełniania celów, upewnij się, że wrogowie nie zniszczą twojego Railjacka.

Railjacka można używać na wiele sposobów, w zależności od misji.

Na przykład są najlepszym sposobem na zniszczenie Załogowców. Artyleria wysunięta z przodu Railjacka może zadać druzgocące obrażenia tym wytrzymałym statkom kosmicznym. Alternatywnie, Tenno może wsiąść na nie swoimi Archwingami i zniszczyć je od wewnątrz.

Wrogie myśliwce są również w większości zwalczane za pomocą Wieżyczek kontrolowanych przez Tenno. Każdy Railjack ma dwa z nich i można je indywidualnie dostosować. Wieżyczki te mają nieograniczoną amunicję i wymagają jedynie krótkiego czasu odnowienia przed ponownym wystrzeleniem.

Istnieją jednak pewne wady podczas korzystania z Railjacka. Na przykład wrogowie mogą wejść na pokład twojego Railjacka i zmusić cię do walki z nimi na piechotę. Wejście na pokład może również spowodować uszkodzenie Railjacka, w tym przecieki i pożary. Jeśli zwlekasz zbyt długo z naprawą, twój Railjack zostanie zbyt uszkodzony i misja zakończy się niepowodzeniem.

Na szczęście naprawa uszkodzonego Railjacka to prosty proces.

Moduły znajdujące się z tyłu Railjacka pozwalają ci wytwarzać amunicję i paliwo do wysuniętej artylerii do twojego narzędzia naprawczego, Omni. Ich wykonanie zajmuje mniej niż minutę, ale musisz mieć pod ręką wystarczającą ilość zasobów.

Pamiętaj, że Railjack może uzupełniać PW i osłony, ale uszkodzenia konstrukcji muszą być naprawiane ręcznie. Dlatego ważne jest utrzymanie poziomu paliwa w Twoim Omni. W najgorszych sytuacjach może ci zabraknąć paliwa i misja zakończy się niepowodzeniem.

Wreszcie, używanie Railjacka to sposób na gromadzenie zasobów i przedmiotów z pola bitwy. Będziesz musiał je pilotować i zbierać ręcznie.

Jak zdobyć Railjacka w Warframe?

Kroki, aby zdobyć Railjacka, wymagają czasu i zasobów. Ogólnie rzecz biorąc, rozegrasz misję, odzyskasz konkretną część, a następnie poczekasz, aż zostanie naprawiona. W przeciwieństwie do tworzenia przedmiotów w odlewni, nie możesz spieszyć się z procesem.

Po sześciu godzinach będziesz to powtarzać, aż zdobędziesz wszystkie sześć części. W międzyczasie upewnij się, że uzupełniasz swoje zasoby kredytowe, ponieważ naprawa każdej części wymaga dużo pieniędzy. Kiedy wszystkie części są ukończone, możesz ukończyć zadanie i zdobyć w pełni funkcjonalnego Railjacka.

Jak działają misje Railjacka?

Podobnie jak w przypadku innych misji, misje Railjack mają cel do wykonania i często będziesz musiał walczyć z pewną liczbą wrogich myśliwców kosmicznych i Załogowców. Po tej fazie możesz dostać się do bazy wroga i wykonać ostatni cel. Może to być walka z bossem, zniszczenie reaktora lub coś innego.

Podstawowym trybem walki jest Railjack, który działa również jako twoja mobilna baza. Tenno może również walczyć z Archwingami lub pieszo w bazach i Załogowcach. Dowiedz się, jaki tryb walki jest niezbędny w danej sytuacji i odpowiednio się dostosuj.

W środku bitwy dostrzeżesz trochę zasobów i przedmiotów. Możesz je zebrać za pomocą Railjacka lub Archwingów.

Po ukończeniu celu możesz albo samodzielnie wrócić do Railjacka, albo poczekać, aż licznik czasu zacznie odliczać. Tenno, wciąż na zewnątrz, zostanie teleportowany z powrotem do Railjacka. Gdy pojawi się ekran ukończenia misji, możesz zagrać w kolejną misję lub wrócić do swojego Dojo.

Pamiętaj, że jeśli chcesz zachować łupy wojenne, musisz wrócić, aby mieć je w ekwipunku. W przeciwnym razie stracisz je, jeśli nie uda ci się misja.

Czy możesz solo Railjackiem?

Tak, możesz. Tak długo, jak twój Railjack jest odpowiednio wyposażony, samo rozgrywanie misji Empireum jest prostą sprawą. Postaraj się zapoznać ze strategiami i wcześniej uzyskać najlepsze wyposażenie.

Czy jesteś gotowy do walki wśród gwiazd, Tenno?

Misje Railjacka to świetna zabawa, zwłaszcza z przyjaciółmi. Teraz, gdy wiesz, jak grać w tych misjach, możesz przenieść swoje wyposażenie na wyższy poziom. Niektóre przedmioty, broń i zasoby można znaleźć tylko w misjach Railjacka, więc będziesz chciał je wkrótce zdobyć.

Czy często grasz w misje Empireum? Jaka jest twoja ulubiona konfiguracja Railjacka? Daj nam znać w komentarzach poniżej!