Jak korzystać z zielonego ekranu w KineMaster

KineMaster to popularna aplikacja do edycji wideo, nawet wśród użytkowników, którzy nie wiedzą zbyt wiele o edycji wideo. Ludzie to uwielbiają, ponieważ mogą robić wszystko na swoich telefonach i nadal uzyskiwać przyzwoite wyniki.

Jak korzystać z zielonego ekranu w KineMaster

Chociaż nie jest to trudne w użyciu, nie ma wielu samouczków wyjaśniających, jak działa sama aplikacja. Jeśli na przykład nie wiesz, jak korzystać z efektu zielonego ekranu, nie martw się. Jesteśmy z Tobą. W tym artykule wyjaśnimy, jak działa ten efekt, a także pokażemy kilka niesamowitych wskazówek i sztuczek, o których prawdopodobnie wcześniej nie wiedziałeś.

Jak aktywować zielony ekran

Jak w przypadku każdej nowej funkcji, aktywacja zielonego ekranu może być początkowo nieco skomplikowana. Ale postępując zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, wkrótce opanujesz wszystko.

Zanim jednak zaczniemy, jest jedna rzecz, którą powinieneś wiedzieć: nie można aktywować efektu kluczowania kolorem w górnej warstwie. Dlatego będziesz musiał dodać warstwę tła na wierzchu. Kiedy to zrobisz, możesz zacząć:

  1. Dodaj klipy zielonego ekranu pod warstwą tła.
  2. Kliknij klipy, aby je wybrać.
  3. Następnie przejdź do prawej strony Menu i aktywuj klucz chrominancji.

Masz to! Jeśli chcesz zmienić ustawienia, to jest właściwy moment, aby to zrobić. KineMaster pozwala dostosować każdy szczegół, aby Twój film był bardziej osobisty i wyjątkowy. Możesz nawet eksperymentować z różnymi tonami. Na przykład możesz dostosować jasność lub ciemność swojego zielonego koloru, aby idealnie pasował do twoich obrazów.

Kinemaster używa zielonego ekranu

Jak zapobiegać efektowi Ghost Face?

Jeśli używasz KineMaster od jakiegoś czasu, być może zauważyłeś, że dzieją się dziwne rzeczy, gdy chcesz połączyć dwa lub więcej klipów. Jeśli Twoje klipy zachodzą na siebie nawet przez milisekundę, może to spowodować tak zwany efekt „widmowej twarzy”. Oznacza to, że przez ulotną chwilę Twoi odbiorcy widzą Twój podwójny obraz.

Chociaż może to wywołać trochę śmiechu, zdecydowanie nie jest to idealna sytuacja. Z pewnością nie chcesz, aby ludzie widzieli, jak twój cień podąża za twoją głową, gdy mówisz o ważnym temacie. Dlatego powinieneś starać się tego uniknąć za wszelką cenę.

Możesz to zrobić, tworząc nieco dłuższą przerwę między klipami. Ale w żadnym wypadku nie jest to niezawodne rozwiązanie. Ponieważ może to spowodować, że obraz zniknie całkowicie, choćby na kilka sekund. Jak wszyscy wiemy, te przerwy mogą być bardzo denerwujące i wyłączać widzów. Ale co możesz zrobić?

Na szczęście rozwiązanie jest wystarczająco proste. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć nowy projekt tylko dla swoich klipów z zielonego ekranu. Następnie możesz je edytować i dodawać przejścia. Możesz nawet wypróbować różne efekty przejścia, takie jak dzielone lustro lub cięcie kanału. To doskonały sposób na wyrażenie swojej kreatywności i tworzenie wyjątkowych lub zabawnych filmów, które pomogą Ci wyróżnić się z tłumu.

Gdy klipy będą zadowalające, wyeksportuj plik i zapisz go na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Teraz nadszedł czas, aby stworzyć ostateczny projekt, który będzie miał warstwę tła jako warstwę wierzchnią, jak opisano powyżej. Teraz możesz umieścić wyeksportowany plik pod górną warstwą. Zapobiegnie to zarówno efektowi „twarzy ducha”, jak i znikaniu obrazów, dzięki czemu Twój film będzie jeszcze bardziej dopracowany i profesjonalny.

Inna opcja

Obecnie dostępnych jest tak wiele aplikacji do edycji wideo, że czasami trudno jest między nimi wybrać. Oczywiście nie wszystkie są odpowiednie dla osób o ograniczonej wiedzy na temat edycji, ale mimo to istnieje kilka całkiem wygodnych opcji.

Jeśli nadal zmagasz się z KineMaster, polecamy Filmora Go. Chociaż KineMaster może być potężniejszy, Filmora Go ma wszystko, czego potrzebuje początkujący. Jest bardzo łatwy w użyciu z dość prostym interfejsem. Co więcej, nigdy nie pozwoli ci to szukać określonej funkcji dłużej niż kilka sekund.

Jeśli chodzi o szczegóły, możesz edytować swoje filmy, dodawać warstwy, dostosowywać proporcje i przygotowywać je do publikacji. Umożliwia także dodawanie napisów lub narracji do filmu. Dodatkowo, jeśli nie masz dużo miejsca w telefonie, Filmora Go zajmuje tylko około 80 MB, czyli połowę miejsca KineMaster.

Po udoskonaleniu swoich umiejętności edycji wideo w Filmora Go możesz wrócić do KineMaster i przenieść te umiejętności na jeszcze wyższy poziom.

jak korzystać z zielonego ekranu

Zielony jest bardziej zabawny

Teraz wiesz, jak korzystać z efektu zielonego ekranu, który, miejmy nadzieję, pomoże poprawić ogólną jakość Twoich filmów. Możesz bawić się tym efektem i tworzyć unikalne, przyciągające wzrok treści. Tylko upewnij się, że nie próbujesz go używać, gdy jesteś w górnej warstwie!

Do jakiego rodzaju filmów zwykle używasz KineMaster? Czy kiedykolwiek miałeś problemy z efektem zielonego ekranu? Czy znasz inne wskazówki lub porady dotyczące tej aplikacji? Podziel się nimi z innymi użytkownikami w sekcji komentarzy poniżej.