Jak wyświetlić historię połączeń FaceTime na iPhonie i iPadzie?

Jedną z bardziej unikalnych i przydatnych funkcji Apple jest FaceTime. W przeciwieństwie do standardowych funkcji połączeń, FaceTime umożliwia użytkownikom systemu iOS prowadzenie wideorozmów między sobą. Proces dzwonienia do innego użytkownika jest niezwykle prosty. Każdy właściciel produktu Apple wie, że istnieją dwie oddzielne aplikacje do dzwonienia; aplikacja do połączeń telefonicznych i aplikacja FaceTime.

Jak wyświetlić historię połączeń FaceTime na iPhonie i iPadzie?

Ale możesz nie wiedzieć, jak wyświetlić historię połączeń FaceTime.

W przypadku właścicieli iPhone'ów i iPadów, którzy często korzystają z audio i wideo FaceTime, być może już wiesz, że ludzie mogą używać zarówno adresów e-mail, jak i numerów telefonów podczas wykonywania połączeń FaceTime. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak uzyskać dostęp do historii połączeń FaceTime, która pokaże tylko aktywność FaceTime, a nie będzie łączona z regularną historią połączeń.

Jak wyświetlić historię połączeń FaceTime

Przeglądanie historii połączeń w FaceTime przypomina przeglądanie standardowej historii połączeń. Na szczęście możesz przeglądać historię na urządzeniach z systemem iOS lub macOS. Przyjrzyjmy się obu.

Jak wyświetlić historię połączeń FaceTime na iOS

Niezależnie od tego, czy używasz iPhone'a, czy iPada, możesz wykonać następujące czynności, aby wyświetlić historię FaceTime:

  1. Otwórz ekran na swoim urządzeniu i dotknij aplikacji FaceTime. Notatka: Jeśli nie możesz znaleźć aplikacji na ekranie głównym, przesuń palcem do końca w lewo i wpisz „FaceTime” w pasku wyszukiwania.

  2. Po otwarciu aplikacji zobaczysz listę ostatnich połączeń FaceTime.

Przewiń listę w dół, wyświetlając swoją historię. Jeśli masz skonfigurowaną usługę iCloud, możesz tutaj wyświetlić całą historię FaceTime ze wszystkich swoich urządzeń Apple.

Jak wyświetlić historię FaceTime na komputerze Mac?

Jak wspomniano powyżej, możesz przeglądać historię FaceTime na innych urządzeniach Apple, o ile Twoje iCloud jest zalogowane. Jeśli używasz komputera Mac, wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz FaceTime na Macu. Notatka: Jeśli nie możesz znaleźć aplikacji FaceTime w stacji dokującej komputera Mac, otwórz folder Aplikacje i wpisz „FaceTime” w pasku wyszukiwania.

  2. Twoja historia FaceTime pojawi się na liście po lewej stronie.

To wszystko. Oczywiście, jeśli usuniesz historię połączeń FaceTime (którą omówimy w następnej sekcji), informacje nie pojawią się.

Jak usunąć historię FaceTime

Jeśli znalazłeś historię, którą wolisz usunąć, jest to dość proste.

Na urządzeniu z systemem iOS wystarczy przesunąć połączenie w lewo i dotknąć „Usuń” lub symbolu odejmowania, w zależności od używanej wersji systemu iOS.

Użytkownicy komputerów Mac będą musieli kliknąć lewym przyciskiem myszy (Control + kliknięcie) połączenie i kliknąć, aby usunąć ostatnie połączenie.

Często Zadawane Pytania

Oto więcej odpowiedzi na pytania dotyczące historii FaceTime firmy Apple.

Czy mogę wyświetlić historię połączeń FaceTime na koncie telefonu komórkowego?

Być może nie widziałeś historii, której szukałeś, korzystając z powyższych metod. W przypadku standardowych połączeń telefonicznych Twój operator komórkowy prowadzi dziennik wybieranych numerów. Ale FaceTime jest inny. FaceTime odbywa się za pomocą Internetu lub danych mobilnych. Dlatego Twój operator nie może wiedzieć, do których numerów telefonów lub identyfikatorów Apple ID dzwoniłeś.

Jedynym sposobem wyświetlenia historii połączeń FaceTime jest wyświetlenie jej bezpośrednio z urządzenia, jak pokazano powyżej.

Jak wyświetlić usuniętą historię FaceTime?

Jak wspomniano powyżej, jedynym sposobem przeglądania historii FaceTime jest samo urządzenie. Ale sprawy stają się nieco bardziej skomplikowane, gdy szukasz historii usuwania. To dlatego, że nie istnieje już na urządzeniu. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz spróbować odzyskać.

Najpierw sprawdź inne urządzenia Apple. Jeśli masz iPada, Maca lub starego iPhone'a, najpierw sprawdź te urządzenia. Nawet jeśli usuniesz historię połączeń z jednego urządzenia, może nadal pojawiać się na innym.

Następnie możesz przywrócić urządzenie za pomocą starszej kopii zapasowej iCloud. Historia FaceTime znajduje się w Twoim iCloud. Notatka: Lepiej przywrócić inne urządzenie niż to, którego używasz codziennie, ponieważ utracisz wszelkie nowe informacje, które masz na urządzeniu, pochodzące od daty przywracania kopii zapasowej.

Musisz przywrócić ustawienia fabryczne urządzenia, aby przywrócić je ze starszej kopii zapasowej iCloud. Po przywróceniu powinna pojawić się historia połączeń FaceTime.

Na koniec możesz użyć oprogramowania do odzyskiwania danych, aby pobrać historię połączeń FaceTime. Oto lista naszych 6 najlepszych narzędzi do odzyskiwania danych dostępnych bezpłatnie online.

Czy mogę zobaczyć historię połączeń FaceTime w aplikacji do połączeń?

Absolutnie! Jeśli wolisz korzystać ze standardowej aplikacji do połączeń, możesz odróżnić zwykłe połączenia telefoniczne od połączeń FaceTime za pomocą ikony aparatu po lewej stronie kontaktu.

Moja historia się nie pokazuje. Co się dzieje?

Chociaż jest to niezawodny system operacyjny, iOS może nadal wyświetlać usterki i błędy. Zakładając, że nie usunąłeś historii połączeń przypadkowo lub nie przywróciłeś ustawień fabrycznych urządzenia, istnieje kilka powodów, dla których historia połączeń może się nie wyświetlać.

Po pierwsze, jeśli to usterka, możesz spróbować zresetować ustawienia sieciowe na swoim urządzeniu. Niektórzy użytkownicy uznali to za najszybsze rozwiązanie. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć Ustawienia na swoim iPhonie, przejdź do Ogólny>Resetowanie>Zrestartować ustawienia sieci.

Jeśli ostatnio zmieniłeś urządzenie lub operatora, historia połączeń może nie pojawić się ponownie. Wreszcie, Twój dziennik połączeń będzie zawierał tylko tyle historii. Oznacza to, że niektóre połączenia mogą nie być już dostępne w Twojej historii FaceTime.