Jak zrobić mapę w Minecraft

Mapy ułatwiają eksplorację nowego terenu. Możesz zaznaczyć, gdzie byłeś, dokąd musisz wrócić, a czasem znaleźć drogę do domu. Minecraft nie różni się pod tym względem – mapy w grze są niezbędne do śledzenia otoczenia.

Jak zrobić mapę w Minecraft

Ale mapy Minecrafta działają trochę inaczej niż inne gry. Zamiast pokazywać, dokąd musisz się udać, za pomocą wbudowanego w grę GPS-a lub minimapy, poinformuje Cię, gdzie już byłeś. Rzadkim wyjątkiem są mapy zrabowane ze skrzyń lub zdobyte poprzez handel.

Jeśli to zabrzmi dezorientująco, nie jesteś sam. Mapy w świecie Minecrafta trochę się przyzwyczajają, ale kiedy już to zrobisz, będziesz się zastanawiać, jak się bez nich obejść.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o mapach w grze Minecraft. Dowiedz się wszystkiego, od tego, czego potrzebujesz, aby je stworzyć, jak je zrobić i jak z nich korzystać, gdy już je zdobędziesz.

Jak zrobić mapę w Minecraft

Minecraft wykorzystuje unikalną mechanikę swojej funkcji mapy. Zamiast statycznej mapy umieszczonej gdzieś w twoim menu lub mini-mapy GPS umieszczonej w rogu ekranu, Minecraft chce, abyś przeszedł do starej szkoły.

Wyobraź sobie tych kartografów, którzy wyruszyli w dzicz, aby stworzyć mapę nowych, niezbadanych krain na przestrzeni dziejów. W grze Minecraft jesteś kartografem. Zamiast mieć mapy dostępne od razu, musisz je samemu stworzyć i zbadać teren, aby samemu „narysować” mapę.

Materiały wymagane do stworzenia mapy w Minecrafcie

Do tworzenia map w grze Minecraft potrzebne są dwa główne komponenty:

· Papier (9 trzciny cukrowej)

Nawet jeśli dopiero zacząłeś grać w tę grę, są szanse, że natknąłeś się na trzcinę cukrową podczas swoich poszukiwań. Lubią wodę, więc znajdziesz je w pobliżu jezior, rzek itp., W różnych biomach, takich jak pustynie i bagna.

Tworzysz papier w wielokrotnościach trzech w stosunku jeden do jednego: jedna trzcina cukrowa tworzy jedną kartkę papieru. Ale kiedy użyjesz stołu rzemieślniczego, zużyjesz trzy trzciny cukrowe na trzy kawałki papieru.

Układ papieru rzemieślniczego

 1. Umieść jeden kawałek trzciny cukrowej w pierwszym pudełku w środkowym rzędzie.

 2. Umieść kolejny kawałek trzciny cukrowej w środkowym pudełku w środkowym rzędzie.

 3. Umieść ostatni kawałek trzciny cukrowej w ostatnim pudełku w środkowym rzędzie.

 4. Przeciągnij powstałe trzy kawałki papieru do swojego ekwipunku.

Zrób to trzy razy, a skończysz z dziewięcioma kawałkami papieru. Do stworzenia mapy potrzebujesz tylko ośmiu kawałków papieru, ale możesz użyć dodatkowego dziewiątego kawałka do innego projektu.

· Kompas (4 sztabki żelaza + 1 pył czerwonego kamienia)

Będziesz także musiał stworzyć kompas, jeśli jeszcze go nie masz. Zarówno sztabki żelaza, jak i pył z czerwonego kamienia są obfite w pobliżu dna świata, więc czas złapać kilof. Tylko upewnij się, że kilof jest żelazny lub lepszy. To jedyny sposób, w jaki będziesz mógł wydobywać czerwony kamień na kompas.

Gdy masz już wszystkie komponenty, masz przed sobą dwuetapowy proces tworzenia kompasu:

Krok pierwszy – tworzenie sztabek

Najpierw musisz przetopić te cztery bloki rudy żelaza na wlewki.

 1. Otwórz menu pieca.
 2. Dodaj źródło paliwa do dolnego pola.

 3. Dodaj jeden kawałek rudy żelaza do pudełka nad źródłem paliwa.

 4. Poczekaj, aż piec wytopi rudę żelaza.
 5. Przeciągnij nowe sztabki żelaza do swojego ekwipunku.

 6. Powtarzaj proces, aż będziesz miał cztery wlewki.

Krok drugi – stwórz kompas

Teraz, gdy masz już wszystkie niezbędne komponenty, nadszedł czas, aby stworzyć kompas do swojej mapy:

 1. Otwórz menu stołu rzemieślniczego.
 2. Umieść pył z czerwonego kamienia na środku siatki.

 3. Dodaj sztabki żelaza w przestrzeniach otaczających czerwony kamień (powyżej, poniżej, z lewej i prawej strony).

 4. Przeciągnij i upuść nowy kompas do swojego ekwipunku.

Tworzenie mapy w Minecraft

Zbierałeś, wydobywałeś, wytwarzałeś i przetapiałeś swoje zasoby. Teraz jesteś gotowy, aby stworzyć mapę. Udaj się do swojego stołu rzemieślniczego i wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz menu tworzenia.
 2. Umieść kompas w środkowym polu na siatce rzemieślniczej.

 3. Umieść po jednej kartce papieru w każdym z pustych pól otaczających kompas, w sumie dziewięć miejsc na papier.

 4. Weź pustą mapę i umieść ją w ekwipunku.

Jak korzystać z mapy

Stworzyłeś „pustą mapę” i jesteś gotowy na następną przygodę. Problem w tym, że mapa jest pusty i to wcale nie jest dla ciebie pomocne. Ale pamiętasz o tej wyjątkowej mechanice Minecrafta, która pozwala ci tworzyć mapę podczas eksploracji? Czas wypełnić tę twoją mapę.

Aby korzystać z mapy, wyposaż ją w ekwipunek. Gdy to zrobisz, zauważysz linie pojawiające się na tym wcześniej pustym kawałku pożółkłego papieru. Twoja mapa zbiera się na twoich oczach.

Wędruj po okolicy, a przekonasz się, że Twoja mapa wypełnia szczegóły Twojego otoczenia. Możesz nawet zobaczyć siebie na mapie. Po prostu szukaj małego białego markera.

Gdy już użyjesz mapy, nie będzie ona już oznaczona jako „pusta mapa”. Zamiast tego gra przypisuje mu numer, dzięki czemu można odróżnić mapy wypełnione od pustych.

Jak rozszerzyć mapę

Czy wiesz, że możesz rozszerzyć swoją mapę nawet czterokrotnie? Za każdym razem, gdy rozszerzasz mapę, otrzymujesz „większą” mapę z większą liczbą obszarów do wypełnienia podczas eksploracji krajobrazu.

Aby zacząć od „Poziomu 0” lub nowo utworzonej i wypełnionej mapy, zapoznaj się z poniższym procesem:

 1. Podejdź do swojego stołu rzemieślniczego i otwórz menu.
 2. Umieść swoją aktualną mapę w środkowym polu siatki rzemieślniczej.

 3. Umieść osiem kartek papieru w pustych pudełkach otaczających twoją mapę.

 4. Umieść swoją nowo rozszerzoną mapę „Poziomu 1” w swoim ekwipunku.

Jak wspomniano wcześniej, możesz powtórzyć ten proces do czterech razy. Za każdym razem, gdy rozszerzasz mapę, możesz zauważyć puste obszary, gdy ją wyposażysz. Nie martw się! Podczas odkrywania świata obszary te wypełniają się otaczającymi szczegółami.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak znaleźć istniejące mapy w grze Minecraft?

Mapy do zainstalowania w grze Minecraft można znaleźć online. Niektóre popularne strony internetowe z mapami do pobrania to Minecraft Maps i Planet Minecraft. Pamiętaj tylko, że będziesz potrzebować oprogramowania do archiwizacji plików, aby wyodrębnić pliki .zip lub .rar.

Jak pobrać i zainstalować mapy w grze Minecraft?

Jeśli znalazłeś mapę, którą chcesz wypróbować, wykonaj następujące kroki, aby pobrać i zainstalować ją w Minecraft:

Krok pierwszy – Pobieranie pliku mapy

Pobranie pliku mapy polega po prostu na znalezieniu przycisku „Pobierz” i nadaniu uprawnień na komputerze. Każda witryna internetowa jest nieco inna, więc przycisk „Pobierz” może znajdować się w innym miejscu w zależności od witryny. Zwykle jednak będzie to strona główna mapy.

Krok drugi – instalacja mapy

Gdy już masz mapę na swoim komputerze, nadszedł czas, aby ją wyodrębnić i zainstalować w grze. Jest to proces dwuczęściowy, ale jest stosunkowo prosty.

Aby wyodrębnić niezbędne pliki, wykonaj następujące kroki:

1. Otwórz plik .zip lub .rar za pomocą archiwizatora plików.

2. Poszukaj folderu o nazwie „region” i pliku o nazwie „level.dat” w tym folderze. Jeśli widzisz plik, wyodrębnij foldery na pulpit komputera lub do niestandardowej lokalizacji.

3. Jeśli nie widzisz powyższego pliku, sprawdź folder o nazwie „your_save” dla folderu i pliku wymienionego powyżej. Po zlokalizowaniu właściwego folderu/pliku możesz wyodrębnić cały folder na swój komputer.

Gdy masz już foldery i pliki na swoim komputerze, czas zaimportować je do swojej gry. Do tego procesu potrzebne będą dwie lokalizacje na komputerze: folder „.minecraft” i właśnie wyodrębnione foldery / pliki.

1. Przejdź do folderu wyodrębnionej mapy na swoim komputerze i skopiuj folder o jeden folder powyżej tego, w którym znajdują się „region” i „level.dat”.

2. Otwórz folder „.minecraft”. Może znajdować się w różnych lokalizacjach, w zależności od systemu. Sprawdź najpierw te domyślne lokalizacje, jeśli nie wiesz, od czego zacząć:

Windows: %APPDATA%\.minecraft

macOS: ~/Biblioteka/Obsługa aplikacji/Minecraft

Linux: ~/.minecraft

3. Po zlokalizowaniu folderu „.minecraft” otwórz folder „saves”. Tutaj przechowywane są wszystkie twoje światy gry.

4. Wklej poprzednio skopiowane foldery map do folderu „saves”.

5. Dokładnie sprawdź nowy folder, aby upewnić się, że zarówno „region”, jak i „level.dat” znajdują się bezpośrednio pod folderem „your_save”.

6. Jeśli wszystko jest w porządku, uruchom grę i poszukaj nowej mapy na liście światów.

Wykreśl swój świat

Zanim przejdziesz do swojej ulubionej przeglądarki, aby sprawdzić wszystkie mapy dostępne do pobrania, pamiętaj o zachowaniu ostrożności. Kieruj się zdrowym rozsądkiem podczas pobierania plików z nieznanego źródła i zawsze sprawdzaj pliki antywirusowe przed otwarciem ich na komputerze. Możesz chcieć odkrywać nowe światy, ale jeśli otworzysz zainfekowany plik, możesz mieć więcej przygód, niż się spodziewałeś.

Czy pobierasz mapy do Minecrafta, czy wolisz odkrywać je samodzielnie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.