Jak zrobić papier w Minecraft

Minecraft to gra oparta na eksploracji, która w dużej mierze opiera się na rzemiośle; chodzi o wykorzystanie przepisów do tworzenia niezbędnych przedmiotów, które muszą odnieść sukces. Papier może sam w sobie nie jest szczególnie przydatny, ale jest ważnym składnikiem do wytwarzania różnych przedmiotów związanych z Minecraft. Służy do wszystkiego, od map i książek po półki na książki. Tak więc wiedza, jak to zdobyć, jest niezbędna.

Jak zrobić papier w Minecraft

W tym artykule nauczymy Cię, jak wytwarzać papier i różne inne przedmioty, które wymagają papieru do wytwarzania.

Jak zrobić papier w Minecraft

Aby wytworzyć niezbędny składnik papierniczy, będziesz potrzebować trzech przedmiotów z trzciny cukrowej i zwykłego stołu rzemieślniczego.

1. Znajdź trzcinę cukrową i zbierz ją

Trzcina cukrowa jest podstawowym składnikiem, co oznacza, że ​​nie można jej wytworzyć. Będziesz musiał znaleźć roślinę trzciny cukrowej i ją zebrać. Zazwyczaj rośliny trzciny cukrowej znajdują się w pobliżu zbiorników wodnych. Gdy znajdziesz roślinę trzciny cukrowej (wysoką i zieloną), musisz ją złamać, aby ją zebrać. Rozbij roślinę trzciny cukrowej tak, jak każdy inny podstawowy składnik świata Minecraft. Nie potrzebujesz do tego żadnego specjalnego sprzętu. Szybko podnieś trzcinę cukrową, ponieważ po chwili znikną.

Dobrą zasadą jest zbieranie trzciny cukrowej za każdym razem, gdy się na nią natkniesz. To przydatny przedmiot, który jest używany jako składnik do wytwarzania różnych przepisów.

2. Papier rzemieślniczy

Teraz, gdy masz już trzy lub więcej przedmiotów z trzciny cukrowej, przejdź do stołu rzemieślniczego i wejdź do menu rzemieślniczego. Będziesz potrzebować tutaj siatki rzemieślniczej 3×3.

Umieść trzy przedmioty z trzciny cukrowej w środkowym rzędzie siatki rzemieślniczej. Trzy przedmioty z trzciny cukrowej dają trzy przedmioty z papieru. Przenieś trzy papierowe przedmioty z prawego pola w menu tworzenia do swojego ekwipunku.

Otóż ​​to! Tworzenie papieru w Minecrafcie jest takie proste.

Jak tworzyć papierowe mapy w Minecraft

Mapy papierowe należą do najczęściej używanych elementów papierowych w grze Minecraft. Składa się z ośmiu artykułów papierowych i jednego kompasu. Oto jak stworzyć mapę papierową:

1. Znajdź Pył Czerwonego Kamienia

Aby stworzyć kompas, będziesz potrzebować czterech przedmiotów z żelaznych sztabek i 1 przedmiotu z czerwonego kamienia. Pył Redstone jest zwykle wydobywany przez kopanie głębiej w górę. Ma wygląd żelaza z czerwonawymi plamami.

2. Wykonaj cztery żelazne wlewki

Aby wytworzyć sztabę żelaza, musisz najpierw wydobyć rudę żelaza. Na szczęście rudę żelaza można łatwo znaleźć w obszarach górskich. Po zaokrągleniu czterech przedmiotów z rudy żelaza przejdź do pieca i otwórz menu pieca.

Pamiętaj, że do wytworzenia sztabki żelaza będziesz też potrzebować paliwa.

Teraz dodaj rudę żelaza i stwórz sztabkę żelaza. Powtórz to cztery razy, aż będziesz miał cztery żelazne sztabki w ekwipunku.

3. Stwórz kompas

Teraz, gdy masz już 1 przedmiot z czerwonego kamienia i cztery żelazne sztabki, przejdź do stołu rzemieślniczego i otwórz siatkę 3×3. Dodaj pył z czerwonego kamienia na środek siatki i umieść każdy z czterech sztabek żelaza bezpośrednio nad, poniżej, z lewej i prawej strony na środku siatki. Umieść przedmiot Kompas w ekwipunku.

4. Stwórz papierową mapę

Ponownie otwórz menu tworzenia 3×3 i umieść Kompas na środku siatki. Następnie wypełnij pozostałe osiem pól pozycjami z papieru. Przenieś papierową mapę do swojego ekwipunku.

​​Jak zrobić papier przebudzenia w Minecraft

Paper of Awakening to przedmiot Minecraft używany do przyzywania tłumu Golem. Ten tłum będzie zachowywał się podobnie do wilków. Jest dla ciebie przyjazny i broni cię przed atakami mobów. Nie możesz jednak stworzyć Paper of Awakening w podstawowym Minecrafcie. Jeśli masz serce nastawione na Paper of Awakening, musisz zainstalować mod Golem World PE.

Oto jak stworzyć Paper of Awakening po zainstalowaniu wspomnianego modu:

1. Zbierz składniki

Aby stworzyć ten przedmiot, będziesz potrzebować czterech przedmiotów Redstone Dust (znalezionych i wydobytych, jak wyjaśniono wcześniej), czterech przedmiotów Glowstone Dust i jednego przedmiotu Paper. Pył Glowstone jest wydobywany z bloków Glowstone Blocks, występujących naturalnie w Netherze. Zazwyczaj jest generowany w klastrach krystalicznych. Aby go wydobyć, potrzebujesz narzędzia z Silk Touch.

Alternatywnie, zabij moby Witch, aby uzyskać szansę na drop Glowstone.

2. Stwórz papier przebudzenia

Podejdź do stołu rzemieślniczego i otwórz siatkę 3×3. Umieść element papierowy na środku siatki. Umieść Glowstone Dust w każdym rogu kwadratowej siatki. Na koniec wypełnij pozostałe cztery pola Pyłem Czerwonego Kamienia. Przenieś przedmiot Paper of Awakening do swojego ekwipunku.

​​Gdzie znaleźć papier w trybie kreatywnym?

Lokalizacja przedmiotów w trybie kreatywnym Minecrafta różni się w zależności od urządzenia. W wydaniach Java na komputery PC i Mac Paper znajduje się w sekcji „Miscellaneous”. Sprawdź „Przedmioty”, aby znaleźć papier na urządzeniach Java, Bedrock, Xbox 360, Xbox One, PS3, PS4, Wii U, Nintendo Switch, Windows 10 i Edu.

Jak zrobić papier toaletowy w Minecraft

Przedmiot Papier toaletowy nie ma żadnego zastosowania w grze Minecraft. Jest to aktualizacja czysto estetyczna. Aby stworzyć papier toaletowy, będziesz potrzebować trzech przedmiotów: guzika, białej wełny i ramki na przedmiot.

1. Stwórz guzik

Tworzenie przycisku jest bardzo proste. Można tu użyć dowolnej deski (dżungla, akacja itp.). Możesz również użyć kamienia lub polerowanego czarnego kamienia. Aby utworzyć przycisk, otwórz siatkę rzemieślniczą 3×3 i umieść dowolny z trzech rodzajów przedmiotów w centrum siatki.

Aby utworzyć deski, potrzebujesz elementu z bali. Kłody pozyskiwane są z drzew, a umieszczenie jednej pośrodku siatki rzemieślniczej 3×3 daje cztery pasujące do siebie deski.

Kamień pozyskuje się za pomocą Cobblestone (znajdującego się na terenach górskich w grze) oraz dowolnego paliwa. Umieść je w piecu, a otrzymasz przedmiot Stone.

Wreszcie, polerowany czarny kamień jest wytwarzany z czterech przedmiotów z czarnego kamienia, które można znaleźć w obszarach górskich.

2. Zbierz białą wełnę

Białą wełnę pozyskuje się z owiec w grze. Możesz strzyc owce za pomocą dowolnego narzędzia. Owce zrzucają różne rodzaje wełny, więc przygotuj się na trochę strzyżenia.

3. Ramka na przedmiot rzemieślniczy

Aby stworzyć ramkę przedmiotu, będziesz potrzebować przedmiotu ze skóry i ośmiu przedmiotów z patyczków. Kije są wytwarzane przy użyciu dwóch przedmiotów z drewnianych desek i umieszczania ich pionowo w siatce rzemieślniczej 3×3.

4. Umieść papier toaletowy

Podejdź do miejsca, w którym chcesz położyć papier toaletowy i uchwyt. Zacznij od umieszczenia elementu Button jako pierwszego. Następnie umieść ramkę elementu nad przyciskiem. Na koniec załóż białą wełnę na guzik.

Masz to. Udało Ci się stworzyć papier toaletowy w grze Minecraft! Wspaniały dodatek estetyczny do łazienki w Twoim domu Minecraft.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Ile papieru potrzebujesz, aby zrobić książkę w Minecraft?

Aby stworzyć przedmiot z książki w grze Minecraft, potrzebujesz trzech przedmiotów papierowych i jednego skórzanego.

Skórę można znaleźć w losowych miejscach w grze lub wytworzyć z czterech skór królika. Królicze Skóry uzyskuje się poprzez zabijanie króliczych mobów. Pamiętaj, że prawdopodobnie będziesz musiał zabić kilka królików, ponieważ do stworzenia skórzanego przedmiotu w Minecrafcie potrzebne są cztery przedmioty ze skóry królika.

Po zgromadzeniu zasobów przejdź do stołu rzemieślniczego i umieść cztery skóry królika na pierwszych dwóch polach pierwszego i drugiego rzędu siatki 3×3. Usuń skórzany przedmiot i umieść go w ekwipunku.

Następnie ponownie otwórz siatkę 3×3 i wypełnij pierwszy rząd trzema elementami papieru. Umieść Skórę w pierwszym pudełku w drugim rzędzie. Następnie przenieś wykonaną Księgę do swojego ekwipunku.

2. Co możesz zrobić z papieru w Minecrafcie?

Poza przedmiotami wymienionymi powyżej istnieje kilka innych przepisów, w których papier jest składnikiem do wytwarzania. Możesz użyć papieru do tworzenia różnych banerów, tablic kartograficznych i elementów rakiet fajerwerkowych.

3. Jak zdobyć dużo papieru w Minecraft?

Najprostszym sposobem uzyskania papieru w grze Minecraft jest wykonanie go za pomocą kroków wspomnianych wcześniej. Istnieje jednak wiele innych lokalizacji, w których możesz znaleźć papierowe przedmioty w grze. Ale chodzenie do tych miejsc nie jest zalecane, chyba że masz inne powody, aby je odwiedzić.

Papier można znaleźć w obfitości we wrakach statków. W świecie Minecrafta znajdują się różne wraki statków zlokalizowane blisko powierzchni wody. Jeśli masz miksturę do oddychania wodą lub przedmiot z żółwia skorupy, możesz również odwiedzić zatopione wraki statków.

4. Czy możesz użyć bambusa do zrobienia papieru w Minecrafcie?

Chociaż bambus był używany do robienia papieru przez prawdziwe starożytne cywilizacje, nie można go używać do robienia papieru w Minecrafcie. Jak dotąd jedyną rośliną w grze, która daje papier, pozostaje trzcina cukrowa.

W Minecrafcie bambus jest używany jako paliwo do pieca i jako pożywienie dla mobów Pandy (przyspieszenie wzrostu małych pand). Możesz go również użyć do tworzenia elementów rusztowania i patyków.

Minecraft i papier

Jak widać, papier odgrywa kluczową rolę w świecie Minecrafta. Służy do tworzenia różnych przedmiotów, od pustych map po zwoje do przywoływania mobów Golem, aby chronić cię przed innymi. Umiejętność tworzenia papieru to niezbędna wiedza o Minecrafcie.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci dowiedzieć się więcej o używaniu papieru w tej popularnej grze. Jeśli masz dodatkowe pytania lub porady dotyczące Minecrafta, możesz dodać swoje przemyślenia w komentarzach poniżej.