Jak zrobić skondensowaną żywicę w uderzeniu Genshin?

Skondensowana żywica jest jednym z najważniejszych surowców w wyższych poziomach Genshin Impact i jest również stosunkowo trudna do zdobycia. Jeśli zastanawiasz się, jak zwiększyć swoje zapasy żywicy, służymy pomocą.

Jak zrobić skondensowaną żywicę w uderzeniu Genshin?

W tym przewodniku przedstawimy instrukcje, gdzie znaleźć żywicę lub jak samodzielnie wykonać skondensowaną żywicę. Odpowiemy również na niektóre z najczęstszych pytań związanych z użyciem żywicy w Genshin Impact.

Jak zrobić skondensowaną żywicę w uderzeniu Genshin?

Najpierw przyjrzyjmy się, jak wytwarzać skondensowaną żywicę w Genshin Impact. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

 1. Zdobądź przepis na skondensowaną żywicę. Osiągnij 3 poziom reputacji Liyue, aby otrzymać plan jako nagrodę.

 2. Przejdź do menu „cennych przedmiotów” w ekwipunku.

 3. Znajdź schemat receptury i wytwórz skondensowaną żywicę – będziesz potrzebować 100 mory, 40 kawałków oryginalnej żywicy i 1 kryształowy rdzeń.

Jak uzyskać żywicę z innych źródeł w Genshin Impact?

Skondensowaną żywicę można wytworzyć tylko z oryginalnej żywicy. Jednak sposoby pozyskiwania oryginalnej żywicy są różne. Możesz wymieniać Primogems na 60 kawałków żywicy do sześciu razy dziennie. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

 1. Zdobywaj Primogemy, wykonując zadania lub je kupując.

 2. Z menu głównego przejdź do „Sklep”.

 3. Na lewym pasku bocznym wybierz "Okazje Paimona".

 4. Wybierz „Kup z Primogems” u góry ekranu.

 5. Wybierz „Original Resin” dla 60 kawałków żywicy.

 6. Z każdym zakupem cena rośnie. Za pierwszym razem zapłacisz 50 Primogemów, drugi i trzeci raz – 100 Primogemów, czwarty – 150, a dwa ostatnie uzupełnienia przywrócą ci 200 Primogemów.
 7. Oryginalną żywicę można następnie wykorzystać do wytworzenia skondensowanej żywicy.

Innym sposobem na uzyskanie większej ilości żywicy jest użycie kruchej żywicy. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Otrzymasz kruchą żywicę jako nagrodę na niektórych poziomach rangi Przygody (12, 14, 16, 18, 20-49).
 2. Opcjonalnie kruchą żywicę można kupić za 980 kryształów genesis raz w tygodniu.
 3. Użyj kruchej żywicy, aby przywrócić 60 kawałków oryginalnej żywicy.
 4. Oryginalną żywicę można następnie wykorzystać do wytworzenia skondensowanej żywicy.

Jak hodować kryształowy rdzeń w zderzeniu z Genshin?

Do wytworzenia skondensowanej żywicy potrzebujesz kryształowego rdzenia. Możesz go znaleźć, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Odwiedź regiony Liyue lub Monstadt, najlepiej w nocy.

 2. Poluj na świecące motyle – niebieskie w Monstadt i żółte w Liyue.

 3. Kiedy zbliżysz się do motyla, podnieś go jak każdy inny przedmiot.

 4. Motyl zamieni się w kryształowy rdzeń.

FAQ

Teraz, gdy wiesz, jak uzupełnić zapasy żywicy, możesz chcieć uzyskać bardziej szczegółowe informacje dotyczące tego przedmiotu. Przeczytaj ten rozdział, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o żywicy w Genshin Impact.

Ile skondensowanej żywicy mogę przechowywać?

Możesz przechowywać maksymalnie trzy skondensowane żywice na raz lub 120 oryginalnych żywic. Możesz jednak trzymać tyle kruchych kawałków żywicy, ile chcesz. Nie ma sensu tworzyć skondensowanej żywicy z wyprzedzeniem – twórz ją tylko wtedy, gdy jej potrzebujesz. Nie wydawaj kruchej żywicy za każdym razem, gdy potrzebujesz oryginalnej żywicy, ponieważ na każdym wyższym poziomie otrzymujesz tylko jeden lub dwa kawałki kruchej żywicy i można ją kupić tylko raz w tygodniu. Jeśli użyjesz go mądrze, zawsze będziesz miał szybki sposób na uzupełnienie zapasów żywicy, gdy skończą ci się Primogems.

Czy skondensowaną żywicę można zastosować w przypadku Stormterror w zderzeniu Genshin?

Skondensowanej żywicy nie można używać do odbierania nagród za walki z bossami, dlatego zalecamy wymianę jej na oryginalną żywicę przed walką z Dvalinem, bossem Stormterror. Nagroda kosztuje 60 oryginalnych żywic.

Czy mogę użyć skondensowanej żywicy do hipostazy w Genshin Impact?

Jak w przypadku każdej innej walki z bossem, będziesz musiał zmienić skondensowaną żywicę na oryginalną żywicę, aby odebrać nagrodę. Nagroda bossa hipostazy kosztuje 40 oryginalnych żywic lub jedną skondensowaną żywicę.

Do czego mogę używać skondensowanej żywicy?

Wiele czynności na wyższych poziomach Genshin Impact wymaga żywicy. Jest używany głównie do odbierania nagród za wyzwania – 20 oryginalnych żywic dla wychodni linii ley i domen otchłani, 40 oryginalnych żywic dla elitarnych bossów i 60 dla tygodniowych bossów. Możesz użyć skondensowanej żywicy, aby zdobyć podwójne nagrody z kwiatów linii ley i skamieniałych drzew. Wydawanie żywicy pomaga również zwiększyć rangę twojej przygody. Za każde wydane 20 żywic, otrzymasz 100 PD rangi przygody.

Jaka jest różnica między żywicą oryginalną a skondensowaną?

Oryginalna i skondensowana żywica to w zasadzie to samo, ponieważ skondensowana żywica jest wykonana z oryginalnej żywicy. Różnica polega na tym, że skondensowanej żywicy nie można używać do odbierania nagród za walki z bossami. Jednak podwaja nagrody za odkrywki i domeny linii magicznych.

Czy mogę hodować żywicę w Genshin Impact?

Żywicy nie można hodować w Genshin Impact. Można go było kupić tylko za Primogem, otrzymać z poziomu lub przywrócić go z biegiem czasu.

Czy żywica zostaje przywrócona pod wpływem Genshin Impact?

Tak – odtworzenie jednego oryginalnego kawałka żywicy zajmuje 8 minut, a odtworzenie pełnej rezerwy 120 kawałków zajmuje 16 godzin.

Skąd mogę uzyskać kryształowy rdzeń do wytwarzania skondensowanej żywicy?

Kryształowy rdzeń jest niezbędnym elementem do wytwarzania skondensowanej żywicy. Można go znaleźć w Liyue i Monstadt. Aby go zdobyć, złap Crystalflies, świecące motyle – niebieskie w Monstadt i żółte w Liyue. Podnieś je jak każdy inny przedmiot. Następnie zamienią się w kryształowy rdzeń. Najlepszą porą na ich złapanie jest noc, ponieważ ich blask ułatwia ich zauważenie. W Liyue znajdziesz wiele kryształowych much w kamiennym lesie Guyun oraz w Monstadt w regionie Windrise.

Co jeszcze mogę wykonać z oryginalnej żywicy?

Oprócz wytwarzania skondensowanej żywicy, oryginalna żywica może być użyta do produkcji mistycznej rudy wzmacniającej. Jest to przedmiot ulepszający broń, który zwiększa twoje doświadczenie z bronią o 10 000 punktów. Aby to zrobić, potrzebujesz 10 kawałków oryginalnej żywicy, 3 magiczne kawałki kryształu i 100 mory.

Czy przepustka bojowa daje jakąkolwiek przewagę dostawom żywicy?

Następna aktualizacja Genshin Impact 1.3 zwiększy ilość żywicy w pakietach Battle Pass. Zarówno podstawowe, jak i premium przepustki bojowe będą zawierać pięć delikatnych kawałków żywicy, które można przekształcić w 300 oryginalnych lub siedem skondensowanych kawałków żywicy. Co więcej, gracze otrzymają więcej żywicy na poziomach 5, 15, 25, 35 i 45 dzięki przepustce bojowej. Aktualizacja powinna również zwiększyć ilość przechowywanej żywicy ze 120 do 160.

Mądrze korzystaj z zaopatrzenia w żywicę

Mamy nadzieję, że z pomocą naszego przewodnika maksymalnie wykorzystasz zasoby żywicy w Genshin Impact. Używaj go codziennie, aby szybciej rozwijać swoją rangę przygody i nie zapomnij wybrać odpowiedniego rodzaju żywicy do różnych wyzwań.

Nie możesz się doczekać aktualizacji 1.3 Genshin Impact? Podziel się swoimi opiniami w sekcji komentarzy poniżej.