Jak zrobić kapelusz w Robloxie

Ponieważ wszystkie postacie Roblox używają tego samego szablonu, ubrania i akcesoria sprawiają, że każda z nich jest wyjątkowa. Niestandardowy kapelusz może naprawdę pomóc Ci się wyróżnić – ale tworzenie i publikowanie w Roblox wcale nie jest proste.

Jak zrobić kapelusz w Robloxie

W tym artykule wyjaśnimy, jak zrobić kapelusz Roblox w Blenderze i udostępnimy najprostszy sposób dostosowywania przedmiotów Roblox. Dodatkowo dowiesz się, jak tworzyć ubrania na paint.net, jak przesyłać swoje kreacje na stronę internetową i wiele więcej związanych z treściami generowanymi przez użytkowników na Roblox.

Jak zrobić kapelusz za pomocą blendera?

Oprogramowanie Blendera jest świetne, ponieważ masz szeroką gamę opcji dostosowywania, ale wymaga pewnych umiejętności technicznych. Musisz także pamiętać, że musisz mieć ogromne szczęście, aby Twoje dzieło zostało przesłane na stronę Roblox. Jeśli masz podstawową wiedzę na temat modelowania 3D, odwiedź blender.org i pobierz oprogramowanie. Następnie użyj rozszerzenia Load Character, aby przenieść postać z Robloxa do Blendera. Gdy to zrobisz, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby zrobić kapelusz Roblox w Blenderze:

 1. Kliknij znak prawym przyciskiem myszy i wybierz „eksportuj wybór” z menu rozwijanego.

 2. Wybierz, gdzie chcesz zapisać postać.

 3. Uruchom Blender i kliknij „Plik” z menu w górnej części okna.

 4. Z rozwijanego menu wybierz „Importuj”, a następnie kliknij „Wavefront (.obj)” i zaimportuj plik ze swoją postacią.

 5. Kliknij część ciała postaci i naciśnij klawisz „X”, aby ją usunąć. Powtarzaj, aż postać będzie miała tylko głowę. Ten krok jest opcjonalny, ale może sprawić, że proces będzie wygodniejszy.

 6. Przełącz się na warstwę drugą przed stworzeniem podstawy czapki. W menu w górnej części ekranu powinieneś zobaczyć dwa panele składające się z dziesięciu małych kwadratów każdy. Kliknij drugi lewy kwadrat u góry lewego panelu, aby przejść do warstwy drugiej.
 7. Aby przejść do widoku ortogonalnego (widok dwuwymiarowy obiektów trójwymiarowych), naciśnij klawisz „Num5”, a następnie klawisz „Num1”.

 8. Naciśnij jednocześnie klawisze „Shift” i „A”, a następnie wybierz „Siatka” i wybierz dowolny podstawowy kształt.

 9. Kliknij siatkę prawym przyciskiem myszy, a następnie naciśnij klawisz „Tab”.
 10. W menu u góry ekranu kliknij ikonę szarego kwadratu z maleńkim pomarańczowym kwadratem obok.
 11. Naciśnij i przytrzymaj klawisz „A” i kliknij lewym przyciskiem myszy, aby wybrać wszystkie wierzchołki.

 12. Naciśnij i przytrzymaj klawisz „X”, aby usunąć wszystkie wierzchołki. Jest to wymagane do utworzenia pustej siatki.

 13. Naciśnij i przytrzymaj klawisz „Ctrl”, a następnie kliknij lewym przyciskiem myszy na siatkę, aby rozpocząć tworzenie pierwszego wierzchołka.
 14. Przeciągnij linię, aby rozpocząć rysowanie konturu kapelusza, a następnie zwolnij mysz, aby ustawić pierwszą linię. Powtarzaj, aż uzyskasz kształt kapelusza.
 15. Aby cofnąć akcję, naciśnij jednocześnie klawisze „Ctrl” i „Z”.
 16. Aby przełączyć się na widok z góry zamiast z boku, użyj klawisza „Num7”.

Naciśnij i przytrzymaj klawisz „A” i kliknij lewym przyciskiem myszy, aby zaznaczyć wszystkie wierzchołki, a następnie użyj skrótu klawiaturowego „Alt” + „R”, aby aktywować narzędzie do obracania. Użyj suwaka Kąt u dołu ekranu, aby obrócić kształt.

Teraz przejdźmy do wygładzania kształtu kapelusza i dodaj do niego teksturę, chyba że chcesz, aby pozostała kanciasta i gładka. Wykonaj poniższe kroki:

 1. Naciśnij klawisz „Tab”, aby przejść do trybu obiektu.

 2. Z menu u góry ekranu wybierz „Narzędzie”, a następnie „Cieniowanie” i kliknij „Gładkie”.
 3. W oknie Właściwości kliknij ikonę klucza.

 4. Wybierz „Dodaj modyfikator”, a następnie „Powierzchnia podziału”.

 5. Znajdź obrazek z pożądaną teksturą online i zapisz go na swoim komputerze.
 6. Wybierz „Cieniowanie” z menu u góry ekranu, a następnie przeciągnij i upuść obraz do okna edytora cieniowania. Pojawi się jako nowe okno zawierające informacje o obrazie w edytorze Shader.
 7. Połącz kropkę obok „Kolor” z lewego okna z kropką obok „Kolor bazowy” ze środkowego okna w edytorze Shader.

 8. Połącz kropkę obok „BSDF” ze środkowego okna z kropką obok „Surface” z prawego okna w edytorze Shader.

 9. Tekstura powinna być teraz widoczna na twoim modelu.
 10. Kliknij „Plik”, a następnie „Zapisz”, nadaj plikowi nazwę i zapisz go jako obiekt .obj.

Jak zrobić swój kapelusz za pomocą Paint.net?

Nie możesz tworzyć obiektów 3D, takich jak kapelusz, na Paint.net, ale możesz go użyć do dostosowania szablonów odzieży Roblox, ponieważ są płaskie. Najpierw zainstaluj paint.net z oficjalnej strony i pobierz oficjalny szablon odzieży Roblox. Następnie otwórz swój szablon za pomocą paint.net i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Narysuj kontur swojego ubrania. Naciśnij i przytrzymaj klawisz „Shift”, a następnie kliknij lewym przyciskiem myszy i przeciągnij linię. Zwolnij mysz, a następnie powtórz. Nie zapomnij o szczegółach, takich jak kołnierzyk, guziki itp.

 2. Jeśli chcesz odzwierciedlić jakiekolwiek elementy, wybierz element i kliknij „Warstwy” u góry strony. Z menu rozwijanego wybierz „Odwróć w poziomie” lub „Odwróć w pionie”.

 3. Kliknij „Warstwy” u góry strony, a następnie wybierz „Dodaj nową warstwę”.

 4. Dodaj linie przycięcia. Powinny powtarzać kontur, ale być przesunięte w bok o piksel i być białe.
 5. Jeśli chcesz dodać szwy, zmień typ linii na kropkowaną, przerywaną lub dowolny inny i narysuj więcej linii. Dodaj drobne szczegóły. Tutaj musisz być kreatywny – instrukcje różnią się w zależności od tego, jakie szczegóły chcesz wykonać.

 6. Dodaj kolejną warstwę.

 7. Wybierz część swojego ubrania za pomocą magicznej różdżki i pokoloruj go dowolnym narzędziem, które Ci najbardziej odpowiada (pędzel, wypełnienie itp.).

 8. Przytrzymaj klawisz „Ctrl”. Za pomocą magicznej różdżki wybierz tło i wszystkie obszary, w których powinna być widoczna skóra. Upewnij się, że tryb magicznej różdżki jest włączony globalnie.

 9. W menu u góry strony przełącz tryb zalewowy na lokalny.
 10. Usuń wybrane obszary.
 11. Dostosuj krycie warstwy. Ustaw krycie pierwszej warstwy na około 40, drugiej na 20, a trzeciej na 10.

 12. Aby utworzyć teksturę, kliknij „Efekty” u góry strony, a następnie „Rozmycie” lub „Szum”. Wybierz preferowany typ efektu.

 13. Zachowaj swoje ubranie.

Jak dodać niestandardowy kapelusz z dowolnego programu do obrazowania do Roblox?

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić niestandardowy kapelusz, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak przenieść swoje dzieło do Roblox. Niestety odpowiedź na to pytanie nie jest zbyt zachęcająca – tylko wybrani twórcy mogą publikować swoje prace w serwisie, a dostanie się w ich szeregi jest prawie niemożliwe.

Możesz spróbować skontaktować się z niektórymi twórcami, którzy mają pozwolenie na udostępnianie swoich prac w Roblox lub pisanie do programistów w mediach społecznościowych, takich jak Twitter. Ale będziesz bardzo szczęśliwy, gdy otrzymasz odpowiedź, ponieważ prawdopodobnie nie będziesz jedynym, który chce w ten sposób dostać się do twórców Roblox UGC.

Pierwotnie wybrani użytkownicy to ci, którzy wcześniej pracowali z programistami Roblox, co oznacza, że ​​udowodnili swoje umiejętności. Deweloperzy wciąż testują system treści generowanych przez użytkowników i nie wiemy jeszcze na pewno, czy zwykli gracze będą mogli w przyszłości swobodnie przesyłać swoje prace.

Jednak zwykli gracze mogą przesyłać swoje niestandardowe ubrania na Roblox. Oto jak to zrobić:

 1. Zaloguj się do Robloxa.
 2. Z menu głównego przejdź do zakładki „Moje tworzenie”.

 3. Kliknij „Koszule”, „Spodnie” lub „T-shirty” w zależności od rodzaju utworzonej odzieży.

 4. Kliknij „Wybierz plik”, a następnie znajdź plik z paint.net na swoim komputerze.

 5. Nazwij swoje dzieło i kliknij „Prześlij”.

Często Zadawane Pytania

W tej sekcji odpowiemy na więcej pytań związanych z niestandardowymi czapkami w Roblox.

Jaki jest najłatwiejszy sposób na zrobienie kapelusza Roblox?

Jeśli tworzenie kapelusza w Blenderze wydaje się zbyt trudne, nie martw się – w rzeczywistości jest łatwiejszy sposób na jego utworzenie. Możesz zaprojektować styl kapelusza w oprogramowaniu Roblox Studios, które można pobrać z tej strony. Są jednak dwie komplikacje. Po pierwsze, możesz używać tylko ograniczonej liczby istniejących szablonów, podczas gdy w Blenderze możesz stworzyć kapelusz o dowolnym kształcie. Po drugie, podobnie jak w przypadku innych elementów Roblox UGC, masz bardzo małą szansę na opublikowanie swojej pracy.

Co jest wymagane do wykonania kapelusza Roblox?

Nie ma specjalnych wymagań dotyczących stworzenia kapelusza Roblox – wystarczy urządzenie spełniające wymagania techniczne wybranego oprogramowania i odrobina kreatywności. Roblox Studios może być używany na komputerach, tabletach, a nawet urządzeniach mobilnych, podczas gdy Blender wymaga komputera PC. Jednak wymagania dotyczące przesyłania treści są wyższe. Musisz albo znaleźć się wśród wybranych przez deweloperów i twórców, albo być w kontakcie z kimś, kto jest.

Czy mogę opublikować mój kapelusz Roblox UGC na sprzedaż?

Nie możesz, chyba że udowodniłeś swoje umiejętności programistom Roblox. Tylko ograniczona liczba twórców może publikować swoje niestandardowe elementy w witrynie, a jeszcze mniej może zarabiać na tych przedmiotach. Zwykli gracze również nie mogą sprzedawać gier, chociaż mogą je tworzyć w Roblox Studio i mają szansę na ich opublikowanie.

Zostać zauważonym

Pomimo trudności w publikowaniu swoich dzieł na Roblox, mamy nadzieję, że nie stracisz całego entuzjazmu do tworzenia niestandardowych przedmiotów. Możliwe, że w przyszłości programiści obniżą próg i pozwolą zwykłym użytkownikom przesyłać elementy do katalogu zawartości generowanego przez użytkowników.

W międzyczasie możesz spróbować podzielić się swoją pracą z programistami i wybranymi twórcami Roblox za pomocą mediów społecznościowych. Jeśli stworzyłeś wyjątkowy przedmiot, możesz zostać zauważony i stać się wyjątkiem. A jeśli interesuje Cię modelowanie 3D, ćwicz dalej bez względu na zasady Roblox. Ta dziedzina stale się rozwija – dlatego Twoje umiejętności mogą przydać się przy tworzeniu UGC do innych gier.

Czy uważasz, że programiści Roblox powinni umożliwiać zwykłym użytkownikom swobodne przesyłanie treści do witryny? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.