Historia na Instagramie nie publikowana – co robić

Każdy wierny Instagramer powie Ci, że Instagram to nie tylko platforma społecznościowa do publikowania swoich najlepszych selfie – to sposób na życie.

Historia na Instagramie nie publikowana — co robić

Ponieważ miliony ludzi regularnie korzystają z Instagrama, awarie i błędy są nieuniknione i bardzo częste na tej platformie. Od reklamy po kontakt ze znajomymi, przestoje na Instagramie mogą być katastrofalne. Każdy błąd ma jednak poprawkę, a ten artykuł pomoże Ci rozwiązać jeden z najczęstszych problemów Insta – błąd historii na Instagramie.

Jak naprawić błąd historii na Instagramie?

Wyobraź sobie, że robisz niesamowite zdjęcie do swojej historii na Instagramie. Stosujesz żądane filtry i poprawiasz swoje zdjęcie odpowiednim tekstem. Możesz teraz opublikować go swoim obserwującym, aby mogli to zobaczyć przez następne 24 godziny.

Błąd historii na Instagramie

Zrobiłeś wszystko tak, jak zwykle, ale… I to jest jedno z najbardziej frustrujących ale Twarz Instagrammerów – Twoja historia nie zostanie opublikowana. Otrzymujesz błąd bez żadnego wyjaśnienia, który natychmiast tłumi Twoje podekscytowanie. Jeśli tak się stanie, nie rozpaczaj. Poniższe metody pokażą Ci dokładnie, co zrobić, gdy nie możesz opublikować swojej historii.

UWAGA: Przed wypróbowaniem którejkolwiek z tych metod usuń swój post i spróbuj przesłać go ponownie. Jeśli to nie zadziała, kontynuuj te metody.

Rozwiązywanie problemów

Podobnie jak w przypadku każdego problemu technicznego, zacznijmy od rozwiązywania problemów, aby zlokalizować przyczynę problemu.

Po pierwsze, jest bardzo mało prawdopodobne, że masz problem ze sprzętem. Dopóki Twoja kamera działa, możemy wyeliminować wszelkie błędy sprzętowe. Oznacza to, że możemy przejść od razu do problemów z oprogramowaniem.

Aktualizacje – Jeśli oprogramowanie Twojego telefonu jest nowsze niż oprogramowanie aplikacji (lub odwrotnie), oba nie są kompatybilne. Z drugiej strony, jeśli niedawno wykonałeś aktualizację i zaczął się problem, z pewnością jest to problem z nowym oprogramowaniem. Przez lata widzieliśmy wiele złych aktualizacji, więc jeśli dopiero zaczęło się dziać, wiemy, że to jest miejsce, w którym należy najpierw zajrzeć.

Otrzymałeś ostrzeżenie z Instagrama – Jeśli niedawno naruszyłeś warunki polityki użytkownika Instagrama, prawdopodobnie jest to przyczyną twoich nieszczęść. Sprawdź swoje e-maile i komunikację na Instagramie, aby upewnić się, że nie przegapiłeś czegoś, co mówi Ci, że nie możesz publikować historii przez jakiś czas.

Użyj innego urządzenia – Spróbuj użyć innego urządzenia, takiego jak tablet lub telefon znajomych. Jeśli Twoje wpisy w Story, problem został zidentyfikowany na głównym urządzeniu.

Użyj innego konta – Instagram umożliwia nam posiadanie wielu kont. Spróbuj opublikować artykuł na innym koncie. Jeśli się powiedzie, wiesz, że problem dotyczy Twojego głównego konta, a nie telefonu lub aplikacji.

Prześlij inną historię – Spróbuj przesłać pustą historię bez GIF-ów, naklejek ani emotikonów. Może to być błąd systemowy, który uniemożliwia przesłanie określonej treści.

Teraz, gdy sprawdziliśmy kilka rzeczy, jesteś lepiej przygotowany do szybkiego znalezienia rozwiązania. Przyjrzyjmy się kilku rzeczom, które możesz zrobić, aby naprawić nieszczęścia na Instagramie.

Poczekaj, aż personel Instagram naprawi błąd

Jednym z najczęstszych scenariuszy jest to, że Twoja aplikacja na Instagramie nie działa, ponieważ programiści Instagrama albo naprawiają konkretny błąd, albo pracują nad określoną funkcją. Może się zdarzyć, że użytkownicy nie będą mogli odświeżyć swojej strony głównej, wyświetlić czyjejś historii lub opublikować własnej, ponieważ coś jest nie tak z serwerami Instagrama.

W takim przypadku wszystko, co możesz zrobić, to cóż, w ogóle nic. Po pierwsze, musisz upewnić się, że nie ma nic złego w Twojej aplikacji lub urządzeniu na Instagramie i że nie możesz publikować artykułów z powodu problemów technicznych z Instagramem.

Aby to zrobić, poproś kilku znajomych, czy mogą publikować historie bez żadnych błędów. Jeśli wszyscy mają problemy, prawdopodobnie jest to problem z serwerem lub błędem. Możesz także sprawdzić stronę Instagrama lub oficjalne konto na Twitterze, ponieważ zwykle zamieszczają tam swoje działania i potencjalne problemy z aplikacją.

Jeśli nie widzisz nic na stronie Twittera lub Instagrama, przejdź do Down Detector i sprawdź raporty i przerwy. Wpisz „Instagram” w polu wyszukiwania i poszukaj wszelkich raportów. Jeśli ich nie ma, możesz zgłosić błąd.

Zakładając, że nastąpiła awaria lub powszechny problem, po prostu poczekaj. Twórcy Instagrama zazwyczaj dość szybko naprawiają te błędy, więc nie powinno to zająć dużo czasu. Przed przesłaniem własnego zgłoszenia wypróbuj najpierw czynności, które wymieniliśmy poniżej.

Uruchom ponownie połączenie internetowe

Zdarzają się wahania prędkości Internetu. Możesz mieć duże prędkości, a następnie doświadczać ekstremalnych opóźnień. Niezależnie od tego, czy jest to Twoje urządzenie, czy dostawca Internetu, musisz wypróbować kilka rzeczy, zanim całkowicie się zrezygnujesz.

Zakładając, że Instagram działa tak, jak powinien, prawdopodobnym winowajcą problemów z aplikacją jest słabe połączenie internetowe. Aby przetestować tę teorię, spróbuj otworzyć inną aplikację (np. YouTube, która i tak jest zbieraczem danych). Jeśli wystąpi opóźnienie w filmie lub rozpoczęcie odtwarzania trwa dłużej niż kilka sekund, to z pewnością jest to połączenie danych.

Co zrobić, jeśli Twój Internet jest zbyt wolny

Możesz uruchomić test prędkości za pomocą aplikacji innej firmy, aby lepiej zrozumieć, jakie są Twoje prędkości przesyłania i pobierania w danym momencie. Poza tym, jeśli korzystasz z urządzenia obsługującego sieć komórkową, dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od przełączenia połączenia.

Zacznij od wyłączenia Wi-Fi i połączenia z komórkową transmisją danych lub odwrotnie. Możesz także wyłączyć Wi-Fi, odczekać dziesięć sekund i włączyć ponownie, dając czas na odświeżenie sieci.

Jeśli masz połączenie z siecią Wi-Fi kawiarni lub jakąkolwiek inną siecią publiczną, możesz spróbować użyć własnego Internetu, ponieważ tego typu sieci są zwykle wolne. Jeśli masz opcję mobilnego hotspotu, włącz ją i sprawdź, czy pomaga, jeśli używasz urządzenia tylko z Wi-Fi.

Uruchom ponownie aplikację Instagram

Czasami wszystko, czego potrzeba, aby naprawić „tymczasową” usterkę, to ponowne uruchomienie aplikacji Instagram. Zamknij aplikację i wyczyść historię ostatnio używanych aplikacji. Na smartfonach z Androidem możesz uzyskać dostęp do tej funkcji, dotykając przycisku dwóch prostokątów umieszczonych jeden za drugim.

Zamknij aplikację na Instagramie!

Następnie ponownie otwórz aplikację Instagram i sprawdź, czy możesz przesłać swoją historię.

Wymuś zamknięcie aplikacji na Instagramie

Ta metoda wymaga nieco więcej pracy, ale jest prosta i zwykle rozwiązuje problem. Dokładne kroki zależą od systemu operacyjnego, na którym działa Twój smartfon, ale wszystko sprowadza się do następujących:

  1. Uzyskaj dostęp do ustawień smartfona
  2. Znajdź i stuknij opcję Aplikacje lub podobną

    Problem z historią na Instagramie

  3. Znajdź aplikację Instagram i wybierz ją
  4. Stuknij opcję, która pozwala ręcznie zamknąć tę aplikację

Historia na Instagramie nie publikuje

Po wykonaniu tych kroków spróbuj opublikować coś w swojej historii na Instagramie.

Użytkownicy iPhone'a mają podobną opcję. Po prostu przejdź do ustawień w telefonie, dotknij „Ogólny‘, a następnie dotknij ‘Przechowywanie iPhone'a.’ Przewiń w dół i dotknij ‘Instagram‘ następnie dotknij ‘Odciąż aplikację.’ Spowoduje to usunięcie nadmiaru danych aplikacji, pozostawiając nienaruszone wszystkie dane logowania.

Zaktualizuj swoją aplikację na Instagramie

Wiele problemów z aplikacjami wynika z aktualizacji lub braku aktualizacji, które powinniśmy powiedzieć. Jeśli Twoja aplikacja na Instagramie aktualizuje się automatycznie, czas przejść do sklepu Google Play lub Apple App Store i sprawdzić, czy jest dostępna aktualizacja.

Aktualizacje aplikacji nie tylko oferują poprawki bezpieczeństwa, ale także naprawiają błędy i usterki.

Nawet jeśli masz jedną z najnowszych wersji tej aplikacji, po udostępnieniu nowej aktualizacji niektóre funkcje mogą nie działać poprawnie. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca w telefonie komórkowym, najlepiej zaktualizować aplikację Instagram, gdy tylko pojawi się nowa aktualizacja.

Czasami, gdy wypuszcza nową funkcję, Instagram ją tłumi i pozwala użytkownikom powoli, aby nie przeciążać serwerów. Kiedy tak się dzieje, może to również spowolnić całą aplikację, więc weź głęboki oddech i poczekaj.

Zaktualizuj datę i godzinę w telefonie

Może się to wydawać dziwną poprawką, ale jeśli data i godzina są nieprawidłowe, może to spowodować wiele problemów. Niezależnie od tego, czy używasz iPhone'a, czy Androida, spróbuj ustawić datę i godzinę na automatyczną i sprawdź, czy problem zniknie.

Po zaktualizowaniu wyłącz telefon i włącz go ponownie, a następnie spróbuj opublikować swoją Historię.

FAQ

Istnieje kilka dość wyjątkowych sytuacji, więc postaramy się odpowiedzieć tutaj na niektóre z najczęstszych pytań.

Za każdym razem, gdy publikuję Historię, wracam do strony głównej?

Jeśli tak się dzieje, spróbuj opublikować swoją Historię bez żadnych GIF-ów ani emotikonów. Co dziwne, kilku użytkowników zgłosiło, że nie są w stanie skutecznie publikować Stories, jeśli zawierają te urocze lub zabawne dodatki.

Mam problemy tylko z jednym z moich kont?

Jeśli zarządzasz wieloma kontami Instagram na tym samym urządzeniu i tylko jedno ma problemy, prawdopodobnie nie jest to problem z połączeniem internetowym, urządzeniem lub aplikacją. Jeśli tak się dzieje, przejdź do ustawień tego konta. Spróbuj przełączyć się z konta publicznego na konto prywatne iz powrotem. Instagram jest również zabawny dzięki oprogramowaniu do blokowania spamu, więc jeśli dużo lubisz lub udostępniasz na tym koncie, Instagram może na jakiś czas wyłączyć tę funkcję.

Nie ma opcji udostępnienia historii?

Jeśli próbujesz podzielić się czyjąś historią lub oznaczyć osobę, która nie obserwuje Twojego konta, opcja udostępnienia historii może się nie pojawić. Jeśli konto oryginalnego autora jest ustawione na Prywatne, nie będziesz mieć możliwości udostępnienia Historii.