Jak przełamać lód w Dragonspine w Genshin Impact

Dragonspine to obszar w Genshin Impact wypełniony lodem i śniegiem. Intensywne zamiecie i warunki pogodowe sprawiają, że wydaje się, że nie ma tu nic specjalnego. Można tu jednak znaleźć różne skarby i przedmioty, szczególnie ukryte w lodzie. Aby dostać się do różnych genialnych przedmiotów, będziesz musiał przełamać lody.

Im wyżej wspinasz się na Dragonspine, tym warunki pogodowe stają się bardziej intensywne. Będziesz musiał znaleźć źródła ciepła, aby się ogrzać. Niestety źródła ciepła niewiele robią w zakresie topienia lodu, zwłaszcza w przypadku łat lodowych o dziwnych wzorach – są całkowicie ognioodporne. Ale to właśnie te lodowe łaty kryją jedne z najbardziej niesamowitych skarbów Genshin Impact.

W tym artykule pomożemy ci nauczyć się przełamywać lody w Dragonspine.

Jak przełamać lód w Dragonspine w Genshin Impact

Tak więc ciepło i ogień nie są skuteczne przeciwko wzorom lodu w Dragonspine. Więc Claymore powinien załatwić sprawę, prawda? O dziwo, chociaż Claymores są genialne do wydobywania rudy i oczyszczania formacji skalnych, nie robią wiele dla tych lodowych łat.

Aby przełamać lody w Dragonspine, będziesz potrzebować specjalnego rodzaju rudy o nazwie Scarlet Quartz. Wyglądają jak skupiska czerwonych kryształów i można je znaleźć w dowolnym miejscu w regionie Dragonspine. Aby zebrać szkarłatny kwarc, rozbij czerwone kamienie za pomocą dowolnej broni lub umiejętności i zbierz rudę, gdy spadnie.

Gdy zbierzesz tę rudę, twoja postać będzie miała krwistoczerwoną aurę. Powoli rozprasza się z czasem, więc postaraj się jak najlepiej wykorzystać kilka minut, gdy jest aktywny. Jednym z najważniejszych aspektów tego minerału jest jego efekt ocieplenia, który może przeciwdziałać mechanice „czystego zimna” w regionie.

Dodatkowo ta aura daje graczowi premię do obrażeń od jednego uderzenia w bitwie. Ten tymczasowy efekt świetnie sprawdza się w walce z dużymi tłumami i bossami.

Kolejną zaletą szkarłatnego kwarcu jest możliwość łamania plam lodu w Dragonspine. Jedyne, co musisz zrobić, to użyć uderzenia zasilanego szkarłatnym kwarcem, aby przełamać formację lodu. Zwykle wystarczy jedno uderzenie.

Ponownie, jest to jedyny sposób na przełamanie dziwnego wzoru lodowych łat w Dragonspine.

Jak przełamać lody wokół posągu Siódemki?

Znalezienie Posągu Siedmiu na danym obszarze jest absolutnie niezbędne w Genshin Impact. Nie tylko wypełnia mapę i służy jako punkt orientacyjny, ale także pozwala wskrzeszać sojuszników, przywracać drużynie zdrowie, zwiększać wytrzymałość i zapewniać różne inne nagrody. Wystarczy powiedzieć, że znalezienie Statuy Siedmiu na obszarze tak surowym jak Smoczy Kręgosłup ma kluczowe znaczenie.

Jednak w Dragonspine Statua Siedmiu może być otoczona wspomnianymi powyżej lodowymi łatami. Tak więc aktywacja posągu w Dragonspine nie będzie tak łatwa, jak w pobliżu miasta Monstadt. Ale wokół posągu jest mnóstwo czerwonych minerałów. Wystarczy poszukać ich w pobliżu wejścia na wychodnię i po zdobyciu Szkarłatnego kwarcu podbiec do posągu.

Pamiętaj, że szkarłatny kwarc nie pojawia się w twoim ekwipunku tak, jak inne węzły żywiołów. Musisz go użyć tam, gdzie spada. Na szczęście kryształów jest pod dostatkiem, więc znalezienie ich nie powinno stanowić problemu.

Jak zniszczyć kryształ lodu w Dragonspine?

Podobnie jak lodowe łaty, Lodowe Kryształy w Smoczym Kole są podatne tylko na Szkarłatny Kwarc. Jednak w przeciwieństwie do lodowych łat, Kryształ Lodu nie pęka po jednym trafieniu. Zauważysz pojawiający się pasek zdrowia i widoczne ślady obrażeń. Wróć do złoża szkarłatnego kwarcu i wracaj do Kryształu Lodu, uderzając go, gdy wciąż masz wokół siebie krwistoczerwoną aurę. Cztery trafienia powinny załatwić sprawę.

Unikalna zaleta szkarłatnego kwarcu

Jak wspomniano wcześniej, oprócz umożliwienia graczowi łamania różnych rodzajów lodu w regionie Smoczego Grzbietu, Szkarłatny Kwarc zapewnia ci tymczasową odporność na efekty zamrażania w Smoczym Grzbiecie i może na krótki czas zatrzymać akumulację debuffu Czyste zimno.

Schematy broni

Każdy region Genshin Impact oferuje kilka unikalnych schematów broni. Dragonspine zapewnia cztery 4-gwiazdkowe plany, które możesz odblokować, wykonując zadania i eksplorując Dragonspine. Niektóre plany, na które należy zwrócić uwagę, obejmują:

 • Snow-Tombed Starsilver – Możesz zdobyć plany tej broni, chodząc po Smoczym Kole, łamiąc lodowe łaty i zdobywając różne osiągnięcia

 • Włócznia Smoczego Grzbietu – istnieje linia zadań World o nazwie Ropiejący Kieł. Ukończ całość, a otrzymasz plan tej broni.

 • The Frostbearer – zwiększ poziom Drzewa Mrozu do poziomu 10, a otrzymasz plan tego katalizatora.

Karmazynowy Agat

Możesz użyć Mroźnego Drzewa, aby zdobyć różne nagrody, od Losu i Mory po rzadkie materiały rzemieślnicze. Aby to zrobić, musisz znaleźć Karmazynowe Agaty (w sumie 79 w Dragonspine) i oddać je w Mroźnym Drzewie.

Potwory

Nie znajdziesz swoich zwykłych potworów, takich jak Brown Hilichurls, powszechnie spotykany w Liyue/Mondstadt. Cały ten region ma wrogów, którzy przystosowali się do zimna – niektórzy ubierają się ciepło, podczas gdy inni przekształcili się w potwory.

Spotkasz elitarnych wrogów, takich jak Frostarm Lawachurl, Cryo Cicin Mage i Ruin Graders. Są to wszystkie odpowiedniki standardowego typu wroga, z którym bez wątpienia spotkałeś się w bardziej typowych regionach Genshin Impact. Na szczęście nie poczujesz się zbyt wyobcowany w walce z tymi elitarnymi wrogami, ponieważ mają oni podobne słabości, jak ich odpowiedniki bez krio.

Zestawy artefaktów

Istnieją dwa nowe zestawy artefaktów, które możesz napotkać w Dragonspine – zestaw Icebreaker i Ocean Conqueror. Oba te artefakty mają potencjał do zmiany podstawowej konfiguracji niektórych postaci Genshin Impact. Dzięki zestawowi Ocean Conqueror zestaw DPS dla Mony w końcu staje się realną rzeczą. Z kolei zestaw Icebreaker najlepiej współpracuje z Ganyu i Dioną.

Lokalizacje kamiennych tablic

Podobnie jak w regionie Liyue, możesz szukać kamiennych tablic, ukrytych w regionie Dragonspine. Jeśli uda ci się znaleźć wszystkie tablice, w nagrodę otrzymasz przedmiot Snow-Tombed Starsilver Claymore.

Oczywiście zdobycie wszystkich tabletów jest nie lada wyzwaniem. Są albo niesamowicie dobrze ukryte, wymagają zabicia wielu wrogów, albo wymagają rozwiązania mnóstwa zagadek. Oto lokalizacje wszystkich kamiennych tablic w Dragonspine.

 • Idź do Waypoint Ścieżka Ośnieżona i spójrz w kierunku Drzewa Mrozonośnego. Idź w lewo i zacznij wspinać się po skałach. Spójrz w dół krawędzi, a zobaczysz jezioro z czterema pochodniami. Kamienna Tablica stoi pomiędzy pochodniami.
 • Udaj się do punktu obozowego Albedo. Podążaj drogą na zachód i pokonaj równiarkę ruin, gdy ją napotkasz. Ten potwór da ci Kamienną Tablicę.
 • Idź do Waypointu znajdującego się gdzieś pod słowem Wyrmrest, patrząc na mapę. Powinieneś zobaczyć dużą dziurę tuż obok Waypointu, jeśli odblokowałeś domenę. Zejdź nim i spójrz na południowy zachód. Powinieneś zobaczyć Kamienną Tablicę
 • Udaj się do Waypointu znajdującego się na północny zachód od Starglow Cavern. Idź ścieżką, a po drodze powinieneś zobaczyć nagrobek. Aby dostać się do lokalizacji Kamiennej Tablicy, idź na plac. Teraz dotknij Seelies. Aktywują mechanizmy. Pamiętaj, że Seelies muszą jednocześnie aktywować wszystkie mechanizmy. Gdy zamarznięte jezioro zniknie, powtórz tę samą zagadkę, teraz z większą ilością Seelies i mechanizmami. Pokonaj Strażnika Ruin i użyj Szkarłatnego Kwarcu, aby dostać się do Kamiennej Tablicy.
 • Jeśli odblokowałeś Szczyt Domen Vindagnyr, teleportuj się do Domen, a znajdziesz Kamienną Tablicę dość łatwo.
 • Udaj się do Waypointu znajdującego się na wschód od Domeny. Idź ścieżką prowadzącą w górę do jaskini. Zobaczysz Strażnika Ruin. Nie musisz walczyć ze Strażnikiem Ruin – po prostu podnieś Kamienną Tablicę po lewej stronie.
 • Wróć do Waypointu znajdującego się na wschód od Domeny. Wspinaj się po skałach po prawej stronie i nie zatrzymuj się, dopóki nie zobaczysz nowego wejścia do jaskini. Po lewej stronie zobaczysz ogromne okrągłe drzwi. Wejdź do Sekretnego Pokoju, a znajdziesz Kamienną Tablicę i kilka innych przedmiotów.
 • Gdy skończysz, idź do Statuy Siedmiu i idź do cyklicznych kamiennych ruin. Idź w lewo. Zdobądź Kamienną Tablicę w pokoju. Teraz wszystkie osiem run powinno się świecić. Na koniec aktywuj kwadratowy mechanizm. Następnie wejdź do pokoju, a powinieneś być w stanie zdobyć broń Snow-Tombed Starsilver Claymore.

Nawigacja po Smoczym Kręgu

Dragonspine to jedna z trudniejszych lokacji w Genshin Impact. Nie wahaj się skorzystać z przewodnika, aby znaleźć to, czego potrzebujesz. Uważaj na efekty czystego zimna i zamrażania – jak najlepiej wykorzystaj szkarłatny kwarc, aby uniknąć utraty zdrowia, gdy tylko jest to możliwe. Elitarne potwory i bossowie, tacy jak Strażnicy Ruin, są wystarczająco wymagający, by pokonać ich w pojedynkę – nie potrzebujesz efektów zamrażania, które trawią twoje zdrowie podczas walki.

Mamy nadzieję, że ten samouczek pomoże ci lepiej poruszać się po regionie Dragonspine i zdobyć cenne przedmioty, takie jak kamienne tablice, zestawy artefaktów i schematy broni. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Dragonspine lub Genshin Impact, zachęcamy do skorzystania z poniższych komentarzy i zadawania pytań. Nasza społeczność i jesteśmy bardziej niż szczęśliwi mogąc pomóc.