Jak blokować, odblokowywać i blokować Kik

Kik to popularna mobilna aplikacja do przesyłania wiadomości, używana głównie przez młodszych użytkowników smartfonów do wysyłania i odbierania SMS-ów, zdjęć i nie tylko. Kik identyfikuje użytkowników po ich nazwach, więc nie udostępnia numerów telefonów, nazwisk ani danych osobowych, co czyni ją idealną aplikacją dla tych, którzy chcą rozmawiać z innymi we względnej prywatności. Kik oferuje również wiele innych funkcji w swoim ekosystemie, z własnymi botami, gifami, pakietami naklejek i nie tylko, pozwalając użytkownikom na znaczne dostosowanie aplikacji do własnych preferencji. Ale jaki jest haczyk?

Jak blokować, odblokowywać i blokować Kik

Aplikacja jest otwarta dla każdego, zapewniając anonimowość i umożliwiając tworzenie kont za pomocą tylko adresu e-mail lub numeru telefonu. Jak każda sieć społecznościowa, otwiera to drzwi do bezwzględnego oszustwa, nękania lub spamowania przez użytkowników, którzy ukrywają się za swoimi kontami generowanymi przez boty. Dzięki fajnym naklejkom i funkcjom, które oferuje Kik, otrzymasz również zdrową ilość trolli, oszustów i prześladowców. W końcu to wciąż internet i jest on domem dla wszelkiego rodzaju ludzi.

Na szczęście Kik wie, że prawdopodobnie będziesz chciał uniknąć niektórych osób, które spotykasz na swojej platformie, i zawiera szereg przydatnych funkcji, aby się ich pozbyć. Oto jak blokować, odblokowywać i blokować osoby i grupy na Kik.

wszystko-co-musisz-wiedzieć-o-byciu-banowanie-blokowanie-i-odblokowywanie-na-kik-2

Blokowanie ludzi na Kik

W rzeczywistości dość łatwo jest zablokować kogoś na Kik. Zablokowanie kogoś uniemożliwi mu kontaktowanie się z Tobą z tym kontem, dopóki go nie odblokujesz i nie usuniesz jego wiadomości z głównego ekranu. Oto jak:

 1. Przejdź do czatu z kimś, kogo chcesz zablokować.

 2. Stuknij jego nazwę u góry strony, aby uzyskać dostęp do opcji czatu.

 3. Dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu i dotknij "Zablokuj".

 4. Stuknij Zablokuj, aby potwierdzić, że chcesz je zablokować.

Teraz, gdy je zablokowałeś, ta osoba nie będzie już mogła zawracać ci głowy tym kontem. Jeśli jednak są szczególnie wytrwali lub nie mają nic lepszego do roboty, nic nie powstrzyma ich przed utworzeniem nowego konta i dodaniem Cię tam – ale na szczęście ich wiadomości trafią do Twoich żądań wiadomości, gdzie możesz łatwo odrzucić ich prośbę.

Jak odblokować kogoś na Kik

Jeśli chcesz odblokować kogoś, kogo zablokowałeś, jest to równie prosty proces, aby ją odblokować. Więc jeśli zablokowałeś kogoś przez pomyłkę, zdecydujesz, że chcesz z nim porozmawiać ponownie lub chcesz go odblokować z innego powodu, oto jak to zrobić:

 1. Stuknij symbol koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu głównego Kik.

 2. Stuknij przycisk „Prywatność” na stronie ustawień.

 3. Stuknij opcję "Lista zablokowanych" na ekranie Prywatność.

 4. Wybierz osobę, którą chcesz odblokować i potwierdź, klikając „Odblokuj”.

Teraz oboje powinniście móc rozmawiać jak zwykle, dopóki nie zdecydujecie się ich ponownie zablokować.

Jak zbanować ludzi z czatów grupowych Kik

Czaty grupowe to potężne narzędzie oferowane przez Kik, które znacznie ulepsza usługi aplikacji. Możesz tworzyć grupy do 50 osób i rozmawiać o tym, co chcesz, niezależnie od tego, czy będzie to następne spotkanie, czy najnowsze programy telewizyjne. Te same narzędzia dostępne w DM są również dostępne w czatach grupowych – tylko nieznacznie zmodyfikowane i wzmocnione. Jeśli prowadzisz czat grupowy w Kik i jedna osoba nadal powoduje zamieszanie, możesz zablokować ją w grupie, aby reszta z was mogła rozmawiać w spokoju. Aby to zrobić, musisz być administratorem grupy lub właścicielem, więc jeśli nie masz tych podwyższonych uprawnień, te opcje będą dla Ciebie niedostępne. Oto jak zablokować kogoś na czacie grupowym na Kik:

 1. Stuknij nazwę grupy u góry ekranu czatu grupowego.
 2. Przewiń w dół i wybierz osobę, którą chcesz zablokować.
 3. Jeśli nie jest administratorem ani właścicielem, powinieneś zobaczyć opcję „Zablokuj w grupie”.
 4. Wybierz opcję "Zablokuj w grupie", a następnie "Zablokuj" na ekranie potwierdzenia.

Jeśli nie chcesz wprost zbanować kogoś z grupy, możesz również zdecydować się na wyrzucenie go, używając zamiast tego opcji "Usuń z grupy". Umożliwi im to ponowne dołączenie do grupy, jeśli jest ona publiczna, ale jeśli nie jest publiczna, skutecznie usunie ich, dopóki ktoś ich nie doda, bez konieczności odbanowania ich przez administratora.

Jak odblokować ludzi z czatów grupowych Kik

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz odblokować kogoś z czatu grupowego Kik, oto jak to zrobić:

 1. Stuknij nazwę grupy u góry ekranu czatu grupowego.
 2. Dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu i dotknij "Wyświetl członków" w wyskakującym oknie dialogowym.
 3. Przewiń w dół do sekcji „Zbanowani” na liście członków i wybierz osobę, którą chcesz odblokować.
 4. Stuknij opcję "Odbanuj", a następnie ponownie dotknij "Odbanuj" w oknie dialogowym potwierdzenia, aby potwierdzić, że chcesz je odblokować.

Ta osoba powinna teraz być w stanie czytać lub ponownie dołączyć do czatu grupowego. Mam nadzieję, że tym razem będą się dobrze zachowywać!

Ogólnie rzecz biorąc, Kik to niesamowita aplikacja do komunikacji, która pozwala poznać mnóstwo fajnych nowych ludzi lub w łatwy sposób rozmawiać ze znajomymi. Jest bezpłatny, łatwy w użyciu, działa zarówno na iOS, jak i na Androidzie i robi dokładnie to, czego potrzebujesz, bez konieczności spędzania zbyt wiele czasu na majstrowaniu przy nim. Naprawdę nie ma powodu, żeby tego nie lubić, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Jednak, podobnie jak inne aplikacje do czatu, takie jak Discord i Snapchat, Kik może być pełen niesmacznych ludzi, którzy nie chcą niczego więcej niż irytować, nękać lub oszukiwać bez żadnych konsekwencji. Chociaż tego rodzaju ludzie zawsze będą istnieć, możesz spać spokojnie, wiedząc, że możesz ich łatwo zablokować lub zbanować i nigdy więcej nie będziesz musiał się nimi zajmować.

Narzędzia do blokowania i blokowania Kik to potężny, ale prosty zestaw narzędzi dla użytkowników Kik, aby powstrzymać ludzi przed przeszkadzaniem im w czatach lub czatach grupowych. Biorąc pod uwagę, że głównymi odbiorcami Kika są nastolatki, istnieje wystarczający powód, aby uwzględnić te funkcje – niezależnie od tego, czy chodzi o trollowanie znajomych poprzez ich usunięcie, czy z uzasadnionych powodów, takich jak usuwanie niesmacznych typów z czatu grupowego grupy znajomych, które ktoś przypadkowo upublicznił.

Czy musiałeś zablokować kogoś na Kik? Czy miałeś złe doświadczenia z korzystaniem z platformy? Czy natknąłeś się na jakieś trolle, o których po prostu musisz powiedzieć światu? Opowiedz nam o nich poniżej!