Jak korzystać z noktowizora w GTA 5

Gogle noktowizyjne nie są najpopularniejszym akcesorium w GTA 5. Chociaż mogą pomóc poprawić rozgrywkę w ciemnych obszarach, w większości GTA 5 zapewnia wystarczającą ilość światła nawet w nocy. Mimo to w grze możesz zarówno kupować, jak i używać gogli noktowizyjnych.

Jak korzystać z noktowizora w GTA 5

W tym artykule pokażemy, jak zdobyć wspomniany element wyposażenia i wykorzystać go podczas rozgrywki.

Jak korzystać z noktowizora w GTA 5

Oczywiście gogle noktowizyjne nie są łatwo dostępnym elementem wyposażenia od początku gry. W rzeczywistości jest tylko jeden przypadek wyświetlania noktowizora w wersji dla jednego gracza, gdy Jimmy De Santa (syn Michaela) używa ich podczas misji Meltdown.

Jednak efekt noktowizora jest wyświetlany tylko na chwilę podczas przerywnika filmowego. Nie możesz jednak zdobyć sprzętu noktowizyjnego w trybie dla jednego gracza bez modów / kodów.

Jedynym oficjalnym sposobem korzystania z noktowizora w GTA 5 jest tryb online gry. Możesz kupić i aktywować efekt noktowizora, niezależnie od tego, czy grasz w trzeciej czy pierwszej osobie.

Jak uzyskać dostęp do noktowizora w GTA 5?

W GTA Online w ramach aktualizacji napadów dodano gogle noktowizyjne. Ten sprzęt jest używany w nalocie na Humane Labs, ponieważ podczas nalotu zasilanie jest wyłączane przez EMP (impuls elektromagnetyczny). Gracze mogą kupić te okulary w sklepach Ammu-Nation na całej mapie gry. Do gogli noktowizyjnych dołączona jest kominiarka. Będziesz potrzebować 17 500 $, aby kupić ten sprzęt.

Jest jeszcze jeden element wyposażenia, który pozwala na korzystanie z trybu wyświetlania noktowizyjnego. Hełm bojowy z dwoma obiektywami, który można znaleźć w maskach filmowych Vespucci, spełnia tę samą funkcję. Te maski zapewnią Ci zwrot od 47 090 USD do 77 880 USD. W sklepie Vespucci Movie Masks znajdziesz (taktyczne) maski noktowizyjne (41 880 USD-52 980 USD) i Skórzane z maskami NVG (16 060 USD-33 860 USD), które umożliwiają tę samą funkcję.

Jak aktywować Google Night Vision w GTA 5?

Założenie gogli noktowizyjnych (lub któregokolwiek ze wspomnianych urządzeń wyposażonych w tę funkcję) nie spowoduje automatycznego włączenia noktowizora. Musisz uzyskać dostęp do opcji poprzez menu interakcji. Aby otworzyć menu interakcji, naciśnij i przytrzymaj przycisk „Wybierz” na PS3, przycisk „Wstecz” na Xbox 360, touchpad na PS4, przycisk „Widok” na Xbox One lub przycisk „ Klawisz na klawiaturze M'' na PC.

 1. Otwórz menu interakcji

 2. Przejdź do i wybierz „Styl”.

 3. Przejdź do „Akcesoria”.

 4. Zaznacz „Sprzęt”.

 5. Znajdź opcję „Noktowizor”.

 6. Wybierz „Aktywuj” w prawej dolnej części ekranu.

Jak usunąć Google Night Vision w GTA 5?

Biorąc pod uwagę, że gogle noktowizyjne (NVG) są dostarczane z kominiarką, możesz się zastanawiać, czy możesz zostawić kominiarkę założoną i zdjąć gogle. Jak się okazuje, możesz, ale tylko podczas misji. Jeśli wyposażysz NVG i rozpoczniesz misję, zostaniesz odrodzony z kominiarką, ale bez samych gogli. Niestety, po misji, twoja postać zostanie ponownie spawnowana z NVG.

Aby całkowicie zdjąć noktowizory (za pomocą kominiarki), po prostu zdejmij je tak, jak każdy inny element garderoby w grze.

Jak wyłączyć noktowizor w GTA 5?

Wyłączenie wyświetlacza noktowizyjnego jest tak proste, jak dezaktywacja go z menu Akcesoria wspomnianego powyżej.

 1. Uruchom menu interakcji (jak wyjaśniono wcześniej).

 2. Przejdź do „Styl”.

 3. Wybierz „Akcesoria”.

 4. Przejdź do „Sprzęt”.

 5. Znajdź opcję „Noktowizor”.

 6. Dezaktywuj ją, wybierając opcję wyłączania z menu w prawym dolnym rogu ekranu.

Jak korzystać z noktowizora w GTA 5 na PC?

Niezależnie od tego, czy grasz w GTA Online na swoim komputerze, czy na dowolnej kompatybilnej konsoli (PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One), tryb noktowizora działa tak samo. Wyposaż gogle, odnajdując je w dowolnym ze wspomnianych sklepów i aktywuj/dezaktywuj je za pomocą menu interakcji.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak korzystać z Rebreathera w GTA 5?

Rebreather to bardzo przydatny przedmiot w GTA, który pozwala Twojemu awatarowi na dłuższe przebywanie pod wodą. Gdy jest wyposażony i używany pod powierzchnią, automatycznie wykorzystuje pojemniki z powietrzem przechowywane w ekwipunku gracza. Gracz może przechowywać maksymalnie 20 kanistrów z powietrzem. Gdy Rebreather jest w użyciu, w prawym dolnym rogu ekranu pojawia się biały pasek, pokazujący, ile powietrza zostało w aktualnym kanistrze Rebreather i ile pozostało kanistrów.

Rebreather jest wyposażony w menu interakcji. Znajduje się w Styl> Akcesoria> Sprzęt. Jest dostępny w Ammu-Nation za 5000 $ i nie należy go mylić z kombinezonem do nurkowania.

Zanim strój nurkowy został wprowadzony do GTA Online, Rebreather był jedynym sposobem na spędzenie dłuższego czasu pod wodą. Od czasu wprowadzenia pełnego sprzętu do nurkowania, Rebreather stał się rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić kombinezon do nurkowania (155 500-163 000 USD).

2. Jak wykorzystujesz termowizję w GTA 5?

Termowizja to opcja dodatkowa zarówno w GTA 5, jak i GTA Online. W trybie dla jednego gracza gogle termowizyjne nie są dostępne podczas zwykłej rozgrywki. Widzenie termiczne pojawia się jednak w misjach The Merryweather Heist, Predator i Derailed. W GTA Online Heavy Sniper Mk II posiada celownik termowizyjny.

Ten snajper jest przerobiony z ciężkiego snajpera (dostępnego w Ammu-Nation). Aby dokonać konwersji, odwiedź Warsztat Broni. Kosztuje to 165 375 $. Możesz także zdobyć tę broń podczas niektórych misji kradzieży ładunków frachtu lotniczego. Możesz także zdobyć tę broń za pomocą Pocisków Wybuchowych podczas przygotowania: Ostrzał. Aby aktywować termowizję, naciśnij prawy przycisk na padzie kierunkowym na konsolach lub klawisz „E” na PC.

Dodatkowo hełmy bojowe z poczwórnymi soczewkami (aktualizacja Przemytnik) również mają termowizję. Jeśli zdobędziesz hełm bojowy z poczwórnymi soczewkami, oto jak go wyposażyć; przejdź do menu interakcji i wybierz „Styl”. Następnie przejdź do Akcesoria i zaznacz Kaski. Wybierz „Hełm bojowy z poczwórnymi soczewkami” i aktywuj go tak, jak każdy inny przedmiot (spójrz na prawy dolny róg interfejsu. Działa jak NVG).

3. Jak aktywować Quad Lens w GTA 5?

Jak wyjaśniono w poprzednim pytaniu, Quad Lens to akcesorium do kasku, które umożliwia graczowi korzystanie z termowizji. Podobnie jak w przypadku większości innych akcesoriów, jest on wyposażony i aktywowany za pomocą menu interakcji.

4. Dasz radę zrobić noc w GTA 5?

Chociaż istnieją różne tryby, które pozwalają szybko przełączać się między dniem i nocą w GTA, jeśli chcesz tylko zrobić to noc/dzień w grze, najlepszym sposobem na to jest udanie się do jednej ze swoich kryjówek i spać/oszczędzić. Przyspieszy to grę o sześć godzin, co zwykle wystarcza na niemal natychmiastową zmianę trybu noc/dzień. Możesz używać tej metody tyle razy, ile potrzebujesz, aby dotrzeć do pożądanej pory dnia.

5. Czy gogle noktowizyjne działają w GTA Online?

Podczas gdy gogle noktowizyjne pojawiają się w trybie fabularnym GTA 5, nie można ich wyposażyć w swobodne wędrowanie dla jednego gracza. W GTA Online możesz jednak kupować i aktywować NVG, które są dostarczane z kominiarką. Chociaż w grze nie ma zbyt dużego zastosowania noktowizora, może naprawdę zmienić świat w ciemnych zakątkach i podczas tych szczególnie ciemnych napadów.

Korzystanie z noktowizora w GTA 5

Chociaż wersja GTA 5 dla jednego gracza zawiera tylko noktowizor jako część przerywnika w misji, GTA Online ma dostępne gogle noktowizyjne, które są dostarczane z kominiarką. Nie są też tam tylko na pokaz. Możesz je aktywować z menu interakcji, a pomogą ci lepiej widzieć w ciemnym otoczeniu.

Mamy nadzieję, że udało wam się włączyć noktowizor w GTA Online i wykorzystać go do ulepszenia swoich technik gry. Jeśli masz coś do dodania lub masz pytania dotyczące tego tematu, śmiało skomentuj w sekcji komentarzy poniżej i dołącz do dyskusji.