Jak usunąć wszystkie zdjęcia Google z dowolnego urządzenia?

Zdjęcia Google to doskonała usługa w chmurze z uczciwymi cenami i mnóstwem bezpłatnego miejsca. Jest pełen funkcji i dostępny na dowolnej platformie i systemie operacyjnym. Nie możesz jednak zapisać wszystkich zdjęć w oryginalnej jakości bez osiągnięcia limitu pojemności.

Jak usunąć wszystkie zdjęcia Google z dowolnego urządzenia?

Ostatecznie musisz zapłacić, jeśli chcesz nadal dodawać zdjęcia do folderu Zdjęcia Google. To znaczy, jeśli nie chcesz rezygnować z jakości obrazu. Jeśli jednak chcesz zwolnić miejsce i dodać nowe zdjęcia, zawsze możesz usunąć niektóre lub wszystkie z nich.

Oto, jak możesz to zrobić na dowolnym urządzeniu, które możesz posiadać. Ten samouczek nauczy Cię również, jak przywrócić usunięte zdjęcia i co możesz zrobić, aby na zawsze uniknąć utraty usuniętych zdjęć.

Jak usunąć wszystkie zdjęcia Google z komputera z systemem Windows, MacBooka lub Chromebooka

Proces usuwania Zdjęć Google z komputera jest taki sam, niezależnie od tego, czy używasz komputera PC, Mac czy Chromebooka. Możesz to zrobić w przeglądarce, więc kroki są takie same dla każdego systemu operacyjnego.

Zaloguj się do witryny Zdjęć Google przy użyciu danych logowania do konta Google.

Wybierz zdjęcia, które chcesz usunąć.

Kliknięcie przycisku Sprawdź nad zdjęciami powoduje zaznaczenie wszystkich zdjęć w folderze.

Kliknij ikonę kosza (Kosz), aby usunąć.

Potwierdź, klikając Przenieś do kosza.

Notatka że jeśli to zrobisz i zsynchronizujesz urządzenia, proces usunie również zdjęcia z innych urządzeń, nie tylko z pamięci w chmurze. Aby tego uniknąć, oto, co możesz zrobić.

Uruchom aplikację Zdjęcia Google na swoim iPhonie lub urządzeniu z Androidem.

Przejdź do Ustawienia, a następnie Google, a następnie Kopia zapasowa.

Wyłącz opcję Kopia zapasowa i synchronizacja.

To ustawienie spowoduje desynchronizację Twoich urządzeń i zapewni, że możesz zwolnić miejsce w chmurze bez usuwania czegokolwiek na telefonie lub tablecie. Działa to również w drugą stronę.

Jeśli chcesz usunąć pojedyncze zdjęcia, otwórz zdjęcie, które chcesz usunąć i kliknij ikonę kosza w prawym górnym rogu. Ta akcja wysyła obrazy z folderu Kosz.

Aby uniknąć potencjalnych problemów, zalecamy używanie przeglądarki Google Chrome jako wybranej przeglądarki podczas przeglądania Zdjęć Google i wprowadzania zmian.

Uwaga dla użytkowników Chromebooków – Od 2019 roku Zdjęcia Google i Dysk Google nie są już synchronizowane. Oznacza to, że nie możesz uzyskać dostępu do Zdjęć Google za pomocą skrótu Dysku Google na swoim Chromebooku. Dlatego musisz użyć przeglądarki i wejść na photos.google.com, aby usunąć swoje zdjęcia.

Jak usunąć wszystkie zdjęcia Google z urządzenia z Androidem?

Wybranie wszystkich zdjęć do usunięcia zajmuje trochę czasu na urządzeniach mobilnych, zwłaszcza gdy masz dużą bibliotekę. Oto metoda, której możesz użyć.

Uruchom aplikację Zdjęcia Google na swoim smartfonie.

Stuknij ikonę menu (trzy kropki w prawym górnym rogu).

Kliknij Wybierz zdjęcia.

Dotknij i przytrzymaj pierwsze zdjęcie.

Stuknij zdjęcia, które chcesz usunąć.

Po zakończeniu dotknij niebieskiej ikony kosza w prawym górnym rogu ekranu.

Stuknij Przenieś do kosza, aby potwierdzić usunięcie.

Aby trwale usunąć, wróć do Menu.

Stuknij w folder Kosz.

Wybierz opcję Opróżnij kosz i potwierdź.

Jak usunąć wszystkie zdjęcia Google z iPhone'a?

Wielu użytkowników iPhone'a korzysta również ze Zdjęć Google, a powód jest prosty. W porównaniu z iCloud Zdjęcia Google oferują więcej darmowej przestrzeni dyskowej. Jednocześnie aktualizacja jest również tańsza dzięki pamięci Google.

Jeśli chcesz zwolnić miejsce w Zdjęciach Google i używasz iPhone'a, wykonaj poniższe czynności.

Uruchom aplikację ze swojego iPhone'a.

Stuknij przycisk Zwolnij miejsce znajdujący się w folderze Kosz.

Spowoduje to usunięcie wszystkich Twoich zdjęć

Alternatywnie ręcznie wybierz wszystkie zdjęcia w swoim folderze. Następnie dotknij ikony kosza na śmieci, aby usunąć zdjęcia.

Chociaż zwalnia to miejsce, pamiętaj, że nadal możesz przywrócić swoje zdjęcia z folderu Kosz.

Użytkownicy iPhone'a mogą napotkać pewne wyzwania. Na przykład usunięcie zdjęć z aplikacji Zdjęcia Google może również spowodować usunięcie ich z pamięci iCloud. Powinieneś jednak otrzymać powiadomienie z pytaniem, czy zgadzasz się na działanie.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto kilka dodatkowych odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące Zdjęć Google, które mają użytkownicy komputerów i urządzeń przenośnych.

Jak przywrócić Zdjęcia Google?

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera PC, powinieneś znać Kosz. Kiedy coś usuniesz, nie znika automatycznie. Wiele plików i zdjęć ląduje w koszu. Ten system jest korzystny, ponieważ pozwala wyczyścić trochę miejsca do przechowywania, ale także później odzyskać pliki.

Możesz uzyskać dostęp do folderu kosza i cofnąć usunięcie wszystkich lub tylko niektórych zdjęć. Ale bądź ostrożny, ponieważ 60-dniowy okres karencji nie obejmuje całego folderu, ale każdego zdjęcia w oparciu o indywidualną datę i godzinę usunięcia.

Stuknij obraz, który chcesz odzyskać, a następnie stuknij przycisk Przywróć. Możesz też dotknąć przycisku Usuń, jeśli chcesz pominąć licznik i od razu zniszczyć zdjęcie.

Czy moje Zdjęcia Google są trwale usuwane po usunięciu?

Usunięte Zdjęcia Google trafiają do kosza. Jednak nie możesz ich tam zostawić na czas nieokreślony. Istnieje domyślny okres karencji przed utratą zdjęć na zawsze.

Zdjęcia Google przechowują usunięte zdjęcia w koszu przez 60 dni. Po 60 dniach znikają. Oczywiście każde zdjęcie ma 60-dniowy okres przywracania od momentu dodania go do folderu kosza. Najlepiej sprawdzić nowy system wskaźników, aby zobaczyć, ile czasu zostało Ci na odzyskanie każdego zdjęcia.

Po upływie tych 60 dni nie można już odzyskać tych zdjęć. Jest to szczególnie ważne, gdy synchronizujesz wszystkie swoje urządzenia. Jeśli nie zsynchronizujesz swoich urządzeń, usunięcie czegoś w Zdjęciach Google nie spowoduje utraty zdjęcia z urządzenia, którego użyłeś do zrobienia zdjęć.

Końcowe przemyślenia

O ile naprawdę nie masz nic przeciwko utracie jakości obrazu, prawdopodobnie wyczerpie się miejsce w Zdjęciach Google. Wcześniej czy później może się okazać, że konieczne będzie uaktualnienie pamięci masowej. Ale nie wszyscy będą chcieli na to wydać, mimo że Google oferuje rozsądne ceny.

Dobrą wiadomością jest to, że zawsze możesz usunąć niektóre starsze zdjęcia lub złe ujęcia. Jeśli dojdzie do skutku, możesz usunąć wszystkie swoje zdjęcia za pomocą kilku kliknięć. A nawet trwale je usuwać według własnego uznania.

Teraz, gdy wiesz, jak zwolnić miejsce w Zdjęciach Google, czy myślisz, że ten proces można uprościć? Daj nam znać, jeśli uważasz, że Zdjęcia Google są dla Ciebie korzystne, czy wolisz inne opcje przechowywania w chmurze. Poinformuj nas również, jeśli napotkasz nieoczekiwane problemy z synchronizacją urządzenia i znikaniem zdjęć.