Jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na komputerze lub laptopie?

Screen mirroring i screencasting zostały wprowadzone lata temu i nadal są bardzo aktualne. Te metody wyświetlania zastąpiły projektory w salach konferencyjnych i na zajęciach. Oczywiście ludzie używają ich również do celów osobistych. Chcesz oglądać klipy online ze znajomymi? Wyszukiwanie ich i odtwarzanie jest znacznie prostsze, gdy masz telefon w dłoni niż za pomocą pilota do telewizora smart.

Jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na komputerze lub laptopie?

Ekran iPhone'a/iPada można dublować na urządzeniach z systemem macOS, Chromebookach, komputerach PC i laptopach z systemem Windows 10 oraz większości telewizorów Smart TV. Ale proces instalacji rzadko jest identyczny.

Szybka uwaga

Należy tutaj zwrócić uwagę na jedną rzecz. Kopiowanie ekranu iOS na inne urządzenie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dzieje się tak głównie dlatego, że urządzenia z systemem iOS nie są wyposażone w dedykowaną aplikację do tworzenia kopii ekranu. To jest w porządku, urządzenia z Androidem też nie są dostarczane z jednym.

Więc będziesz musiał użyć kabla lub aplikacji innej firmy.

Jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na komputerze Mac

Jak zapewne wiecie, Apple szczyci się swoim ekosystemem. Istnieje mnóstwo korzyści związanych z kompatybilnością i łatwością dostępu, jeśli korzystasz z produktów Apple na całym świecie.

Świetnym przykładem jest opcja Screen Mirroring na urządzeniu z systemem iOS. Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS lub iPoda touch, możesz wykonać kopię lustrzaną ekranu na Apple TV. Jeśli nie, możesz zrobić to samo na telewizorach Smart TV zgodnych z AirPlay 2.

Jednak ta funkcja nie pomoże ci zdublować ekranu telefonu na komputerze Mac, przynajmniej nie samodzielnie. Mówiąc dokładniej, istnieją dwa sposoby na zdublowanie ekranu z urządzenia z systemem iOS na komputer Mac.

Odtwarzacz QuickTime

Jeśli znasz komputery Mac i MacBooki, wiesz, że QuickTime Player to znacznie więcej niż odtwarzacz multimedialny. Zastrzeżona aplikacja Apple jest wyposażona w inne funkcje specyficzne dla użytkowników komputerów Mac i subskrybentów.

Tak, QuickTime może pomóc w zdublowaniu ekranu iOS na urządzeniu Mac. Jest jednak jedna wada – ta metoda wymaga połączenia przewodowego. Tak więc, jeśli nie masz nic przeciwko, jest to najlepszy sposób na zdublowanie ekranu iOS na komputerze Mac.

Za pomocą kabla Lightning na USB podłącz urządzenie iOS do komputera Mac. Zamknij wszystkie inne aplikacje korzystające z komunikacji między urządzeniem iOS a komputerem Mac.

 1. Otwórz QuickTime.
 2. Iść do Pliki wybierz Nowe nagranie filmowe.
 3. Domyślnie zauważysz, że wybrana jest kamera iSight. Kliknij strzałkę skierowaną w dół i wybierz z listy podłączone urządzenie iOS.
 4. Tak, to jest to – twój ekran iOS powinien natychmiast pojawić się na wyświetlaczu twojego Maca.

Reflektor

Aplikacja Reflector zajmuje się jedną wadą metody QuickTime – obowiązkowym połączeniem przewodowym. Dzięki Reflector możesz bezprzewodowo odbijać ekran iOS na komputerze Mac przez Wi-Fi.

 1. Przejdź do strony aplikacji i wybierz Wypróbuj reflektor.

 2. Teraz kliknij Pobierz Reflektor.

 3. Po pobraniu pliku .dmg otwórz go. Przeciągnij wpis Reflektor do Aplikacje.

 4. Uruchom aplikację. Wybierać Wypróbuj reflektor.

 5. Otwórz swoje Centrum Kontroli przesuwając od dołu ekranu. Uzyskiwać Dublowanie ekranu.

 6. Wybierz swoje urządzenie Mac z listy.

Zauważ, że Reflector nie ma interfejsu ani niczego. Zasadniczo żyje w funkcji AirPlay twojego urządzenia.

Jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na Chromebooku

Biorąc pod uwagę, że QuickTime Player jest przeznaczony głównie dla komputerów Mac, nie będziesz mógł go uruchomić na swoim Chromebooku. Jest dostępny w systemie Windows, ale nie ma aplikacji QuickTime na Chromebooki – pamiętaj, że są one przeznaczone do przeglądania.

Mimo to Twój Chromebook prawdopodobnie ma większy ekran niż urządzenie z systemem iOS i możesz po prostu chcieć zdublować ten mały ekran na czymś większym. Cóż, z przyjemnością usłyszysz, że jest to całkowicie możliwe.

Istnieje wiele aplikacji, które mogą pomóc w tworzeniu kopii lustrzanej ekranu iOS, ale Reflector jest prawdopodobnie najbardziej naturalny. To tak, jak przy użyciu funkcji Screen Mirroring na urządzeniu Mac.

 1. Pobierz instalator reflektora. Uruchom go i zainstaluj aplikację.

 2. Wykonaj te same czynności, jak wskazano dla urządzeń Mac.

Jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na komputerze lub laptopie z systemem Windows 10?

Jak wspomniano, istnieje QuickTime dla Windows. Jednak QuickTime 7 dla Windows nie jest już obsługiwany przez Apple, więc metoda może nie działać. Jeśli nie masz już aplikacji QuickTime na swoim komputerze, nie zalecamy korzystania z tej metody.

Korzystanie z aplikacji Reflector jest zdecydowanie jak najbardziej zalecane. Aplikacja działa jak urok na komputerach stacjonarnych i laptopach z systemem Windows 10.

Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wymienionymi powyżej, a w dowolnym momencie będziesz mógł podłączyć swoje urządzenie z systemem iOS do tego komputera lub laptopa.

Pamiętaj jednak, że połączenie to odbywa się przez Wi-Fi. Twój komputer stacjonarny będzie musiał mieć adapter bezprzewodowy, w przeciwnym razie metoda reflektora nie będzie działać.

Jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na telewizorze Smart TV

Jak wspomniano wcześniej, telewizory Apple i telewizory Smart TV z funkcjami AirPlay 2 mogą z łatwością odzwierciedlać zawartość iOS. Jest to tak proste, jak korzystanie z funkcji Screen Mirroring w Centrum sterowania iOS.

Ale co z tymi inteligentnymi telewizorami, które nie są kompatybilne z AirPlay? Czy możesz wykonać kopię lustrzaną ekranu iOS na tych urządzeniach? Dla większości tak.

Niestety często wspominany reflektor nie jest dostępny w smart TV.

Najprostszym i najbardziej stabilnym sposobem na zdublowanie ekranu iPhone'a lub iPada na telewizorze Smart TV jest użycie kabla HDMI. W tym celu będziesz potrzebować adaptera Apple Lightning Digital AV, który zasadniczo pozwala podłączyć do niego kabel HDMI. Sam adapter podłącza się do urządzenia z systemem iOS. Drugi koniec kabla HDMI wchodzi do portu HDMI w telewizorze, więc szukasz męskiego złącza HDMI na obu końcach. Upewnij się, że kabel jest wystarczająco długi.

Alternatywnie możesz użyć kabla Lightning-HDMI, który producent certyfikował do pracy z iPhonem i iPadem.

Gdy wszystko jest już podłączone, ustaw telewizor na właściwe wejście HDMI (do którego podłączony jest kabel HDMI), a tworzenie kopii lustrzanej powinno rozpocząć się natychmiast.

Jeśli chcesz bezprzewodowe dublowanie dla telewizorów innych niż AirPlay, nie ma szybkiego rozwiązania. Będziesz musiał sprawdzić model swojego telewizora i sprawdzić, czy istnieje aplikacja, która pomoże Ci wykonać kopię lustrzaną ekranu iOS. Na przykład AirBeamTV umożliwia wyświetlanie ekranu lustrzanego zarówno urządzeń macOS, jak i iOS u wielu producentów telewizorów Smart TV. Nie jest to jednak rozwiązanie uniwersalne.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak podłączyć iPhone'a do laptopa z systemem Windows?

Jeśli znalazłeś idealną metodę, która pozwala na dublowanie ekranu iOS na ekranie komputera z systemem Windows za pomocą wspomnianej powyżej metody przewodowej, wszystko gotowe. Chociaż Apple słynie z zastrzeżonych portów, złączy i kabli, wszystkie standardowe kable Lightning mają złącze USB na drugim końcu. Tak, to takie proste — wystarczy podłączyć to urządzenie z systemem iOS do komputera stacjonarnego lub laptopa z systemem Windows.

2. Jak podłączyć iPhone'a do Windows 10 przez Bluetooth?

Może znalazłeś idealną metodę Bluetooth do dublowania ekranu. W takim przypadku możesz chcieć wiedzieć, jak sparować urządzenie z systemem iOS i komputer z systemem Windows 10 z Bluetooth. Odbywa się to za pomocą opcji Hotspot osobisty na Twoim iPhonie. Włącz funkcję Bluetooth z menu Ustawienia i wybierz Osobisty hotspot. Następnie przestaw przełącznik obok opcji Zezwalaj innym na dołączanie.

Spowoduje to utworzenie połączenia Bluetooth między urządzeniem z systemem iOS a komputerem z systemem Windows 10.

3. Czy możesz AirDrop z iPhone'a na komputer?

Funkcja AirDrop doskonale nadaje się do przesyłania plików między urządzeniami Apple. Jest szybki, bezproblemowy i bezproblemowy. Jednak urządzenia z systemem Windows i Android po prostu nie obsługują AirDrop – przynajmniej jeszcze nie. Więc nie, nie możesz na przykład AirDrop z urządzenia z systemem iOS na komputer z systemem Windows lub Chromebook.

4. Jak screencastować YouTube?

Jeśli chcesz po prostu odtwarzać filmy z telefonu lub tabletu i wyświetlać je na telewizorze, rzeczy nie mogą być prostsze. Aplikacja YouTube na iOS zawiera kwadratową ikonę z symbolem Wi-Fi. Dotknij tego i użyj jednej z opcji połączenia. Nie martw się, nie potrzebujesz do tego funkcji AirPlay.

Wniosek

Chociaż nie jest to całkowicie proste i proste, możliwe jest tworzenie kopii lustrzanych urządzeń iOS na prawie wszystkich: komputerach stacjonarnych lub laptopach, telewizorach Smart TV z lub bez funkcji AirPlay 2. Postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami ostrożnie, a ekran iOS zostanie odtworzony na wybranym urządzeniu w mgnieniu oka.

Czy udało Ci się zdublować ekran swojego iPhone’a lub iPada na większy ekran? Którą metodę stosowałeś lub preferowałeś? Masz lepszą alternatywę dla któregoś z wyżej wymienionych urządzeń? Zapraszam do zostawienia komentarza i dołączenia do dyskusji poniżej.