iPhone nie łączy się automatycznie z Wi-Fi – jak to naprawić

Jeśli masz problemy z Wi-Fi na swoim iPhonie, nie przejmuj się, ponieważ nie tylko Ty masz problemy z łącznością. Coraz więcej użytkowników iPhone'a zgłasza, że ​​ich urządzenie nie łączy się z siecią Wi-Fi, podczas gdy niektórzy użytkownicy mogą się połączyć, ale przepustowość cały czas spada.

iPhone nie łączy się automatycznie z Wi-Fi — jak to naprawić

Przegrzany układ Wi-Fi może powodować problem, ale istnieje cała lista innych podejrzanych, którzy mogą zablokować połączenie iPhone'a. Czytaj dalej, a podamy kilka wskazówek i wskazówek, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

Powód

Wiele różnych czynników powoduje problemy z połączeniem Wi-Fi. Niektóre są proste i łatwe do naprawienia, na przykład zbyt daleko od routera, włączony tryb samolotowy lub słaby sygnał. Jednak problem może być spowodowany czymś innym, na przykład błędem oprogramowania lub problemami z routerem lub modemem. Często przyczyną jest również antena Twojego iPhone'a, więc będziesz musiał zawęzić listę możliwych winowajców, zanim będziesz mógł rozwiązać problem.

Naprawianie połączenia Wi-Fi

Ponieważ istnieje wiele możliwych powodów, dla których Twój iPhone nie łączy się automatycznie z siecią Wi-Fi, omówimy listę potencjalnych poprawek, które mogą pomóc w ponownym uruchomieniu. Wypróbuj wymienione metody, aż znajdziesz taką, która rozwiąże Twój problem.

Wi-Fi

Uruchom ponownie połączenie Wi-Fi w telefonie

Oczywiście pierwszą rzeczą, którą powinieneś spróbować, jest ponowne uruchomienie połączenia Wi-Fi. Wyłącz i włącz Wi-Fi w aplikacji Ustawienia lub w rozwijanym menu. Odczekaj kilka sekund przed ponownym włączeniem. Problem z połączeniem może być spowodowany czymś tak prostym, jak konflikt IP WiFi. Ponowne uruchomienie połączenia powinno to naprawić.

Wyłącz Bluetooth

Czasami Twój Bluetooth może być powodem, dla którego nie możesz połączyć się z siecią Wi-Fi. Te dwie funkcje mogą wchodzić ze sobą w konflikt, co może uniemożliwić połączenie z siecią Wi-Fi. Powinieneś wtedy wyłączyć Bluetooth i spróbować się połączyć. Ustawienia można znaleźć w rozwijanym menu lub w aplikacji Ustawienia.

Czy Twój tryb samolotowy jest włączony?

Wiele osób zapomina, że ​​włączyło tryb samolotowy, gdy nie mogą połączyć się z siecią Wi-Fi. Gdy tryb samolotowy jest włączony, urządzenie nie może połączyć się z żadną siecią, w tym z Wi-Fi. Możesz też przypadkowo włączyć tryb.

Wyłączenie trybu samolotowego powinno natychmiast rozwiązać problem. Po prostu przejdź do Ustawień i wyłącz tryb samolotowy, a następnie spróbuj połączyć się z siecią Wi-Fi.

Asystent Wi-Fi

Funkcja pomocy Wi-Fi jest dostępna od aktualizacji iOS 9 i ma automatycznie zapewniać stabilne połączenie internetowe. Jeśli jednak twoje Wi-Fi jest zbyt wolne lub masz słaby sygnał, problem może być spowodowany przez funkcję WiFi Assist, ponieważ w takich przypadkach automatycznie przełączy się na Internet komórkowy. Spróbuj całkowicie wyłączyć tę funkcję, a problem może zostać rozwiązany. Przejdź do Ustawienia, a następnie Sieć komórkowa. Przewiń w dół, aż zobaczysz funkcję WiFi Assist i wyłącz ją.

iPhone

Uruchom ponownie urządzenie

Jeśli nic powyżej nie pomogło Ci odzyskać stabilnego połączenia Wi-Fi, spróbuj ponownie uruchomić iPhone'a, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Całkowicie wyłącz telefon, a następnie odczekaj około 30 sekund przed ponownym włączeniem. Jest to prosta metoda, ale często wykonuje zadanie, nawet jeśli się tego nie spodziewasz.

Uruchom ponownie modem

Jeśli próbowałeś już ponownie uruchomić iPhone'a i połączenie Wi-Fi, problem może dotyczyć drugiego końca połączenia. Uruchom ponownie router i modem, aby sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Możesz go całkowicie odłączyć lub po prostu wyłączyć na około 30 sekund przed ponownym włączeniem.

Niektórzy użytkownicy nie mogą połączyć się z domową siecią Wi-Fi, ale nie mają problemów z połączeniem się z jakąkolwiek inną siecią. W takim przypadku proste ponowne uruchomienie połączenia internetowego powinno przywrócić działanie.

Wyłącz usługi lokalizacyjne

Wygląda na to, że ta metoda pomogła całkiem wielu użytkownikom iPhone'a. Wyłączenie usług lokalizacyjnych dla Wi-Fi wydaje się działać w mgnieniu oka. Oto, co musisz zrobić:

 1. Przejdź do „Ustawienia” i wybierz zakładkę „Prywatność”.
 2. Wybierz "Usługi lokalizacyjne".
 3. Dotknij "Usługi systemowe".
 4. Wyłącz sieć Wi-Fi.

Zapomnij o zapisanej sieci Wi-Fi

W rzadkich przypadkach, jeśli powyższe metody nadal nie działają, spróbuj zapomnieć o zapisanej sieci Wi-Fi w ustawieniach telefonu i ponownie połącz się. Zrób to tak:

 1. Otwórz ustawienia."
 2. Wybierz „Wi-Fi”.
 3. Stuknij przycisk informacji.
 4. Wybierz „Zapomnij tę sieć”.
 5. Połącz się ponownie z tą samą siecią.

Zrestartować ustawienia sieci

Obecnie kończą Ci się opcje, więc pozostało tylko kilka rzeczy do wypróbowania. Jeśli nadal nie możesz uzyskać stabilnego połączenia, spróbuj zresetować ustawienia sieciowe na swoim iPhonie. Oznacza to, że utracisz wszystkie swoje sieci Wi-Fi i hasła, w tym ustawienia komórkowe, a także ustawienia APN i VPN. Jednak powinno to naprawić na dobre. Oto, co musisz zrobić:

 1. Przejdź do ustawień."
 2. Dotknij „Ogólne”, a następnie „Resetuj”.
 3. Wybierz „Zresetuj ustawienia sieci”.
 4. Wprowadź swoje hasło bezpieczeństwa.
 5. Dotknij „Resetuj” i potwierdź swój wybór.

Zaktualizuj swoje oprogramowanie

Błędy oprogramowania mogą często powodować różnego rodzaju problemy z wieloma funkcjami, w tym połączeniami Wi-Fi. Upewnij się, że na Twoim iPhonie działa najnowszy system iOS i zaktualizuj całe zainstalowane oprogramowanie. Jeśli to nie rozwiąże problemu, jedyne, co możesz spróbować, to zresetować telefon do ustawień fabrycznych. Używaj tej metody tylko w ostateczności, jeśli nic innego nie pomaga. Zanim to zrobisz, pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową danych, ponieważ zostaną one trwale usunięte po zakończeniu procesu.

Połącz się z resztą świata

Istnieje wiele różnych czynników, które mogą powodować problemy z łącznością Wi-Fi na Twoim iPhonie, a my zrobiliśmy co w naszej mocy, aby zapewnić Ci wszystkie możliwe poprawki. Jeśli jednak problem jest powszechny i ​​nie możesz ustalić przyczyny, powinieneś zabrać telefon do najbliższego serwisu iPhone'a i sprawdzić, czy mogą to naprawić.

Czy kiedykolwiek miałeś podobny problem ze swoim iPhone'em? Jeśli tak, która z tych metod zadziałała w Twoim przypadku? Czy problem pojawił się ponownie w przyszłości? Opowiedz nam o swoich doświadczeniach z problemami z łącznością Wi-Fi na Twoim iPhonie w sekcji komentarzy poniżej.