Jak zatrzymać blokowanie ekranu na iPhonie?

Czy kiedykolwiek czytałeś długi artykuł na swoim iPhonie i musiałeś wiele razy odblokowywać ekran, dopóki nie skończysz czytać? A może chciałeś śledzić czas za pomocą urządzenia do śledzenia iPhone'a, ale ekran ciągle się blokował?

Jak zatrzymać blokowanie ekranu na iPhonie?

Nie pozwól, aby ten problem zrujnował Twoje wrażenia z iPhone'a. Istnieje prosty sposób na zabezpieczenie ekranu przed blokowaniem, a w tym artykule pokażemy, jak to zrobić.

Wyłączanie automatycznej blokady: przewodnik krok po kroku

Możesz zrobić dwie rzeczy. Możesz całkowicie wyłączyć automatyczną blokadę lub zmienić ustawienia i zablokować telefon dopiero po dłuższym czasie. Oto jak to zrobić:

  1. Przejdź do Ustawień.

  2. Stuknij w Wyświetlacz i jasność.

  3. Stuknij w Automatyczne blokowanie.

  4. Aby go wyłączyć, wybierz „Nigdy”.

Masz to! Twój ekran nie będzie się blokował, chyba że zdecydujesz się to zrobić.

Z drugiej strony, jeśli nie chcesz całkowicie wyłączać funkcji Auto-Lock, możesz przedłużyć okres przed zablokowaniem iPhone'a. Najkrótszy okres jaki można ustawić to 30 sekund, a najdłuższy to 5 minut. Możesz także wybrać wszystko pomiędzy.

Czy mogę to zrobić w trybie niskiego zużycia energii?

Jeśli jesteś jak większość ludzi, prawdopodobnie czasami trzymasz iPhone'a w trybie niskiego zużycia energii. Zwłaszcza jeśli musisz spędzić cały dzień na dworze, a wiesz, że niedługo nie będziesz w stanie naładować telefonu. Niestety nie można zapobiec blokowaniu ekranu ani wyłączeniu automatycznej blokady w trybie niskiego zużycia energii. Automatyczna blokada automatycznie resetuje się do 30 sekund i nie ma możliwości jej zmiany.

Może to zabrzmieć irytująco, ale jest bardzo rozsądne. Ekran zużywa dużo energii i nie ma sensu próbować oszczędzać baterii, gdy ekran jest aktywny. Będziesz musiał wybrać między oszczędzaniem baterii a utrzymywaniem aktywnego ekranu.

Co to jest podniesienie, aby się obudzić?

Prawdopodobnie zauważyłeś funkcję o nieco nietypowej nazwie – „Raise to Wake”. Jest tuż pod funkcją Auto-Lock. Najnowsze generacje iPhone'a są bardzo responsywne i wrażliwe na ruch. Jeśli włączysz funkcję Podnieś, aby wybudzić, oznacza to, że nawet jeśli telefon jest zablokowany, wybudza ekran blokady za każdym razem, gdy podniesiesz telefon, aby na niego spojrzeć.

Jednak w ten sposób nie można w pełni odblokować iPhone'a. Możesz tylko obudzić ekran i wykonać kilka podstawowych funkcji, takich jak sprawdzanie godziny lub sprawdzanie nowych wiadomości. Możesz także otworzyć Centrum sterowania lub uzyskać dostęp do powiadomień. Możesz też zrobić szybkie zdjęcie, gdy telefon jest zablokowany. Aby uzyskać dostęp do funkcji Raise to Wake na iPhonie, wykonaj następujące kroki:

  1. Przejdź do ustawień.

  2. Stuknij w Wyświetlacz i jasność.

  3. Przewiń w dół, aż znajdziesz „Podnieś, aby obudzić”.

Czy mogę zabezpieczyć iPada przed zablokowaniem?

Tak oczywiście. Ponieważ proces jest bardzo podobny, wyjaśnimy również, jak zapobiec blokowaniu iPada. Może to być korzystne, ponieważ wiele osób czyta e-booki na swoich iPadach. Oto jak to zrobić:

  1. Przejdź do Ustawień.

  2. Stuknij w Wyświetlacz i jasność.

  3. Stuknij w Auto-Lock i wyłącz ją.

Otóż ​​to! Teraz będziesz mógł skupić się na tym, co czytasz i cieszyć się nim bez żadnych przerw.

Ostatnie słowo

Jak widać, nie ma nic skomplikowanego w zapobieganiu blokowaniu ekranu. Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny i że teraz wiesz, jak rozwiązać ten problem.

Jak ustawiłeś Auto-Lock na swoim iPhonie? Czy to pięć minut czy mniej? Masz inne pytania dotyczące ustawień iPhone'a? Zapraszam do dzielenia się nimi w sekcji komentarzy.