iPhone 7 – Jak zmienić ekran blokady

Dostosowywanie iPhone'a 7 może być świetną zabawą. Mimo że nie ma tylu opcji dostosowywania, ile jest dostępnych na telefonie z Androidem, wciąż jest wystarczająco dużo rzeczy, które możesz zrobić, aby telefon był wyjątkowy.

iPhone 7 - Jak zmienić ekran blokady

Jednym z nich jest personalizacja ekranu blokady. Znalezienie tapety, która potrafi wydobyć to, co najlepsze z wyświetlacza Retina, może sprawić, że Twój iPhone będzie wyglądał jeszcze piękniej niż jest. Co więcej, istnieje kilka innych funkcji ekranu blokady, które można dostosować. Przyjrzyjmy się wszystkim.

Zmiana tapety ekranu blokady

Zmiana tapety zarówno ekranu blokady, jak i ekranu głównego jest prosta i wymaga nie więcej niż kilku dotknięć. Oto jak to zrobić:

  1. Iść do Ustawienia >Tapeta.
  2. Stuknij w Wybierz nową tapetę
  3. Zobaczysz wszystkie foldery zawierające tapety. Przejdź do zdjęcia i dotknij go.
  4. Możesz ustawić obraz na Jeszcze lub Perspektywiczny Jeśli wybierzesz Jeszcze, będziesz mieć statyczną tapetę. Jeśli pójdziesz z Perspektywiczny, obraz będzie się nieznacznie przesuwał podczas przechylania urządzenia. Wybierz preferowane ustawienie, a następnie dotknij Ustawić.
  5. Otrzymasz opcję ustawienia obrazu jako ekranu głównego lub tapety ekranu blokady, lub obu. Stuknij w preferowaną opcję.

Dostosowywanie ustawień Touch ID i kodu dostępu

W obrębie Touch ID i kod dostępu ustawienia, istnieje wiele opcji dostosowywania do wyboru. Pierwszą rzeczą, o której powinieneś wiedzieć, są sposoby odblokowywania iPhone'a, oprócz Touch ID. Kiedy pójdziesz do Ustawienia >Touch ID i kod dostępu, zostaniesz poproszony o wpisanie swojego aktualnego hasła, po czym będziesz mógł wybrać nowe.

Iść do Opcje kodu dostępu aby ustawić preferowany typ hasła. Możesz ustawić niestandardowe numeryczne, 4-cyfrowe lub alfanumeryczne hasło.

Wybierz nowe hasło, powtórz je, a zmienisz sposób uzyskiwania dostępu do telefonu z ekranu blokady.

Kolejna rzecz, którą możesz zrobić od wewnątrz Touch ID i kod dostępu ustawienia to przyznanie dostępu do różnych funkcji. W zależności od preferowanych ustawień będziesz mógł zobaczyć różną ilość informacji i sterować różnymi funkcjami z poziomu ekranu blokady.

Pod Zezwól na dostęp po zablokowaniu, możesz włączać i wyłączać niektóre funkcje.

Generalnie zawsze zaleca się ukrywanie danych osobowych i wyłączanie aplikacji, takich jak Portfel z ekranu blokady. Z drugiej strony powinieneś włączyć jak najwięcej funkcji, aby nie trzeba było odblokowywać telefonu w celu wykonywania przyziemnych zadań.

Ostatnie słowo

Ekran blokady to pierwsza rzecz, którą widzisz po wybudzeniu telefonu, więc upewnij się, że podoba Ci się to, co widzisz. Zmiana tapety to tylko najbardziej oczywisty krok.

Jeśli masz inne pytania dotyczące dostosowywania ekranu blokady, zostaw je w komentarzach poniżej.