Jak korzystać z Arkuszy Google bez Gmaila

Chociaż produkty Google zwykle działają najlepiej, gdy są używane razem, nadal możesz z nich korzystać bez konieczności dołączania do ekosystemu.

Nawet jeśli nie masz konta Gmail, nadal możesz otwierać Arkusze Google lub inne udostępnione Ci dokumenty na Dysku Google. Jednak chociaż nie potrzebujesz konta Gmail, potrzebujesz konta Google.

Dobrą rzeczą jest to, że masz wybór, czy chcesz utworzyć oddzielne konto Google, czy dodać alternatywny adres e-mail do istniejącego.

Udostępnianie Arkuszy Google jest często konieczne zarówno do użytku osobistego, jak i biznesowego. Jednak gdy odbiorca nie korzysta z konta Gmail, może pojawić się kilka problemów:

 1. Odbiorca kliknie link w swoim e-mailu, kliknie ten link do Arkusza Google i spróbuje zalogować się na osobiste konto Gmail. W tym momencie, jak to często bywa, odbiorca zostaje powitany tym –

  Po kliknięciu Poproś o dostęp przycisk, nadawca otrzyma następnie wiadomość e-mail z prośbą o dostęp do osobistego konta Gmail odbiorcy.

 2. Niestety odbiorca nie ma konta Gmail. To zmusza ich do poproszenia nadawcy o wyeksportowanie Arkusza Google do innego formatu, aby mogli go przeczytać.

Oba są niedopuszczalnymi wynikami, ponieważ pierwszy wymaga od nadawcy wykonania dodatkowego kroku dla każdego odbiorcy i wymaga, aby odbiorca udostępnił nadawcy osobisty adres Gmaila.

Na szczęście posiadanie adresu Gmail i konta Google to nie to samo, co ułatwia oddzielenie e-maili osobistych i biznesowych.

Rzućmy okiem na sposób otwierania plików Arkuszy Google bez Gmaila.

Jak korzystać z Arkuszy Google bez Gmaila

Aby rozwiązać ten problem, musisz skorzystać z jednego z dwóch rozwiązań: możesz utworzyć oddzielne konto Google i dołączyć alternatywny adres e-mail lub utworzyć zupełnie nowe konto Google.

Poniżej omówimy oba rozwiązania.

Tworzenie nowego konta Google

Konfiguracja konta Google z adresem innym niż Gmail to dość prosty proces. W przyszłości będziemy używać [email protected] jako Twój adres inny niż Gmail.

Aby utworzyć nowe konto Google, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź pod następujący adres URL: //accounts.google.com/SignUpWithoutGmail
 2. Wypełnij formularz używając preferowanego adresu e-mail ([email protected]) i kliknij Następny.

 3. Zaloguj się na podany adres e-mail i kliknij link weryfikacyjny wysłany do Ciebie przez Google.

To takie proste. Masz teraz konto Google utworzone bez adresu Gmail. Tak więc za każdym razem, gdy otrzymasz prośbę o współpracę nad Arkuszem Google pod tym adresem, możesz go wyświetlić z tego konta.

Dodawanie alternatywnego adresu e-mail

Jeśli nie chcesz tworzyć zupełnie nowego konta Google tylko w jednym celu, możesz zamiast tego dodać alternatywny adres e-mail do istniejącego konta Google.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Zaloguj się do swojego istniejącego konta Google na //accounts.google.com
 2. Odwiedź Ustawienia poczty e-mail na //myaccount.google.com/email
 3. Kliknij Zaawansowany jak pokazano na obrazku.

 4. Kliknij DODAJ ALTERNATYWNY E-MAIL.

 5. Jeśli pojawi się monit, zaloguj się ponownie, używając tych samych poświadczeń konta.
 6. Następnie możesz wpisać swój adres inny niż Gmail w wyświetlonym polu. Po zakończeniu kliknij DODAJ.

 7. Następnie powinieneś zobaczyć oczekującą stronę weryfikacyjną, taką jak pokazana poniżej:

 8. Zaloguj się na podany adres e-mail i kliknij link weryfikacyjny wysłany do Ciebie przez Google.

Teraz, gdy Twój adres e-mail został zweryfikowany, możesz zacząć używać go w połączeniu z istniejącym kontem Google.

Końcowe przemyślenia

Teraz możesz zalogować się na swoje konto Google za pomocą adresu Gmail lub adresu innego niż Gmail. Umożliwia to otwieranie Arkuszy Google, które są wysyłane na dowolny adres e-mail w ramach tego samego konta.

Aby uzyskać więcej przydatnych porad i wskazówek dotyczących Arkuszy Google, zapoznaj się z innymi naszymi artykułami, takimi jak Jak utworzyć listę rozwijaną w Arkuszach Google.