Jak udostępniać swoją aktywność słuchania w Spotify?

Spotify to świetny sposób na słuchanie muzyki lub innych treści audio za pośrednictwem transmisji strumieniowej. Ilość personalizacji, jaką możesz zastosować, aby spersonalizować swoją playlistę, jest imponująca. W połączeniu z szeroką gamą dostępnych dla przyjemności słuchania muzyki, jest to naprawdę jak tworzenie własnej, osobistej ścieżki dźwiękowej.

Jak udostępniać swoją aktywność słuchania w Spotify?

Wiedza o tym, jak udostępniać aktywność w zakresie słuchania w Spotify, pozwala poinformować innych o wykonawcach i muzyce, których lubisz słuchać. Dla wielu artystów i twórców treści jest to bezpłatna promocja. Dla przyjaciół jest to sposób na wzajemne poznanie swoich nawyków słuchowych. W tym artykule pokażemy, jak udostępniać aktywność słuchania ze Spotify lub wyłączyć ją, jeśli chcesz.

Jak udostępniać aktywność słuchania Spotify w systemach Windows i Mac?

Udostępnianie muzyki, której słuchasz w Spotify to prosty proces. Jeśli używasz komputerowej wersji aplikacji, niezależnie od tego, czy jest to na komputerze z systemem Windows, czy na Macu, oto jak to zrobić:

Upublicznianie swojej aktywności w zakresie słuchania

 1. Otwórz Spotify i przejdź do strony głównej.

 2. Kliknij strzałkę w dół po prawej stronie zdjęcia profilowego. Będzie to w prawym górnym rogu aplikacji.

 3. Z listy rozwijanej kliknij Ustawienia.

 4. W zakładce Społeczności upewnij się, że opcja „Udostępnij moją aktywność słuchania w Spotify” jest włączona.

 5. Twoje wybory są zapisywane automatycznie. Możesz teraz wyjść z tego okna.

Upublicznianie playlisty

 1. Przejdź do strony Ustawienia, postępując zgodnie z instrukcjami podanymi wcześniej.

 2. W zakładce Społeczności upewnij się, że opcja „Ustaw moje nowe playlisty jako publiczne” jest włączona.

Udostępnianie list odtwarzania za pośrednictwem mediów społecznościowych

 1. Otwórz Spotify i przejdź do strony głównej.

 2. W sekcji Listy odtwarzania w menu po lewej stronie kliknij nazwę listy odtwarzania, którą chcesz udostępnić.

 3. Kliknij ikonę trzech kropek po prawej stronie przycisku Odtwórz.

 4. W rozwijanym menu najedź na Udostępnij.

 5. Wybierz aplikację Social Media, w której chcesz udostępnić listę odtwarzania.

 6. Możesz też skopiować link URL listy odtwarzania, a następnie wkleić go w dowolnej wiadomości lub tablicy dyskusyjnej. To przekieruje innych do Twojej listy odtwarzania.

Jak udostępnić aktywność słuchania Spotify na Androidzie?

Jeśli korzystasz ze Spotify na urządzeniu z Androidem, proces edycji ustawień prywatności również jest prosty. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Spotify Mobile, a następnie przejdź do strony głównej.

 2. Stuknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Przewiń menu, aż dojdziesz do zakładki Społeczności.

 4. Upewnij się, że przełącznik Aktywność słuchania jest włączony.

 5. Zmiany są zapisywane automatycznie, więc możesz opuścić ten ekran.

W przeciwieństwie do komputerowej wersji aplikacji, publicznych list odtwarzania nie można automatycznie udostępniać za pomocą telefonu komórkowego. Zamiast tego możesz podzielić się artystami, których słuchasz, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz menu Ustawienia, jak pokazano wcześniej.

 2. Przewiń w dół do zakładki Społeczności.

 3. Upewnij się, że przełącznik Ostatnio granych wykonawców jest włączony.

 4. Odejdź od tego okna.

Udostępnianie poszczególnych list odtwarzania za pośrednictwem mediów społecznościowych jest nadal dostępne na urządzeniach mobilnych. Po prostu wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz telefon komórkowy Spotify i przejdź do strony głównej.

 2. Stuknij w Twoja biblioteka w lewym menu.

 3. Stuknij w Listy odtwarzania w wyborze zakładki.

 4. Stuknij w nazwę listy odtwarzania, którą chcesz udostępnić.

 5. Stuknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu.

 6. Z menu podręcznego dotknij Udostępnij.

 7. Możesz udostępnić listę odtwarzania na Facebooku lub SMS-ie.

 8. Alternatywnie możesz skopiować link i wkleić go do wiadomości lub tablicy dyskusyjnej.

Jak udostępnić aktywność słuchania Spotify na iPhonie?

Nie ma dużej różnicy między wersjami mobilnymi aplikacji, bez względu na platformę, z której korzystasz. Jeśli masz Spotify na iOS, czynności związane z udostępnianiem list odtwarzania i aktywnością słuchania są takie same, jak w przypadku korzystania z systemu Android. Wykonaj czynności wskazane powyżej na urządzeniach z Androidem, jeśli chcesz, aby inne osoby wiedziały, czego słuchasz.

Jak udostępnić aktywność słuchania Spotify na Chromebooku?

Jeśli chcesz używać Chromebooka do uruchamiania Spotify, możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszą z nich jest aplikacja internetowa, która ma bardzo ograniczoną kontrolę. Nie ma możliwości edytowania aktywności słuchania ani ustawień listy odtwarzania w aplikacji internetowej. Innym sposobem byłoby korzystanie ze sklepu Google Play, który jest zasadniczo aplikacją na Androida. Jeśli korzystasz z wersji mobilnej, zapoznaj się z instrukcjami Androida podanymi powyżej, aby edytować ustawienia aktywności słuchania.

Jak wyłączyć aktywność słuchania Spotify?

Ustawienia aktywności słuchania są domyślnie ustawione jako prywatne. Jeśli go włączyłeś i chcesz go ponownie wyłączyć, wystarczy wyłączyć opcję „Udostępnij moją aktywność słuchania w Spotify”. Zapoznaj się z instrukcjami podanymi powyżej, niezależnie od tego, czy używasz komputera stacjonarnego, czy telefonu komórkowego, aby przejść do menu ustawień. Stamtąd. Upewnij się, że przełączniki aktywności słuchania są wyłączone. Po edycji po prostu opuść menu, ponieważ zmiany są automatycznie zapisywane.

Jak zrobić prywatną listę odtwarzania Spotify?

W przeciwieństwie do słuchania, wszystkie nowe playlisty utworzone w Spotify są domyślnie automatycznie upubliczniane. Aby to wyłączyć, przejdź do menu ustawień na pulpicie, a następnie wyłącz przełącznik „Ustaw moje nowe listy odtwarzania jako publiczne”. Jeśli jednak korzystasz z telefonu komórkowego, to ustawienie nie jest dostępne, nawet jeśli nadal możesz tworzyć listy odtwarzania.

Upewnij się, że korzystasz z komputera, aby wyłączyć to ustawienie, zanim utworzysz mobilne playlisty, w przeciwnym razie wszystkie utworzone przez Ciebie playlisty pozostaną publiczne.

Jak utworzyć prywatną sesję odsłuchu na Spotify?

Jeśli chcesz rozpocząć prywatną sesję odsłuchu podczas korzystania ze Spotify, możesz szybko uzyskać dostęp do tej funkcji, wykonując jedną z następujących czynności:

Na pulpicie

 1. Otwórz Spotify i przejdź do strony głównej.

 2. Kliknij strzałkę w dół po prawej stronie zdjęcia profilowego.

 3. Z menu rozwijanego kliknij Sesja prywatna.

 4. Będziesz wiedział, że jesteś w sesji prywatnej, gdy zobaczysz klucz do kłódki na swoim zdjęciu profilowym.

 5. Przejdź do odtwarzania muzyki. Twoja aktywność jest teraz prywatna.

Na komórce

 1. Otwórz aplikację mobilną Spotify i przejdź do ekranu głównego.

 2. Stuknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Przewiń w dół, aż dojdziesz do zakładki społecznościowej.

 4. Włącz sesję prywatną.

 5. Opuść ten ekran. Twój wybór zostanie automatycznie zapisany.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak udostępnić łącze Spotify?

Jak wskazano w powyższych instrukcjach dla komputerów stacjonarnych lub urządzeń przenośnych, gdy zdecydujesz się udostępnić swoją playlistę w mediach społecznościowych, otrzymasz opcję skopiowania linku. Po wybraniu linku do kopiowania zapisujesz go w schowku urządzenia. Wklejenie tego linku w dowolnej wiadomości lub poście w mediach społecznościowych przekieruje ludzi do listy odtwarzania.

Alternatywnie, jeśli korzystasz z komputera, możesz po prostu połączyć się z innymi aplikacjami społecznościowymi i udostępnić link za pomocą tej metody.

Jak mogę zobaczyć moją aktywność słuchania Spotify?

Jeśli korzystasz z aplikacji komputerowej, kliknięcie linku Ostatnio odtwarzane w menu po lewej stronie na stronie głównej spowoduje wyświetlenie utworów, których właśnie słuchałeś. To właśnie widzą inni, gdy klikają Twoją aktywność słuchania. To samo pojawi się w ostatnio odtwarzanej sekcji na stronie głównej, jeśli korzystasz z telefonu komórkowego Spotify.

Co to jest słuchanie w serwisach społecznościowych Spotify?

Spotify Social Listening to funkcja, która umożliwia wielu użytkownikom dodawanie utworów do udostępnionej listy odtwarzania. To dodaje element społeczności podczas słuchania muzyki. Ta funkcja nie została jednak jeszcze w pełni udostępniona wszystkim użytkownikom. Wersja beta została podobno udostępniona użytkownikom premium do przetestowania, chociaż wszelkie inne wiadomości dotyczące pełnej premiery jeszcze nie zostały opublikowane.

Czy możesz ukryć swoją aktywność w Spotify?

Tak. Możesz albo rozpocząć sesję prywatną, albo zachować prywatność zarówno swojej aktywności słuchania, jak i list odtwarzania. Kroki, aby to zrobić, zostały już opisane powyżej zarówno dla komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń przenośnych. Dodatkowo, jeśli jesteś użytkownikiem premium, możesz pobrać swoje listy odtwarzania na urządzenie lokalne, a następnie słuchać ich w trybie offline.

Czy Twoi obserwatorzy Spotify mogą zobaczyć, czego słuchasz?

Jeśli nie zmieniłeś żadnych ustawień prywatności w Spotify, domyślnie Twoje playlisty są automatycznie publiczne. Wszyscy obserwatorzy, których masz, będą mogli je zobaczyć. Jeśli upubliczniłeś swoją aktywność związaną ze słuchaniem, będą oni również mogli zobaczyć wszystkie utwory, których ostatnio słuchałeś.

Jak powstrzymać Spotify przed udostępnianiem?

Domyślnie tylko Twoje nowe playlisty są ustawione jako publiczne. Jeśli niczego nie udostępnisz, Spotify nie zrobi tego automatycznie. Jeśli nie chcesz, aby inni wiedzieli, czego słuchasz, najprostszym sposobem jest wyłączenie udostępniania lub słuchanie muzyki w trybie offline, korzystając z opcji pobierania premium.

Udostępnianie muzyki

Spotify pozostaje jednym z najpopularniejszych sposobów słuchania muzyki w podróży. Wiedza o tym, jak dzielić się aktywnością słuchania ze Spotify, to świetny sposób na poinformowanie innych o muzyce, którą lubisz. Udostępnianie muzyki znajomym i obserwatorom pomoże Ci odkryć innych artystów, których możesz lubić.

Czy znasz inne sposoby udostępniania aktywności słuchania ze Spotify? Przekaż nam swoje przemyślenia w sekcji komentarzy poniżej.