Jak stworzyć własne filtry Snapchata

Popularność Snapchata eksplodowała w ciągu ostatnich kilku lat. Jednym z powodów tego jest popularyzacja filtrów. Potrafią przekształcić normalny obraz w coś zupełnie innego. Filtry „normalne” są ustawione przez Snapchata i regularnie się zmieniają. Geofiltry są powiązane z określoną lokalizacją. Oba typy filtrów pozwalają na pewien stopień dostosowania użytkownika. Jeśli chcesz wiedzieć, jak stworzyć własny filtr Snapchat, ten artykuł omówi szczegółowo.

Jak stworzyć własne filtry Snapchata

Typy filtrów Snapchata

Filtry Snapchata można podzielić na dwa typy; „normalne” filtry oraz Geofiltry.

Filtry „normalne” są ustawione przez Snapchata i regularnie się obracają. Są zazwyczaj beztroskie, od efektów zmieniających twarz, przez kolorowe tła, po efekty zmieniające głos. Snapchat dalej dzieli te „normalne” filtry na dwie kategorie: filtry i soczewki. Snapchat uważa funkcje, takie jak ramki i grafiki typu naklejki, za filtry, a funkcje „zwiększające rzeczywistość”, takie jak zmiana twarzy, za soczewki. Są one używane głównie do zabawy i mogą być bezpłatnie dostosowywane przez użytkownika w aplikacji.

Opcje tworzenia filtrów w witrynie przeglądarki

Geofiltry są bardziej utylitarne z tych dwóch. Są powiązane z określoną lokalizacją geograficzną i są znacznie bardziej przydatne; mogą być wykorzystywane do promowania zarówno wydarzeń biznesowych, jak i osobistych. Ponownie, Snapchat dzieli geofiltry na dwa typy: filtry społecznościowe i filtry osobiste. Filtry społecznościowe są powiązane z konkretnym miastem, uniwersytetem lub lokalnym punktem orientacyjnym i każdy użytkownik może je bezpłatnie tworzyć i używać. Filtry osobiste to filtry związane z wydarzeniami, takimi jak urodziny, śluby lub otwarcia firm. Płacisz za nie, ale ponieważ ceny zaczynają się od zaledwie 5,99 USD, nie rozbiją banku. Osobiste geofiltry są również ograniczone zarówno przez ramy czasowe, jak i fizyczny obszar, który obejmują. Mogą być aktywne od 24 godzin do 30 dni i obejmują obszar geograficzny od 20 000 do 5 000 000 stóp kwadratowych. Cena rośnie zgodnie z tymi ustawieniami.

Filtry Snapchata dla osób fizycznych nie mogą obejmować żadnego rodzaju marki, logo firmy, nazw ani niczego, z czego firma korzystałaby. Intencją jest, aby osoby prywatne używały ich do promowania osobistych wydarzeń lub uroczystości.

Firmy muszą podać nazwę swojej firmy, a następnie mogą używać własnych materiałów brandingowych według własnego uznania. Obowiązują zwykłe ograniczenia dotyczące praw autorskich. Warunki korzystania z Geofiltra są tutaj, jeśli chcesz się przyjrzeć.

Snapchat to absolutnie ogromna platforma i jako taka codziennie otrzymuje tysiące próśb o niestandardowe filtry. Każdy geofiltr jest ręcznie sprawdzany i zatwierdzany. Może to potrwać od 24 godzin do kilku dni.

Stwórz własny „zwykły” filtr Snapchata

Przed aktualizacją w czerwcu 2017 r. mogłeś utworzyć filtr Snapchat tylko wtedy, gdy miałeś odpowiednie narzędzia i umiejętności do pracy. Snapchat dodał narzędzia do tworzenia własnych z poziomu aplikacji, dzięki czemu nie musisz już korzystać z witryny na komputery, aby dostosowywać „zwykłe” filtry. Aby dostosować własny filtr/soczewkę w aplikacji, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz Snapchata i wejdź do ogólnego ekranu zdjęć. Wybierz ikonę filtra (mała uśmiechnięta buźka) po prawej stronie przycisku robienia zdjęcia.

 2. Na stronie filtra wybierz opcję „Utwórz” w lewym dolnym rogu

 3. Przewiń opcje od prawej do lewej. Niektóre opcje mają znacznie większe możliwości dostosowywania niż inne; na przykład opcja twarzy pokazana poniżej umożliwia dostosowanie rysów twarzy, makijażu, koloru filtra itp.

 4. Zrób zdjęcie lub film i ciesz się filtrem!

Niestety, bezpłatne opcje naprawdę niestandardowych filtrów w aplikacji mobilnej są dość ograniczone i nie można łatwo zapisać niestandardowych filtrów do późniejszego wykorzystania. Jeśli jednak potrzebujesz więcej opcji dostosowywania i możliwości zapisania filtra lub soczewki do późniejszego użycia, przeczytaj następną sekcję tego artykułu o tworzeniu filtrów w Snapchacie w przeglądarce.

Stwórz własny geofiltr Snapchat

Wprowadzenie Geofiltrów na żądanie przez Snapchat daje Ci swobodę tworzenia własnego filtra i ustawiania go na czas, datę i lokalizację, które Ci odpowiadają. Możesz utworzyć filtr indywidualnie, aby uczcić ślub, chrzciny, urodziny lub cokolwiek innego. Możesz także utworzyć filtr jako firmę, aby promować otwarcie, specjalne wydarzenie lub cokolwiek chcesz.

Istnieje opcja geofiltrów na żądanie w menu ustawień Snapchat, ale po wybraniu aplikacja wyświetla monit o otwarcie Snapchat.com w przeglądarce, co sprawia, że ​​opcja w aplikacji jest w zasadzie bezużyteczna… Niemniej jednak kroki do utworzenia własnego geofiltra Snapchata są następujące:

 1. Otwórz Snapchat w przeglądarce i wybierz „Filtry i soczewki”

 2. Przewiń stronę w dół i wybierz „Filtry”

 3. Na następnym ekranie w prawym górnym rogu znajduje się opcja Zaloguj się na swoje konto Snapchat. Jeśli chcesz zapisać swoją pracę, zdecydowanie zalecamy to zrobić.

 4. Następnie wybierz kategorię filtra z listy rozwijanej po lewej stronie. Jest ich wiele, od wesel po baby shower.

 5. Edytuj filtr, używając narzędzi po prawej stronie ekranu, aby dodać tekst, zmienić kolory i przenosić elementy.

 6. Wybierz Dalej.

 7. Wybierz godzinę i datę uruchomienia filtra Snapchat. Następnie wybierz skalę czasową, w której ma pozostać aktywny. Gdy skończysz, kliknij Dalej w prawym dolnym rogu.

 8. Następnie utwórz obszar geograficzny, w którym pojawi się filtr. Minimum to 20 000 stóp kwadratowych, a maksimum to 5 milionów. Narysuj myszą obszar na mapie, aż pokryje on obszar, którego potrzebujesz, a kiedy będziesz zadowolony, wybierz „Do kasy” w prawym dolnym rogu.

 9. Wypełnij formularz zgłoszeniowy, który zawiera dane kontaktowe i umowę o płatność.

 10. Prześlij swój filtr do Snapchata i czekaj na zatwierdzenie przez zespół Snapchata!

W kroku 8, gdy rozszerzysz obszar, cena odpowiednio wzrośnie. Powinien pojawić się u góry ekranu w białym polu. Rzeczywisty koszt zależy od tego, jak długo ma działać filtr i jak duży obszar ma obejmować. Możesz to znacznie poprawić, aby uzyskać odpowiedni efekt.

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać podczas ustawiania obszaru geograficznego, jest to, że GPS nie jest dokładny. Najlepiej, aby obszar zasięgu był nieco większy niż to konieczne, aby upewnić się, że zostanie on wykryty przez GPS telefonu. Będziesz musiał zrównoważyć to dodatkowym kosztem rozszerzenia tego obszaru.

Po przesłaniu Snapchat ręcznie sprawdzi i zweryfikuje filtr, zanim zostanie zatwierdzony. Będziesz wiedział, ile to kosztuje, zanim go prześlesz, ale nie musisz płacić, dopóki nie zostanie zatwierdzony. Po zatwierdzeniu musisz zapłacić, zanim filtr zostanie uruchomiony. Po zapłaceniu powinien zostać uruchomiony w czasie określonym w kroku 7.

Filtrowanie przez to wszystko

Choć początkowo przytłaczające, opcje Snapchata dotyczące dostosowywania i tworzenia filtrów mogą być zarówno zabawne, jak i przydatne. Od prostych poprawek do istniejących filtrów, po w 100% niestandardowe projekty promocyjne, możliwości są prawie nieograniczone.

Masz jakieś wskazówki, triki lub pytania związane z dostosowywaniem i tworzeniem filtrów Snapchata? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!